Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 15:16   #201
Ja radim kod privatnika i za selidbu sam tražila dva slobodna dana (subotu i nedjelju), sve napismeno. Međutim, šefica je zaboravila i uvalilia mi projekt s kratkim rokom Tako da sam se isti vikend i selila i radila.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 17:53   #202
Ja sam također kod privatnika i dobit ću 2 dana za svadbu i mogu uzeti tjedan nakon svadbe GO, za bračno putovanje. Bez ikakvih problema.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 17:57   #203
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
sve to lijep stoji u kolektivnom ali ako radis kod privatnika otpisi si. mozes traziti ali neces dobiti, ja se i udavala i 2 puta selila, i jedva nazicala godisnji, i to 1-2 dana, a kamoli slobodne dane. jedino znam da odobravaju 1 dan ako ti umre mama,tata ili bracni drug.
ja sam jedva dobila godisnji 1 usrani dan kad mi je baka umrla inace joj ne bi niti na sprovod maltene mogla. koji slobodan dan???
tako nekako je i kod mene, kakvi slobodni dani, meni će uredno skinut 7 dana godišnjeg i to je to
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 08:07   #204
ja imam srece meni su dali 5 za svadbu, 2 za seljenje i jos 2 i pol tjedna godisnjeg.
simal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 19:47   #205
Quote:
Plavusa_ZG kaže: Pogledaj post
tako nekako je i kod mene, kakvi slobodni dani, meni će uredno skinut 7 dana godišnjeg i to je to
To stvarno ovisi koji je privatnik. Kod nas su uvijek ljudi dobivali 3 slobodna dana za svadbu, a mislim da za rođenje djeteta tata dobije čak i 5 dana. Ne kužim zašto su neki gazde tak bezobrazni, a neš ti dat radniku par dana. Njih malo košta a nama puno znači.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:21   #206
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
To stvarno ovisi koji je privatnik. Kod nas su uvijek ljudi dobivali 3 slobodna dana za svadbu, a mislim da za rođenje djeteta tata dobije čak i 5 dana. Ne kužim zašto su neki gazde tak bezobrazni, a neš ti dat radniku par dana. Njih malo košta a nama puno znači.
malo po malo.... znas kak to ide
a zasto bi nam nesto davali kad ne moraju? godisnji moraju pa im super dode da ga ispucas na to.
nisu toliko krivi poslodavci, oni samo koriste priliku, nego zakon koji kaze "moze", a ne "mora", tko ce ti onda dati ako ne mora?

tata dobije 5 dana za rodenje djeteta? mm di za to cuva ljetni godisnji, nema niti govora o bilo kakvom slobodnom danu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 10:14   #207
Drage djevojke,molila bi pomoć. U matičnom su mi rekli da možemo potpisati zapisnike 5 dana prije vjenčanja, ali moramo priložiti neku potvrdu od poslodavca da dobivamo godišnji odmor u svrhu vjenčanja. Da li netko zna o kakvoj se potvrdi radi?
BabyBoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 08:58   #208
Quote:
BabyBoo123 kaže: Pogledaj post
Drage djevojke,molila bi pomoć. U matičnom su mi rekli da možemo potpisati zapisnike 5 dana prije vjenčanja, ali moramo priložiti neku potvrdu od poslodavca da dobivamo godišnji odmor u svrhu vjenčanja. Da li netko zna o kakvoj se potvrdi radi?
Za vjenčanje dobivaš 5 dana plaćenog dopusta, za preseljenje minimalno 2 (ovisno o udaljenosti preseljenja). Valjda je to mislila matičarka, neznam kakav bi godišnji bio u svrhu vjenčana..
Ugl, meni je to sve riješila firma u kojoj radim.. Samo sam im rekla kad je vjenčanje i da se selim, i na temelju toga dobila 7 dana PD
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 09:19   #209
Quote:
Evill Angell kaže: Pogledaj post
Za vjenčanje dobivaš 5 dana plaćenog dopusta, za preseljenje minimalno 2 (ovisno o udaljenosti preseljenja). Valjda je to mislila matičarka, neznam kakav bi godišnji bio u svrhu vjenčana..
Ugl, meni je to sve riješila firma u kojoj radim.. Samo sam im rekla kad je vjenčanje i da se selim, i na temelju toga dobila 7 dana PD
Ja uzela u firmi tih 5 dana i niko me nije tražio potvrdu...još :P
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 09:31   #210
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Ja uzela u firmi tih 5 dana i niko me nije tražio potvrdu...još :P
Ocito ovisi o firmi..ja pozvala direktora na vjencanje, pa dobila sve skupa 8 dana LOL.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk
sanjica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 12:20   #211
Quote:
Evill Angell kaže: Pogledaj post
Za vjenčanje dobivaš 5 dana plaćenog dopusta, za preseljenje minimalno 2 (ovisno o udaljenosti preseljenja). Valjda je to mislila matičarka, neznam kakav bi godišnji bio u svrhu vjenčana..
Mislim da širiš netočne informacije. Zakon o radu navodi ukupno 7 dana za sklapanje braka, rođenje djeteta, težu bolest ili smrt člana uže obitelji, ali to ne znači da će svatko za vjenčanje dobiti svih sedam slobodnih dana, nego se to definira s poslodavcem ili kolektivnim ugovorom. Ista je stvar i s preseljenjem, koliko je meni poznato.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 12:32   #212
U mojoj firmi je definirano 3 dana za sklapanje braka...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 13:35   #213
Ali nije li Pravilnik o radu ponovno nešto što svaka firma definira za sebe? U Zakonu o radu nema raspodjele tih dana, samo je naveden ukupan broj. Prema tome, firma može dati 1 dan za vjenčanje, a može i više.

Ili se varam?
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 13:51   #214
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
Ali nije li Pravilnik o radu ponovno nešto što svaka firma definira za sebe? U Zakonu o radu nema raspodjele tih dana, samo je naveden ukupan broj. Prema tome, firma može dati 1 dan za vjenčanje, a može i više.

Ili se varam?
Slažem se s tobom. Mislim da je minimalno jedan dan, a obično je to definirano u ugovoru. Kod nas je npr. tri slobodna dana za vjenčanje, jedan za preseljenje, a tata za dobavanje dijeteta dobije 4 ili 5 (nisam više sigurna, mislim da je 5). To je individualno od firme do firme, samo je definiran neki minimum.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 14:58   #215
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom. Mislim da je minimalno jedan dan, a obično je to definirano u ugovoru. Kod nas je npr. tri slobodna dana za vjenčanje, jedan za preseljenje, a tata za dobavanje dijeteta dobije 4 ili 5 (nisam više sigurna, mislim da je 5). To je individualno od firme do firme, samo je definiran neki minimum.
Tako je - minimalno 1, a ovisi o firmi (kolektivnom ili pravilnikom) koliko dana točno. Mi imamo 5 za svadbu, 3 za preseljenje itd...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:08   #216
koliko dana vam je realno trebalo? ja radim u obiteljskom poduzeću i samu sebe uvjeravam da ću radit do četvrtka ili petka (svadba je u subotu). nekako ne vidim razloga uzimat tjedan dana ako ću sve rješit prije. jedino bi voljela otić na nokte dan-dva ranije...
Bili Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:51   #217
Quote:
Bili Cvitak kaže: Pogledaj post
koliko dana vam je realno trebalo? ja radim u obiteljskom poduzeću i samu sebe uvjeravam da ću radit do četvrtka ili petka (svadba je u subotu). nekako ne vidim razloga uzimat tjedan dana ako ću sve rješit prije. jedino bi voljela otić na nokte dan-dva ranije...
Meni je super dobro došlo tih 5 dana s obzirom da sam sa burozom, dragim i starcima hodala po shopping centrima i tražila košulje i cipele s njima, jer oni su tobože nesposobni to sami :P

ALi ako imaš sve riješeno, bolje uzmi posle par dana!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:56   #218
Quote:
Bili Cvitak kaže: Pogledaj post
koliko dana vam je realno trebalo? ja radim u obiteljskom poduzeću i samu sebe uvjeravam da ću radit do četvrtka ili petka (svadba je u subotu). nekako ne vidim razloga uzimat tjedan dana ako ću sve rješit prije. jedino bi voljela otić na nokte dan-dva ranije...
Ja sam uzela čet i pet, imala sam većinu stvari riješenih, ova dva dana sam potrošila da se odmorim, da napravimo raspored sjedenja, odnesemo žesticu u restoran i sl, al prvenstvena ideja je bila da se odmorim ta dva dana i naspavam...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:57   #219
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
Mislim da širiš netočne informacije. Zakon o radu navodi ukupno 7 dana za sklapanje braka, rođenje djeteta, težu bolest ili smrt člana uže obitelji, ali to ne znači da će svatko za vjenčanje dobiti svih sedam slobodnih dana, nego se to definira s poslodavcem ili kolektivnim ugovorom. Ista je stvar i s preseljenjem, koliko je meni poznato.

Ne širim netočne informacije!!!

Meni su dali 5 dana PD na vjenčanje i 2 za preseljenje, što znači ukupno 7 dana... A u upravi firme mi je objašnjeno da se PD za preseljenje dobiva ovisno koliko je udaljeno mjesto u koji se odlazi..
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 16:02   #220
Ok, ali to vrijedi za upravu tvoje firme, a ne nužno i za ostale firme.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.