Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2014., 12:14   #481
evo ti pa odštampaj

http://213.163.67.167/uz/files/julho...kog_jezika.rar
times12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 17:25   #482
Hej ljudi!
Vidim ovdje ima dosta vas koji su studirali ili studiraju turkologiju. Htjela bi naučiti što više o studiju prije upisa, a nigdje ne nađem ništa o tome, uopće ljudi ne pričaju...samo nešto malo o poslu nakon studija. Pa ukratko - je li moguće upisat bez nekakvih većih problema? Ima li velike konkurencije? Mislila sam svakako prije upisa početi učiti turski - jel se to isplati? Kakvi su profesori? Kakav je arapski? Jel faks dobro organiziran što se tiče predavanja itd... Hvala!
Emma571 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 17:44   #483
Koliko vidim u Zagrebu ove veće škole stranih jezika ne nude turski jezik.

Latina koja ga nudi pretpostavljam ne upisuje u radnju knjižnicu, a turski predaje studentica. Može biti super, ali upisati ovako na blef čini mi se malo neoprezno.

Je li možda netko učio turski na tečaju (ili arapski eventualno) u ZG-u i kakva su iskustva?
__________________
Gulbis, T. Haas, Youzhny, Llodra, Klizan, Benneteau, Dimitrov, Paire, Goffin, Dr. Ivo, Raonic Barthel, Penneta, Robson, Kvitova, Sharapova
asuekoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 00:33   #484
Probaj pitati najesen na FFZG da ti dopuste slušati turske jezične.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 11:36   #485
Quote:
asuekoto kaže: Pogledaj post
Koliko vidim u Zagrebu ove veće škole stranih jezika ne nude turski jezik.

Latina koja ga nudi pretpostavljam ne upisuje u radnju knjižnicu, a turski predaje studentica. Može biti super, ali upisati ovako na blef čini mi se malo neoprezno.

Je li možda netko učio turski na tečaju (ili arapski eventualno) u ZG-u i kakva su iskustva?
Sjajna zvijezda, kod Botaničkog su bili.
Ja sam tamo učila i zadovoljna sam bila, profesor mi je bio Turčin.
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 18:38   #486
@V_element

Koliko ti već dugo učiš turski?
Kak ti ide?
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 20:47   #487
Ja sam dva stupnja završila u Latini. Istina, tada nam je profesorica bila studentica/apsolventica, ali to nije umanjilo njenu kvalitetu. Studirala je turski, radila s Turcima, bila u Turskoj u jezičnim školama, u međuvremenu i diplomirala.. Anyhow.. Ona je bila razlog zašto smo svi kolektivno otišli za njom kad je prešla u drugu školu... Druga škola je Apropos.. Tamo sam išla još dva stupnja. Škola mi se zamjerila (ne profesorica) i više ne idem na turski.. Praktički smo prošli cijelu gramatiku i sad je ostalo samo vježbanje...
Mislim da su Zvijezda i Latina iliti Apropos jedine koje nude više od početničkog stupnja
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 10:52   #488
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
@V_element

Koliko ti već dugo učiš turski?
Kak ti ide?
Učim preko 4 godine, iako imala sam više pauzi u međuvremenu tako da je to bliže 2-3 godine.
Ide mi dobro, najlošije govor naravno zato što najmanje pričam, najbolje pisani tekst naravno jer najviše čitam.
Nedavno sam isprintala titlove za jednu seriju i prevela sam ju bez nekih većih problema.

Da ne obezhrabrim početnike, nije turski toliko težak nego je meni turski bio prvi jezik koji sama učim i radila sam jako puno greški pri tome, pametnijim pristupom sam mogla daleko više napredovati
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 16:05   #489
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Šta je to mi4??
Ja sam na trećem stupnju turskog ..valjda nismo došli do toga
Bok, koliko dugu učiš turski, gdje? i kako si zadovoljna
thx
Hypnotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 22:48   #490
Ima tko kakvih preporuka Youtube kanala ili web-stranica za učenje turskog?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 11:34   #491
Slabo, ova je možda najbolja
http://www.turkishlanguage.co.uk/
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 12:27   #492
zna li netko možda postoji li kakav tečaj turskog u Rijeci, guglala sam, ali nisam ništa našla ?
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 19:57   #493
Gramatika turskog jezika

Pozdrav svima,
prodaje li netko gramatiku profesora Ekrema Čauševića, Gramatika suvremenoga turskog jezika, 1996.?
inbox
Amethist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 00:56   #494
Quote:
Amethist kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
prodaje li netko gramatiku profesora Ekrema Čauševića, Gramatika suvremenoga turskog jezika, 1996.?
inbox
Bit će ti sigurno na Interliberu, ako još nisi nabavio. Ali pazi, navodno se sada prodaje za stotinjak kuna iako joj je realna cijena 30 kn (po toj sam cijeni ja nabavila pred 3 godine).
paraparadise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 11:32   #495
Pozdrav svima, dali bi se našla neka dobra i draga osoba da mi prevede nešto sa engleskog na turski? Častim kavom ili kolačima
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 16:42   #496
Je li bio tko u Yunus Emre institutu u Zagrebu? Pisalo se da će održavati besplatne tečajeve jezika
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 00:37   #497
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Je li bio tko u Yunus Emre institutu u Zagrebu? Pisalo se da će održavati besplatne tečajeve jezika
Stranica bi im mogla biti bolje posložena, ali zadnja vijest, iz travnja, nudi linkove na e-mail i anketu za zainteresirane polaznike.
http://www.htdr.hr/institut-yunus-em...ren-u-zagrebu/
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:01   #498
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Stranica bi im mogla biti bolje posložena, ali zadnja vijest, iz travnja, nudi linkove na e-mail i anketu za zainteresirane polaznike.
http://www.htdr.hr/institut-yunus-em...ren-u-zagrebu/
Hvala na trudu, ja se nisam uspjela snaći.
U međuvremenu sam bila kod njih osobno, prostor je divan da odmah kažem, tečaj će biti besplatan za sve grupe, samo se čeka da dođe profesor iz Turske
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:16   #499
O kul. Ja bio nekidan pa me neki policajac potjerao.
Zna li se hoće li tečajevi biti organizirani po semestralnom ili godišnjem principu? Tj. Hoće biti upisi samo jednom godišnje (tj. najesen) ili kao i u kineskom Konfucijevom institutu svaki semestar? I postoji li opasnost da s vremenom uvedu plaćanje za tečajeve (ne znam, ima li tko podatke o tome kako je u drugim zemljama i gradovima?), jer sam trenutno zauzet nekim drugim jezicima pa bih onda počeo s turskim za jedno godinu-dvije.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 13:43   #500
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
O kul. Ja bio nekidan pa me neki policajac potjerao.
Zna li se hoće li tečajevi biti organizirani po semestralnom ili godišnjem principu? Tj. Hoće biti upisi samo jednom godišnje (tj. najesen) ili kao i u kineskom Konfucijevom institutu svaki semestar? I postoji li opasnost da s vremenom uvedu plaćanje za tečajeve (ne znam, ima li tko podatke o tome kako je u drugim zemljama i gradovima?), jer sam trenutno zauzet nekim drugim jezicima pa bih onda počeo s turskim za jedno godinu-dvije.
Plaćat se neće sigurno, samo materijali za učenje, a sve ostalo ovisi o profesoru, uskoro bi trebao doći.
Meni su samo spomenuli da su u Turskoj tečajevi organizirani tako da su predavanja svaki dan, a ne samo dva puta tjedno kao kod nas.
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.