Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2008., 22:01   #21
Da, blizanci idu po ženskoj liniji. Ja sam rodila blizance, rekli su mi u 5 tjednu trudnoće. A simptomi, ništa posebno, nisam puno povraćala niti su mi bile jake mučnine. Ali je zato trudnoća kod blizanaca dosta rizična i tako se i vodi.Ja sam rodila u 32 tjednu.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 16:06   #22
...da li je nemoguće dobiti blizance (prirodnim putem) ako u obitelji s obe strane nema takvih slučajeva?
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 17:54   #23
Moguce je. Ali je veca sansa ako su bili u obitelji.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 08:34   #24
Quote:
sleepy kaže: Pogledaj post
nest mi nije jasno u toj prici, ako je sve nasibano hormonima, a ne sumnjam da jest, onda bi zenske koje jedu puno mesa trebale radjati duplice Ja sam vegetarijanac , prakticki zivim na mljecnim proizvodima pa su mi izgatali da zbog toga budem rodila curicu.A sve je to tako malo istrazeno da se ovakvim nagadjanjima stvarno moras nasmijati. Ma bila bi mi dosadna ova trudnoca bez silnih babskih storija...
tvoja pretpostavka je istinita. majke veganke imaju 5x manju šansu roditi blizance. također i više i deblje majke imaju veću šansu dobiti blizance.




Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
isključivo po ženskoj liniji to ide
ovo nije točno. ženska linija je važnija od muške, ali nije isključivo po ženskoj.


(http://en.wikipedia.org/wiki/Twin)
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 10:31   #25
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
isključivo po ženskoj liniji to ide
Mislim da griješiš.....frendica mi je prije 4 mj rodila blizance,u njenoj obitelji nema blizanaca,a njegova prabaka je imala blizance,tako da...
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 10:51   #26
Meni se čini da je, po nekoj logici, kod dvojajčanih blizanaca presudna je uloga majke. Ipak je ona ta koja ima dvostruku ovulaciju. Možda se može naslijediti i preko muške linije, ali se definitivno očituje samo kod ženske djece. A možda se i slučajno potrefila oplodnja s dvostrukom ovulacijom, čak i kada nema blizanaca u obitelji. Vjerojatno ima više mogućnosti.

Inače, moja sestra, koja je blizanka, ima četvero djece, od kojih nitko nije blizanac.

Za jednojajčane nemam pojma.

A čitala sam da je danas povećan broj blizanačkih trudnoća zbog in vitro oplodnje, raznih lijekova za plodnost, a vjerojatno i zbog raznoraznih čuda koja nam stavljaju u hranu.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 13:17   #27
naravno da samo o majci ovisi da li ce biti blizanci ili trojke, a dogodilo se i u prirodnoj trudnoci 4-orci, ako su spermiji u muskarca dovoljno brzi i brojni oni ce oploditi sve do jedne jajne stanice koju proizvede zena, pa logika nalaze. zemske moje, o nama sve ovisi, a to o nasljeđivanju su nagađanja koja ne mogu biti potvrđena jer je ipak riječ o prirodi, koja je sve samo ne predvidljiva
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 15:41   #28
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
naravno da samo o majci ovisi da li ce biti blizanci ili trojke, a dogodilo se i u prirodnoj trudnoci 4-orci, ako su spermiji u muskarca dovoljno brzi i brojni oni ce oploditi sve do jedne jajne stanice koju proizvede zena, pa logika nalaze. zemske moje, o nama sve ovisi, a to o nasljeđivanju su nagađanja koja ne mogu biti potvrđena jer je ipak riječ o prirodi, koja je sve samo ne predvidljiva

riječ je o genetici, koja je poprilično predvidljiva. s jedne strane kažeš kako nešto logika nalaže, s druge pričaš o nepredvidljivosti prirode... odluči se

a ovdje je sve lijepo objašnjeno, kako se i s čije strane naslijeđuje

http://www.thetech.org/genetics/ask.php?id=86
(fraternal twin je dvojajčani blizanac)

dakle, ako ti sada začneš, hoćeš li roditi blizance ne ovisi o budućem tati, ali može ovisiti o tvom tati. tata koji je blizanac vjerojatno neće imati blizance, ali njegovim kćerima to povećava šansu za blizancima.

osim genetike, ključni faktori su i majčina dob, lijekovi za plodnost, majčina visina i težina i koliko je djece prije rodila
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 10:28   #29
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a sad zaozbilj - genetika ima veze (ne znam jel ima netko blizance, a da blizance nema u familiji prije)...
Naravno da genetika ima veze, i to presudne veze, ali ovaj dio u zagradi je smiješan. A kak onda nastanu PRVI blizanci u nekoj familiji?? Pa s nekim mora počet.

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
...gledala sam onaj dvd od national geographica i bome je začeće blizanaca lutrija
Pa zapravo baš i nije. U stvarnosti neobično velik broj trudnoća započnu kao blizanačke, ali se samo u malom postotku njih na kraju i razviju oba ploda. Kod takvih se slučajeva najčešće desi da se ipak razvije samo jedan plod, a drugi se, laički rečeno, apsorbira, ne razvije, nestane, i to se odvija uglavnom u vrlo ranom periodu trudnoće tako da se na UZV još ni ne vidi, pa žene nemoraju nikad ni saznati da su u početku bili začeti blizanci. Osim ako im doktor nema vrlo dobro oko i još bolji UZV pa primijeti 2 ploda ili 2 gestacije još vrlo rano, ili npr. kasnije dok je osto samo jedan plod doktor može primijetiti ostatak druge posteljice koja se bila počela razvijati ili sl.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:36   #30
Pozdrav cure.
Mene zanima jedno, da li mi neko moze reci kada se moze vidjeti da li nosis blizance? Kada su vama rekli, a kada se moze najranije vidjeti.:klap:
Helen Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 15:16   #31
mojoj sestri je vidio na prvom pregledu, cca 5 tjedana trudnoće.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 16:39   #32
da, može se vidit na samom početku trudnoće.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 01:11   #33
Može se vidjeti u ranoj t ako nije srčeko skriveno pa se pokaže na drugom ultr.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:33   #34
Quote:
Helen Rose kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure.

Mene zanima jedno, da li mi neko moze reci kada se moze vidjeti da li nosis blizance? Kada su vama rekli, a kada se moze najranije vidjeti.:klap:

Meni su rekli sa 6 tjedana. S 5 se vidjela jedna gestacijska.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:07   #35
Quote:
Neroslava kaže: Pogledaj post
Naravno da genetika ima veze, i to presudne veze, ali ovaj dio u zagradi je smiješan. A kak onda nastanu PRVI blizanci u nekoj familiji?? Pa s nekim mora počet.
Upravo to,moja sogorica nosila blizance a nitko u njenoj daljnoj obitelji nije.Ali je moja baka imala blizance,bratic ...
U mojoj obitelji ide naopako, muska linija nositelj gena.
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 10:03   #36
Quote:
Helen Rose kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure.
Mene zanima jedno, da li mi neko moze reci kada se moze vidjeti da li nosis blizance? Kada su vama rekli, a kada se moze najranije vidjeti.:klap:
hey, meni su se sa 5 tj vidjele 2 gestacijska mjehura a sa 6 tj vec su oba srca kucala.. sad sam tek u 7 tj..
grobnickozlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 14:56   #37
Sa 7tt su mi rekli da su blizanci....
S moje strane nema blizanaca a s muzeve teta i ujak su blizanci....
S time da nije on "zasluzan" za to nego moje tijelo je proizvelo 2 jajne stanice u jednom ciklusu.....i kasnije se utvrdilo da od 12mj u godini moje tijelo 8mj proizvodi po 2 jajne stanice.....
Pa smo 6 godina cekali da idemo na jos bebu pa je nas docekalo iznenadjenje....u ovih 6 god se situacija promjenila i moji jajnici vise ne rade.....
Pa smo zavrsili na klomicima pa sam uspjela ostati trudna i opet blizanci ali jedno nije prezivjelo....i sad eto raste samo jedno....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.