Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 23:17   #21
Ja sam rodila u Du rodilištu prije 2 mj. i mogu reci samo riječi hvale za osoblje. ma svi su stvarno ok, puni razumijevanja, ama sve 5. ja kad sam rađala potrefila sam 2 smjene babica i sve cetri koje su mi bile su full ok, zamolila sam ih ako je ikako moguce da se izbjegne epi. jer sam se toga najvise bojala. na kraju sam ipak imala 3 sava jer je beba bila velika, a ja prvorotkinja... ali vjeruj mi to uopće nije strasno. moguce je da izbjegnes epi. jer su samnom bile cure u sobi koje nisu bile rezane tako da prica da se epi. svima rutinski radi nije istina.

mm nije bio samnom na porodu jer nije bio na tecaju, na porodu mi je bio dr. b, koji se pokazao fenomenalan, iako mi je na prvu pao mrak na oci kad sam ga vidjela. prijateljica je bila samnom u predradaoni i radaoni iako nije bila na nikakvom tecaju, samo sam dr. lijepo zamolila i to je to. moram napomenuti i to da tamo apsolutno nisam nikoga poznavala, ama bas nikoga i ipak su bili prema meni ok, tako da vjerujem da ce i tebi biti sa muzem ili bez njega. iako bi ti ja savjetovala da bude netko uz tebe jer nema nista strasnije nego sama radati, bar meni. eto ako te jos nesto zanima pitaj
Luda Žaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 09:57   #22
Bog svima,
ja trebam roditi oko nove godine i stvarno se veselim.. nicega me nije strah jer sam svjesna da ce boliti a sada kad sam prosla tecaj i pitala sve sto me zanima tako su mi ulili neku dozu povjerenja da je sad jos bolje.. ja sam za epiziotomiju ako je potrebno,svakako je bolje nego da popucas ko lubenica i imas unutarnje savove.. masiranje medice moze pomoci ako je pravilno radjeno a neznam koliko ce to dozvoliti muzu da radi, ali bas sam na tecaju od jedne cure i cula da je dr.Miovic nekidan zaustavio babicu za rezanje i rekao dajte jos minut dva,ja cu masirati curu,mislim da ce roditi bez ponata.. i tako je i bilo.. cura ga je svima pohvalila i stvarno lijepo od njega,ali kakvi su drugi,neznam.. znam da mene moj privatnik Cik. salje Ivanisinu, ali ako ne radjas u njegovoj smjeni kakve koristi.. ja osobno vjerujem da je sve u rukama babica i da ako sam ja ljubazna prema njima da ce i one biti prema meni..a doktor je tuda uvijek,nedaj boze u slucaju komplikacija.. a svakako te malo dodje i poviri.. cure nemojte se bojati,jer je porod nesto tako prirodno,da nema razloga da se plasimo..to je bar moje vjerovanje,a ja sam tako opustena da vjerujem da cu lijepo i roditi i da ce sve biti dobro.. imala sam dosad i bolova i operacija, stavljanja sarafa i vadenja istih a kao rezultat sam dobila nista, a ovdje dobijemo nase malo zlato koje nam zauvijek promijeni zivot,tako da samo malo treba stisnuti zube i to je to..
evo,ako budem imala vremena od moje bebe ja se javim nakon poroda da vam priopcim situaciju.. a dotad pozdrav svima i uzivajte u trudnoci.. puse..
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 12:13   #23
Jao sve je ovo bilo super za pročitati.Hvala cure.
Jedva čekam da ja sve to prođem i da se svega riješim,pa da i ja koju riječ o tome rečem
Iako sam i dalje neutješna nadam se da će vrijeme napraviti svoje.
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 23:22   #24
Quote:
Luda Žaba kaže: Pogledaj post
iako bi ti ja savjetovala da bude netko uz tebe jer nema nista strasnije nego sama radati
A meni je, upravo suprotno, izuzetno odgovaralo što sam bila sama i što su me svi pustili na miru. Sto ljudi, sto ćudi
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 20:18   #25
Tinkili.. ja se slazem s tobom..moj dragicka je spreman ici samnom ali mi se cini da bi najradije sama na miru bila..
Maret@..oooo,pa cestitam onda, ti sad vec zaboravila sve muke i uzivas u svom bebolinu.. jedva cekam i ja.. jupi jupi..
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 23:39   #26
Svi smo različiti, ja sam imala sreću što sam Roka porađala sama, zapravo taj dan je u jutro bio jedan carski, tako da sam imala jednu rodilju u predrađaoni, a zatim cijeli ostatak dana (do poroda iza 18:00) sam bila sama. Kako sam bila tiha (trudove sam vizualzirala u glavi kao neke prepreke, pa bih zatvorila oči, prodisala trud i nastavila dalje) fino su me sve babice, sestre i ostali pustili na miru, prigušili mi svjetlo u rađaoni i pustili me. Njima bilo super jer ih nisam trebala do samog izgona (obišli me svakih sat vremena, pogledali braunilu sa dripom jer je bilo nekih problema oko oticanja ruke, pogledali koliko sam se otvorila i otišli), a meni je muka prolazila lakše (ipak je od puknuća vodenjaka u ponoć do poroda kasno posljepodne prošlo 18 sati i vjerojatno bi mi sve proteklo puno teže da sam morala još nekog "trpit"). Tek kad je postalo frkovito, onako sam ih glasnije zamolila da mi se čini da bi sad ipak trebao netko doći i to je valjda jedina buka koju sam proizvela . Da je pored mene bila neka koja vrišti ili puno ljudi, vjerojatno bi i ja bila živčanija.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 15:52   #27
Quote:
AnaPi kaže: Pogledaj post
Tinkili..
Maret@..oooo,pa cestitam onda, ti sad vec zaboravila sve muke i uzivas u svom bebolinu.. jedva cekam i ja.. jupi jupi..
Hvala AnaPi, naravno te muke se brzo zaborave-kada zagrliš svog bebacha zaboraviš na svu bol, zločesto osoblje, cimericinog bebacha koji urla -ma sve se čini bajno i predivno

Moj MM isto odlučio da će biti sa mnom na porodu ali ja do samog kraja baš nisam bila sigurna želim li ga izložiti tomu i čemu ću ga uopće izložiti? Nakon cijele noći trudova, nisam niti javila da su me prebacili u predrađaonu - da su trudovi došli, nekako sam mislila da ću ja to sama odraditi, biti hrabra i ponosno mu to samo javiti na tel . Osoblje me pripremilo za rađaonu, u 8:20 me stavili na stol a moj MM na vratima . U 11:25 stigla naša princeza...Jako puno mi značilo što je bio uz mene...ali nismo svi isti naravno!
Biće nam lakše odlučiti drugi put
AnaPi javljaj nam kako se osjećaš...još malo i u Novoj imate novog člana
Maret@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 14:23   #28
Rodilište Dubrovnik

Sigurna sam da ova tema postoji ali ja je ne mogu nači!! Mod,gdje je??


Uglavnom na istoj ovoj temi je bilo par postova sa iskustvima cura koje su u Dbk rodile

Ja sam upisal trudnički tečaj,bila na prvom predavanju koje drže glavna med.sestra i glavn primalja i ono što sam čula me poprilično ohrabrilo!!
E sad dali je to tako bajno..ne znam..one tvrde da je
Stvarnos u bile fine i puno pričale s nama i sve im je ok..sve može
ja sam čak i rekla ako budu svi na odjeli ko one da je to super...nabacila sam čak i to da se znači ne trebam bojati da če me babice ostaviti samu...uuuu one su se zgrozile rekle da to ne dolazi u obzir...
Sve to me nekako smirilo,a ovih dana idem na predavanje gdje če biti šef ginekologije pa da vidim što on kaže

E sad zanima me ima li cura koje su u zadnje vrijeme rodile u Dbk i kako im je bilo,posebno me zanimaju one koje su imale pratnju (muž,sestra,mama...) sa mnom ide muž!!

I zanima me kad ste rodile koliko vas je mama i beba bilo u sobi??
Malo mi to strašno zvuči da ču kad rodim,uz svoje dijete imati u sobi još 3 male bebe koje plaču...kad ču i kako spavati i odmoriti se
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 22:02   #29
Pozdrav M!

Ja sam ti jedna trudnica iz dbka ali necu ti bit od neke pomoci.. termin mi je u 5.mjesecu i prvi put cekam malisana. mene ti zanimaju takoder takve stvari ali s vremenom sam se spremila na to sto me ceka. lezala sam na ginekologiji 5 dana zbog nekih pretraga i bila s zenama koje su radale i izmjenjvale se... Mislim da je odnos prema njima (nama) bio korektan i vecina poroda proteklo je ok i zene su bile zadovoljne. isli smo ih posjecivati u sobu s bebom odmah nakon poroda i vecina se dobro osjecala, pogotovo kad bi im donijeli bebe. bilo je i par traumaticnijih iskustava..uvijek nesto moze krenut neplanirano..
kad je tebi termin?
d686 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 23:22   #30
vidjela sam par soba s po dvije mame plus bebe i mislim jednu vecu sobu s 4 mame. bilo je jako toplo u sobama, sestre su im stalno dolazile i poducavale nove mame..a bebe su vecinom samo spavele.
nadam se da ce nam se javiti netko sa svjezim iskustvom iz du rodilista!..nama strasljivim prvorotkinjama..
d686 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:46   #31
makadamija, kad ti je termin? krenula si na trudnicki tecaj u bolnici pocetkom 3.mjeseca? ja mislila tad krenut ali u srijedu nisam mogla..pa kad bude..
odrzavaju li se tecajevi pocetkom svakog mjesec?
d686 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 09:12   #32
Mada nisam iz Dubrovnika, rodila sam prvo dijete u Dubrovniku, sada sam trudna s drugim i namjeravam opet tamo! S prvim sam imala komplikacije pa sam u Dbk ležala dva mjeseca pred porod!
__________________
Život je lijep!!!
Miiina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:36   #33
Juupi netko se javio.
Termin mi je 22.6.
Predavanja počinju svakog prvog u mj,ali svakako nazovi Medarevo i raspitaj se točno kad
A na vježbe možeš iči sve dok ne rodiš.Cijena je 300 kn i ako imaš pratnju i oni se moraju pojavljivati na predavanjima,a na vježbama baš i ne jer nisu to baš vježbe disanja za porod nego vježbe razgibavanja i vježbe isključivo za zdjeliu,rodinicu,leđaa...na jednim od vježba dođe primalja i ona kratko pokaže i opiše načine disanja i priča o porodu.
Ja se pripremam danas za predavanje koje će držati šef odjela.
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:37   #34
E i daj mi pliz reci kakva je hrana??
Nadam se da nema salama,pašteta i sličnih junk food
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 13:50   #35
dok sam lezala gore hrana je bila solidna, nije kao doma ali ok je!
za dorucak caj ili bijela kava s mermeladom, a rucak i vecera nesto kao juha,rizot, meso u umaku s pireom,piletina s graskom..
d686 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 13:52   #36
tko je sada sef na ginekologiji? ivanisin?
d686 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 08:17   #37
Ivanišin?!? Ako je, onda je to odlično, predobar je!
__________________
Život je lijep!!!
Miiina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 20:28   #38
Hej cure, vidim nitko nije odavno pisao na ovoj temi, ja se interesiram za epiduralnu na Medarevu... trebala bi rodim u 3 mj.. i pošto bi uskoro trebala počet ić na preglede u bolnicu, htjela bih steć neko mišljenje o tom načinu oblažavanja boli...

Ako ima ko iskustvo, bila bih zahvalna da ga čujem...

Hvalaaa
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 20:12   #39
Ja sam na medarevu rodila prvo dijete i doktor mi je bio super, ali zato je babica bila katastrofa. Doduse to je bilo prije 3 god. Sad mi je termin u 8 mjesecu i opet cu na medarevo pa se iskreno nadam da me nece opet potrefit ta ista babica, jer su mi ostale traume od nje. Sta se tice epiduralne cula sam da to moras dosta unaprid dogovorit sa dr. i da je vecina njih protiv epiduralne. Sretno!
cuncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 23:16   #40
Evo da malo pokrenem temu
rodit cu u DU (inace nisam odavde) i ovo mi je prva trudnoca pa ako ima koja Dubrovcanka zanimaju me vasa iskustva.
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.