Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2010., 02:35   #2081
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Ne dijete već njegovi roditelji ili preci. Prijenosnici negativnih energija.
Kao što rekoh, pročitati Lazareva.

Svatko ima pravo da bira kod koga će se liječiti.
Za one koji su se uvjerili u prečestu neučinkovitost gore navedenih, postoje druge opcije. Da ne govorim o tome kako je gornjima stalo da ljudi budu bolesni da bi mogli na njima zarađivati. Uključujući dakako i farmaceute.
Čemu se onda uopće truditi? Zašto netko ne pije, ne puši, cijepi se, ide na kontrole, hrani se zdravo, bavi se sportom, živi mirno, ako će ga grijesi njegovih predaka osuditi na aparatić za zube, perut i šum na srcu?

Znači, kad dobijem neku bolest, ne treba mi piti lijekove ili mijenjati životne navike, ne, valja mi otići molite se na grobove pradjedova da me oslobode negativne energije?

__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 08:25   #2082
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Čemu se onda uopće truditi? Zašto netko ne pije, ne puši, cijepi se, ide na kontrole, hrani se zdravo, bavi se sportom, živi mirno, ako će ga grijesi njegovih predaka osuditi na aparatić za zube, perut i šum na srcu?

Znači, kad dobijem neku bolest, ne treba mi piti lijekove ili mijenjati životne navike, ne, valja mi otići molite se na grobove pradjedova da me oslobode negativne energije?

Odlična ideja. Nema mi druge negoli dati nekoliko misa za tu moju pokojnu baku (koja je to trebala biti, ali nije, jer se objesila)
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 11:27   #2083
Najlakše je banalizirati.
Ali proučiti materiju i steći iskustvo ipak traži truda
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 11:55   #2084
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Najlakše je banalizirati.
Ali proučiti materiju i steći iskustvo ipak traži truda
Ja se uopće ne zajebavam. Čak sam imao namjeru ići kod don Bolobanića, jer mi je on moj najbliži župnik. ali sam zakasnio. On je prebačen kod nadbiskupa.
Ja znam jednog prijatelja kojemu se majka objesila. A bavila se alternativom.
On je sumnajo na uroke, ali nije bio siguran odakle dolaze. Imao je dva osumičenika: babu-maćehu i strica. Sa oba dvoje su bili u vekikoj svađi. Djed je ostavio svu imovinu svojoj trećoj ženi, a da djeca i unuci nisu dobii ništa. Ovi su gadno mučili tu udovicu, ali uzalud. Ona je dobro iskoristila treći brak svojega muža. A stic mu je bio duševni molesnik, ali blagi. Čovjek je umirao od raka 3 godine i cijelo je vrijeme govorio: svi će se oni ubiti ako se pošteno ne podijeli imovina. Ovaj je mislio da mu je pok0ojni brat uzeo sve najbolje a njemu osatvio mrvice. Čak je bio istukao na ulici oca mojeg prijatelja par mjeseci prije smrti. Tolioko je bio obuzet nepravdom da mu je ona bila psihički jača od samog raka koji ga je ubijao.
I tako ti je moj prijatelj otišao kod nekog hođe u bosnu , po nekoj preporuci.
Ovaj mu je rekao da je kriva za samoubojstvo majke stara baba udovica njegovog djeda. Dao mu je nekakvu "svetu vodu" da odagna uroke.
Ne znam koliko ima istine u svemu tome ? Ali će onaj kojemu se dogodi nešto vrlo teškog i mučnog vjerovati da su mu za to krivi i mali leteči medvjedići, ako postoji neka logična shema koja na to upućuje.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 12:14   #2085
Razumijem da postoji otpor kod nekih tumačenja, uglavnom zbog ljudi koji se nestručno bave alternativom. Ipak, postoje vidoviti ljudi koji ne mogu objasniti, već naprosto vide, bilo "urok" ili nešto drugo . Upoznao sam nekoliko takvih i uopće nemam sumnje oko tih stvari. Ako stručnjaci, liječnici, dugogodišnji psihoterapeuti ozbiljno to razmatraju, ne vidim razoga da to ignoriramo. "Urok" je samo jedan od naziva za energetski disbalans.

Stvarno preporučujem knjigu Lazareva, tko je pročita neće se pokajati. Čovjek je vrlo poznati bionergetičar u Rusiji.
Tko slabo stoji sa financijama, a knjiga ga stvarno zanima neka mi pošalje privatnu poruku.
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 13:10   #2086
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Razumijem da postoji otpor kod nekih tumačenja, uglavnom zbog ljudi koji se nestručno bave alternativom. Ipak, postoje vidoviti ljudi koji ne mogu objasniti, već naprosto vide, bilo "urok" ili nešto drugo . Upoznao sam nekoliko takvih i uopće nemam sumnje oko tih stvari. Ako stručnjaci, liječnici, dugogodišnji psihoterapeuti ozbiljno to razmatraju, ne vidim razoga da to ignoriramo. "Urok" je samo jedan od naziva za energetski disbalans.

Stvarno preporučujem knjigu Lazareva, tko je pročita neće se pokajati. Čovjek je vrlo poznati bionergetičar u Rusiji.
Tko slabo stoji sa financijama, a knjiga ga stvarno zanima neka mi pošalje privatnu poruku.
Mislite na ovu knjigu. Ima je u knjižnici.
http://www.izloog.com/dijagnostika-k...av-110395.aspx
Liječnici se obično sprdaju sa ovakvim temama. Kakav debalans, kakavi bakraći ili uroci.

Imam jednog prijatelja koji koristi sistem KLIN SE KLINOM IZBIJA. Ako se njemu javi koji problem u životu, onda on to nazove luciferom ili sotonom. Onda počinje svaki dan vizualizirati i u sebi ponavlajti : Luciferu idi u 3 piz. mate. , Luciferu krepaj govno jedno , sotono jebi se i puši ku.... Itd.
Negativne sile se tjeraju negativnim silama. Ja sam sad počeo u sebi ponavljati : To kog da je kriv za ove moje probleme, ja mu jeb... mater. i još neke jako lijepe rečenice koje je bolje ne spominajti.
Kakav rejki pun ljubavi. Ljuta trava na ljutu ranu. (ružne riječi na ružne sile)

Zadnje uređivanje krena : 09.08.2010. at 13:18.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 13:17   #2087
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Mislite na ovu knjigu. Ima je u knjižnici.
http://www.izloog.com/dijagnostika-k...av-110395.aspx
Liječnici se obično sprdaju sa ovakvim temama. Kakav debalans, kakavi bakraći ili uroci.
Da. Samo ovo je treći dio. Najbolje 1. dio za početak.

Ima raznih liječnika . Ja sam čitao knjige dva uvažena američka psihoterapeuta sa doktoratima kako pišu o reinkarnaciji na temelju seansi sa pacijentima.
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 11:31   #2088
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Da. Samo ovo je treći dio. Najbolje 1. dio za početak.

Ima raznih liječnika . Ja sam čitao knjige dva uvažena američka psihoterapeuta sa doktoratima kako pišu o reinkarnaciji na temelju seansi sa pacijentima.
Mislite na Newtona, ali ne Isaaca !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 12:11   #2089
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Mislite na Newtona, ali ne Isaaca !
Da, Michael Newton. Drugi je pisao o pacijentici u teškom psihičkom stanju koja je za 6 mjeseci ozdravila nakon seansi gdje se prisjećala prošlih života. Ne mogu se sada sjetiti naslova.
Ima ih još, recimo jedan švicarski neuropsihijatar koji neke oblike shizofrenije tumači na neklasični način...
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 15:14   #2090
Ja mislim da je reiki super.....
moj tetak je taj majstor
i da sad kažem zašto mi se reiki sviđa:
(imam 13-14 godina sam da znate)
Ovako,od svoje 6-7 godine svako ljeto imam
upalu uha.I to svako ljeto bar 1-2
znači da sam do sada imala otprilike 9 upala uha....
i ne,mama me ne želi voditi doktoru jer bi mi oni
ugurali neku cijev u uho i bila bi polugluha...
ovo ljeto uapala uha je bila najgora,imala sam je 3 puta.
Sada nedavno je moj tetak(taj guru majstor il kak već)
je meni pčeo raditi tretmane i odmah mi je bolje!
Čovječe,jel znate vi kakvo je to olakšanje!
I da,skoro svi u mojoj obitelji imaju 2. strupanj reikija,od mame
do sestrična...moj tetak je vrrlo zadovoljna i pozitivna osoba i kaže
da mu je reiki stvarno promjenio život...ja mu vjerujem
i ja stvarno nemam niti ći ikada imati nešto protiv reikija
bigcat121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 17:47   #2091
Quote:
bigcat121 kaže: Pogledaj post
i ne,mama me ne želi voditi doktoru jer bi mi oni
ugurali neku cijev u uho i bila bi polugluha...
u potpunosti razuman zakljucak
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:38   #2092
Vrlo cesto me bole prsti, da li je moguce da me bole od protoka energije? Inace reiki tretmane obavljam svaki dan...
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:40   #2093
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Vrlo cesto me bole prsti, da li je moguce da me bole od protoka energije? Inace reiki tretmane obavljam svaki dan...
Prije da se radi o kraljeznici.
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 09:45   #2094
Uistinu mi je teško pisati o reikiju nakon ovoliko nesuvislosti koje sam pročitala na svim ovim stranicama. Nadala sam se da će se na ovakvoj temi javiti više onih koji su imali vlastita iskustva s reikijem. Umjesto toga, najviše se javilo onih koji su se osjetili pozvanima da se uključe u diskusiju bez dovoljno, ili čak bez imalo znanja! Jedan od takvih je Baphomet koji (navodno) ima II stupanj reikija i koji (još na prvoj stranici) opisuje postupak inicijacije, potpuno pogrešno naravno. Možda se i ne treba previše čuditi njegovim stavovima o reikiju ako je iniciran od učitelja koji ne poznaje ni postupak inicije??? Naravno, ovo samo ukoliko mu se učitelj nije malo narugao "objašnjavajući" mu reiki?
Veliki dio postova sveo se na prepucavanje oko naplaćivanja tretmana i inicijacija. Zapravo se sve može svesti na (gotovo) generalno mišljenje da ono što ti je dano ne bi trebalo naplaćivati?! Po tome bi se dalo zaključiti da umjetnici (talent im je od Boga dan) ne bi trebali naplaćivati svoja djela? Ne dobivaju li i liječnici plaću za liječenje? Mogla bih čak upitati i zašto plaćamo božje sakramente, ali neću! Dovoljno je reći da i reiki terapeuti, u ovom potrošačkom društvu žive od novaca. Dobri reiki terapeuti, da bi uopće postali profesionalni terapeti, ulože puno rada, učenja, pa i novca da bi to postali, a dobar terapeut nije samo reikista nego je i duhovno razvijena osoba. Slažem se da ima reikista i "reikista", kao i u svemu u životu, ali mislim da ovo i nije tema o rekistima i "reikistima" nego o reikiju i o iskustvima koja imamo s njim kao što su shvatili macatoban ili i bigcat121 na pr.
I na kraju dodala bih samo da u reiki ne treba vjerovati, ali ćete propustiti puno ako ga ne provjerite!
__________________
Time is something you never get back
Olujna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 13:17   #2095
Quote:
Olujna kaže: Pogledaj post
[I]Uistinu mi je teško pisati o reikiju nakon ovoliko nesuvislosti koje sam pročitala na svim ovim stranicama. Nadala sam se da će se na ovakvoj temi javiti više onih koji su imali vlastita iskustva s reikijem.
Koliko je prethodni tekst doprinijeo , da to bude drugacije !
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 09:13   #2096
Emofree to je samo maleni dio razmišljanja o ljudima i načinima na koji komuniciraju. Da nije tužno bilo bi mi smiješno čitati sve ono što su o reikiju napisali oni koji ne samo da o reikiju ne znaju ništa, nego ni o sebi ne znaju ni osnovno! Ljudi koji o sebi razmišljaju (samo) kao o fizičkom biću i koji samo svoje tijelo doživljavaju kao sebe, trebali bi se više posvetiti proučavanju ostalih razina svojeg postojanja!
Istina, imamo tijelo, ali ono samo služi našoj višoj svijesti (u religijama tu svijest nazivaju dušom) za komunikaciju u fizičkom svijetu. Klasična medicina liječi samo fizičko tijelo (a i o tome bi se dalo diskutirati!), reiki (svojim simbolima) poništava programe na podsvijesti koji uzrokuju bolesti i istovremo dodaje bolesniku neophodnu energiju kojom bolesnik sam svladava bolest. Reiki nije lijek nego energija, a bolesnik s dovoljno energije svladat će svaku bolest! Naravno, pod uvjetom da mu reiki terapeut uništi program na bolest iz kojeg se bolest obnavlja.
Eto pokušala sam, najkraće što je moguće, opisati taj proces, ako nekoga zanima rado ću proširiti objašnjenje.
__________________
Time is something you never get back
Olujna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 12:51   #2097
Olujna...

Rekla si “reiki terapeut” ako unisti program novopečenom reikisti da mu se vise bolest nece obnavljati?
Ako to ne rade reiki učitelji vec reiki terapeuti onda sebe mogu smatrat reiki terapeutom pa te molim da mi kazes (zapravo svima nama) kako se unisti taj program?
Imam jos jedno pitanje za tebe i za sve koji bi mogli odgovoriti:
Mozda se varam ili ne, ali…gledajte, ja znam da postoje ljudi koji svjesno i nesvjesno uzimaju energiju. Rekli su mi da su ti ljudi obicno pričalice. Primjetila sam to. Takvi ljudi toliko pricaju da je nemoguće dobit rijec od njih, a s druge strane vrlo cesto obolijevaju i veoma su depresivni. Da li sam upravu? Kako da razlikujem ljude od onih koji svjesno uzimaju energiju i onih koji to rade nesvjesno? Koliko sam zamjetila do sad, ima i onih koji nista ne progovaraju, samo cute i jednostavno pogledom uzimaju energiju. Mozda se varam….mozda ne…
I zasto cesto obolijevaju i idu na operacije oni koji uzimaju energiju?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 17:28   #2098
Quote:
Olujna kaže: Pogledaj post
... Da nije tužno bilo bi mi smiješno čitati sve ono što su o reikiju napisali oni koji ne samo da o reikiju ne znaju ništa, nego ni o sebi ne znaju ni osnovno!
U svemu se slažem s tobom isto tako i sa prethodnim postom, međutim i ti, kao i mi svi ostali povremeno nasjednemo na provokacije tipa "besplatni tretmani"
Ima jedna jako stara poslovica, koja pokazuje da je uvijek tako bilo i bit će, a to je: Psi laju, karavana prolazi
Kada tu poslovicu zaista ugradiš u svoj um, onda ti na kraju postane svejedno što tko priča jer oni kojima treba reiki će doći do njega, što god tko rekao.
Znam niz primjera za to i zato se ne uznemiravam. Svima se ne može pomoći, dovoljno je da pomogneš jednom ljudskom biću na dan, tjedan, mjesec ili čak godinu... to već puno znači. Bitno je da ne radiš štetu. Jer ne samo što je ti ne radiš, već je i tvoja okolina pod tvojim utjecajem i to je ono najvažnije.
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 17:40   #2099
Quote:
Olujna kaže: Pogledaj post
Jedan od takvih je Baphomet koji (navodno) ima II stupanj reikija i koji (još na prvoj stranici) opisuje postupak inicijacije, potpuno pogrešno naravno. Možda se i ne treba previše čuditi njegovim stavovima o reikiju ako je iniciran od učitelja koji ne poznaje ni postupak inicije???
Na prvoj stranici nisam dao detaljan opis inicijacije već sam karikirao inicijaciju koja i nije tako jeftina. Čudim se da to nisi shvatila.

Sjećam se da sam na nekoj temi stavio detaljan opis inicijacije sa svim simbolima koji se upotrebljavaju. Budem je potražio.

Moja razmišljanj od prije 7 godina su samo potvrđena gomilanjem svih mogućih i nemogućih vrsta reikija jer se tradiocionalni Usui sistem već potrošio i nije se mogao više naplaćivati pa su morali izmisliti nove sisteme kako bi ovce, čiji ego nije mogao dopustiti da imaju samo "jedan" reiki, opet doveli na šišanje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 17:43   #2100
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Ima jedna jako stara poslovica, koja pokazuje da je uvijek tako bilo i bit će, a to je: Psi laju, karavana prolazi
Kada tu poslovicu zaista ugradiš u svoj um, onda ti na kraju postane svejedno što tko priča jer oni kojima treba reiki će doći do njega, što god tko rekao.
Ah, vidim da su moja pradavna zapažanja još uvijek aktualna. Toliko se ispunjeni božjom energijom da ljude koji se ne slažu sa vama odmah stavljate na niži nivo postojanja.

Bravo za vas produhvljene reiki dušice
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.