Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2012., 18:29   #3741
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
hvala puffko, nadam se da ce samo otici.

danas sam 8+4. evo me iz prakse koja bi vjerovatno napravila kiretazu. na UZ se ne vidi nista, kao da i nisam trudna..tek neka mrva..dakle i tih 5.4mm se skupilo. endometrij je zadebljan i doc kaze da je vrlo vjerovatno da to samo ode.
no ipak je rekao da sljedeci tjedan napravim UZ kod svoje ginicke i da napravim betu. pa ako se slucajno bude dizala da se kiretaza svakako mora napraviti.

inace srcem ocajnicu (macinu travu), ne stedim se, grijem trbuh..neka se sto prije desi da ne moram na kiretazu
ajde samo da prođe!!! a jel krvariš???
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 19:24   #3742
ma kakvi..nit grcevi..nista.
mjerit cu bazalnu, pa kad se kroz spusti znam da je onda i progesteron pao..tad ce se otprilike desiti.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 21:51   #3743
Cure moje,
U ovih zadnjih 5 dana sam proživila pravi pakao, bolovi su bili nepodnošljivi kao da 5-dana rađam, pravi trudovi nisam mogla hodat doslovno sam se bacala po krevetu iz mene je izašlo pola kile nečega groznog pa jebemu, kaj su oni meni očistili? Pa koja je to kiretaža, nekužim, dobiš opću anesteziju kao nešto ostružu, malo krvariš i nakon dva dana pakao.
Napisali su mi neke antibiotike po koje nisam bila ustanju otić i jučer me gin. opere da kaj nisam to počela uzimat odmah nakon kiretaže (kao to bi nešto pomoglo) i da to nije normalno kak me bolilo i ti komadi i da sam trebala na hitnu otić, ja si mislim a kaj bi na hitnoj, išli me još više čačkat ja više neću ić na kiretažu, ionak niš ne naprave ovo sve kaj sam zdurala moglo je proć i bez te jeb... bolnice
Danas mi je prvi dan da me ne boli i dobro se fizički osjećam,

Gin. mi je rekao da uzrok ne razvijanja ploda može biti nekvalitetna jajašca a uzrok je smanjen TSH hormon štitnjače on mora biti 2.0 za kvalitetna jajašca, iako je normala vrijednost 0.40-4.2 meni u par nalaza ne prelazi 1,28 kaj mislite o tome? Ja tim doktorima više niš ne vjerujem. Ak mi se opet ovo desi ja neznam kaj ću, čekam još nalaz iz Petrove
izreke43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 22:10   #3744
Izreke

Kad smo kod liječnika Od sedam njih koji su se načuđavali mojoj bebi na uzv, svatko je imao svoje mišljenje. Jedan kaže da je rano da bi se sve znalo, drugi da to još sve stigne biti u redu, treći kaže bolje da rodim, al kako je srce tada još kucalo, nisu ništa mogli. A na otpustu rečenica: Ako i izdržite do termina, rodit ćete dijete koje ćete za dva tjedna pokopati. I sad nek ja odem doma mirovati. I tjedan dana nakon toga sam prokrvarila i moj me ginić poslao na hitnu kiretažu.

I svi moji mi govore da je bolje tako rano, u 9 tt. I svjesna sam ja tog, al svejedno me boli jer smo se toliko veselili Hulkiću
atalya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 22:54   #3745
@zorro: pa to mi se cini razuman plan sto ti je doktor koji te je pregledao predlozio.
Drzim ti fige da se samo rijesi jer mislim da je ipak manja trauma.
Pod kontrolom si u svakom slucaju.

@izreke: ne znam jesi li to krivo citirala ginekologa, ali to za TSH nije tocno--uopce ne znam otkud bih pocela sto je sve krivo s tom izjavom (od toga da TSH nije hormon stitnjace vec hipofize i uglavnom samo pokazatelj funkcije stitnjace; da se ne moze gledati sam nego zajedno s hormonima stitnjace; o "nekvalitetnim jajascima" i upitno niskom TSH uopce ne bih itd itd).

Antibiotike, ako su prepisani, jesi trebala poceti uzimati odmah i tu je ginekolog u pravu.

Nazalost nema garancije da se nece dogoditi ponovno To je nazalost normalan dio reprodukcije, i uvijek je i bio (i valjda polovica zena prodje kroz to kad tad u zivotu) samo sto mi danas puno ranije znamo sa sigurnoscu da smo trudne i puno cemo rjedje interpretirati neko krvarenje sa, recimo, 6-7 tjedana kao kasnu menstruaciju nego kao pobacaj, jer imamo testove.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 23:29   #3746
puffko, izgleda da cu biti postedjena kiretaze. pocelo je smeckasto i crveno..bez grceva ili kakvih bolova. nadam se da je to TO. ocekujem da sutra pravo krene. ajde makar nesto.

izreke, mnogi repromedicinari uime bolje uspjesnosti postupka i uopce zatrudnjivanja teze tome da postupak TSH bude debelo ispod dva, idealno cak izmedju 0.5-1.0. gledano tako, nizi TSH nikako nema veze s losijim stanicama, nasuprot. istina da mnogi zatrudne i s TSH vrijednosti od tri ili cetri, a jos vecem dijelu su i lagano povisene vrijednosti prepreka.
ta tvoja vrijednost od 1.28 je vise nego dobra!
recimo pred moj zadnji postupak koji je rezultirao trudnocom mi je TSH bio 1.88. ciklus prije na 3dc 2.0. doc je bila misljenja da je to previse za zatrudnjivanje i dobila sam 25mg euthyroxa. dakle kvazi s euthyroxo medikacijom usla u stimulaciju. ok, nije sad upalilo, no do trudnoce je doslo. ali ne vjerujem da spontani ima veze sa stitnjacom..puno je razloga zasto se spontani desavaju..ja imam jos neke druge komponente u igri.

u svakom slucaju sretno i vjerujem da ce tvoja sljedeca T trajati barem 38 tjedana
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 09.05.2012. at 00:01.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 00:34   #3747
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
@zorro: pa to mi se cini razuman plan sto ti je doktor koji te je pregledao predlozio.
Drzim ti fige da se samo rijesi jer mislim da je ipak manja trauma.
Pod kontrolom si u svakom slucaju.

@izreke: ne znam jesi li to krivo citirala ginekologa, ali to za TSH nije tocno--uopce ne znam otkud bih pocela sto je sve krivo s tom izjavom (od toga da TSH nije hormon stitnjace vec hipofize i uglavnom samo pokazatelj funkcije stitnjace; da se ne moze gledati sam nego zajedno s hormonima stitnjace; o "nekvalitetnim jajascima" i upitno niskom TSH uopce ne bih itd itd).

Antibiotike, ako su prepisani, jesi trebala poceti uzimati odmah i tu je ginekolog u pravu.

Nazalost nema garancije da se nece dogoditi ponovno To je nazalost normalan dio reprodukcije, i uvijek je i bio (i valjda polovica zena prodje kroz to kad tad u zivotu) samo sto mi danas puno ranije znamo sa sigurnoscu da smo trudne i puno cemo rjedje interpretirati neko krvarenje sa, recimo, 6-7 tjedana kao kasnu menstruaciju nego kao pobacaj, jer imamo testove.
Rekao mi je da si pogledam zadnji nalaz štitnjače, vrijednost TSH još sam mu dva puta ponovila "TSH" ( da zapamtim ) koliki je, jel kao nesmije bit ispod 2.0
e i još mi je rekao da nalaz hormona ( estradiol 146,0 i prolaktin 22,4 nisu dobri a po nalazu su u granici normalnih vrijednosti i da zbog takvih hormona moja jajašca nisu kvalitetna ) pitala sam ga jel može to bit uzrok nerazvijanja ploda rekao je "naravno", neznam to mi je sve čudno mislim da ću mjenjat ginekologa, po tome vrijednosti koje su normalne ništa ne znače jer oni imaju neku svoju teoriju
izreke43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 00:38   #3748
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
puffko, izgleda da cu biti postedjena kiretaze. pocelo je smeckasto i crveno..bez grceva ili kakvih bolova. nadam se da je to TO. ocekujem da sutra pravo krene. ajde makar nesto.

izreke, mnogi repromedicinari uime bolje uspjesnosti postupka i uopce zatrudnjivanja teze tome da postupak TSH bude debelo ispod dva, idealno cak izmedju 0.5-1.0. gledano tako, nizi TSH nikako nema veze s losijim stanicama, nasuprot. istina da mnogi zatrudne i s TSH vrijednosti od tri ili cetri, a jos vecem dijelu su i lagano povisene vrijednosti prepreka.
ta tvoja vrijednost od 1.28 je vise nego dobra!
recimo pred moj zadnji postupak koji je rezultirao trudnocom mi je TSH bio 1.88. ciklus prije na 3dc 2.0. doc je bila misljenja da je to previse za zatrudnjivanje i dobila sam 25mg euthyroxa. dakle kvazi s euthyroxo medikacijom usla u stimulaciju. ok, nije sad upalilo, no do trudnoce je doslo. ali ne vjerujem da spontani ima veze sa stitnjacom..puno je razloga zasto se spontani desavaju..ja imam jos neke druge komponente u igri.

u svakom slucaju sretno i vjerujem da ce tvoja sljedeca T trajati barem 38 tjedana
Hvala ti, utješila si me, već me panika ulovila da će svaki + završit kiretažom ili čekanjem "ravnoteže hormona po viđenjima mog ginekologa"
izreke43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 15:53   #3749
Pozdrav, evo i mene. trudna 10 tjedana. danas sam bila kod ginicke i radila ultrazvuk i kaže mi ona da ne vidi srčanu akciju!? tj. da ne kuca srce. i poslala me na abortus, dala mi uputnicu i sve. i sutra ujutro idem. sad me zanima da li je moguće da sutra na pregledu na ginekologiji srce radi ili je to to? dijete odgovara veličini od 10 tjedana, i ginicka se čudi što nisam krvarila!
__________________
princeza,kraljica
2littlepuppets is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 15:58   #3750
Quote:
2littlepuppets kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo i mene. trudna 10 tjedana. danas sam bila kod ginicke i radila ultrazvuk i kaže mi ona da ne vidi srčanu akciju!? tj. da ne kuca srce. i poslala me na abortus, dala mi uputnicu i sve. i sutra ujutro idem. sad me zanima da li je moguće da sutra na pregledu na ginekologiji srce radi ili je to to? dijete odgovara veličini od 10 tjedana, i ginicka se čudi što nisam krvarila!
pitanje je kad je srce prestalo kucat. ne dodje do krvarenja odmah, nekad ne dodje uopce. ne znam kakav uzv ima tvoja gyn, i koliko je iskusna, ali pretpostavljam da je dobro pregledala i da te ne bi slala na kiretazu ako za to nema potrebe. jedino ako je sasvim promasila, onda sutra mozes ocekivat da lijecnik registrira "nesto". jel to bio prvi uzv, ili si vec bila na pregledu gdje se vidilo da srce kuca?
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 16:12   #3751
Quote:
2littlepuppets kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo i mene. trudna 10 tjedana. danas sam bila kod ginicke i radila ultrazvuk i kaže mi ona da ne vidi srčanu akciju!? tj. da ne kuca srce. i poslala me na abortus, dala mi uputnicu i sve. i sutra ujutro idem. sad me zanima da li je moguće da sutra na pregledu na ginekologiji srce radi ili je to to? dijete odgovara veličini od 10 tjedana, i ginicka se čudi što nisam krvarila!
dali je moguće..možda je moguće da..
jel bi ti svakako prije kiretaže morali raditi još jedan utz pod obavezno.
a čemu se čudi, pa ni ja nisam krvarila isto..
javi se ako se dogodi čudo.
ma da je moja tako kad je to vidjela, me naručila na još jedan 3 dana poslije. da se i ona može sama uvjeriti da nije nešto pogriješila, i onda kad je to bilo sto posto mi dala uputnicu.
a cure, jel mi možete reći koje sve pretrage ste vi radile kod svoje ginekologice nakon kiretaže? meni je neštonapomenula da će mi raditi hormone štitnjače i još nešto ali se ne sjećam, bila sam previše u šoku da zapamtim.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 19:13   #3752
ja sam samo hormone štitnjače i progesteron.... papu i briseve sam imala napravljene 5mj prije tako da to nisam trebala...
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 21:39   #3753
Mimi ja sam radila hormone stitnjace, progesteron i briseve
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 22:07   #3754
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Mimi ja sam radila hormone stitnjace, progesteron i briseve
ja sam radila prije 1 mj papu, to nisu i brisevi jelda???
a daj mi recite kad se vadi taj progesteron jel to mora bit nešto poslije O???
i hormon štitnjače.??
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 22:32   #3755
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post
ja sam radila prije 1 mj papu, to nisu i brisevi jelda???
a daj mi recite kad se vadi taj progesteron jel to mora bit nešto poslije O???
i hormon štitnjače.??
Papa i brisevi nisu ista stvar.. brisevi pokazuju imas li neku bakteriju, ureaplazmu, mikoplazmu, hpv, klamidiju.. papa ti to nece pokazati! Papa pokazuje eventualne predtumorske i tumorske promjene na stanicama cerviksa.. eventualno ti papa moze pokazati da postoji neka upala, ali ne i sto ju je uzrokovalo.. to ti moze samo otkriti bris..
Progesteron se vadi 7 dpo.. hormoni stitnjace bilo kada.. bilo bi dobro ako mozes pregledati i ostale spolne hormone, mislim da se oni vade 3-5 dc, ali nisam sigurna jer ih ja nisam vadila.. rekla mi gin ga misli da nema potrebe jer imam uredne ovulacije
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 11:37   #3756
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Papa i brisevi nisu ista stvar.. brisevi pokazuju imas li neku bakteriju, ureaplazmu, mikoplazmu, hpv, klamidiju.. papa ti to nece pokazati! Papa pokazuje eventualne predtumorske i tumorske promjene na stanicama cerviksa.. eventualno ti papa moze pokazati da postoji neka upala, ali ne i sto ju je uzrokovalo.. to ti moze samo otkriti bris..
Progesteron se vadi 7 dpo.. hormoni stitnjace bilo kada.. bilo bi dobro ako mozes pregledati i ostale spolne hormone, mislim da se oni vade 3-5 dc, ali nisam sigurna jer ih ja nisam vadila.. rekla mi gin ga misli da nema potrebe jer imam uredne ovulacije
aha, hvala.
znači opet moram pratiti kad je O , kad budu to vadili?? progesteron.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 19:14   #3757
evo maloprije sam se vratila s kiretaže. napravili su još jedan ultrazvuk i srce stvarno nije kucalo.
sad me muči nekoliko stvari:
1. nisu mi ništa rekli da moram na pregled kod svoje ginicke, a i kad sam nju pitala rekla mi je da ne treba??????
2. nisu mi dali antibiotik, a ja sam mislila da daju svima?
__________________
princeza,kraljica
2littlepuppets is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 08:59   #3758
evo krenulo je pravo, malo me boli, nista strasno. kljknula sam magnezij..u zadnja tri dana sam imala krvuckanje, pa stane pa krene, pa malo smedje. sad sam vec malo olaksana, da zavrsimo i to poglavlje bez kiretaze.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 09:22   #3759
Quote:
2littlepuppets kaže: Pogledaj post
evo maloprije sam se vratila s kiretaže. napravili su još jedan ultrazvuk i srce stvarno nije kucalo.
sad me muči nekoliko stvari:
1. nisu mi ništa rekli da moram na pregled kod svoje ginicke, a i kad sam nju pitala rekla mi je da ne treba??????
2. nisu mi dali antibiotik, a ja sam mislila da daju svima?
Pregled je obavezan nakon kiretaže, netko ide nakon što krvarenje stane, a netko nakon prve menstruacije. Treba svakako vidjeti da li se sve očistilo.
Ne daju svima antibiotik, nekome samo ergometrin, ali svakako su ti trebali dati nešto od toga.
rasha roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 09:26   #3760
Meni je danas točno mjesec dana od kiretaže prošlo.Menstruaciju sam dobila na 28. dan. Totalno je drugačije nego prije, jer me ne boli ništa, a prije me uvijek jako bolilo, a i puno manje krvarim nego prije. Da li se vama menga promjenila nakon kiretaže? Koliko sam čitala većini je prva nakon kiretaže bila obilnija, a ja jedva 2 uloška dnevno promijenim.
rasha roko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.