Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2011., 17:10   #1061
Hvala na čestitkama. Međutim, moram te ispraviti. Kažeš da beba rođena s 28 tj. nije ok. Tekst koji citiraš (http://www.zdrav-zivot.com.hr/index....tvenim-rizikom) kaže da ranije rođene bebe mogu imati navedene probleme, a ne da ih nužno i imaju. Mogu ih imati i rođeni u terminu.

Naravno da je bolje je se beba rodi u treminu i da je svaki dan proveden u trbuhu važan, ali na neke stvari jedanostavno nije moguće utjecati. Ležeći na lijevom boku 2 mjeseca pročitala sam more tektova sličnih citiranom i bila u neopisivom strahu (sve curke s istim problemima znaju o čemu pričam). Međutim, dok sam ležala na patologiji trudnoće, kroz razgovor sa ostalim curama, sestrama i doktorima moje se mišljenje promijenilo, smirila sam se i uvjerila koliko je danas razvijena neonatalna skrb te da dr. Google nije uvijek u pravu. Eto toliko.
leptirica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:16   #1062
i ja sam tjednima ležala na patologiji i susrela se sa svim i svačim. i na kraju dogurala do 38. tjedna, ali je beba imala samo 2200gr... ali isto tako znam da su se svi sjatili oko mene kad je izgledalo da ću roditi u 32. tjednu zbog problema nedozrelih pluća. a to nije mali problem. i to nije problem koji može i ne mora zadesiti dijete rođeno u 28. tjednu jer naprosto u toj fazi pluća nisu zrela. naravno da se neke bebe uspiju izvući s manjom posljedicom tipa veće dioptrije, ali dosta djece niti ne doživi prvi rođendan... zato ne mogu prihvatiti rečenicu da je dijete rođeno u 28. tjednu ok pogotovo jer u rodilištu još niti ne znaju koje će posljedice prerani porod ostaviti...
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:46   #1063
Moja namjera zaista nije bila raspravljati, već dati podršku curama koje su u sličnoj situaciji (iako je svaka trudnoća drugačija) i reći kako je završila moja priča sa otvaranjem. Kažeš da dosta ranije rođenih ne dočeka 1. rođendan. Postoji li neka službena statistika o tome? Jer kad ti prijeti prijevremeni porod, ovakva rečenica nije baš utješna.

Naravno da dijete rođeno u 28. tj. nema do kraja razvijena pluća, zbog toga i postoje inkubatori i ostala potrebna oprema. Naravno da u rodilištu ne mogu znati kako će dijete biti kasnije, ali upoznala sam ženu koja je rodila 1. dijete s 28 tj. Taj je dečkić (sada ima 3 godine) bio u posjeti i za sada nema nikakvih problema (razvija se kao i svi njegovi vršnjaci). Čula sam dosta takvih slučajeva (jer naravno da se najviše priča o tome), a i u svojoj okolini ih imam. Na svu sreću, svi su za sada dobro, a nadam se da će tako i ostati.

Ti, pretpostavljam, ne dijeliš moje mišljenje, ali to je ok. Svatko ima pravo gledati iste stvari drugačije. U svakom slučaju, sretno curkama koje su na lijevom boku i želim im da što duže tako ostanu
leptirica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 19:06   #1064
leptirice,čestitke na bebaću i hvala ti što si s nama podjelila svoje iskustvo!sve mi koje ležimo i čuvamo svoje bebice dijelimo iste strahove i jako je lijepo čuti tako nešto! uživaj sa svojom bebicom!
b.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 22:45   #1065
leptirica, čestitke na bebonji!!! sad se mazite i pazite, sav onaj strah je sad iza tebe
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 08:34   #1066
Quote:
leptirica25 kaže: Pogledaj post
Moja namjera zaista nije bila raspravljati, već dati podršku curama koje su u sličnoj situaciji (iako je svaka trudnoća drugačija) i reći kako je završila moja priča sa otvaranjem. Kažeš da dosta ranije rođenih ne dočeka 1. rođendan. Postoji li neka službena statistika o tome? Jer kad ti prijeti prijevremeni porod, ovakva rečenica nije baš utješna.

Naravno da dijete rođeno u 28. tj. nema do kraja razvijena pluća, zbog toga i postoje inkubatori i ostala potrebna oprema. Naravno da u rodilištu ne mogu znati kako će dijete biti kasnije, ali upoznala sam ženu koja je rodila 1. dijete s 28 tj. Taj je dečkić (sada ima 3 godine) bio u posjeti i za sada nema nikakvih problema (razvija se kao i svi njegovi vršnjaci). Čula sam dosta takvih slučajeva (jer naravno da se najviše priča o tome), a i u svojoj okolini ih imam. Na svu sreću, svi su za sada dobro, a nadam se da će tako i ostati.

Ti, pretpostavljam, ne dijeliš moje mišljenje, ali to je ok. Svatko ima pravo gledati iste stvari drugačije. U svakom slučaju, sretno curkama koje su na lijevom boku i želim im da što duže tako ostanu
ja sam morala reagirati jer se prije nekih mjesec dana na nekom topicu vezano za čuvanje trudnoće moglo pročitati da je bitno da se uđe u 28. tjedan i da je onda sve ok. cure su čak rekle da su prestale ležati i pustile trudnoću nek teče svojim tokom bez obzira na savjete ginekologa. i tvoja rečenica me samo na to podsjetila. smatrala sam da treba reći da cure trebaju ležati do kraja ako su im ginekolozi tako savjetovali i da porod bebe u 28. tjednu nosi brojne komplikacije sa sobom, a večina njih znat će se tijekom prve godine života, a neke ne niti prije navršene treće godine života. ti imaš u svojoj okolini dobra iskustva s takvim palčićima. ali ja nemam... moje dvije frendice su u toku prve godine dana pokopale svoje palčiće... zato sam rekla da porod bebe u 28. tjednu ne može biti ok.
s obzirom da sam bila isto tako trudnica koja je na patologiji odležala tjedne i tjedne čuvajući trudnoću u strahu i iščekujući svaki idući dan i nadajući se da ćemo barem još jedan provesti 2u1 smatram da imam pravo ovo sve napisati. nikome ne želim ništa loše, naprotiv. i tebi i svim drugim curama želim sve najbolje, a onima 2u1 da dogurate što dalje u trudnoći, po mogućnosti do termina.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 12:17   #1067
Skoro sam se rasplakala čitajući ovu zadnju korespodenciju. Leptirice čestitke na bebaču. Pisala sam par stranica prije, no nisam dobila odgovor. U svakom slučaju pozdrav s PT s lijevog boka, prošli tjedan sam imala serklažu i sada čekamo da vidimo kako se šav drži. Tek sam na 21+4 i još je puno preda mnom, nastojim ne strahovati, idemo dan po dan.
Taraporin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 12:30   #1068
leptirice čestitke na bembolinachu
*bibi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 13:22   #1069
Pozdav od još jedne otvorene trudnice koja čeka bliziće,

S 26+0 saznala da sam otvorena za prst. Totalna panika! Blizići su tada svaki imali po 1044 g pa je njihova težina izgleda radila veliki pritisak.
Nisam imala nikakve kontrakcije, ali mi je gin propisao mg i normabel za svaki slučaj.

U subotu idem opet na pregled (bit ću 31+0) i koliko jedva čekam čuti da su mrvice super, toliko me i frka da ne čujem da sam i još više otvorena.
Gin mi je rekao da bi s blizićima bilo dobro dočekati 34 tt, a da s 35 tt mogu roditi i u šumi i samo utoplit mrvice.

Kako vrijeme sad sporo ide. Samo da mi je taj 35 tt
Satelit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:49   #1070
Quote:
Taraporin kaže: Pogledaj post
Podižem temu (nažalost), trebaju mi iskustva cura koje su prošle slične situacije. Dakle, moja situacija je ovakva, prije 6 godina letz konizacija, nakon toga prirodna trudnoća, na polovici trudnoće počeo se skraćivati cerviks, no nije bio uloživ, bio je čvrsti i zatvoren, mislim da je do 33. tjedna bio pola članka, zatim se skratio na trećinu, u 36. tjednu je nestao, beba se rodila na 38+2. Cijelo vrijeme sam strogo mirovala uz magnezij i normabele.
U ovoj trudnoći u 17. tjednu cerviks 2,83 cm, čvrst i zatvoren, u 19. tjednu 1,71 cm, unutarnje ušće na y, čvrst i zatvoren. U 20. tjednu (prije tri dana) 1,23 cm, nešto mekši, uloživ za vršak prsta. Strogo mirovanje zadnjih deset dana, sljedeći tjedan serklaža. Ima li tko iskustva sa serklažom u Petrovoj? Trenutačno pijem normabel i magnezij, ustajem samo do wc-a i nazad. Bez trudnoće mi cerviks nije neke veličine nakon konizacije, dakle nije niti članak.
Rezultate briseva ću imati sutra.
Nemam osobnog iskustva, ali sam lezala sa serklaziranim curama na pt u petrovoj.
Sto te zanima?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 16:22   #1071
Hvala frupy, u međuvremenu su mi napravili serklažu. Još tu ležim jer je šav par dana nakon zahvata bio prohodan. Sutra je ponovni pregled i na temelju toga će mi znati reći više. Dakle should I stay or should I go.
Taraporin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 19:33   #1072
Quote:
Taraporin kaže: Pogledaj post
Hvala frupy, u međuvremenu su mi napravili serklažu. Još tu ležim jer je šav par dana nakon zahvata bio prohodan. Sutra je ponovni pregled i na temelju toga će mi znati reći više. Dakle should I stay or should I go.
Tko ti je radio serklazu? Na kojem si odjelu pt? Moze i na pp.
Iskreno se nadam da ce te pustiti kuci na mirovanje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 18:17   #1073
Evo me doma, boje sam odma, na materinoj spizi i život je easy!
Pustili su me kući, cerviks je uloživ za prst kroz traku serklaže, nalaz nepromijenjen od ponedjeljka. Strogo mirovanje i kontrola za dva tjedna. Ima li tko iskustva sa prohodnim šavom?
Taraporin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 12:51   #1074
pozz ja sam nova. ja sam u srijedu dosla iz bolnice do sam lezala tjedan dana jer sam dobila lazne trudove i otvorila se. inace sam u 26 tjednu i nisko nosim. sa prve dvije curice sam bila podvezana a sad su rekli da je prekasno za to. otvorena sam za prst do unutarnjeg usca koje je zatvoreno. moram strogo mirovati. pijem samo duphaston 1/1 i nista drugo osim prenatala. kaj bi mi jos preporucile za piti pa da bar izdrzim do 37 tjedna?(prva dva poroda su bila u 38 tjednu s tim da sam bila podvezana)
mala 82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 16:04   #1075
Magnezij, najmanje 350 mg, ako ti probava može podnijeti, i 500 mg.
I Normabel. Zbog relaksacije mišića maternice, ne zbog psihe. Makar i za nju dobro dođe.


inače, nakon svih pizdekana sa cerviksom i kontrakcijama, mi smo sutra 38 tjedana, i moji pokušaji da šetnjama, penjanjem na 4.kat bez lifta i ribanjem podova izbacim podstanara zasad ostaju bez uspjeha.

Zadnje uređivanje kaktusic : 29.10.2011. at 16:24.
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 10:46   #1076
Mala82 Normbel od 2 mg i magnezij 300 mg dva puta. Ja ga dobro podnosim. I mirovanje. S obzirom da je to treća trudnoća i za očekivat je da si malo otvorena, ali treba to uzeti za ozbiljno. Jesi radila i briseve? To bi trebalo napraviti da se isključi kakva bakterija.
U kojoj si bolnici bila? U Petrovoj u tim tjednima mislim da još uvijek rade serklažu ako je indicirana.
Što su ti davali za smirenje kontrakcija?
Taraporin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 11:52   #1077
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
Magnezij, najmanje 350 mg, ako ti probava može podnijeti, i 500 mg.
I Normabel. Zbog relaksacije mišića maternice, ne zbog psihe. Makar i za nju dobro dođe.


inače, nakon svih pizdekana sa cerviksom i kontrakcijama, mi smo sutra 38 tjedana, i moji pokušaji da šetnjama, penjanjem na 4.kat bez lifta i ribanjem podova izbacim podstanara zasad ostaju bez uspjeha.
kaktusic čestitam!!!!
joj da bar ja tako doguram..
da te pitam, koliko često su ti bile te kontrakcije? evo ja zadnjih 2,3 dana imam dosta čestu stolicu, crijeva su malo aktivnija i kontrakcije su češće.. sad ih nekak kao da jače osjećam, nisu bolne u pravom smislu riječi bol, ali onak neugodne jesu osjećam onak pritisak na crijeva.. izbacila sam jučer mg, ej stvarno, dva dana dobro, dva dana opet jače, uhhhh
imam u sri kontrolu, jedva čekam da čujem stanje..
*bibi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 13:12   #1078
Quote:
mala 82 kaže: Pogledaj post
pozz ja sam nova. ja sam u srijedu dosla iz bolnice do sam lezala tjedan dana jer sam dobila lazne trudove i otvorila se. inace sam u 26 tjednu i nisko nosim. sa prve dvije curice sam bila podvezana a sad su rekli da je prekasno za to. otvorena sam za prst do unutarnjeg usca koje je zatvoreno. moram strogo mirovati. pijem samo duphaston 1/1 i nista drugo osim prenatala. kaj bi mi jos preporucile za piti pa da bar izdrzim do 37 tjedna?(prva dva poroda su bila u 38 tjednu s tim da sam bila podvezana)
Pozdrav!!!!

ja,iako sam do prije 2 dana pila brdo lijekova(Partusistene,normabele,magnezij itd.) bih ti toplo preporučila da se po pitanju tableta ipak konzultiraš s ginekologom!!!! Ja ne bih ništa uzimala na svoju ruku i muka mi je bila unosit sve to u sebe al kad je doc.rekao da moram-pila sam......Kasnije,drugi mi je doc.rekao da mi on to nikad ne bi propisao i cijelu me izbezumio....Sad sam dogurala skoro do 2 tjedna pred termin,ne pijem više ništa i čeeekam....Dal su mi tablete pomogle-ne znam,al sigurna sam da je ležanje na boku i STROGOOOO MIROVANJEEE itekako utjecalo!!!!!!SRETNO
malo čudo Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 17:12   #1079
Quote:
*bibi* kaže: Pogledaj post
kaktusic čestitam!!!!
joj da bar ja tako doguram..
da te pitam, koliko često su ti bile te kontrakcije? evo ja zadnjih 2,3 dana imam dosta čestu stolicu, crijeva su malo aktivnija i kontrakcije su češće.. sad ih nekak kao da jače osjećam, nisu bolne u pravom smislu riječi bol, ali onak neugodne jesu osjećam onak pritisak na crijeva.. izbacila sam jučer mg, ej stvarno, dva dana dobro, dva dana opet jače, uhhhh
imam u sri kontrolu, jedva čekam da čujem stanje..
od dana do dana...nekad bi se zaredale po 3-4 na sat, imala bih 15-20 u danu, nekad cijeli dan 5-6 komada...nije bilo pravila...

sretno na kontroli
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 18:51   #1080
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
od dana do dana...nekad bi se zaredale po 3-4 na sat, imala bih 15-20 u danu, nekad cijeli dan 5-6 komada...nije bilo pravila...

sretno na kontroli
ej.. tako i meni jučer i danas su mi češće, a bilo je dana kad ih skoro uopće nisam imala.. katastrofa, al dobro, vjerujem da će biti ok.. još malo do pregleda, onda bum znala točno
*bibi* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.