Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2003., 03:37   #1
Plaćanje u inozemstvo

Nisam to nikad radio a trebo bi neki kapital od prodaje zajednickih nekretnina prebaciti rodbini u SAD. Bojim se da bi me banka/posta oderala po postotku...ima tko kakvu ludu ideju?
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 02:48   #2
Mogu li im ja, uz malu proviziju, odnijeti?
kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 15:01   #3
Jedini legalni i relativno povoljan prijenos je putem SWIFTa!

Drugi brz ali nepovoljan je putem Western Uniona ali te oderu posteno!

Banka u pravilu izvrsi transfer u roku 24 sata i u prosjeku za 2 radna dana su novci na racunu primatelja! Za visinu naknade raspitati se u banci - preporucam RBA!
 
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 17:58   #4
Quote:
Freak626 kaže:
Jedini legalni i relativno povoljan prijenos je putem SWIFTa!

Drugi brz ali nepovoljan je putem Western Uniona ali te oderu posteno!

Banka u pravilu izvrsi transfer u roku 24 sata i u prosjeku za 2 radna dana su novci na racunu primatelja! Za visinu naknade raspitati se u banci - preporucam RBA!
E hvala, bas cu se raspitat. Btw ima kakvih drugih nacina ?
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 18:00   #5
Quote:
kiša kaže:
Mogu li im ja, uz malu proviziju, odnijeti?
Hvala na ponudi ali takvu lovu nebi nikom davo u ruke ako me razumijes
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 15:45   #6
Ima još jedan, možda malo nezgrapan način, ali ima rezona:

staviš lovu na devizni račun u nekoj (većoj) domaćoj banci, oni ti izdaju karticu vezanu uz devizni račun, najčešće VISU Electron. Pošalješ karticu preporučeno u Ameriku, PIN im pročitaš telefonom ili ga mailaš, a oni lijepo dižu na američanskom bankomatu lovu. U tom slučaju platiš nešto sitno love za korištenje stranog bankomata i banci za "vođenje računa", a kad sve dignu, zatvoriš račun i gotovo. Sigurno te stvar košta manje nego SWIFT ili Western.
gordogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 16:01   #7
Quote:
gordogan kaže:
Ima još jedan, možda malo nezgrapan način, ali ima rezona:

staviš lovu na devizni račun u nekoj (većoj) domaćoj banci, oni ti izdaju karticu vezanu uz devizni račun, najčešće VISU Electron. Pošalješ karticu preporučeno u Ameriku, PIN im pročitaš telefonom ili ga mailaš, a oni lijepo dižu na američanskom bankomatu lovu. U tom slučaju platiš nešto sitno love za korištenje stranog bankomata i banci za "vođenje računa", a kad sve dignu, zatvoriš račun i gotovo. Sigurno te stvar košta manje nego SWIFT ili Western.
Jel to samo ideja ili si isprobo? Ako si isprobo koliko su troskovi ako znas?
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 16:43   #8
O kojoj cifri je rijec ? AKo je iznad 2000 eura trebas odobrenje narodne banke. Formalnost, dobijes ga bez frke, ali bez toga to je krivicno djelo i ni jedna banka nece sudjelovati u tome. Neka se primaoc love raspita u svojoj banci koja im je banka korespodent u HR, odi u tu banku i transferiraj lovu. Najbrze, najjeftinije i najsigurnije. Ne treba ti swift jer je preskup za ovo.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 15:30   #9
banku se ne tiče što ćeš ti raditi sa svojom karticom i PIN-om, jednom kad ih dobiješ (čim položiš lovu na devizni). Nisam isprobao osobno, ali jamačno radi - u banci se raspitaj koja je naknada za dizanje love na tuđem bankomatu (bilo kojem u svijetu, svejedno je). Krivično djelo? Ma kakvi. Legalno, da ne može legalnije bit.
gordogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 00:55   #10
Slanje love u inozemstvo...

Ovako
Bidao sam na ebay-u jednu knjigu, i sad trebam platiti.
E sad covjek prima kreditne kartice preko paypal-a ali paypal ne podrzava Hrvatsku znaci nemrem...
E sad mogu slati lovu money transferom (western union) ali provizije su u iznosu kojeg ja saljem a to mi se nimalo ne svidja, isto vrijedi i za transakciju love sa racuna na racun (barem za erste)...
Pitanje je:
Dali postoji nekakav nacin kako da posaljem pare covjeku u Veliku Britaniju (10GBP) a da pritom neka smrad kompanija ne odere za jos toliko?
Znaci nekakav nacin placanja gdje je provizija u razumnim okvirima jer ove provizije nasih lopovskih banaka bezobrazne za male svote?
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 21:21   #11
A da probaš preko obične pošte?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 11:56   #12
mislis novcanicu u kuvertu?
A pada mi na pamet i to (u trenutcima)...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 20:20   #13
Bok !
Ja sam par stvari prodao preko ebay-a u inozemstvo (iz Njemacke), pa i ovaj vikend, kontaktirao me kupac iz Grcke i trazio od mene IBAN i SWIFT-BIC code. S´tim codovima na uplatnici transferira novac na moj ziroracun, ali to je dosada bilo sve u krugu EU-a ! Pitaj i probaj !
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 21:04   #14
Quote:
ZEGA kaže:
mislis novcanicu u kuvertu?
A pada mi na pamet i to (u trenutcima)...
ZEGA
A joooj, ni slučajno to nisam mislila.
Postoji najnormalnije slanje novca putem poštanskih novčanih UPUTNICA.

Tako najnormalnije šaljem novac svima kojima trebam, jer se naprosto ne želim gombati ni s kakvim deviznim računima i/ili bankama.

Odeš u prvu poslovnicu i pitaj i nedaj se smesti. Meni su isto ponudili Western Union baš u Pošti...ono brza brzina, ali užasno skupo.
Novac sam slala u SiCG i bilo mi glupo da novac ne može poštom a sve drugo može. Onda su se potrudili i pitali...i naravno da sam mogla. Daleko jeftinije, ali sporije...cca 8 dana. Ali novac je stigao.

Ovako...postoji posebna devizna UPLATNICA, službenicam mi je klikom na komp rekla kolika je kunska vrijednost eura koji želim poslati.. upišeš adresu svoju a primatelju uz adresu na određenom mjestu upišeš i svrhu uplate... i to je to.

I točno kažu koliko vremena putuje novac u zemlju koju trebaš. Ako pitaš, naravno.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 23:43   #15
Quote:
ZEGA kaže:
mislis novcanicu u kuvertu?
A pada mi na pamet i to (u trenutcima)...
ZEGA
kada nisam mogao platiti karticom ja sam ljudima uvijek slao novac obicnim pismom (do 50 dolara)

mislim da 1 put od recimo 12 -ak nisam dobio odgovor ,a 11 puta je knjiga uredno poslana.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 13:43   #16
Quote:
Simona kaže:
A joooj, ni slučajno to nisam mislila.
Postoji najnormalnije slanje novca putem poštanskih novčanih UPUTNICA.

Tako najnormalnije šaljem novac svima kojima trebam, jer se naprosto ne želim gombati ni s kakvim deviznim računima i/ili bankama.

Odeš u prvu poslovnicu i pitaj i nedaj se smesti. Meni su isto ponudili Western Union baš u Pošti...ono brza brzina, ali užasno skupo.
Novac sam slala u SiCG i bilo mi glupo da novac ne može poštom a sve drugo može. Onda su se potrudili i pitali...i naravno da sam mogla. Daleko jeftinije, ali sporije...cca 8 dana. Ali novac je stigao.

Ovako...postoji posebna devizna UPLATNICA, službenicam mi je klikom na komp rekla kolika je kunska vrijednost eura koji želim poslati.. upišeš adresu svoju a primatelju uz adresu na određenom mjestu upišeš i svrhu uplate... i to je to.

I točno kažu koliko vremena putuje novac u zemlju koju trebaš. Ako pitaš, naravno.
E WOW me zanima, jer pazi svi se u postama i bankama prave pametni a u biti ispadaju budale, jucer dodjem u erste imam isprintano sa websitea provizije za razne usluge i ima jedna od cca 20-30kn, jucer navecer pricao sam sa frendom koji je maltretirao ove u ZABI u vezi money order-a i naravno kad je bio dovoljno uporan uspijelo je...
Cini se da je to to o cemu ti pricas ali nikako da ovi sluzbenici u bankama to znaju oni kao da rade u mc donaldsu i prodaju przene krumpirice...
Mislim stvarno, ok morat cu se znaci obratiti na visu instancu i doznati istinu...
Hvala ti puno, bitno je da moze...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 14:14   #17
Quote:
ZEGA kaže:
Mislim stvarno, ok morat cu se znaci obratiti na visu instancu i doznati istinu...
Hvala ti puno, bitno je da moze...
Ja čak nisam ni morala na višu instancu. Naime, bila sam sama na šalteru i počela komentirati, a onda se našla jedna koja ne radi samo rutinske poslove, malo se klonzultirale, ONE su zvale višu instancu... dale mi uplatnicu za popunjavanje i to je bilo to.
(Naime, bilo mi "smješno" da Western Union može slati novac i zarađivati preko iste pošte, a država -vlasnik pošte, ne!)

Mala napomena, novac sam slala privatnoj osobi, ali koliko znam
nije problem ni pravnoj (dakle, firmi).

Naime, nemaju svi otvorene račune a to ne znači da zato ne možemo plaćati gotovinom u drugu državu s kojom inače imamo redovne poslovne (i političke ) odnose.
Jedina je razlika da na pošti uplaćujemo u kunama, a pošta sama obrađuje konverziju po tekućem tečaju, ali i primatelj dobiva u svojoj nacionalnoj valuti.
Dakle, napisano u uplatnici je bilo npr 100 €, a kunsku protuvrijednost je upisala službenica pošte.

Sretno...
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 15:30   #18
Molim te mozes mi reci koja je to posta bila gdje si to obavila (da odem tamo veca je sansa da sad to znaju da se ne moram baktati sa njima)...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 15:41   #19
Ajme!
U kojem kvartu ti živiš?

Ono, nije mi problem reći (Zapruđe!), ali mislim da ti je jednostavnije otići u centralnu poštu u Jurišićevoj.
To ti je ona velika zgrada desno na ćošku kad gledaš s Trga, mislim Jurišićeva br 2 )

Njih se, odavde iz područne pošte, baš za sve zove!

Dodajem, imaju normalne šaltere...i čini mi se prvi za informacije.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 17:46   #20
E steta bio sam na HT siteu i da rade to sa cijelom Europom osim sa Velikom Britanijom
Eeek sto cu sad, hm nova banka ima naknadu od 50kn min. malo cu procackat mozda nadjem nesto jeftinije sa 30kn bi se zadovoljio...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.