Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2015., 22:08   #361
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Kako se zove skola nova u Vrbanima 3?
Alojzije Stepinac... nekad na zlu glasu, sad bolja od Meštrovića po svim pričama
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 00:00   #362
Quote:
žena s marsa kaže: Pogledaj post
Kod nas od 28 djece u razredu po mjestu stanovanja ih pripada desetak(i to sam puno rekla) oostatak dolazi iz raznoraznih kvartova
da ta skola bira samo djecu po mjestu stanovanja (ukljucujuci i one prijavljene kod bake), imala bi jedan kombinirani razred od 1-4 i jedan kombinirani od 5-8
upisno podrucje cini 15 ulica/trgova (i to neke niti nisu cijele). uz to, u tim ulicama ima najmanje stambenih jedinica, uglavnom su: djecja bolnica, DZovi, srednje skole, fakulteti,ambasade, staracki domovi, ljekarne, razne kulturne ustanove, ducani, pekare, itd.
i normalno je da se upisuje iz drugih kvartova, da bi opstala.


Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
E inače dijelim tvoje mišljenje o struci, jebiga, naletiš na govno svagdje, treba se znati s tim nositi, ali... ALI... Za početak školovanja bih ipak bila sretnija da nam grah padne na dobru učiteljicu, jer te temelje i taj početak ti nitko poslije ne može nadoknaditi, te se pogreške skupo plaćaju i željela bih učiteljicu koja će ga dovesti do petoga na pravi način.

E sad, nemam vezu niti planiram povlačiti neke poteze, ali ću se raspitati, hoću, pokušavam, jer ako mogu ikako biti svjesna što me čeka, bit ću.

Ovi kombinirani razredi imaju i neke benefite, primjerice toleranciju i kombinirano učenje, nekoj djeci bi to odgovaralo jer idu više naprijed, tako nekako to vidim... Nisam ni sama sigurna jer ne svjedočih takvomu čemu.
ja se sa frupy jakoooo slazem (valjda prvi put )

glede biranje uciteljice.
nije mi bas jasno kakve su to pogreske koje se skupo placaju, po meni vise sranja moze napraviti teta u vrticu, a prateci roditelje ovdje koji "biraju" uciteljicu, nisam bas stekla dojam da su ti isti birali tetu u vrticu (pogotovo u prve tri su najvaznije )

neke moje kolegice su imale "losa" iskustva sa odabranom uciteljicom, i na sva zvona hvaljenom.
i kolko sam ja svatila, najcesce im se bio bed zaliti, jer su im ionak izasli ususret...
a realno, uvijek ce biti necega zbog cega cemo biti nezadovoljni

(ono sto mi je zanimljivo, doduse iz samo jednog primjera, kako je uciteljica bila jakoo hvaljena i zeljena, tako ju je zadesio razred, uglavnom teze odgojive djece-roditelja koji biraju samo najbolje, i doslovce, u toj generaciji se zena nije snasla.....)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 07:07   #363
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja se sa frupy jakoooo slazem (valjda prvi put )

glede biranje uciteljice.
nije mi bas jasno kakve su to pogreske koje se skupo placaju, po meni vise sranja moze napraviti teta u vrticu, a prateci roditelje ovdje koji "biraju" uciteljicu, nisam bas stekla dojam da su ti isti birali tetu u vrticu (pogotovo u prve tri su najvaznije )

neke moje kolegice su imale "losa" iskustva sa odabranom uciteljicom, i na sva zvona hvaljenom.
i kolko sam ja svatila, najcesce im se bio bed zaliti, jer su im ionak izasli ususret...
a realno, uvijek ce biti necega zbog cega cemo biti nezadovoljni

(ono sto mi je zanimljivo, doduse iz samo jednog primjera, kako je uciteljica bila jakoo hvaljena i zeljena, tako ju je zadesio razred, uglavnom teze odgojive djece-roditelja koji biraju samo najbolje, i doslovce, u toj generaciji se zena nije snasla.....)



pa da, itekako ti moze "ne sjesti" hvaljena uciteljica, jednako kao sto te moze oduseviti neka koja je na glasu kao "ne bas tako dobra".
nema tu nikad stopostotne garancije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 09:18   #364
meni par stvari nije jasno s tim "biranjem učiteljice".

prvo: kako se uopće odredi "dobra učiteljica" od 1-4 razreda? objektivnih mjerila, u smislu "broj djece koja idu na natjecanja te broj djece koja na natjecanjima osvajaju ok pozicije" ili "održava i dopunsku i dodatnu nastavu" ili sl. nema u tim razredima.

dakle ovisiš o mišljenju roditelja. što je potpuno subjektivno, jer jednima može biti super da je učiteljica blaga, čitave dane rezucka s djecom i što već, a jednima može biti "dobra učiteljica" ona koja je stroga.

u principu, jedino mjerilo bi IMO bilo "postotak djece koji bez problema svladavaju čitanje, pisanje i računanje po prelasku u 5. razred".
jel itko vodi takve podatke u školama?



drugo: čak i da se bira škola jer je tamo "dobra učiteljica", recimo da su dvije od tri dobre, a treća nije. kako onda upisuješ dijete baš kod dobrih?
ako 100% djece želi kod dobrih, a samo ih 65% tamo može, znači da i za upis u određeni razred funkcioniraju veze i poznanstva?
zar se školama zaista da i s tim zajebavati?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 10:07   #365
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
da ta skola bira samo djecu po mjestu stanovanja (ukljucujuci i one prijavljene kod bake), imala bi jedan kombinirani razred od 1-4 i jedan kombinirani od 5-8
upisno podrucje cini 15 ulica/trgova (i to neke niti nisu cijele). uz to, u tim ulicama ima najmanje stambenih jedinica, uglavnom su: djecja bolnica, DZovi, srednje skole, fakulteti,ambasade, staracki domovi, ljekarne, razne kulturne ustanove, ducani, pekare, itd.
i normalno je da se upisuje iz drugih kvartova, da bi opstala.




ja se sa frupy jakoooo slazem (valjda prvi put )

glede biranje uciteljice.
nije mi bas jasno kakve su to pogreske koje se skupo placaju, po meni vise sranja moze napraviti teta u vrticu, a prateci roditelje ovdje koji "biraju" uciteljicu, nisam bas stekla dojam da su ti isti birali tetu u vrticu (pogotovo u prve tri su najvaznije )

neke moje kolegice su imale "losa" iskustva sa odabranom uciteljicom, i na sva zvona hvaljenom.
i kolko sam ja svatila, najcesce im se bio bed zaliti, jer su im ionak izasli ususret...
a realno, uvijek ce biti necega zbog cega cemo biti nezadovoljni

(ono sto mi je zanimljivo, doduse iz samo jednog primjera, kako je uciteljica bila jakoo hvaljena i zeljena, tako ju je zadesio razred, uglavnom teze odgojive djece-roditelja koji biraju samo najbolje, i doslovce, u toj generaciji se zena nije snasla.....)
Dakle napisala sam da bih bila sretnija da nam grah padne na bolju stranu... Ne da bih birala učiteljicu.

Napisala sam da ću se raspitati jer želim znati reagirati i želim u slučaju nekih problema pokušati tu osobu/učiteljicu o tome osvijestiti, a ne prebaciti dijete u drugi razred.

A kako se to procijeni, koja je bolja, pa to je jednostavno... Imaš tri generacije djece, u sve tri imaš izvrsne rezultate u predmetnoj nastavi, bolju pripremljenost u čitanju i računanju, imaš preporuke roditelja (i mi smo subjektivni, i mi smo roditelji, meni i to nešto znači ako znam od koga primam preporuku, jer ove rekla-kazala ne primam kao mjerodavne), i imaš s druge strane tri generacije nezadovoljnih roditelja, klinaca koji nisu kvalitetno savladali čitanje i računanje, sve se to zna, nisu to kuloarske priče.

Ali duboko sam uvjerena, možda je to malo romantičarski, da svaka osoba koja radi ovaj posao može biti premodelirana, fleksibilna i otvorena za učenje i napredak, samo treba pogoditi pravi način da se takvo što i ostvari, treba biti dovoljno umješan u sugestiji i na pozitivan način govoriti o onomu što misliš da bi se moglo promijeniti, dodajući i pozitivne strane dosadašnjeg rada te osobe.

Naravno, uvijek ima tvrdih oraha, ali te treba izbaciti iz posla, jer nisu vrijedni te profesije. Nitko tko ne želi raditi na sebi i uvidjeti svoje pogreške ne smije raditi u ovoj profesiji, profesiji kojoj je cilj ispravljanje tuđih pogrešaka i vođenje u znanje i napredovanje.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 11:09   #366
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Dakle napisala sam da bih bila sretnija da nam grah padne na bolju stranu... Ne da bih birala učiteljicu.

Napisala sam da ću se raspitati jer želim znati reagirati i želim u slučaju nekih problema pokušati tu osobu/učiteljicu o tome osvijestiti, a ne prebaciti dijete u drugi razred.

A kako se to procijeni, koja je bolja, pa to je jednostavno... Imaš tri generacije djece, u sve tri imaš izvrsne rezultate u predmetnoj nastavi, bolju pripremljenost u čitanju i računanju, imaš preporuke roditelja (i mi smo subjektivni, i mi smo roditelji, meni i to nešto znači ako znam od koga primam preporuku, jer ove rekla-kazala ne primam kao mjerodavne), i imaš s druge strane tri generacije nezadovoljnih roditelja, klinaca koji nisu kvalitetno savladali čitanje i računanje, sve se to zna, nisu to kuloarske priče.

Ali duboko sam uvjerena, možda je to malo romantičarski, da svaka osoba koja radi ovaj posao može biti premodelirana, fleksibilna i otvorena za učenje i napredak, samo treba pogoditi pravi način da se takvo što i ostvari, treba biti dovoljno umješan u sugestiji i na pozitivan način govoriti o onomu što misliš da bi se moglo promijeniti, dodajući i pozitivne strane dosadašnjeg rada te osobe.

Naravno, uvijek ima tvrdih oraha, ali te treba izbaciti iz posla, jer nisu vrijedni te profesije. Nitko tko ne želi raditi na sebi i uvidjeti svoje pogreške ne smije raditi u ovoj profesiji, profesiji kojoj je cilj ispravljanje tuđih pogrešaka i vođenje u znanje i napredovanje.
S obzirom da kažete da ćete dijete upisati u školu Bartola Kašića, psihologinja koja radi tamo je išla sa mnom u osnovnu školu.
To je bilo davnih dana.
Svijet je maleni.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 11:15   #367
Ima tko iskustva sa učiteljima u OŠ Malešnica? Hvala
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:21   #368
tema je u koju osnovnu skolu upisati diejte, a ne da li mu pomagati oko zadace. pa vas molim da prekinte raspravu, odnsono nastavite na odgovarajucoj temi.
hvala


Edit: prebacila sma vam postove o dnevnom boravku (danasnje, i od par dana ranije) na temu o produzenom boravku
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima

Zadnje uređivanje Monstera : 23.04.2015. at 11:43.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 16:40   #369
Teško mi je snaći se među 19 stranica...

Imate li iskustava/info o OŠ na Trešnjevci - dakle: A.Šenoa na Selskoj, jedna je iza Konzuma (kod No Sikiriki (Nova cesta)), a jedna je kod Gagarinovog puta iza placa (ne znam ime škole)?
Prikupljam informacije, jer je očito da su škole poprilično različitog pristupa, sin mi završava peti razred i trebala bih ga naredne školske godine upisati u 6. r.
mary chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 09:05   #370
Angry

Quote:
mary chain kaže: Pogledaj post
Teško mi je snaći se među 19 stranica...

Imate li iskustava/info o OŠ na Trešnjevci - dakle: A.Šenoa na Selskoj, jedna je iza Konzuma (kod No Sikiriki (Nova cesta)), a jedna je kod Gagarinovog puta iza placa (ne znam ime škole)?
Prikupljam informacije, jer je očito da su škole poprilično različitog pristupa, sin mi završava peti razred i trebala bih ga naredne školske godine upisati u 6. r.
Iza Konzuma je o.š.kralj Tomislav,a na Gagarinovom putu o.š. Julija Klovića.
Ja sam kao djete išla u Julija Klovića,i jedino što znam da je moj tadašnji razrednik od 5-8 razreda sad ravnatelj,koliko se je ostalih profesora promjenilo neznam.
Što se tiće o.š kralj Tomislav navodno imaju više stručnih suradnika,defektolog i pedagog,frendica je nedavno išla se raspitivati jer radi potreba njenog djeteta (adhd),treba joj škola sa što više stručnih djelatnika.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 09:21   #371
U moje doba prije jedno ohoho godina a vremena se mijenjaju sve 3 škole su bile dobra, A.Šenoa mislim i dalje drži kvaltetu a za ove dvije ne znam.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:51   #372
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Alojzije Stepinac... nekad na zlu glasu, sad bolja od Meštrovića po svim pričama
kako misliš nekad na zlu glasu?
šta nije ta škola otvorena prije 2g?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:59   #373
Quote:
mary chain kaže: Pogledaj post
Teško mi je snaći se među 19 stranica...

Imate li iskustava/info o OŠ na Trešnjevci - dakle: A.Šenoa na Selskoj, jedna je iza Konzuma (kod No Sikiriki (Nova cesta)), a jedna je kod Gagarinovog puta iza placa (ne znam ime škole)?
Prikupljam informacije, jer je očito da su škole poprilično različitog pristupa, sin mi završava peti razred i trebala bih ga naredne školske godine upisati u 6. r.
senoa slovi kao jako zahtjevna (i na nekom je popisu zgb skola sa super rezultatima), ali je isto tako i natrpana (ne znam dal zbog popularnosti ili zbog toga sto je preko puta nje nikla hrpa zgrada)

ove druge dve imaju znatno manje djece.

jos ti je u blizini i Tin ujevic preko puta cibone, koja je isto na glasu kao dobra skola, a uz to i sa jako malo djece (mislim da imaju dva razreda po generaciji).
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:53   #374
Ne, ona ti je bila u sklopu Meštrovića, dvije škole u jednoj zgradi.

Ona se samo preselila u svoj prostor na Vrbane, izmijenila kadar valjda i obnovila stručni tim ili dodala neke ljude, tako pričaju ljudi, Meštrović sad nije baš ljudima mio, a Stepinac svi hvale, ali znaš kakvi su ljudi u nas, ne vjerujem baš previše u sve.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:42   #375
ček, ček, a taj ozloglašeni Meštrović je točno koja škola, ona starovrbanska? :neupućena:
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:48   #376
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
senoa slovi kao jako zahtjevna (i na nekom je popisu zgb skola sa super rezultatima), ali je isto tako i natrpana (ne znam dal zbog popularnosti ili zbog toga sto je preko puta nje nikla hrpa zgrada)

ove druge dve imaju znatno manje djece.

jos ti je u blizini i Tin ujevic preko puta cibone, koja je isto na glasu kao dobra skola, a uz to i sa jako malo djece (mislim da imaju dva razreda po generaciji).
Hvala puno

Hm...prema onome što sam čula o Šenoi priča je 'mi smo strogi i dajemo slabije ocjene od ostalih, ali zato se djeca bolje snalaze u srednjoj školi, a iako je neka četvorka drugdje petica, naši učenici imaju bolje predznanje' - taj pristup mi je (subjektivno) očajan, jer smatram da svi učenici u svim školama trebaju imati jednaki program, jednaki pristup, jednake mjere za ocjenjivanje.
Uostalom, vlada histerija oko ocjena, u hiperprodukciji odlikaša (za koju doduše neki tvrde da ne postoji, a matica učenika pokazuje da je oko 38% četvorkaša i isto toliko odlikaša) ipak je važno kakve ocjene ti dijete ima da ne završi u ''drvnoj''.
Za J.Klovića sam čula poneke pozitivne komentare, a za Tomislava podijeljeno. Ali ako imaju jaku stručnu službu možda bi mi to bio presudan faktor.
mary chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 14:53   #377
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ček, ček, a taj ozloglašeni Meštrović je točno koja škola, ona starovrbanska? :neupućena:
Meštrović je na Staglišću, prekoputa DZ-a u Macanovićevoj
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:08   #378
Quote:
mary chain kaže: Pogledaj post
Hvala puno

Hm...prema onome što sam čula o Šenoi priča je 'mi smo strogi i dajemo slabije ocjene od ostalih, ali zato se djeca bolje snalaze u srednjoj školi, a iako je neka četvorka drugdje petica, naši učenici imaju bolje predznanje' - taj pristup mi je (subjektivno) očajan, jer smatram da svi učenici u svim školama trebaju imati jednaki program, jednaki pristup, jednake mjere za ocjenjivanje.
Uostalom, vlada histerija oko ocjena, u hiperprodukciji odlikaša (za koju doduše neki tvrde da ne postoji, a matica učenika pokazuje da je oko 38% četvorkaša i isto toliko odlikaša) ipak je važno kakve ocjene ti dijete ima da ne završi u ''drvnoj''..
ja iz svog vlastitog iskustva i znj skole na rubu grada, mogu mirne duse reci da predznanje koje donesemo u srednju ovisi o djetetu, njegovim potencijalima, interesima, radnim navikama, i na krjau profesoru koji taj potencijal moze probuditi ili ubiti.
profesora ima svakakvih, od skole do skole, a i unutar jedne skole.
i mislim da je to u svim skolama lutrija

ja ne vidim nikakav problem da su kriteriji ocjenjivanja strozi i da se za peticu, pa i cetvorku moras debelo potruditi,ali ocekujem da i taj profesor nesto i daje, a ne da roditelji placaju instrukcije, pa da bi skola bila na glasu kao dobra.


Quote:
mary chain kaže: Pogledaj post
Za J.Klovića sam čula poneke pozitivne komentare, a za Tomislava podijeljeno. Ali ako imaju jaku stručnu službu možda bi mi to bio presudan faktor.
na ovoj temi sam vise puta pisala da je kod izbora skole bitna blizina, ne znam kolko su ti ove druge dve dalje (pretpostavljam da ne puno, a i radi se o vecem djetetu koje ide samo), birala bih svakako skolu sa manje djece.
ovo sa strucnom sluzbom ti je isto lutrija...al vece su sanse za zgoditak na manjem broju djece, jer su vece sanse da mu se posvete ako zatreba.

i nije zanemarivo (kome je to bitno),senoa ti ima u smjenama skolu, a ove dve (i ujevic) samo ujutro.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:21   #379
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja iz svog vlastitog iskustva i znj skole na rubu grada, mogu mirne duse reci da predznanje koje donesemo u srednju ovisi o djetetu, njegovim potencijalima, interesima, radnim navikama, i na krjau profesoru koji taj potencijal moze probuditi ili ubiti.
profesora ima svakakvih, od skole do skole, a i unutar jedne skole.
i mislim da je to u svim skolama lutrija

ja ne vidim nikakav problem da su kriteriji ocjenjivanja strozi i da se za peticu, pa i cetvorku moras debelo potruditi,ali ocekujem da i taj profesor nesto i daje, a ne da roditelji placaju instrukcije, pa da bi skola bila na glasu kao dobra.




na ovoj temi sam vise puta pisala da je kod izbora skole bitna blizina, ne znam kolko su ti ove druge dve dalje (pretpostavljam da ne puno, a i radi se o vecem djetetu koje ide samo), birala bih svakako skolu sa manje djece.
ovo sa strucnom sluzbom ti je isto lutrija...al vece su sanse za zgoditak na manjem broju djece, jer su vece sanse da mu se posvete ako zatreba.

i nije zanemarivo (kome je to bitno),senoa ti ima u smjenama skolu, a ove dve (i ujevic) samo ujutro.
apsolutno se slažem da predznanje najviše ovisi o djetetu...a čini mi se da iz ovih naših škola (šk.sustava kakav jest, štreberski, bez razumijevanja, s milijun redundantnih podataka) tak i tak klinci izađu s jaaaakooo malo znanja...

sviđa mi se to što ima turnus samo ujutro, a i činjenica je da se mnogo više nauči (i uvježba) ako je malo klinaca u razredu
mary chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 21:45   #380
Ne poznam bas Zagreb, kvartove, a jos manje skole, pa bi molila savjet u vezi osnovnih skola koje se nalaze u podrucju bolnica sestre milosrdnice i vrapce. Koje skole su u tom dijelu grada ok, a da imaju produzeni boravak i opciju talijanskog jezika kao 2.
Hvala

edit. Imaju li uopce skole u zagrebu talijanski od 1.-4.razreda? Gledala sam par web stranica skola i vidim da sve imaku njem i francuski kao opcije, nisam naisla na talijanski.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.