Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2005., 01:40   #101
moram te ispraviti na samo par malih stvari. generalno se upravo slažem s tobom.
ali 1) na AMORC ne-plaća se ulaz niti na jedno javno predavanje.
2)"članarina" se plaća 100kuna na mjesec
puno? svejedno, probaj zamisliti da je besplatno-dolazile bi svakakve besplatne duše
3) u rotari-si pozvan. ne-možeš se učlanit.
4) u bratstvo zgaženog zmaja-isto(ispred lože je zgaženi zmaj! pa što se ne-zovu udruženje sv.jurja? ti šarlatani!! ), ali mislim da se danas može svatko učlaniti pa i tvoji sebeljubni profesori!
PA MORAJU SE LOŽE NEKAKO FINANCIRAT! MALO LOVICE SA STRANE!
ali u zmajevima ima tajnih članstava- i tajnih predsjednika! pa i hrvatske!
ali sve su to "ŠMINKERSKE LOŽE"! POZERI! SLAŽEM SE!!! NIŠ KORISTI OD NJIH, JOIN A CULT, JOIN A LODGE! RAZLOG ZA UČLANJENJE JE PRIGLUP I KRAJNJE NE-DUHOVAN, slažem se!
NEKADA SU U TE LOŽE ULAZILI TALENTIRANI LJUDI I LJUDI SA ZASLUGAMA! I TO SVE PREKO ČASTI!!! DANAS TO NIJE SLUČAJ!
DANAS SE SVATKO MOŽE UČLANITI I SVATKO JOŠ UVIJEK OSTAJE SVATKO!
DOBRO DA PO GRADU NIJE IZVJEŠENO: AKO STE PROFANI, DOĐITE! UČLANITE SE KOD NAS!
I smatram da osoba ili čovjek sa jakom individualnošću nema šta tamo tražiti! a kamoli duhovnost, slažem se!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 22:20   #102
metafora je to bila

nisi ti mene shvatio. ja baš tradicionalno ne volim katolike... iako sam krštena kad sam imala 1,5 mjeseci u katoličkoj crkvi...

mene samo smeta kaj se nekakvo učenje čuva i pomno pazi stoljećima i onda odjedamput dođu kumranski spisi i kojekakvi pik zibneri osnivaju komanditna društva... ako me razumiješ.

cijela stvar gubi značenje. ok, većina znanja im ostaje nedostupna, uostalom svakome, ali kad nakon toga osoba stvarno proba pričati o nekim temama svi se zblenu i zovu hitnu.

Zapravo, who gives a shit, anyway. Nit se ikakvi manageri i bogataši upisuju u amvej, nit se inicirani pojavljuju na druženjima komanditnih društava. you're right
zvrndanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 13:04   #103
AMORC

Budući da AMORC imaju predavanje 17.II u Zagrebu, možda bi bili zanimljivo videti šta uvaženi članovi ovog foruma misle o njima? Oni jesu jedna ozbiljna škola misterija, njihvo trening, bar onaj koji su imali pre podela i menjanja monografija, je bio spor, ali i veoma efikasan način za razvijanja nekih okultnih sposobnosti...dakle da li ima neko iskustva sa njima?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 13:07   #104
Bio sam pozvan u društvo prošle godine ali pošto sam već odlučio prestati, odbio sam. Inače podržavam svakoga tko ima interesa.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 13:07   #105
Nikad čuo, objasni mi malo... toliko ima sekti, udruga , religija da svaki čovjek kad bi imao više vatre u sebi shvatio bi da je veliki problem u individualno/kolektivnoj svijesti, da pojedinac mora surađivati s raznim institucijama ali tek samostalno napredovati, ili obrnuto.... ma 10 zrna posijana a samo 2 niknu....
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 13:13   #106
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Nikad čuo, objasni mi malo... toliko ima sekti, udruga , religija da svaki čovjek kad bi imao više vatre u sebi shvatio bi da je veliki problem u individualno/kolektivnoj svijesti, da pojedinac mora surađivati s raznim institucijama ali tek samostalno napredovati, ili obrnuto.... ma 10 zrna posijana a samo 2 niknu....
Mistični Red Ruže i Križa.

Antiquus Mysticusque Ordo Rosae Crucis
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 13:16   #107
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Nikad čuo, objasni mi malo... toliko ima sekti, udruga , religija da svaki čovjek kad bi imao više vatre u sebi shvatio bi da je veliki problem u individualno/kolektivnoj svijesti, da pojedinac mora surađivati s raznim institucijama ali tek samostalno napredovati, ili obrnuto.... ma 10 zrna posijana a samo 2 niknu....
Stari i mistični red ružinog križa, to bi bio prevod na hrvatski skraćenice koja čini ime AMORC. Zasebe tvrde da potiču sa Atlantide i potom Egipta, Inicijacijski je i ritualni red, ima u sebe inkorporiran martinističku tradiciju, na primer, kao i praktičnu alhemiju, Frater Albertus, recimo, bio je njihov aktivni član. Neke meditacije koje oni daju, recimo rad sa katedralom, je bio veoma sličan nečemu što sam ja video u radu nekih francuskih linija koje imaju stariju vezu sa Ružim i križem i templarima.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 13:22   #108
Mistični red ruže i križa....hmmmm , nekako smješno ime, obično je ruža ono što je na istoku lotus.... ako se ruža odnosi na eterično tijelo i astralno na šta se križ odnosi, hmmm...možda na "gore"-"dole" zakon ili na materiju...uzemljenje
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 13:27   #109
Evo ti C/P sa službene stranice:

''Pripadnik Reda Ruže i Križa ne prihvaća jednostavno slike svijeta i tvrdnje kao istinite, nego stvara vlastita iskustva s takozvanom drugom realnošću, čiju istinitost može preispitati. Sudjelujući aktivno u svakodnevnom životu, može dokazati vrijednost svojih spoznaja i djelovati svojim sigurnim, ali neupadljivim ovladavanjem životom. ''

Rose & Crux

Be the mind of the Rosy Cross.

Što bi rekao kolega kabalist.

Izraz Ruža vuče porijeklo od starih Templara gdje je poveznica Puta Ruže ako si čuo. Ovdje također možeš naći već poznato znanje o Isusu i Magdaleni no sve se temelji na duhovnoj obnovi.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:22   #110
Je li itko bio na predavanju pa da iznese svoje dojmove?
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:44   #111
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Budući da AMORC imaju predavanje 17.II u Zagrebu, možda bi bili zanimljivo videti šta uvaženi članovi ovog foruma misle o njima? Oni jesu jedna ozbiljna škola misterija, njihvo trening, bar onaj koji su imali pre podela i menjanja monografija, je bio spor, ali i veoma efikasan način za razvijanja nekih okultnih sposobnosti...dakle da li ima neko iskustva sa njima?

AMORC, za razliku od Lectorium Rosicrucianum, nema takve fanatike u svojim redovima, i uspješno se rješava frustriranih pridošlica koji tamo idu radi ega.
Bandridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 22:01   #112
Quote:
Bandridge kaže: Pogledaj post
AMORC, za razliku od Lectorium Rosicrucianum, nema takve fanatike u svojim redovima, i uspješno se rješava frustriranih pridošlica koji tamo idu radi ega.
LR nije fanatičan, jest malo čudan, al' nisam primjetio da je fanatičan. Pogledaj kako izgledaju predavanja fanatika i onda pogledaj kako izgledaju predavanja LR, kao nebo i zemlja. A bio sam i na predavanjima fanatika i na predavanjima LR.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 16:42   #113
Eto mene, krstarim po netu i gledam što ima novog. Vidim naš je MAX htio sijati, ali dođoše vrane i pozobaše. U zadnje vrijeme vrana ima na sve strane. Puno ih je naselje i okolica i zloguko i ružno krešte. Hoću reći nije uvijek pravi trenutak za neki početak. Ali nema veze i vrane u alkemiji imaju svoju simboliku i svoje mjesto, he he…

A što se tiče AMORC-a i sam sam član i mogu reći da se isplatilo. Pripadnici Ruže i Križa su prilično skromni, ne izjašnjavaju se previše na van. Prije bih rekao da samo žele dati do znanja da postoje. Drže se izreke: «Tko traži naći će. Tko kuca otvorit će mu se!».

Što bi se dogodilo kada bi netko imao kovčeg blaga i otvorio ga na ulici. Svatko bi grabio kako bi stigao, ostalo bi se prosulo i izgazilo. Svatko bi filozofiju interpretirao kako mu se svidi i za čas bi nastala salata. U literaturi i na netu postoji puno toga sličnoga što se uči i u AMORC-u, ali to je samo naizgled slično. Može li netko kao samouk završiti osnovnu školu i fakultet. Postoje oni koji su kao samouci naučili svirati po sluhu, ali puno kvalitetnije su naučili oni koji su završili glazbenu školu. U AMORC-u je isto tako važno ići od početka. Uči se mistična filozofija i hermetizam i neprestano se dobivaju praktične vježbe. Nije dovoljno samo čitati o simbolima. Potrebno je znati pravilno meditirati na njih kako bi se aktivirali u svijesti. Da pojasnim, jezik podsvijesti su simboli, a to i psihologija potvrđuje.

Evo otkrit ću vam malu tajnu. Alkemijski simbol Vode predstavlja vanjsku i unutarnju svijest. Kada on pomoću meditacije postane aktivan u svijesti možemo ga upotrijebiti da bi se npr. sjetili snova, osvijestili sadržaje podsvijesti i smirili se. Voda ima još puno pozitivnih i korisnih osobina koje se nauče tijekom školovanja.

Malo prije sam spomenuo kako puno toga postoji sličnog, a nije isto. Ne kaže li se: «Nije zlato sve što sija.» Spomenut ću samo jedan mali detalj, a ima još puno toga. AMORC nema nikakve veze sa magijom i dapače ne podržava takvu praksu. Magija se bavi manipulacijama što se nikako ne savjetuje. AMORC je mistična organizacija i bavi se samorazvojem i usklađivanjem sa kozmičkim zakonitostima.

Sad će neki pitati a što su to kozmičke zakonitosti. A slično kao i fizičke zakonitosti. Ako znate što je gravitacija onda znate da nije pametno hodati po rubu litice. Ali ja sam praktičar pa ću vam dati natuknice o čemu je riječ. Uzmimo npr. autosugestija neće uspjeti ako ne poznajemo zakonitosti podsvijesti. Autosugestijom možemo iskorijeniti loše navike i razviti pozitivne osobine, npr. samopouzdanje, pamćenje i sl. Postoji 144 kozmička zakona i još mnoštvo podzakona. Postoji jedna jako dobra knjiga koja se malo osvrće na te zakone, iako ne daje nikakvu praktičnu primjenu. Knjiga se zove Kibalion i dostupna je na našem jeziku. Eto otkrio sam vam barem nešto iako je to ništa. he he

Osnova AMORC-ova učenja je da kozmos ne prenosi negativne misli. On je u osnovi pozitivan i izgrađujuć. Stoga nema nikakve bojazni da bi se bilo što od njegovog učenja moglo zloupotrijebiti. Isto tako članovi AMORC-a se ne trebaju bojati negativnih sila, jer je AMORC jedna pozitivna organizacija i pod zaštitom Kozmičkih Majstora. Svatko će sam ubrzo iskusiti duboki unutarnji mir i pozitivne promijene u svom životu.

To su moja razmišljanja i iskustva o AMORC-u, ali svatko treba sam za sebe provjeriti je li to tako. Nadam se da sam odgovorio na mnoga pitanja.

Zadnje uređivanje Alef93 : 22.02.2009. at 17:53.
Alef93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 02:17   #114
Mogu reći samo
Velika hvala na napisanom Alef 93
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 09:33   #115
Quote:
Alef93 kaže: Pogledaj post
Osnova AMORC-ova učenja je da kozmos ne prenosi negativne misli. On je u osnovi pozitivan i izgrađujuć. Stoga nema nikakve bojazni da bi se bilo što od njegovog učenja moglo zloupotrijebiti. Isto tako članovi AMORC-a se ne trebaju bojati negativnih sila, jer je AMORC jedna pozitivna organizacija i pod zaštitom Kozmičkih Majstora.
Hm čudno! A zašto su onda sudjelovali u atentatu na Bobby Kennedya?
http://pseudoccultmedia.blogspot.com...ontrolled.html

Quote:
Alef93 kaže: Pogledaj post
Svatko će sam ubrzo iskusiti duboki unutarnji mir i pozitivne promijene u svom životu.
Da, pretvori se u Zombija.

Quote:
Alef93 kaže: Pogledaj post
To su moja razmišljanja i iskustva o AMORC-u, ali svatko treba sam za sebe provjeriti je li to tako.
Nemam ništa protiv, ali neka prije toga pročita knjigu:
http://www.theprisonerofamorc.com/
obi van is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 15:53   #116
BRDO NEBULOZA

Quote:
obi van kaže: Pogledaj post
Hm čudno! A zašto su onda sudjelovali u atentatu na Bobby Kennedya?
http://pseudoccultmedia.blogspot.com...ontrolled.html


Da, pretvori se u Zombija.


Nemam ništa protiv, ali neka prije toga pročita knjigu:
http://www.theprisonerofamorc.com/


Od zadnjeg posta na ovu temu prošlo je skoro dvije godine. Kako je napisano puno nebuloza, moram pojasniti neke stvari. Organizacija A.M.O.R.C. ima samo jedan cilj: pojedincima čija je svijest dovoljno evoluirala, pomoći na putu osobnog napretka da postanu majstori vlastitog života. Zato se i naziva red jer je pri tome potreban red, nije dobro preskakati stepenice da se nebi duševno polomili. Samo iz toga razloga nije dobro ,,otkrivati tajne učenja'' jer svatko treba proći svaku stepenicu i poravnati put, jer mnogi su napreskokce skupljali svakakva, pa i sumnjiva znanja iz različitih izvora. Studiju može pristupiti svatko tko poštiva višnju inteligenciju, vrhovno dobro, bez obzira u kojem obliku. Isto tako, studiju mogu pristupiti pripadnici svih religija i pokreta bez obzira na svjetonazor, jer istine koje se ovdje izlažu potpuno su univerzalne i čiste, politički i religiozno potpuno neovisne i do toga se jako drži. Kroz učenje se čak preporučuje studentima da se vrate pod zaštitu svoje osnovne religije ako su je napustili i ako im to odgovara. Članstvo nema nikakve stege, napredak si svatko dozira sam, može se isključiti kada god se poželi, bez ikakvog objašnjenja ili posljedica. Napretkom na svom putu duhovnog razvitka pojedinac dobiva veće sposobnosti a kako će ih koristiti, stvar je njegove vlastite procjene. A.M.O.R.C. uvijek preporučuje samo dobro.
Navedene knjige u postu gsp. obi van-a običan su plagijat tendenciozno napisan da bi se A.M.O.R.C. diskreditirao iz razloga poznatih samo autorima. Kako studiju može pristupiti gotovo svaki pojedinac, tako je sam odgovoran za svoje ponašanje a organizacija A.M.O.R.C. sa time nema nikakve veze i sigurno ne stoji iza navedenih gluposti.
Problem je univerzalan u ljudskom društvu. Pojedince se od malena indoktrinira da bi ostali ovce u sistemu, da bi ih se moglo iskorištavati i držati u toru. Tu su glavni školovanje, mediji, televizija. Samosvijestan čovjek ne odgovara takvom konceptu globalizacijskog podjarmljivanja cijeloga svijeta prebogatoj manjini koja njime upravlja. A.M.O.R.C upravo čini ono što njima ne odgovara - pomaže ljudima u evoluciji svijesti da se uzdignu sa razine intelektualne životinje na nivoe bogočovjeka. Zato je takvima prepohlepnim sotonistima koji vladaju ovim svijetom A.M.O.R.C. kost u grlu jer ga ne mogu staviti pod svoju pasku, pa čine sve da ga diskreditiraju.
Svatko treba koristiti svoju pamet i ne dozvoliti si potpasti pod masovnu hipnozu i histeriju kakvu čine umreženi centri moći. Hipnoza, da to je stanje transa uma između 8-12 Hz i svaki čovjek ga nekoliko puta dnevno dotakne. Svi ljudi u biti žive pod hipnozom samo toga nisu svijesni. I ona, kao i sve drugo, može se rabiti i za dobro i za zlo. Što je što, prosudite sami ako vas već nisu indiktrinirali i programirali da to niste u stanju. Budite mi dobro, probudite se!
GREN MUSTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 17:16   #117
Živim u Sarajevu i nisam u mogućnosti dolazit na predavanja bio sam dvaputa,kakve su šanse da se u BH pokrene red i kako mogu bit u redu ,mislim da članstvo na daljinu i samo slanje spisa če teško funkcionirat.
Bio bi zahvalan za neki odgovor il uputu.
__________________
SUN MISTIK
sun mistik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 20:57   #118
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 18:40   #119
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:39   #120
Amorc Predavanje!

Rijeka 22. Sijecanj. u 17 h

Hotel Bonavia
Tema

Moze li se utjecati na sudbinu?
Ulaz je slobodan!
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.