Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2009., 21:57   #81
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Da li trudnice koje su prirodno debele, npr. 25 kg viška, moraju biti na dijeti tijekom trudnoće ili kako uopće podnesu onda još dodatnu kilažu koja nastaje sa djetetom a da ne bi došlo do nekih bolesti ili preopterećenja tijela?
Ne moraju biti na dijeti tijekom trudnoće, ja sam definitivno bila debela prije početka trudnoće, 95 kg na visinu 172, onda znate da sam definitivno imala viška. U trudnoći sam izgubila prvo tri kile, vratila ih i dobila još dvije, znači sve skupa to je pet kila. Nikakvu dijetu nisam držala, pila sam puno vode, jela puno lubenica (bila je sezona) jedino sam pazila da ne jedem previše špeka, tj. suhomesnatih proizvoda, a obavezno sam jela puno jušnatog.
Znači sve jesti samo u granicama normale. Sada nakon poroda, beba je imala 3730, imam oko deset kila manje nego što sam imala prije trudnoće (beba, posteljica, plodna voda) osjećam se super, dojim bez problema, a kažu da i dojenjem odlazi višak kila.
Jedina zapreka prijašnje kilaže bio je naslaga špeka na trbuhu pa mi se niti na jednom ultrazvuku nije mogao dobro vidjeti spol djeteta, tako da je to bilo iznenađenje do kraja. Znam još nekoliko trudnica kojima nisu mogli odrediti spol baš zbog tog nakupljenog špeka.
Moj savjet jedi sve umjereno, pripazii samo da piješ puno tekućine.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 22:18   #82
U pravu si vještice, čitala sam o tome da se zbog debljine ne može sa sigurnošću reći spol bebe. Ja sam inače oblik kruške (što znači da imam više špeka na bokovima i guzi, a puno manje na stomaku) pa možda neće biti problem i reći će točan spol bebe, vidjeti ćemo.
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:52   #83
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Jedina zapreka prijašnje kilaže bio je naslaga špeka na trbuhu pa mi se niti na jednom ultrazvuku nije mogao dobro vidjeti spol djeteta, tako da je to bilo iznenađenje do kraja. Znam još nekoliko trudnica kojima nisu mogli odrediti spol baš zbog tog nakupljenog špeka.
a kak se na ultrazvuku ne vidi spol, a sve drugo da - tipa jel s bebom sve ok? pitam zato kaj i ja imam višak kg, najviše na trbuhu, i mislim da bi mi se mogla dogoditi ista stvar. inače sad sam u 9. tjednu, težina mi se nije promijenila, super se osjećam. inače imam niski tlak pa se nadam da ne bu problema s visokim. općenito mislim da bih nakon trudnoće mogla imati manje kg nego prije
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:22   #84
Meni ginica jedino nije vidjela spol bebe, sve ostalo je i eto sve je bilo ok. Nemam pojma zašto se baš to ne vidi, vjerojatno zbog položaja babe, možda ti u bolnici budu bolje vidjeli kada odeš na pregled. Meni su se kilogrami istopili zato što mi je trudnoća vratila ravnotežu hormona koji su mi se premetili prije trudnoće i uzrokovali su pretilost, nadutost i ostale gluposti. Evo ja sad imam 15 kg manje nego prije trudnoće s time da mi i dojenje uveliko pomaže u skidanju kilograma. S tlakom nisam imala problema jedino mi je bio malčice niži nego inače što je dobro.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:26   #85
naked, ja sam u trudnoću ušla s velikim BMI-om. imam sreću što sam dobro građena pa se to nekako raspodjelilo, ali stvarno sam imala oko 20-25 kg previše. a spol djeteta znam od 5. mjeseca i uvijek je bilo potvrđeno isto.

nešto teže se vidi 4D UZV, ali vidi se, samo doktor mora biti spretan. ja imam i slikice i snimku ličeka svog dječaka. sve ostalo ti je isto kao i kod svake trudnice, samo nemoj dobiti 15-20 kila ili više, nego probaj dobiti max. 10-15.

evo, ja sam sad skoro već 37 tjedana, dobila sam 12 kg, bebač lijepo raste, super se osjećam, mučnine jednom nisam imala, pokretna sam cijelu trudnoću, osim što sad imama malo povišen tlak potkraj trudnoće, ali to se može dogoditi svakoj trudnici nezavisno od kilaže (iako onima debljima lakše)
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:59   #86
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
naked, ja sam u trudnoću ušla s velikim BMI-om. imam sreću što sam dobro građena pa se to nekako raspodjelilo, ali stvarno sam imala oko 20-25 kg previše. a spol djeteta znam od 5. mjeseca i uvijek je bilo potvrđeno isto....
hvala renata

ma čitam svašta pa me malo uhvatila panika... a obećala sam si da neću čitati. inače se super osjećam, čak sam malo i smršavila jer nemam baš teka, niš mi se ne jede. znam da moram paziti na kilažu i nadam se da ću dobiti svega par kg pa da budem još lakša kad rodim
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 16:01   #87
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
a kak se na ultrazvuku ne vidi spol, a sve drugo da - tipa jel s bebom sve ok? pitam zato kaj i ja imam višak kg, najviše na trbuhu, i mislim da bi mi se mogla dogoditi ista stvar. inače sad sam u 9. tjednu, težina mi se nije promijenila, super se osjećam. inače imam niski tlak pa se nadam da ne bu problema s visokim. općenito mislim da bih nakon trudnoće mogla imati manje kg nego prije
evo moje iskustvo je da moja prekomjerna tjelesna težina nije utjecala na mogućnost utvrđivanja spola.

U prvoj sam trudnoći saznala spol sa 20 tjedana, u ovoj već sa 12 se pretpostavilo, a sa 16 potvrdilo. Taj dio utvrđivanja spola najviše ovisi o položaju bebice i raspoloženju za slikanje

Ono što je problem nama sa velikim naslagama sala na trbuhu je dobivanje dobre 3d i 4d slikice. Zašto? Pa zato što te iste naslage rade smetnje i onemoguićuju dobivanje dobre slikice bebe. A što se tiče pregleda klasičnim 2d uzv-om, vidi se sve više nego savršeno, od svih unutarnjih organa, protoka kroz moždanu i srčanu venu, pupkovinu etc.
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 16:19   #88
mene više zanima dal debljina smeta pri porodu. dal debele/deblje žene teže rađaju.
mislim da nisam off s ovim pitanjem.

npr. moja kolegica trudnica mršavica dobila je 35 kg u trudnoći. i jako to teško podnosi. ja sada imam oko 40 kg od svoje normalne težine kakvu bih trebala imati pa mi nije teško. vjerojatno zato jer nisam dobila puno kao ona, a sa težinom koju imam otprije sam navikla.

pa da li je debljim ženama otprije trudnoće porod teži?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 16:36   #89
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
hvala renata

ma čitam svašta pa me malo uhvatila panika... a obećala sam si da neću čitati. inače se super osjećam, čak sam malo i smršavila jer nemam baš teka, niš mi se ne jede. znam da moram paziti na kilažu i nadam se da ću dobiti svega par kg pa da budem još lakša kad rodim
Pa nemoj se brinuti, opusti se i uživaj u trudnoći.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 16:42   #90
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
mene više zanima dal debljina smeta pri porodu. dal debele/deblje žene teže rađaju.
mislim da nisam off s ovim pitanjem.

npr. moja kolegica trudnica mršavica dobila je 35 kg u trudnoći. i jako to teško podnosi. ja sada imam oko 40 kg od svoje normalne težine kakvu bih trebala imati pa mi nije teško. vjerojatno zato jer nisam dobila puno kao ona, a sa težinom koju imam otprije sam navikla.

pa da li je debljim ženama otprije trudnoće porod teži?
Meni osobno porod nije bio teži možda zato što sam u trudnoći dobila samo 2 kg, tj 3 izgubila to se vratilo i još dvije dobila. Rodila sam za 6 sati i nije mi porod uopće bio težak. Prije trudnoće imala sam 25 kg viška.

Vezano za uzv meni ginekologica niti kod sebe u ordinaciji opće prakse, niti u Vinogradskoj nisu mogli vidjeti spol a sve ostalo su vidjeli. S menom je dva puta u Vinogradskoj čekala žena koja je također rekla da su joj doktori rekli da im malo smeta salo pri pregledu uzv-om možda ja ipak imam deblje salo od vas, ipak sam ja možda malčice starija od vas pa je ono postalo tvrdokorno
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 16:53   #91
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Meni osobno porod nije bio teži možda zato što sam u trudnoći dobila samo 2 kg, tj 3 izgubila to se vratilo i još dvije dobila. Rodila sam za 6 sati i nije mi porod uopće bio težak. Prije trudnoće imala sam 25 kg viška.
kak to misliš samo 2 kg si dobila? pa gdje ti je beba bila, samo 5 kg ukupno? ma daj, sigurno?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:08   #92
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
kak to misliš samo 2 kg si dobila? pa gdje ti je beba bila, samo 5 kg ukupno? ma daj, sigurno?
to je vrlo moguće. dapače, žene koje imaju višak kg u trudnoći često dobivaju manje nego žene normalne težine. ajd bar neka korist od mojih kg
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:34   #93
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
kak to misliš samo 2 kg si dobila? pa gdje ti je beba bila, samo 5 kg ukupno? ma daj, sigurno?
Niš neobično za xxl ženskice, i ja sam znam ženu koja je dobila samo 2kilice u trudnoći
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 19:54   #94
Evo još jedne vejike trudnice, ima kod mene viška puno previše, vi sa 20 kg previše ste mala beba za mene Danas sam bila na uzv i brojali smo prstiće, bubrege, sve kaj se brojati da, mjerili smo se uzduž i poprijeko. Na kraju je uspio vidjeti i spol kad se moje dijete odlučilo pomaknuti, ljenguza jedna, gospodin je čučao i držao pupčanu među nogama. Eh da, ja sam 21. tjedan. I kako je netko spomenuo (sad zaboravih tko), na 2d se sve puno bolje vidi nego na 3d. Inače, ja se sa svojim ogromnim viškom kila dobro osjećam, izgubila sam u početku 4 kg, vratila 2, malo pazim, malo ne, doktor je zadovoljan za sada. Jedino me strah činjenice, budući sam kandidat za carski rez (srčana mana malo opakija), kako će meni ta rana zarasti na mojoj debeloj buši

Zadnje uređivanje Cetripenula : 22.04.2010. at 20:15.
Cetripenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:53   #95
počela sam pisat već post al došli neki ljudi pa nisam dovršila..

Uglavnom mislim da je velika razlika da li je žena debela/pretila prije trudnoće ili je natukla 40 kg u trudnoći.
O tome da je najbolje skinut kile prije nego ostane trudna, to uopće nećemo raspravljat jer svi znamo da je odgovor DA! Ali jebi ga..ima nas kojima to eto nije uspjelo, a čekati godinam da skinem kile da bi osnovala obitelj, e to nisam imala namjeru..

E sad ovako, znam da kile nisu nešto čime se treba hvaliti i sve ih skrivamo ko zmije noge, ali ako će ovo što ću napisati barem jednoj curi pomoći da se osjeća malo bolje i da nema luđaćke strahove.. vrijedilo je. Jer svi spričaju ovoliko viška, onoliko viška.. a sve je to jako individualno.


Znači.. ja sam prvi put ostala t sa 122 kg na svojih 182 cm visine, s tim da mi nitko nije dao više od 90-95 kg. Prvo sam u 5 mj dobila samo 5 kg i bila sva sretna, da bi do kraja u 4 mjeseca natukla još 13 i išla roditi sa 140 kg.
Provjeravala sam šećer 3 puta i bio je ko curica, savršen, tlak školski..svi nalazi super a i super sam se osjećala..vrlo vjerovatno jer je moj organizam od puberteta naučio na veći broj kila koje treba nositi. Trudove sam podnosila stoički dobar broj sati, toliko da dok. nije mogao vjerovati da nisu za mene čuli uopće a ja sam se otvorila 8-9 cm, i u roku od 3 i pol sata od ulaska u rađaonu , i na kraju tri prava turda ja sam rodila moju savršenu mrvicu od 4500 i 55cm. Znači apsolutno nikakvog problema ni u trudnoći ni u porodu bog kila.

2 tjedna nakon poroda sam što od samog poroda što od nenamjerne prisilne djete(čitaj nisam mogla uopće jesti) došla na 124, što je samo +2 od početne težine odnosno izgubljenih 16 kila. Nažalost poslijedica toga je bila i očito strašno loša kvaliteta milijeka i nedobivanje na težini moje mrve. Grešku koju sam napravila tada je bilo pojačavanje prehrane kako bi mi možda i mlijeko bilo kvalitetnije i u vrlo kratkom roku sam skočila skoro a težinu pred porod.


Sada prije ove trudnoće sam uspjela skinut 6-7 kila i startala sa 130. Za sada sa 26tj sam na +4,5 i nadam se da ću ovaj put uspjet održat taj manji prirast do kraja i bila bi sretna da ne pređem max težinu koju sam imala sa Franom na porodu, znači još 5,5 kg imam fore.. a ako može manje od toga nitko sretniji od mene.
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:54   #96
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
kak to misliš samo 2 kg si dobila? pa gdje ti je beba bila, samo 5 kg ukupno? ma daj, sigurno?
Kod mene je bio slučaj da sam ja na neki način počela mršaviti i da ovo što je kilaže ostalo je bila posteljica, plodna voda i beba. Zbog mršavljenja morala sam ići na vađenje šećera da provjere da li je sve ok i bilo je.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 21:09   #97
Quote:
CE3PENULA kaže: Pogledaj post
Evo još jedne vejike trudnice, ima kod mene viška puno previše, vi sa 20 kg previše ste mala beba za mene Danas sam bila na uzv i brojali smo prstiće, bubrege, sve kaj se brojati da, mjerili smo se uzduž i poprijeko. Na kraju je uspio vidjeti i spol kad se moje dijete odlučilo pomaknuti, ljenguza jedna, gospodin je čučao i držao pupčanu među nogama. Eh da, ja sam 21. tjedan. I kako je netko spomenuo (sad zaboravih tko), na 2d se sve puno bolje vidi nego na 3d. Inače, ja se sa svojim ogromnim viškom kila dobro osjećam, izgubila sam u početku 4 kg, vratila 2, malo pazim, malo ne, doktor je zadovoljan za sada. Jedino me strah činjenice, budući sam kandidat za carski rez (srčana mana malo opakija), kako će meni ta rana zarasti na mojoj debeloj buši
Evo da ti odgovorim za zarastanje rane ako ne daj Bože završiš na carskom....zarasti će ti možda malo teže, ali ne mora biti slučaj. Ja sam eto imala tu nesreću da mi je rana procurila, ali sve se stabiliziralo mjesec dana nakon poroda. Kada sam išla roditi imala sam 103 kile, a u trudnoći sam unatoč svim mogućim upozorenjima od strane doktora natukla 18....i sad žalim.....nejdu dolje nikako. Otišlo sa porodom 11, a ovo ostalo se ne da Uglavnom.....bolje je paziti šta se jede nego se opustiti kao ja Sretno
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 21:57   #98
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Niš neobično za xxl ženskice, i ja sam znam ženu koja je dobila samo 2kilice u trudnoći
ja sam xxxl po mojoj procjeni pa sam dobila 12 kg do sad.
al dobro izgledam, svi mi kažu da sam lijepa trudnica, čak i doktor
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:03   #99
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ja sam xxxl po mojoj procjeni pa sam dobila 12 kg do sad.
al dobro izgledam, svi mi kažu da sam lijepa trudnica, čak i doktor
ma sve ti ovisi o metabolizmu.. netko će dobiti više netko manje.. najbitnije je kako se te kile nose, pogotovo fizički što se tiče nekih bolova u kostima, zglobovima etc, ali i kako su raspoređene te iste kile! tako da nikaj ne brini.. dok god je zdravstveno sve ok
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:35   #100
tirki ja tebe uopće nisam zamišljala ko tak velku ženu baš suprotno

inače ja imam jedno 15 kg viška ali mislim da bum u trudnoći nabujala do neprepoznatljvosti
ma baš me briga, o tome ću razmišljat poslije
samo da mi mrvica ostane nutra
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.