Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 12:56   #201
Quote:
Inplozer kaže: Pogledaj post
Nema šta! Sve ovo što si hronološki nabrojao navodi na zaključak da su Britanci smrtni neprijatelji Hrvata. Ne mogu da verujem da nisu mogli da Vam zaborave da ste bili na strani omraženih im Nemaca i da to generacijski pamte 50 godina pa Vam eto "vraćaju milo za drago". Više verujem da su se britanski interesi kosili sa hrvatskim interesima, a kako su Britanci osioni osvajači planete kojima su Ameri nabili komplekse preuzimajući im ulogu svetskog policajca, tako su se Briti izdrkavali tamo gde su mogli. Na nama, malim narodima!
Tvrdnja da su Briti srpski prijatelji nikako ne stoji! Još 1943-45. su bombardovali srpske gradove pod izgovorom da teraju nemce iz Srbije. Njihova bombardovanja su bila mnogo strašnija nego nemačka sa početka WW2, a nešto nemam saznanja da su "ravnali" hrvatske gradove kao srpske, terajući Nemce iz Hrvatske. Jesu Briti primili izbeglog srpskog Kralja ali su ga i odjebali podržavši Tita i komuniste na kraju rata. Zamisli!!! Kapitalisti podržavaju komuniste i dovode ih na vlast u tamo nekoj Jugoslavijici! Podržali su Tita Hrvata a ne Srbina za "srpsku stvar", koji im je bio u gostima!
Siguran sam da znaš da interesi velikih sila nemaju veze sa simpatijama ili antipatijama prema drugim narodima. Zagovornici bombardovanja Srbije 99., pre svega Ameri i Briti se na kraju posvađaše između sebe jer Briti htedoše peške u Srbiju a Ameri isprobaše svoje novo naoružanje i njima bilo dosta igranke! Izigrali se video-igrica sa bezbedne udaljenosti i gotovo. Pobiše 2000 civila i 180 vojnika, uništili 2 tenka i 16 maketa MIG 29 za 78 dana rokanja!
Kad god je bilo naklonosti ili odluka velikih sila u korist Srbije, mi smo to znali iskoristiti. A ko to ne bi koristio, samo ludaci? Politika je kurva! Vetrovi duvaju malo odavde, malo odnade a na nama malim narodima je da hvatamo tople struje i što duže budemo u vazduhu a svi znamo da nas čeka bolan pad. Kad tad...
Tipični Srbin.
Gdje sam ja spomenuo voljenje i nevoljenje?Normalno da tu ne postoje nikakva prijateljstva¸nego svako gleda svoj interes.Enlezi misle da će ga lakše provesti preko Srbije nego neke druge države i cijela poanta je u tome.
Gore si postavio pitanje "u čemu se odnosila podrška Enlgleza Srbiji u ovim zadnjim događanjima" i ja ti napišem ¸da bi mi ti sad spominja kralja Aleksandra¸2. sv rat¸a u idućem upisu je Jasenovac siguran.Čudno mi da ga nisi odmah spomenia.
Da ne zaboravim¸Split najviše žrtava u drugom sv ratu ima od enleskog bombardiranja¸kao i Kaštela.Zadar je cijeli poravnat od strane engleske avijacije.
sidrun is offline  
Old 19.01.2011., 13:05   #202
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Evo ti činjenice pa ti odluči tko je u pravu.
Francuski prijedlog o mirovnim snagamau 7. mjesecu 1991 na početku rata ¸Britanija odbija.
Početkom 8. mjeseca potpora Francuske¸Njemačke i Belgije nestalne članice VS ¸Britanija stavlja veto na uporabu sile.
Potkraj 8. mjeseca vojvoda od Somerseta¸član parlamenta Henry Bellingam i kandidat za člana John Kennedy posjećuju Srbiju i Crnu Goru.
Početkom 9. mjeseca 1991 kad je Hrvatska totalno bez oružja nizozemski ministar Van De Broken potiče inicijativuo slanju mirovnih snaga¸Britanija odbija.
U 9. mjesecu uveden embargo na oružje za prostore Jugoslavije na prijedlog Velike Britanije(uz podršku tadašnjeg ministra vanjskih poslova Hrvata Budimira lončara) Da se jugoslavenčina Lončar nije zauzeo Kina bi stavila veto.
V Britanija zaključuje da bez još jedne države ne može provodit zamišljenu politiku¸te kao partnera logički uzima Francusku.Pošto je Mitterand bio nepredvidljiv¸problem je riješen uz pomoć Fitzroya Mac Leana¸veterana 2. sv. rata i prijatelja Jugoslavije.Potkraj 8. mjeseca 1991 poslan je u Bg ¸gdje se sastaje sa generalima i savjetuje im pridobivanje Francuske.Tako slabi utjecaj Njemačke.
Nakon toga se u Elizejskoj palači sastaju Mitterand i Milošević. Suradnja Britanije i Francuske traje do 5. mjeseca 1995 i dolaska Chiraca za predsjednika Francuske.Tada začetnik svega¸britanski ministar vanj. poslova Douglas Hurd daje ostavku.
Jane Shard viši istraživač-suradnik Centra za vojne studije london kings Collegeu " Teško je ne zaključiti kako glavni razlog zbog kojega V B nije zaustavila srpsku agresiju na Hr i BiH jest želja onih koji su određivali politiku britanske vlade da Srbija i njezini trabanti pobijede"
Sve stoji, ali onda čitaš što je pričao glavni engleski negativac Lord Owen o Bosni i o tome kako je molio Vancea da SAD bombardira Srbe čist daih primiri kako bi mu ovaj doslovno rekoa da se SAD ne želi petljati, onda se čovjek zapita što šalju posrednika kad nemaju ozbilje namjere.

Imaš scenu gdje LO nakon masakra u redu za vodu (jednog od nekoliko, ovaj je bio 1993.) dolazi i traži zračne udare, a vojni dio međunarodne misije ga uredno otpiri insinuirajući kako su ovi u Sarjevu sami sebe gađali.

Onda opet 1993. Srebenica je u banani, grad se prepunio izbjeglicama, srpska vojska je sve bliže, ljudi nemaju ni hrane, ono katastrofa i napokon privole UN i NATO da krenu sa pripremama za vojnu intervenciju kad događa se čudo. Francuski general Morillon kreće prema Srebrenici, ulazi u Srebenicu i "zaštićuje" je. Naime proglašena je "zaštićenom" zonom, uz još neke gradove. Prava je istina da je njegovim dolaskom u Srebrenicu zaustavljena priprema zračnih udara na bosanske Srbe.

Te 1993. su Morillona u Srebrenici slavili, 2010. mu nisu dali da uđe u memorijalni centar Potočari.

Po svemu što je LO pričao ispadalo je kako su upravo Francuzi stalno blokirali upotrebu sile u BiH.
demon is offline  
Old 19.01.2011., 13:08   #203
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Tipični Srbin.
Gdje sam ja spomenuo voljenje i nevoljenje?Normalno da tu ne postoje nikakva prijateljstva¸nego svako gleda svoj interes.Enlezi misle da će ga lakše provesti preko Srbije nego neke druge države i cijela poanta je u tome.
Gore si postavio pitanje "u čemu se odnosila podrška Enlgleza Srbiji u ovim zadnjim događanjima" i ja ti napišem ¸da bi mi ti sad spominja kralja Aleksandra¸2. sv rat¸a u idućem upisu je Jasenovac siguran.Čudno mi da ga nisi odmah spomenia.
Da ne zaboravim¸Split najviše žrtava u drugom sv ratu ima od enleskog bombardiranja¸kao i Kaštela.Zadar je cijeli poravnat od strane engleske avijacije.
"Tipični Srbin" treba da bude uvreda ili šta? Raspravljamo o odnosima Hrvata i Brita i Srba i Brita i nemaš potrebu da mi inputiraš bilo kakav Jasenovac i da mi vređaš intelekt. Sve što sam ti do sada napisao je u svrhu dokazivanja da Briti nisu nikakvi prijatelji Srbima kao što to ti pokušavaš da predstaviš. Ako oni jesu "neprijatelji" Hrvatima, nisu automatski prijatelji Srba.
__________________
Osveži (F5)
Inplozer is offline  
Old 19.01.2011., 13:14   #204
Francuzi su u pomaganju Velikosrpskoj agresiji na Hrvatsku i Bosnu možda bili i žešča gamad od Engleza,ali oni su se danas promjenili,a Englezi su nam ostali okorjeli neprijatelji
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.01.2011., 13:19   #205
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Sve stoji, ali onda čitaš što je pričao glavni engleski negativac Lord Owen o Bosni i o tome kako je molio Vancea da SAD bombardira Srbe čist daih primiri kako bi mu ovaj doslovno rekoa da se SAD ne želi petljati, onda se čovjek zapita što šalju posrednika kad nemaju ozbilje namjere.

Imaš scenu gdje LO nakon masakra u redu za vodu (jednog od nekoliko, ovaj je bio 1993.) dolazi i traži zračne udare, a vojni dio međunarodne misije ga uredno otpiri insinuirajući kako su ovi u Sarjevu sami sebe gađali.

Onda opet 1993. Srebenica je u banani, grad se prepunio izbjeglicama, srpska vojska je sve bliže, ljudi nemaju ni hrane, ono katastrofa i napokon privole UN i NATO da krenu sa pripremama za vojnu intervenciju kad događa se čudo. Francuski general Morillon kreće prema Srebrenici, ulazi u Srebenicu i "zaštićuje" je. Naime proglašena je "zaštićenom" zonom, uz još neke gradove. Prava je istina da je njegovim dolaskom u Srebrenicu zaustavljena priprema zračnih udara na bosanske Srbe.

Te 1993. su Morillona u Srebrenici slavili, 2010. mu nisu dali da uđe u memorijalni centar Potočari.

Po svemu što je LO pričao ispadalo je kako su upravo Francuzi stalno blokirali upotrebu sile u BiH.
Po meni igra gluhih telefona engleza i francuza.Kao što sam i napisao¸Englezi da su bili sami u svemu ovome ne bi mogli ovako manipulirat.
Na suđenju Praljku vještaćenjem utvrđeno kako je mostarski most srušen dinamitom.Bošnjaci kontroliraju obe strane mosta.Kako je onda srušen tenkovskim projektilo Hrvata i kako je tu bila baš engleska TV? Koja igra gordog albiona.
sidrun is offline  
Old 19.01.2011., 13:21   #206
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Francuzi su u pomaganju Velikosrpskoj agresiji na Hrvatsku i Bosnu možda bili i žešča gamad od Engleza,ali oni su se danas promjenili,a Englezi su nam ostali okorjeli neprijatelji
Već sam prije napisao¸sa izborom Chiraca 1995 francuska politika se mijenja.
sidrun is offline  
Old 19.01.2011., 14:02   #207
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Francuzi su u pomaganju Velikosrpskoj agresiji na Hrvatsku i Bosnu možda bili i žešča gamad od Engleza,ali oni su se danas promjenili,a Englezi su nam ostali okorjeli neprijatelji
Mislim da si u krivu. Zapravo je prije obrnuto. Englezi su uz Amere, a Francuzi po defaultu oponiraju Amerima. Ukratko kad su nas Ameri počeli podržavati odmah su to napravili i Englezi, a Francuzi ostali po strani. Uostalo nije li Francuska vječiti pokrovitelj Srbije? Nije li francuski bio omiljen jezik beogradskih viših krugova, sve dok ih komunisti nisu prorijedili?
demon is offline  
Old 19.01.2011., 14:09   #208
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Mislim da si u krivu. Zapravo je prije obrnuto. Englezi su uz Amere, a Francuzi po defaultu oponiraju Amerima. Ukratko kad su nas Ameri počeli podržavati odmah su to napravili i Englezi, a Francuzi ostali po strani. Uostalo nije li Francuska vječiti pokrovitelj Srbije? Nije li francuski bio omiljen jezik beogradskih viših krugova, sve dok ih komunisti nisu prorijedili?
Ključna riječ,BILI,a SAD nas gura u EU,a Britanija nam lomi noge
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.01.2011., 14:17   #209
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Mislim da si u krivu. Zapravo je prije obrnuto. Englezi su uz Amere, a Francuzi po defaultu oponiraju Amerima. Ukratko kad su nas Ameri počeli podržavati odmah su to napravili i Englezi, a Francuzi ostali po strani. Uostalo nije li Francuska vječiti pokrovitelj Srbije? Nije li francuski bio omiljen jezik beogradskih viših krugova, sve dok ih komunisti nisu prorijedili?
Oduvek su se svi ti pokrovitelji Srbije, Englezi, Francuzi i ostali bojali učvršćivanja Rusije na Balkanu zbog slavenski veza i bratstava sa Rusima. Po nešto su Srbi i naučili od Tita. Malo su dobri sa ovima, malo sa onima. Ne svađati se sa svima u istom trenutku i diplomatija cveta.
__________________
Osveži (F5)
Inplozer is offline  
Old 19.01.2011., 14:20   #210
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Već sam prije napisao¸sa izborom Chiraca 1995 francuska politika se mijenja.
Jesi li baš siguran? Koje su dvije države odugovlačile sa pristankom na vojnu intervenciju na Kosovu? Osovina Pariz-Berlin. Francuska i Njemačka. Pravdali su to potrebom da intervenciju odobri vijeće sigurnosti jer bi se eto stvorio opasan presedan. U međuvremenu je trećina kosovskih Albanaca protjerana a par tisuća je bilo pobijeno... na kraju su Ameri i Englezi sami progurali intervenciju, a drugi su nerado pristali.
demon is offline  
Old 19.01.2011., 14:30   #211
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ključna riječ,BILI,a SAD nas gura u EU,a Britanija nam lomi noge
Mikele, ti si neki naivan lik. Hrvatska je trebala ući 2004., a nije, trebala je ući 2007., a nije i tad su nas počeli percipirati kao dio paketa sa Turskom, a Tursku neće dobar dio članica EU i onda pošto ne mogu nju hebati peru po nama... gore od toga bi bilo samo da nas strpaju u paketa sa ostatkom YU plus Albanija, tad bi čekali još 10 možda i 15 godina...

Tjerajući nas na sve i svašta EU u biti postavlja prepreke Turskoj koje ova neće moći ni u teoriji ispuniti i tako ćemo mi ući zasebno, a njih će ili skroz otpiliti ili im reći da će ući skupa sa našim istočnim susjedima...

Najveći problem su nam, ako ćemo iskreno gledajući njihovo ponašanje, bili Slovenci i Nizozemci, skoro su to postali nedavno i Poljaci.
demon is offline  
Old 19.01.2011., 14:34   #212
Quote:
Inplozer kaže: Pogledaj post
Oduvek su se svi ti pokrovitelji Srbije, Englezi, Francuzi i ostali bojali učvršćivanja Rusije na Balkanu zbog slavenski veza i bratstava sa Rusima. Po nešto su Srbi i naučili od Tita. Malo su dobri sa ovima, malo sa onima. Ne svađati se sa svima u istom trenutku i diplomatija cveta.
Zapravo sve te priče o srpskim prijateljima Rusima su kretenizam prve vrste. Ruski favoriti su uvijek bili Bugari. Srpski protektori su bili Austrijanci, dolaskom Karađorđevića na vlast to su trebali biti Rusi, ali nakon 1917. to postaju Francuzi i djelomično Englezi, s tim da Francuzi brane Srbe, a Englezi Jugoslaviju kao branu nadiranju Nijemaca, a i Rusa.

Čitava priča o velikoj ljubavi Rusa prema Srbima se temelji na pravoslavlju i panslavizmu, a od tog nema koristi u visokoj politici.
demon is offline  
Old 19.01.2011., 14:40   #213
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Zapravo sve te priče o srpskim prijateljima Rusima su kretenizam prve vrste. Ruski favoriti su uvijek bili Bugari. Srpski protektori su bili Austrijanci, dolaskom Karađorđevića na vlast to su trebali biti Rusi, ali nakon 1917. to postaju Francuzi i djelomično Englezi, s tim da Francuzi brane Srbe, a Englezi Jugoslaviju kao branu nadiranju Nijemaca, a i Rusa.

Čitava priča o velikoj ljubavi Rusa prema Srbima se temelji na pravoslavlju i panslavizmu, a od tog nema koristi u visokoj politici.

Eh kad bih ja mogao da ubedim neke svoje sunarodnike u tvoje reči, pobedio bih!
Svaka čast za elaboraciju. Ni ja ne bih bolje.
__________________
Osveži (F5)
Inplozer is offline  
Old 19.01.2011., 14:59   #214
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Mikele, ti si neki naivan lik. Hrvatska je trebala ući 2004., a nije, trebala je ući 2007., a nije i tad su nas počeli percipirati kao dio paketa sa Turskom, a Tursku neće dobar dio članica EU i onda pošto ne mogu nju hebati peru po nama... gore od toga bi bilo samo da nas strpaju u paketa sa ostatkom YU plus Albanija, tad bi čekali još 10 možda i 15 godina...

Tjerajući nas na sve i svašta EU u biti postavlja prepreke Turskoj koje ova neće moći ni u teoriji ispuniti i tako ćemo mi ući zasebno, a njih će ili skroz otpiliti ili im reći da će ući skupa sa našim istočnim susjedima...

Najveći problem su nam, ako ćemo iskreno gledajući njihovo ponašanje, bili Slovenci i Nizozemci, skoro su to postali nedavno i Poljaci.
Prijatelju sada ispadaš naivniji od mene,ali ne mogu ti sada odgovoriti,javim ti se večeras
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.01.2011., 15:06   #215
Quote:
Milos RS kaže: Pogledaj post
Raspad zemlje je definitivno podržan od nekih međunarodnih faktora. Mišljenja sam da u samom startu nije postojao konsenzus kod velikih svetskih igrača o tome...ali da je kako je vreme teklo i sukob krenuo, da se formiralo jedinstveno mišljenje o tome kako i šta!

Opet na drugoj strani kako su to neki spomenuli, Jugoslavija je od samog nastanka bila klimava. Ta zasluga definitivno ide tadašnjoj Hrvatskoj političkoj eliti. Podkrepiću to sa par rečenica. Za razliku od Srba koji su izašli iz WWI kao pobednici sa ogromnim žrtvama ili ti 33% populacije (1.300.000), u to vreme Hrvati su Jugoslaviju videli kao izlaz u svoju vekovno sanjanu nezavisnost, a Srbi kao jednu dodatnu zaštitu svojih interesa od budućih ratova. Bolje sa Hrvatima protiv Mađara...nego obrnuto jel te...

E sad to se isto može potvrditi kako se sve odvijalo u startu, zapaljivih govora, želja za sve većom autonomijom, ubistva u skupštini...pa sve do zavođenja diktature...WWII i uloga tadašnje NDH, da ne dužim previše.

Kako je sve teklo posle WWII, ustav 1974...bla bla..i to znamo. Poznata je uloga hrvatskih emigranata i eliminisanje istih od strane UDBE...dakle jasna želja za nezavisnošću. Lako je reći ma Beograd je nas tlačio itd...to definitivno ne stoji. To je grad koji je bio centar tadašnje države u kojem je tadašnja vlast pokazivala svoju superiornost, a na drugoj strani jedan centar države koja je stremila ka što većoj centralizaciji upravo zbog remetilačkih faktora.

To vam je kao danas što imamo primere da se ljudi žale što sve ide u Zagreb ili što sve ide u Begrad...obrni okreni.

E sad zaključujem da se želja pojedinih za nezavisnošću u jednom trenutku poklopila sa interesima pojedinih sila u svetu...koji kao što vidite danas, mnogo lakše izlaze na kraj sa svima nama pojedinačno u svakom smislu...ekonomskom, vojnom...itd.

Stara je ona... zavadi pa vladaj!

A da je bilo dogovora i između unutrašnjih faktora i u to sam siguran. Realno gledajući...onaj ko je bio tada u vojsci...na nekom iole bitnijem položaju (kad je počeo rat)... zna da su snage bile takve, i da je oružje, tehnologija i ljudstvo bilo na strani Beograda...te da se stvarno želelo...Zagreb je mogao pasti za 20 dana od početka rata! Možda nekom zvuči smešno ali je stvarno tako...Evo kako je to išlo, po mom mišljenju:

Srbi i Hrvati dele Bosnu...zna se ko se dogovorio o ovoj podeli jel te!

Srbi napadaju Hrvatsku udaraju svom silinom bog zna kako...a posle toga Hrvati jurišaju hrabro i odjednom se seli preko 300.000 Srba...koje je naravno trebalo preseliti na Kosovo. Srećan Sloba...spasao Kosovo od muslimana...muslimani u Bosni...znate već taj scenario...Hrvatska nezavisna...Tuđman nacionalini heroj.

Svi srećni...a još uz to puni keša...gde ćeš lepše...

E sad ko se malo zajebao u celoj priči vidite danas
e jes ga lupio i osto ziv hehe... decko, jugoslavija je pocela nestajati vec 1945. Jel 2. svj. rat na teritoriju RH mogao bi imati i karakter gradjanskog. Dio Hrvata ( ne mali ) se borio ili podrzavao nezavisnu Hr. ( ne govorim o Ustaskim sranjima ili ideologiji vec zelji za (ponovno) vlastitom drzavom ), drugi dio je otisao u gerilu - koja je na kraju i zavrsila na "pobjednickoj" strani.
I u preambuli AVNOJ-a ti stoji (parafraziram) da se Juga stvara kao zajednica 6
slobodnih drzava ( naroda ) koji imaju pravo na samostalnost odluke o ujedinjenju u novu zajednicu ili razjedinjenju iz nje - zato je i u Ustavu RH naveden taj isti Avnoj kao jedna od ideja vodilja ka nesvrstanoj Hrv. To je i bitan temelj po kome smo dobili priznanje od svijeta i temelj raznih Badinterovih komisija kasnije... Glede JNA: onaj ko je bio na iole istaknutoj poziciji u istoj i sa zrnom soli u glavi , znao je da u slucaju napada NATO ili VU ista nestaje u roku odmah - a najmiliji drug bjezi u Egipat ili na Krf jelte da otamo vodi narodnu revoluciju broj 2. Neke stvari ne idu silom - pogledaj Vijetnam, ili danasnji Afganistan
__________________
Ora et labora!
bonaventuraduda is offline  
Old 19.01.2011., 15:16   #216
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Jesi li baš siguran? Koje su dvije države odugovlačile sa pristankom na vojnu intervenciju na Kosovu? Osovina Pariz-Berlin. Francuska i Njemačka. Pravdali su to potrebom da intervenciju odobri vijeće sigurnosti jer bi se eto stvorio opasan presedan. U međuvremenu je trećina kosovskih Albanaca protjerana a par tisuća je bilo pobijeno... na kraju su Ameri i Englezi sami progurali intervenciju, a drugi su nerado pristali.
Pisao sam o promjeni odnosa Francuske samo u odnosu na Hrvatsku 1995¸a moraš priznat da se to manje više potvrdilo.
Sad¸ zbog čega je Francuska i Njemačka politika prema Kosovu bila takva¸ o toj temi sam malo čitao i malo znam.
sidrun is offline  
Old 19.01.2011., 15:31   #217
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Tipični Srbin.
Gdje sam ja spomenuo voljenje i nevoljenje?Normalno da tu ne postoje nikakva prijateljstva¸nego svako gleda svoj interes.Enlezi misle da će ga lakše provesti preko Srbije nego neke druge države i cijela poanta je u tome.
Gore si postavio pitanje "u čemu se odnosila podrška Enlgleza Srbiji u ovim zadnjim događanjima" i ja ti napišem ¸da bi mi ti sad spominja kralja Aleksandra¸2. sv rat¸a u idućem upisu je Jasenovac siguran.Čudno mi da ga nisi odmah spomenia.
Da ne zaboravim¸Split najviše žrtava u drugom sv ratu ima od enleskog bombardiranja¸kao i Kaštela.Zadar je cijeli poravnat od strane engleske avijacije.
U pogođena mjesna crkva u nedjelju za vrijeme mise, čini mi se 104 mrtva. Nisam sigurna za točan broj na spomen ploči.
rama is offline  
Old 19.01.2011., 15:36   #218
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Tipični Srbin.
Gdje sam ja spomenuo voljenje i nevoljenje?Normalno da tu ne postoje nikakva prijateljstva¸nego svako gleda svoj interes.Enlezi misle da će ga lakše provesti preko Srbije nego neke druge države i cijela poanta je u tome.
Gore si postavio pitanje "u čemu se odnosila podrška Enlgleza Srbiji u ovim zadnjim događanjima" i ja ti napišem ¸da bi mi ti sad spominja kralja Aleksandra¸2. sv rat¸a u idućem upisu je Jasenovac siguran.Čudno mi da ga nisi odmah spomenia.
Da ne zaboravim¸Split najviše žrtava u drugom sv ratu ima od enleskog bombardiranja¸kao i Kaštela.Zadar je cijeli poravnat od strane engleske avijacije.
U jednom od Kaštela pogođena je mjesna crkva u nedjelju za vrijeme mise, čini mi se 104 mrtva. Nisam sigurna za točan broj na spomen ploči. Izazvala sam čuđenje kod jedne partizanke, kada sam se čudila izboru cilja i dana.
rama is offline  
Old 19.01.2011., 15:39   #219
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
U jednom od Kaštela pogođena je mjesna crkva u nedjelju za vrijeme mise, čini mi se 104 mrtva. Nisam sigurna za točan broj na spomen ploči. Izazvala sam čuđenje kod jedne partizanke, kada sam se čudila izboru cilja i dana.
Tako je¸a u Splitu na pazaru srušena crkva sv Petra
sidrun is offline  
Old 19.01.2011., 19:57   #220
Crkvu u Kaštelima su srušili Amerikanci.

Quote:
Istražujući zašto je upravo Kaštel Sućurac postao žrtvom savezničkog napada, Sućurani su nakon brojnih dopisa i poziva došli i do arhiva Pentagona, odnosno do zrakoplovne baze Maxwell u saveznoj državi Alabama, u kojem se čuvaju milijuni dokumenata o povijesti američkih zračnih snaga. Uvidom u ratne dnevnike poručnika Ryana iz 448. bombarderske eskadrile, koja je djelovala iz zračne baze u Foggi, došli su do zaključka kako je moguće da se radilo o grešci pri odabiru ciljeva, jer su bombe bačene s visine od oko 3500 metara. U Washingtonu su došli i do mikrofilmova i zračnih snimaka na kojima je vidljivo kako je upravo Kaštel Sućurac označen kao "target", međutim, prava se istina još uvijek ne zna.
demon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.