Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2009., 01:44   #81
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Hvala na čestitkama! Beba je pokupila nekakvu bakteriju iz plodne vode, pa su to liječili tjedan dana, a nakon toga više nisu znali što joj je (iako joj nije bilo ništa), pa su nas bezveze zavlačili i nisu nas htjeli otpustiti iz bolnice. Nakon 11 dana tražili smo premještaj u Osijek, pa smo tamo nastavili naš boravak. Bebici su napravili sve moguće pretrage i njihov zaključak je bio - beba je savršeno zdrava, samo ima malo začepljen nosić. Toliko o našim doktorima... Čast izuzecima.
Još jednom čestitam na curici!
Ne znam šta da ti drugo kažem nego svaka čast! Ja sam bila u rodilištu svega 7 dana i jedva sam izdržala (zadnji dan sam počela plakati od muke što nas drže tamo,a sve je bilo ok i onda je sestra Sandra namolila dr.da nas puste kući). Meni je tamo bilo užas...mogu misliti kako je tebi bilo i malenoj Daliji,uf mučili ju bez veze Ali bitno da je sad sve ok i da ste kući! Nadam se da se vidimo nekad u gradu u šetnjici s našim malim anđelima
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 22:45   #82
zašto ima tako malo stranica na ovoj temi???
šta tu nema Vinkovčanki??
imam jedno pitanje.. da li netko zna može li muž prisustvovati porodu u vk bolnici ako nije prošao tečaj??
čekam odgovor..............
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 00:04   #83
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
zašto ima tako malo stranica na ovoj temi???
šta tu nema Vinkovčanki??
imam jedno pitanje.. da li netko zna može li muž prisustvovati porodu u vk bolnici ako nije prošao tečaj??
čekam odgovor..............
mislim da mora imati tecaj, ali nisam sigurna, nemoj me drzati za rijec...
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 01:19   #84
čula sam da sve zavisi kakvo osoblje bude u smjeni kad dođeš roditi.. ako budu dobri i ljubazni može ih se namoliti.. joooj pa ja se molim da se stvarno može
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:02   #85
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
čula sam da sve zavisi kakvo osoblje bude u smjeni kad dođeš roditi.. ako budu dobri i ljubazni može ih se namoliti.. joooj pa ja se molim da se stvarno može
Po njihovom-mora proći tečaj. A mene su samo pitali jesmo ga prošli i pustili MM u rađaonu, nisu tražili potvrdu iako sam ju imala u koferu negdje. Pa vi probajte...Sretno!
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 01:15   #86
hvala!
mi ćemo probat smuljati..
a kad si ti rodila?
šta ste sve učili na tečaju i kako izgleda ta potvrda? jel ti u trudničkoj piše da si išla na tečaj??
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 13:41   #87
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
hvala!
mi ćemo probat smuljati..
a kad si ti rodila?
šta ste sve učili na tečaju i kako izgleda ta potvrda? jel ti u trudničkoj piše da si išla na tečaj??
Rodila prije 8 mjeseci. Na tečaju ti predaju ginekolozi i govore o porodu,carskom,i svemu dobrom i lošem što se može dogoditi, zatim sestra govori o dojenju, provedu vas kroz rađaonicu i rodilište...U svakom slučaju je zanimljivo i upoznaš malo doktore od kojih će te jedan poroditi.
Potvrda je običan papir s vašim imenima i potpisom glavne sestre odjela, a u trudničku ti se ništa ne upisuje.

Iskreno mislim da ne bi trebalo biti problema...sumnjam da će provjeravati u administraciji ( jer se moraš prjaviti na tečaj pa ti uzmu podatke).
Kažeš da ti je potvrda negdje u koferu i to je to.

U svakom sličaju javi kako je prošlo i ne spominji moje ime
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 19:37   #88
hahahahahah!!! Neću te spominjati, ne brini

i šta da ja kažem imam potvrdu negdje u torbi i oni počnu inzistirati da ju pokažem? LOL

i ako nas počnu provjeravati da li smo stvarno išli..
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 14:04   #89
Jel zna netko da li će uskoro biti tečaj za trudnice u vk?

Zadnji je bio u 10.mj i od tada ništa
annyG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 19:37   #90
odi provjeriti u ginekološku ambulantu.. tamo obično bude izvješenokada počinje..
ako nema.. pitaj neku od sestara tamo..
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:54   #91
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
hahahahahah!!! Neću te spominjati, ne brini

i šta da ja kažem imam potvrdu negdje u torbi i oni počnu inzistirati da ju pokažem? LOL

i ako nas počnu provjeravati da li smo stvarno išli..
A sumnjam da će te tjerati da tražiš po torbi krcatoj stvarima i pelenama taj papir. To te pitaju u rađaonici kad te peru trudovi svake minute. Onda reci da si je zaboravila ponjeti i da će ju tvoj muž donjeti drugi dan.
Kad dođe taj drugi dan nitko te neće ni pitati za potvrdu jer je druga smjena, a uostalom,porod će već proći

Ugl.reci da vam puno znači da oboje budete na porodu,a tvoj dragi mora obećati da se neće srušiti u nesvjest tak je bar moj...
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 11:13   #92
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
odi provjeriti u ginekološku ambulantu.. tamo obično bude izvješenokada počinje..
ako nema.. pitaj neku od sestara tamo..
Idem baš na pregled idući tjedan pa ću pitati!
Ako nešto saznam svakako javljam
annyG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 18:35   #93
čak i za one muževe koji su prošli tečaj i koji otprilike znaj što ih čeka postoji mogućnost da se sruše, a pogotovo za one koji pojma nemaju što ih čeka i ne mogu si baš lako to zamisliti..
šta misliš da ja tamo rađam, a moj se sruši, pa moraju skočiti oko njega?

E da.. Kad si ti rodila jel beba bila onako umotana u pelene ili je bila u robici?
Čula sam da više ne prakticiraju to umotavanje u pelene..ha?
Ako ti je beba bila u robici, jesi ti morala donijeti robicu ili bude u bolničkoj?
I jel moraš nositi pelene ( jednokratne ) u bolnicu?
Sorry na smetnji..
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:44   #94
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
čak i za one muževe koji su prošli tečaj i koji otprilike znaj što ih čeka postoji mogućnost da se sruše, a pogotovo za one koji pojma nemaju što ih čeka i ne mogu si baš lako to zamisliti..
šta misliš da ja tamo rađam, a moj se sruši, pa moraju skočiti oko njega?

E da.. Kad si ti rodila jel beba bila onako umotana u pelene ili je bila u robici?
Čula sam da više ne prakticiraju to umotavanje u pelene..ha?
Ako ti je beba bila u robici, jesi ti morala donijeti robicu ili bude u bolničkoj?
I jel moraš nositi pelene ( jednokratne ) u bolnicu?
Sorry na smetnji..
Evo mogu ti i ja odgovoriti dok nema tine. Bebe oblače u bolničku robicu, ne moraš ti nositi, a pelene moraš ponijeti.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 21:53   #95
Ok, hvala na inf
Jesi ti iz Vk?
Kada si rodila?
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 21:56   #96
Jesam. Rodila sam u 8. mjesecu prošle godine. Muž bio samnom na porodu. Porod i osoblje na porodu - sve 5. Smještaj ok. Manje-više, zadovoljna sa svime, jer sam očekivala puno lošije stvari. Jedina zamjerka na pedijatre.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 22:06   #97
u kakvom stanju je wc?
Jeste prošli tečaj? Mi nismo, a nekako bi ugurali muža..
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 22:13   #98
Jesmo, bili smo na tečaju, al to je u biti samo zbog potvrde. Inače nisam baš nešto pametno naučila tamo. Sve stvari koje sam već znala. Mene su tražili potvrdu na ulasku u rađaonu, ali možda možeš nekako i bez nje. Probaj. WC nije baš krasan, nema daske na školjki, ali, snađeš se nekako, obložiš papirom, ne sjedaš na nju. Ma, to ti je manje bitno. Preživjet ćeš 4-5 dana. I obavezno ponesi hrpu WC papira, jer ga tamo uopće nema. Čak ni u predrađaoni kad dobiješ klistir.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 22:17   #99
a u predrađaoni dobiješ klistir, ha? i kako je to? kakav je osjećaj?
u predrađaoni ima wc?
kakav ti je bio porod?
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 22:26   #100
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
a u predrađaoni dobiješ klistir, ha? i kako je to? kakav je osjećaj?
u predrađaoni ima wc?
kakav ti je bio porod?
Da, dobiješ klistir i obriju te ako se nisi već sama obrijala kod kuće. Ja jesam, pa me nisu morali. Nije ništa strašno, malo tople vode u guzu, šetaš 10-15 min, lijepo se olakšaš i sve 5. Imaš tamo wc, u posebnom dijelu, pa te nitko ne uznemirava. Možeš se i istuširati kad 'obaviš posao'. Porod je ukupno trajao 5 sati, s dripom. Mogla sam birati da li ću ležati na krevetu ili stajati, a jedno vrijeme sam sjedila i na lopti da potaknem trudove. Svakako probaj povesti muža sa sobom, jer će onda i osoblje biti bolje prema tebi.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.