Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 14:09   #401
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Nisam Ali ni ja ne bi tamo voljela dugorocno zivjeti - zdravstvo, neplaceni porodiljni (iako ne planiram imati djecu ovo mi nekako nesto govori o drustvu/gledanju na covjeka), od gradova mi se, u ovoj fazi zivota, svidja samo London, ali tu je problem troskovi vs. place, i tako.
Onda sam krivo pohvatala. Gdje si, ako se smije znati? Meni se sviđa još gradova osim Londona ali država mi nije dovoljno socijalna za moj ukus. I društvena raslojenost je poprilična.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:12   #402
Napisala bi vec da sam htjela

U pravu si za drustvenu raslojenost. I mislim da je socijalna mobilnost niza nego u drugim europskim zemljama.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:17   #403
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Napisala bi vec da sam htjela

U pravu si za drustvenu raslojenost. I mislim da je socijalna mobilnost niza nego u drugim europskim zemljama.
Ma dobro, ne bih ni ja pisala ako me se baš direktno ne pita. Sve ok, ionako imam neku ideju s obzirom na to koje jezike spominješ da učiš. : sherlockmodeon: Osim ako nisam opet sve potpuno krivo zaključila.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:13   #404
Quote:
Zrikavica kaže: Pogledaj post
Imam poznanika, tj. konobar iz kafica gdje pijem kavu prije posla, decko ima 26 godina, u Zg je dosao iz Imotskog jer kako kaze tamo nema posla, otisao je u Irsku i prema njegovoj prici osim toga sto je to jedna promjen i iskustvo ne vidim da mu je bolje. Tamo radi u skladistu s vocem, ima neku najnizu satnicu ne znam vise koliko, mislim da je rekao 9 eura po satu, ali nisam sigurna, te vikendom konobari 4 sata u jutarnjoj smjeni, to ne znam koliko mu je placeno.Zivi u stanu s 4 ljudi placaju 250 eura po osobi stan, u sobi je njih 2.Po struci je konobar. Njemu je super sto prima placu svakih 7 dana. Kaze da mjesecno spremi od 100-200 eura. Tu kaze da nikad nis nije stavio sa strane.
Dakle, osnovna plaća mu je 1,563.25, kaže Eurostat, povrh toga zarađuje još nešto novca vikendom. Stanarina mu je 250 eura, mjesečno mu ostane 100-200.

Ja ne bih dijelila sobu s cimerom da mogu spičkavati skoro tisuću eura mjesečno na stvari koje nisu stan i hrana, ali ako njega to zabavlja, nek se čovjek veseli.

I što, kažeš, ne vidiš kako mu je bolje? Koliko je zarađivao u Hrvatskoj ako je, kad bi platio stan i hranu, imao još preko prosječne hrvatske plaće za stuć na pizdarije? Aha, pardon, u Hrvatskoj nije imao posao.

Da, shvaćam što hoćeš reći, čak se može reći i da mu je gore.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:42   #405
Da, u zemljama s GDP-om per capita od 72500 USD je obično lošije raditi i ljudi su siromašniji nego u zemljama s 22000 USD i visokom nezaposlenosti.

Ovaj topic je pravo vrelo gluposti.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:29   #406
ali mi imamo more! ko to more platit!
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 22:53   #407
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Da, shvaćam što hoćeš reći, čak se može reći i da mu je gore.
Tipa očito zanima zabava i dernek kad troši skoro tisuću eura mjesečno na stvari koje nisu hrana i smještaj, ako radi dva posla a ostalo vrijeme derneči znači da doma samo spava pa mu nije problem biti u sobi s cimerom.

Kad ga ta faza prođe moći će si tih tisuću eura stavljati sa strane svaki mjesec. Da, radi bezvezne poslove, ali nije da je u Imotskom bio doktor.

U imotskom nije imao posao, a tu može staviti 1000eura sa strane, naravno da mu je bolje.

Pročitala sam sada cijelu ovu temu i previše se fokusirate na posao, ne vrti se ljudima život oko posla, postoje puno drugih stvari koje utječu na kvalitetu života, netko može prodavati pekmez na štandu vani, a da mu svejedno bude bolje nego u Hrvatskoj.

Iritantniji su mi postovi 'od moje kume nećak u njemačkoj gradi krovove i usuđuje se tvrdit da mu je bolje nego u Hrv, koga on laže ' nego expati
wadle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:07   #408
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Sto se stvarno u Njemackoj s NKV placom da zivjeti solo?
Ne znam, pitam.
Mogu reci da u zemljama u kojima sam zivjela ne moze. I ne usudim se bas pricati bajke o NKV zivotima po svijetu.

Usput, sto znaci osnovni troskovi zivota otprilike isti?
Prvo, sumnjam da su otprilike isti. Drugo, koliki su troskovi zivota (najam ukljucen) po nasim selima?
Moze se... Ja zivim u jednom srednje velikom gradu (108 000 stanovnika), grad Siemensa i fakulteta (studenata)... Zbog Siemensa i fakulteta su stanarine prilicno visoke, ali ja sam recimo uspjela 3,5 km od samog sredista grada (dakle, 15ak minuta biciklom, i dalje u istom gradu) nac 33 m2 stan za 250€ + 100€ troskovi (grijanje, voda, smece, hausmeister, dizalo blabla)... Plus moji racuni su oko 100€ (struja, internet, mobilni internet i radio/televizija)... Dakle sve zajedno 450€... I sad tu jos troskovi hrane... Ja sam uspjesno prezivljavala kao skolorac sa 800-900€ mjesecno... Nije luksuzni zivot bio al moze se
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 23:38   #409
Vidim na fejsu jednoj curi frendica koja je otišla van komentira sliku na engleskom .
To je ta neka ekipa koja fura i inače taj facebook idealan život.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:58   #410
Moji nisu millenialsi, ali su u posljednje vrijeme postali nenormalni, jebo društvene mreže, sve ću ih bannati.

Nekidan mi izađe na fejsu tetkina objava da svi kojima se ne sviđa u Hrvatskoj odu iz nje, s naglaskom na domoljublje.

Dakle žena koja nije rođena tu, nije nikad živjela tu, nije nikad radila tu, jedan kratki dio života išla je u srednju u RH, ostalo je proživjela u BiH. Glas, naravno, za Hasanbegovića.

Zadnji put mi je živac iskočio i lijepo sam ih sve poslala u tri pizde gastarbajterske s njihovim kretenskim domoljubljem, a djeca im tri riječi hrvatskoga ne znaju.

I tak... olakšala sam se malo.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:05   #411
Quote:
wadle kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sada cijelu ovu temu i previše se fokusirate na posao, ne vrti se ljudima život oko posla, postoje puno drugih stvari koje utječu na kvalitetu života, netko može prodavati pekmez na štandu vani, a da mu svejedno bude bolje nego u Hrvatskoj.
Istina, iako rijetko čujem da je netko otišao iz Zagreba u Prištinu prodavat pekmez zbog bolje kvalitete života.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:28   #412
Je li u Prištini lakše baktanje s birokracijom? Bolje školstvo? Bolje zdravstvo? Bolji javni prijevoz? Manje smeća po cesti? Može se bolje provoditi slobodno vrijeme?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:03   #413
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Je li u Prištini lakše baktanje s birokracijom? Bolje školstvo? Bolje zdravstvo? Bolji javni prijevoz? Manje smeća po cesti? Može se bolje provoditi slobodno vrijeme?
Vjerujem da ti treba manje dozvola za prodaju domaćeg pekmeza na štandu ili zidiću ako to radiš u Prištini nego u nekoj eu državi. Možda netko ne voli prenatrpani jgp nekog velegrada pa će radije hodat po Prištini. Možda želi natunirat golfa II na 1000ks, a to ne tuv ne voli. Možda je lovac i voli u slobodno vrijeme pucat s m76 po šumi. Možda voli živin toplomjer i besplatno zdravstveno. Ili besplatno školstvo gdje klinac od 6g može otić sam iz škole bez da mora po njega dolazit ovlaštena osoba. Razne stvari mogu utjecat na kvalitetu života, ne mora to bit posao odnosno vezano uz materijalno bogatstvo.

Ipak, rijetko rijetko čujem da je netko otišao iz Zagreba u Prištinu prodavat pekmez zbog bolje kvalitete života.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:33   #414
Nije mi se dalo citati sve tako da sam stigla negdje do 11. stranice. Ovim putem se ispricavam ako sam nesto propustila ili ako cu nekog povrijediti...

Rodena sam u inozemstvu (ne usudim se jos previse podataka pisati o sebi i radi se o drzavi u kojoj se prica njemacki ) i skolovala sam se tamo sve do srednje koju sam zavrsila u Hrvatskoj. Studirala sam ovdje ali sam povremeno znala raditi u inozemstvu tako da se smatram kompetentnom dodati nesto svoje u ovaj post
Da nadodam, skoro cijela obitelj (dijelom iz Slavonije a dijelom iz Dalmacije, da) je otisla raditi u Njemacku. Prvo su otisli muskarci pa zene i djeca za njima. Znam da im je jako tesko i da se jedan dio dobro snalazi i svim nacinima trude uklopit se. Stedljivi su i svjesni sebe pa smatram da ce se oni dobro snaci. Drugi dio je rastrosan i zajebava se... kupuju gdje god i sta god stignu umjesto da ulazu ili stede taj novac. Znam da nitko nije van otisao da bi zivio kao crkveni mis ali se nakon nekog vremena raskalasenog trosenja moras pribrati i pripaziti na troskove.

Smeta mi sto neki imaju stav "pa sta, drzava to tu sve placa". Wtf? Jesmo sad spali na razinu da budemo socijalni slucaji a radno smo sposobni? Mrs raditi.

Isto tako imam jedan slucaj u obitelji, btw jako smo velika obitelj, gdje se zele odseliti u Njemacku a realno dobro im je ovdje. Imaju obrt blizu Zagreba i cijela obitelj zivi super.. zene se oblace i ne rade a muskarci se ubijaju od posla i mijenjaju auta ko gace i vele "kak nemaju"

Moji roditelji su davnih dana odlucili da se sele natrag i tako sam bila kao dijete prisiljena doci u Hrvatsku. Vjerujem u to da ovdje zivot, kao i svugdje na svijetu, moze biti jako lijep i da puno toga ovisi o samoj osobi. No, ja sam se odlucila da se selim natrag gdje sam se rodila i odrasla jer mi neizmjerno fali sve i svi koji su tamo. Starija ekipa mi non stop sere zbog toga ali svaki pokusaj objasnjenja da ja ne idem trbuhom za kruhom nego tamo gdje mi je srce odbijaju shvatiti. E to mi se npr. ne svida ovdje

I da mi se nebi prigovaralo... ovi koje sam navela gore da super ovdje zive a ipak zele ici nisu se niti prirpemili niti uce jezik tako da... yeah. Svakako njima pa tako i svima zelim svu srecu.
zupastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 00:59   #415
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ali totalno vjerujem da nas ovi azijati gledaju ko rugobe jer smo mi bijelci naspram njih karikature, realno. Pa pogle nas; svakakvih boja i oblika tijela i face sa hrpom nepravilnosti po sebi.
Ae. Englezi, lijepi onako kako samo oni mogu bit, bili su doslovno razgrabljeni od Tahićanki kad su tamo doplovili pod kapetanima Cookom i Blighom. Tahićani su popizdili, naravno.

Tek toliko da spomenem da ljepota nije neka univerzalna kvaliteta nego stanuje u oku promatrača.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 08:13   #416
Poznajem više primjera ljudi koji se ne ponašaju kao u uvodnom postu, ali imam i ovih iritantnih među poznanicima pa da podijelim dva.
Jedan je otišao prije par mjeseci, nakon što je dobio otkaz na svom uhljebskom poslu, dobivenom preko veze. Odjednom je Hrvatska najveća septička jama svijeta. Ne može. Irska je obećana zemlja, stavlja na fb platnu listu, cijene režija...
Druga odlazi sa SSS uredskog posla također u IE, zapošljava se kao spremačica. Naravno da joj je super na poslu, sve je jeftino, ako nešto poželi - to si i kupi, evo baš si je kupila deku (DEKU!!!) koju je htjela. Kao da u Hr to nije radila. I eto, šišala se ovdje i naravno da nisam mogla prešutjeti pa sam pitala da otkud se u IE nije šišala.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:30   #417
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
Moze se... Ja zivim u jednom srednje velikom gradu (108 000 stanovnika), grad Siemensa i fakulteta (studenata)... Zbog Siemensa i fakulteta su stanarine prilicno visoke, a

Ruzy, govoriš li možda o Erlangenu?
Ja sam živjela u toj regiji, ne u Erlangenu nego u većem gradu.
Slažem se s ovim što si napisala, iako osobno ne bih odabrala Erlangen jer je preskup upravo zbog Siemensa i firmi uokolo.

Inače, da se nadovežem na temu, pretpostavljam da s 28 godina spadam u milennialse (ili ne? Nisam upoznata s tim terminima) i živjela sam u nekoliko europskih zemalja, između ostalog u Švedskoj i sada u Njemačkoj (gdje sam živjela u dvije različite pokrajine).

Radim u struci i jako sam zadovoljna. Moja struka praktički više ne postoji u Hrvatskoj, tako da tamo nije bilo šanse za zaposlenjem.
Radim na VSS radnom mjestu i s 28 godina imam više nego što sam mogla imati u Hrvatskoj (imam svoj stan, auto nemam jer ne vozim i ne treba mi).
Socijalna sigurnost ovdje i u Hrvatskoj je neusporediva, iako nigdje čovjek naravno nije 100% siguran. Stanarine u mom gradu su velike (više od prethodnog grada gdje sam živjela), ali to ovisi naravno o tome gdje živite.
Živjela sam u Švedskoj i Njemačkoj i znam jako dobro prednosti i jedne i druge države. Odselila sam se s 24 godine, nisam to striktno planirala, ali kako nije bilo posla i kao mlada osoba u Hrvatskoj osjećala sam se poniženo na svaki mogući način, nisam nikad razmišljala o tome da se vratim. Ono najbolje od Hrvatske nosim sa sobom (knjige, kulturu, način na koji su me kod kuće odgojili).

Ono što mogu reći sa sigurnošću jest da našim ljudima fali nacionalne svijesti, u onom pozitivnom smislu zajedništva (a ne lokal patriotizma i sl.). Svaki narod ima veću nacionalnu svijest od nas, jedino mi ne cijenimo ništa svoje.

Živeći u inozemstvu naučila sam nikoga ne osuđivati, ni one koji se "nikada" ne uklope, ni one koji se pomalo pogube od silne želje za asimilacijom... mislim da nitko nije bio pripremljen na život u tuđoj zemlji tako da dok se ne nađete u toj situaciji, ne možete znati kako ćete se ponašati.

Ono što mi nedostaje je blizina obitelji i osjećaj da postoji netko tko je blizu i tko misli na mene, tko mi može pomoći... ali to je život. Šetam prekrasnim gradovima, ali ne mogu to podijeliti sa svojom obitelji jer smo raseljeni po raznim državama, uzduž i poprijeko Europe.

Postoji mnogo aspekata života u emigraciji kojih postanete svjesni kasnije, nakon nekoliko godina pa i duže u inozemstvu.

Ipak, da sam ostala u Hrvatskoj, vjerojatno bih s 28 godina još uvijek mentalno ostala jedna djevojčica koja živi kod kuće ili koju netko izrabljuje za 2000 kn. Jednostavno dolje nažalost ne postoje uvjeti da bi čovjek sebe razvio i isprobao svoje granice, okušao se u svojoj profesiji, itd. i to je bio razlog mog nezadovoljstva.

Ne divim se nijednoj zemlji, gledam da idem tamo gdje mi je dobro i da dobijem najviše što u tom trenutku mogu.


Mogla bih dugo pisati na ovu temu...
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:41   #418
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Ruzy, govoriš li možda o Erlangenu?
Ja sam živjela u toj regiji, ne u Erlangenu nego u većem gradu.
Slažem se s ovim što si napisala, iako osobno ne bih odabrala Erlangen jer je preskup upravo zbog Siemensa i firmi uokolo.
Je, bas o Erlangenu Ja sam prije zivjela u Nürnbergu i slucajno sam dobila ausbildung u Erlangenu... Pokusala sam putovat ali zbog prirode posla nije funkcioniralo (kad nedjeljom u 6 ujutro moram bit na poslu a buseva nema) pa sam se preselila... Gledam da se uskoro preselim u neko seoce pored Erlangen cisto zbog stanarine, ono nisam daleko ali stanarine su nize...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:33   #419
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
Je, bas o Erlangenu Ja sam prije zivjela u Nürnbergu i slucajno sam dobila ausbildung u Erlangenu... Pokusala sam putovat ali zbog prirode posla nije funkcioniralo (kad nedjeljom u 6 ujutro moram bit na poslu a buseva nema) pa sam se preselila... Gledam da se uskoro preselim u neko seoce pored Erlangen cisto zbog stanarine, ono nisam daleko ali stanarine su nize...
Ja sam putovala iz Nürnberga u jedno selo još udaljenije od Erlangena... bio je to pravi put
Bravo za ausbildung, super da si uspjela dobiti! Poslat ću ti pm da ne začetavam topic....
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:08   #420
Evo mene ovakve priče iritiraju...

http://100posto.hr/news/nigdje-nije-...ce=jutarnji.hr

Žena je radila u uredu, oblačila se u Zari i sad radi u Irskoj kao konobarica i laje na državu, spominje uhljebe, govori da se mi u Hr moramo boriti za sebe, a ona prva otišla van

Apsolutno podržavam svačiji odlazak ili ostanak, ali kako to da svi odjednom postanu prosvjetljeni kad prijeđu Hr granicu. Nije da to nismo znali.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.