Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2009., 17:57   #41
Ja idem u utorak popodne kod mog doktora, prekjučer sam probala test i pozitivan je!!!!! i naručila sam se za utorak popodne, jer ujutro radim, budemo vidjeli šta će reći i šta će mi raditi, ja jedino mrzim vaditi krv jer uvijek, ama baš uvijek padnem u nesvjest ako me bude slao vaditi krv, muž mora ići sa mnom
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 18:05   #42
inoxica ako si skroz malo trudna, ne ocekuj previse od pregleda

pogledat ce ti da li se trudnoca normalno razvija (da nije vanmaternicna)

beba i srceko se u principu ne vide prije 8-9 tjedana

poslat ce te da napravis KKS, urin i to ti je to
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:39   #43
Nakon pozitivnog testa na trudnoću otišla sam kod privatnog doktora na ultrazvuk (jer mi je socijalni ginić katastrofa, a trudnoća je neplanirana i nema šanse da mi on vodi trudnoću)...za sada mi se vidi samo gestacijska vrećica, i rekla mi je doktorica da sam trudna 5 tjedana...poslala me da napravim krvnu sliku, briseve za tjedan dana, i uzimanje vitamina/folne. Za mjesec dana idem ponovno na pregled i tada bi se već trebao vidjeti plod i čuti otkucaji srca......nadam se da će sve biti u redu
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:12   #44
KKS? Iskreno...nemam pojma što je to ma znam,ne očekujem previše jer znam da se ništa ne može ni vidjeti skoro, jedino jadna ja kad budem morala vaditi krv...kakva hrabra buduća mama
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 18:09   #45
kks-krvna slika kompletna,bar mislim da je..
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 19:20   #46
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
kks-krvna slika kompletna,bar mislim da je..
je!

kompletna krvna slika
__________________
Jura 05.02.1995.
Lea 12.08.2004.
Lutkica Nina stigla 14.07.2009.
moranam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 09:55   #47
Jadna ja...vadit krv baš sam hrabra buduća mama,hehehe...a dobro, nekako ćemo i to
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 23:57   #48
ok, svatko ce naravno napraviti onako kako zeli i kako se osjeca...to je bilo moje misljenje..svakako da moze doci do komplikacija i slicnog, ja nisam ni rekla da cura uopce ne ide kod dr. nego da priceka bolje svoju dr. 2-3tj. pogotovo u tako ranoj trudnoci u kojoj joj ona na prvom pregledu nece gotovo nista ni ustanoviti nego je poslati da vadi betu, a time sigurno nece dobiti dokaz da li bebi kuca srce ili ne.... bolje nego da je pregleda neki grubijan zbog kojeg bi tek moglo doci do vecih komplikacija, krvarenja i slicno........ sigurna sam da ima jako puno zena sa vrlo losim iskustvom od preranog odlazenja k doktoru u trudnoci... no svatko ce napraviti kako zeli...
noellee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:39   #49
Prve pretrage u trudnoći

Na prvom pregledu u trudnoći sam bila sa 8+6 i dr. je rekla da napravim nalaze-KKS, FE, HBsAg, sediment urina i urinokulturu i test senzibilizacije. Zanima me jeste li vi još nešto radile?
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:40   #50
Ja pored toga i TORCH!
__________________
...život mi se promijenio 02.11.2010.
Amric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:42   #51
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Na prvom pregledu u trudnoći sam bila sa 8+6 i dr. je rekla da napravim nalaze-KKS, FE, HBsAg, sediment urina i urinokulturu i test senzibilizacije. Zanima me jeste li vi još nešto radile?
još nisam radila test senzibilizacije, ali sam radila uz sve navedeno još Torch i cervikalne briseve.
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:50   #52
ja sam dobila bila 4 uputnice...
1. za transfuiologiju za određivanje krvne grupe i rh faktora i koa. gulogram
2.i 3. za zavod za javno zdravstvo gdje sma radila urinokulturu i određivanje antigena, protutjela na hepatitis b i c virus, na toxoplazmu i T.pallidum.
4. ona uobičajena: KKS, DKS, biokemija_(ast,alt,ggt,fe,guk), urin,
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:51   #53
A što je TORCH? Mene je pitala za briseve, radila mi ih je u 8. mj. pa ih sad nije. Valjda će poslije.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:53   #54
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
ja sam dobila bila 4 uputnice...
1. za transfuiologiju za određivanje krvne grupe i rh faktora i još nečeg.
2. za zavod za javno zdravstvo gdje sma radila urinokulturu i određivanje antigena, protutjela na hepatitis b i c virus, na toxoplazmu i rubeolu(vjerojatno), i možda na još nešto, ne sjećam se.
3. ona uobičajena: KKS, DKS, urin, GUK
(negdje sam dala 2 uputnice, ne sjećam se gdje jer sam premorena od mućnina hodočastila 2 dana dok to nisam obavila jer je to u puli na 3 strane grada, znam da je na jednoj još bilo HCG)
Tako i ja sve ,osim urinokulture,umjesto toga dala je običan urin,i nisam vadila za betu hcg jer nije bilo potrebe...a ti si iz Pule..nisam znala?
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:56   #55
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
ja sam dobila bila 4 uputnice...
1. za transfuiologiju za određivanje krvne grupe i rh faktora i koa. gulogram
2.i 3. za zavod za javno zdravstvo gdje sma radila urinokulturu i određivanje antigena, protutjela na hepatitis b i c virus, na toxoplazmu i T.pallidum.
4. ona uobičajena: KKS, DKS, biokemija_(ast,alt,ggt,fe,guk), urin,
i ja iz PUle!!!!
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:57   #56
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
A što je TORCH? Mene je pitala za briseve, radila mi ih je u 8. mj. pa ih sad nije. Valjda će poslije.
Toxoplazma,rubeola,virus herpesa i još nešto...to se vadi iz krvi...
__________________
...život mi se promijenio 02.11.2010.
Amric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:57   #57
Ja sam sad 10 tj i moja soc. gin. prije 10. tj ne daje nikakve uputnice.......a osim svega gore nabrojenog savjetovala mi je da se testiram i na HIV!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:58   #58
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Ja sam sad 10 tj i moja soc. gin. prije 10. tj ne daje nikakve uputnice.......a osim svega gore nabrojenog savjetovala mi je da se testiram i na HIV!
hej, pa tebe nema nigdje....od kada si objavila plus samo si nestala.....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:58   #59
Malo sam prepravila jer sam išla pogledat nalaze. Ali znam da je na jednoj pisalo hcg, ali sad ovdje u nalazima ne vidim...

Mladenka ) onda si se i ti navozala dok si to sve obavila
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:59   #60
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Ja sam sad 10 tj i moja soc. gin. prije 10. tj ne daje nikakve uputnice.......a osim svega gore nabrojenog savjetovala mi je da se testiram i na HIV!
meni je i to pisalo na uputnici,za hiv i to mi je dala na početku svake trudnoće
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.