Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 10:05   #2221
Quote:
JUPI 11 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje pa ako bi mi netko mogao odgovoriti bila bi zahvalna. Prijateljica me pozvala za krsnu kumu svojem djetetu i rado bi se odazvala pozivu ako je moguće jer smo jako bliske. Međutim, ja sam razvedena. Nisam se ponovno udala, a ne planiram niti ubuduće. Da li je moguće biti kuma djetetu obzirom na okolnosti? Jedni kažu da je moguće, drugi da ne... ništa mi nije jasno. Krštenje je nakon Nove godine. To mi je bitno da saznam čim prije tako da se znam organizirati po pitanju godišnjeg i da si već sad karte za put rezerviram, a i da prijateljica zna na čemu je. Jel to ovisi od župe do župe ili ima neko univerzalno pravilo? Unaprijed hvala na odgovorima.
Ovisi od župe do župe

I ja sam rastavljena (iz građanskog braka) bila krsna kuma, franjevci su dali, tj nisu ni pitali, bitno im je bilo da imam sve sakramente
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:53   #2222
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ovisi od župe do župe

I ja sam rastavljena (iz građanskog braka) bila krsna kuma, franjevci su dali, tj nisu ni pitali, bitno im je bilo da imam sve sakramente
Ja sam sklopila crkveni brak, tu nema razvoda u crkvenom smislu, osim poništenja, a to je sad već druga priča koja nema veze sa mnom. Samo me zanima kako Crkva na to gleda kad je krštenje djeteta u pitanju? Sakramente imam, ponovno se nisam udala niti namjeravam, ne živim ni sa kim trenutno (što ne znači da možda neću u budućnosti). Što se tiče građanskog dijela, razvela se... Mada, mogla je frendica naći bolji uzor svojem djetetu. Ovako, htjela bi joj izaći u susret jer znam koliko joj to znači, kao sestre smo, ali isto tako sam svjesna da ne živim onakvim životom kakvim se očekuje da kumovi žive. S druge strane, ne želim se nikom ispričavati radi svojeg stila života... Još ću se pokušati informirati vezano za krštenje.
Hvala na odgovoru.

Zadnje uređivanje JUPI 11 : 20.09.2017. at 15:47.
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:57   #2223
Jedini način je da ona pita svećenika gdje namjera krstiti dijete da li će dozvoliti, ostalo je samo nagađanje

Neki svećenici su shvatili da moraju malo popustit obzirom na vrijeme u kakvom živimo, ali neki baš drve i drve...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:27   #2224
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Jedini način je da ona pita svećenika gdje namjera krstiti dijete da li će dozvoliti, ostalo je samo nagađanje

Neki svećenici su shvatili da moraju malo popustit obzirom na vrijeme u kakvom živimo, ali neki baš drve i drve...
Mislim da mi je to i najpametnije. Otići kod svećenika u toj župi i sve reći onako kako sam i ovdje napisala pa ću vidjeti što će mi reći. Ne da mi se glumatati i pretvarati se da sam ono što nisam, opravdavati se...
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:35   #2225
Krštenje sam namjeravala organizirat doma, ali budući da se popis gostiju popeo na 40 drago mi je da smo otišli u restoran Ukupan trošak oko 5 tisuća kuna. Za djevojčicu smo od kume dobili 200 eura i srebrni lančić.
Moje je mišljenje da danas ljudi pretjeruju u svemu, tako i u organizaciji. Mi nebi išli u restoran niti bi zvali toliko ljudi da to nismo mogli platiti, kaj fali i običnom nedjeljnom ručku za max 10 ljudi? Pokloni....hm....da, to je i mene iznenadilo. Koliko čujem, neki kumovi nose i po tisuću eura, dukate, zlato, vrijednost dara za kumče penje se u nebesa. Meni je to nenormalno, al tko voli nek izvoli.
Restorani se danas za krštenja ukrašavaju kao za svadbe, pričala mi je cvjećarka da je nova fora ukrašavanje restorana za krštenje. Oni to masno naplate,cvijeće se drugi dan baci, baloni ispušu, po meni bačen novac al velim, tko voli nek izvoli. Sve u svemu, mislim da bi manje trebali misliti na neke "običaje, dužnosti i kaj će selo reć..." Poklonim koliko mogu, a isto tako i počastim. Nismo si mogli priuštiti kredit i dugove zbog krštenja, ali niti ne očekujem da mi djetetova kuma bankrotira.
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:05   #2226
mi tolko ljudi nismo imali na svadbi al nema veze, nama je bilo bitno da oni najbliži budu s nama i tak je i bilo, bez obzira kaj mi sveki zamjera kaj nije bilo 200 ljudi i sve po njezinim željama
za krštenje isto planiramo malu večeru za najbliže i to je to, s obzirom da sveki opet filozofira najvjerojatnije budemo napravili kak i za svadbu, sve dogovorili bez ičijeg znanja i pozvali najbližu rodbinu
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:34   #2227
Nas je isto bilo dosta, tak se nekak poklopilo

No, kod nas isto pretjeruju sa tim proslavama, ne samo za krštenje
proljetos gledala neke slike na facebooku, curica išla na prvu pričest, svi u restoranu, dopeljali joj onu tortu na nekoliko katova, sa onak gore onim raketama šta imaju mladenci obično
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:22   #2228
Gdje mogu kupiti (ne online) tipa djeciju bibliju, vjerske artikle (andjela kao figuru, plocice) i slicno?
Tipa nesta kao http://verbum.hr/darovi/page-6/? Vidim da nemoju ducan. Govorim za Zagreb. Jel bas moram tamo do kaptola, jer mislim tamo imaju 2 ducana s time ili toga ima u nekom centru tipa city centar il slicno (zapadni dio grada)?

A jel ok, tipa neka knjiga, figura il tak nes plus novac nekih 300kn?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 16:14   #2229
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
Gdje mogu kupiti (ne online) tipa djeciju bibliju, vjerske artikle (andjela kao figuru, plocice) i slicno?
Tipa nesta kao http://verbum.hr/darovi/page-6/? Vidim da nemoju ducan. Govorim za Zagreb. Jel bas moram tamo do kaptola, jer mislim tamo imaju 2 ducana s time ili toga ima u nekom centru tipa city centar il slicno (zapadni dio grada)?

A jel ok, tipa neka knjiga, figura il tak nes plus novac nekih 300kn?
Verbum ima trgovine u Teslinoj i na Kaptolu, a uz njega na Kaptolu ih je brat bratu jos bar 5-6 (sv Klara, sv.Antun, Donum ili tako nekako, KS, UPT,...), po trgovackim centrima koliko ja znam jos nema takvih knjizara, a razne figurice andjela sad bar ima po cijelom gradu u ovo predblagdansko vrijeme.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 16:48   #2230
Pozdrav,

znate li možda kako se kreću cijene koraljnih narukvica za djevojčice i na što moram obratiti pažnju prilikom kupnje?
Pretpostavljam da mi ne mogu uvalit lažnjak ako kupujem u zlatarni?
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:50   #2231
Mi smo malenu krstili na malome otočiću na kojem smo je uspjeli "napraviti" jer nismo mogli imati djece kako su nam rekli doktori
Krstio ju je don Božo koji se odvalio smijat kad sam mu iskreno rekla zašto smo došli je tamo krstiti a ni otac ni ja nismo u braku
Vodili smo kumove i najbolje prijatelje, u jedinom restoranu mjestu papali peku i bili dolje 10 dana i uživali
Donjeli iz Zagreba sa sobom tortu i kolačiće
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:43   #2232
Netko je pitao za svijeću i košuljicu, ja sam to za skorašnje kumstvo naručila kod NELLY, gospođa ima radnju u Dubravi, ali šalje i poštom svoje proizvode.
Ja sam dosad sve preko fejsu kod nje naručivala i pokupila bi osobno jer živim na istoku grada.

Kad god idemo na krstitke kod nje naručimo ili krunicu s imenom pa damo uz kovertu ili ručnik s imenom, uvijek tako neku sitnicu uz novce, da nebi bilo samo koverta i bok.
Sad sam htjela košuljicu i svijeću sa datumom i imenom, i to me sve skupa izašlo 120kn.
Duplo jeftinije nego primjerice preko svijeće.net

Ako trebate još kakav savjet u vezi kupnje, slobodno pitajte, naš staž sa krštenjima je stvarno bogat
__________________
...da usne tvoje poljubim, i nježno da te zagrlim, da ti priznam ljubavi, da si moje sve...<3<3<3
carrie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 14:20   #2233
Restoran za krstitke - Zagreb Zapad

Pozdrav svima,

Molim Vas preporuku restorana za krstitke - Zagreb Zapad za cca 15-tak osoba.
jeneri30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 14:53   #2234
Ekipa imam pitanje. Jednu moju prijateljicu su pitali da bude krsna kuma a ona nije ni krštena. E sad ona bi stvarno jako htjela biti kuma i svjesna je da mora odraditi sve sakramente ali zbog posla stalno putuje pa joj je problem jako sve uskladiti. Jeli možda znate neku crkvu u Zagrebu gdje se to može obaviti bez prevelikih komplikacija i u kraćem roku (da to ne traje 3-4mj). Puno vam svima unaprijed hvala na odgovorima :**
Angelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 14:59   #2235
Quote:
Angelly kaže: Pogledaj post
Ekipa imam pitanje. Jednu moju prijateljicu su pitali da bude krsna kuma a ona nije ni krštena. E sad ona bi stvarno jako htjela biti kuma i svjesna je da mora odraditi sve sakramente ali zbog posla stalno putuje pa joj je problem jako sve uskladiti. Jeli možda znate neku crkvu u Zagrebu gdje se to može obaviti bez prevelikih komplikacija i u kraćem roku (da to ne traje 3-4mj). Puno vam svima unaprijed hvala na odgovorima :**
Katekumenat odraslih obično se dogovara individualnom podukom ako se ne uspije formirati skupina. Grupe formiraju u devetom mjesecu i sakramenti se primaju u uskrsnoj noći. Za inicijaciju odraslih treba jedna do tri godine, a ovisi o brzini učenja i shvaćanja istina vjere.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 21:22   #2236
Treba mi preporuka za restoran za krstitke, za 15-tak ljudi, podrucje Novi Zagreb ili Trnje...
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 11:03   #2237
Quote:
jane kaže: Pogledaj post
Treba mi preporuka za restoran za krstitke, za 15-tak ljudi, podrucje Novi Zagreb ili Trnje...
Didov san, imaju i lijepu terasu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 12:35   #2238
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Didov san, imaju i lijepu terasu
dodajem Batak na Kajzerici. fina klopa i lijep prostor.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 20:31   #2239
Pozdrav ekipa,

uskoro krstimo malu pa razmišljamo o Lidu na jarunu kao restoranu za cca 30-40 ljudi. Ima netko iskustva - hrana, količina, usluga...cijenu smo saznali. Također me zanima ako netko ima iskustva sa Jarunskim dvorima. Crkva je na Vrbanima pa ne bi predaleko od tamo.
Batak na Rudešu je preuređen i otvoren ovaj tjedan i zbog novog rasporeda ne može smjestiti više od 30 ljudi na jednom mjestu.

Hvala svima unaprijed.
markonius-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2019., 01:17   #2240
Mislim da s njima ne možeš pogriješiti. Ak vam cijena odgovara nemaš brige. Mi smo tamo bili doduše na dvije svadbe i zadovoljni smo bili i hranom i uslugom.
špelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.