Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2018., 19:58   #581
ono što sam tila naglasit je da su tražili potvrdu ne stariju od tri mjeseca. a moja je stara tri mjeseca i par dana.
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 20:07   #582
ako si poslala na datum dok nije bilo isteklo 3 mjeseca, onda je u redu... pošalji im mail da pogledaju jesu li papiri u redu i da ćeš poslati novu ako treba
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 20:16   #583
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ako si poslala na datum dok nije bilo isteklo 3 mjeseca, onda je u redu... pošalji im mail da pogledaju jesu li papiri u redu i da ćeš poslati novu ako treba
kada su dobili kuvertu s mojim papirima ,potvrda je bila stara točno 3 mjeseca.
a to je amo reć bila sredina natječaja. (do kraja tog natječaja ostalo je još 4 dana. )
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 20:21   #584
računa se datum kad je poslano... svejedno im pošalji mail da možeš poslati novu ako je potrebno
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 20:45   #585
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
računa se datum kad je poslano... svejedno im pošalji mail da možeš poslati novu ako je potrebno
ok,hoću,hvala .D
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 16:13   #586
Molim za informaciju ako je netko upućen.
Dakle, protiv mene se već 7 godina vodi kazneni postupak za kazneno djelo koje nisam počinio, dakle postoji samo sumnja u počinjenje a bez iti jednog materijalnog dokaza. Konkretno, sumnjiči me se za trgovinu drogom jer sam telefonski razgovarao i sastao se s jednim dilerom, a vezano za kupovinu auta.
Problem je da radi toga ne mogu dobiti potvrdu o nekažnjavanju, iako nemam niti jedan jedini prekršaj u životu. Do sad mi to nije predstavljalo problem, međutim u zadnje dvije godine više puta mi se otvorila prilika raditi za duplo veću plaću, ali potrebna je potvrda o nekažnjavanju. U međuvremenu, čuo sam da su taj problem imali i brojni drugi, zbog čega su tužili državu i čuo sam nešto u smislu da se ta potvrda više ni ne traži upravo radi tog problema. Međutim, traži se. Ne znam što mi je činiti. Radim za 1500 eura, a drugi poslodavci me nagovaraju da idem raditi kod njih za 2500 eura, a ne mogu. Nemam papir. Znam da ću na kraju biti proglašen nevin, ali šteta mi je već napravljena, a postupak će trajati još godinama.
Ikakav savjet, prijedlog ili ideja je dobrodošla.
gordaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 16:47   #587
Ne moraju svi poslodavci tražit uvjerenje a i mogu te zaposlit bez obzira što piše u uvjerenju.Odeš kod tog poslodavca,izneseš mu "problem" i pitaš ga "jel mogu raditi kod tebe s time ili je".

Jel podignuta optužnica?Jel potvrđena od strane suda?Informiraj se u DO što je s predmetom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 13:35   #588
E to nisam znao, hvala na informaciji!
Mislio sam da je zakonski baš određeno da poslodavac za određena zanimanja mora tražiti tu potvrdu.
Stvar je da sam ja u poslu u kojem se u većini slučajeva traži ta potvrda.
U vezi slučaja, podignuta je optužnica još 2016. i sad svake godine idem jednom na sud, 3-4 puta je odgođeno i iskreno nemam pojma u kojoj je fazi postupak. Živi cirkus od suda i države i bosanskih diploma i genijalaca iz policije. Nevjerojatno mi je da je ovo sve moguće.
gordaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 13:43   #589
ako je postupak u tijeku a prije nisi bio kaznjavan, zbog cega ne mozes dobiti potvrdu?
jer sve do kad se ne donese presuda ti si cist
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 13:56   #590
Ne znam jesam li se krivo izrazio ili su to dvije različite stvari. Ugl, meni je potrebna potvrda da se protiv mene ne vodi kazneni postupak, a vodi se. Na e-građani kad skinem potvrdu piše da se VODI KAZNENI POSTUPAK...
gordaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 14:12   #591
prije si napisao da ti treba potvrda o nekaznjavanju
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 15:44   #592
Pa to je isti kuki, vidi ovdje
gordaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 22:45   #593
pa niti jedan privatnik ne trazi tu glupost
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 22:50   #594
Šta ono nevin si dok ti se ne dokaže krivnja vrijedi samo na tv-u?

Jer tebi ne piše u toj potvrdi da si kriv nego da se vodi kazneni postupak, mogu te proglasiti na kraju postupka i nevinim
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 22:54   #595
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Šta ono nevin si dok ti se ne dokaže krivnja vrijedi samo na tv-u?

Jer tebi ne piše u toj potvrdi da si kriv nego da se vodi kazneni postupak, mogu te proglasiti na kraju postupka i nevinim
kada si proglasen krivim pravomocno onda si "nekaznjavan"
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 23:29   #596
valjda ''kaznjavan'' ?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 23:37   #597
cim je presuda pravomocna onda imas potvrdu da si nekaznjavan, jer to nije potvrda o nekaznjavanju nego da se ne vodi postupak, a kada si osudjen postupak se ne vodi
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 16:13   #598
to su dvije različite stvari:
1. potvrda da se ne vodi kazneni postupak
- traži se za zaposlenje u drž. i javnim, gradskim službama, a i neki privatnici
- iako si i dalje nevin, pokazuje ako je u tijeku neki kazneni postupak protiv tebe
- diže se u kaznenoj pisarnici općinskog suda
- kad si pravomoćno osuđen, tj. kad završi taj postupak, dobit ćeš "čistu" potvrdu

2. potvrda/izvadak iz kaznene evidencije
- treba ti obično za vize ili za zaposlenje u stranim firmama
- dok se vodi postupak, izvadak je čist (ako nema drugih prijašnjih osuda)
- traži se i diže u Zagrebu, u Ministarstvu, ako nisu što promijenili
L_U_D_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 12:56   #599
pa to ja i govorim, jedno je potvrda o nekaznjavanju a drugo potvrda da se protiv tebe ne vodi postupak
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 15:29   #600
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
pa niti jedan privatnik ne trazi tu glupost
Traži i privatnik itekako, ako firma radi s klijentima koji traže potvrdu a novi djelatnik je na poziciji da će morati raditi s njima.

Za neke poslove moraš čak ići na SOA sigurnosnu provjeru neke razine.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.