Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2010., 12:33   #21
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Cudno, u pravilu bi glad i neispavanost trebali pozitivno utjecati na rezultat. Kad je organizam iscrpljen pokrecu se mehanizmi koji omogucuju da se bolje usredotocimo na neki zadatak. U stanju kad se tijelo osjeca ugrozeno, lakse se mobiliziraju intelektualni resursi.
Ja ako se ne naspavam cijeli dan sam na mukama i osjećam se slabo i mučno, jedva stojim na nogama i kad tad moram prileći. Isto tako se osjećam i kad sam gladan, a kombinaciju gladan+neispavan ne usuđujem se ni isprobati.
luckynumberseven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 12:35   #22
Nemam pojma, ja sam prije nekoliko mjeseci bila na tom lijecnickom i rjesavala sam IQ test, a rjesavali su ga i svi drugi iz moje autoskole. Mozda nije svugdje isto.
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 12:41   #23
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
IQ test na lječničkom pregledu za osposobljavanje vozača NE postoji, osim ako nisi dobila neko "riješenje" od doktorice koje si morala tamo pokazati.
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Kako ne postoji? Zelis reci da ono sto se testira nije IQ test ili da se to u pravilu uopce ne testira? Ovo drugo definitivno nije istina. Svi koje znam su na lijecnickom za vozacki to morali rjesavati.
Da, ustvari to na vozačkom je nekakvo psihološko testiranje, test kojim se NE utvrđuje inteligencija nego nešto drugo, ne znam šta
Pretpostavljam da vas je većina bila u autoškoli, i svatko je od vas morao proći ovaj test tako da ne znam zašto takve reakcije.
To nije test inteligencije
A zašto je autorica topica skoro "pala" odnosno imala mali broj bodova, vjerojatno zbog cjelokupne fizičke nepripremljenosti.
Ništa loše, nisi glupa midsummer
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 13:13   #24
Jedna moja frendica je pala taj test , i njen stari je morao potegnuti debele veze a i moralo je proći određeno vrijeme da može ići opet polagat.
To je kao nekakav test snalažljivosti,koordinacije , motorike
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 13:56   #25
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Grozdje je kiselo....
Ha?
Sacreus is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 13:59   #26
ne razumijem u čemu je problem,prošla si test,dakle j*** ti se
sad bitno jako s kojim postotkom,ak si bila umorna i nikakva,jos si dobro prosla
__________________
Sve što sam o životu naučila može se svesti na tri riječi: život ide dalje. sugar
Serena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:17   #27
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Da, ustvari to na vozačkom je nekakvo psihološko testiranje, test kojim se NE utvrđuje inteligencija nego nešto drugo, ne znam šta
To je test inteligencije, samo sto ljudi (kao sto se vidi na ovom threadu) inteligenciju uzimaju kao zaseban univerzalni koncept), a tamo se mjeri zapravo njen odredjeni segment ili popularno receno vrsta...
Sacreus is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:19   #28
hahah,meni je na tom testu ženska rekla "a baš i niste briljirali" hahah
ma bitno da sam prošo,vozim 5 godina i nikakvi problema nisam imo
johny777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:54   #29
Quote:
Skot kaže: Pogledaj post
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, rezultat ti je nizak jer si glupa.
Quote:
seljo123 kaže: Pogledaj post
I ti bi takva za volan

daj stavi na auto neku naljepnicu "skoro sam pala na IQ testu" pa da te znamo zaobilaziti
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
činjenica da si u ovakvom stanju odlučila uopće ići na testiranje govori ponešto o tvojoj intelilgenciji
nemojmo se vrijedati, jel uostalom rekoh da je to bilo obavljeno na taj dan na tudu inicijativu.
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Da, ustvari to na vozačkom je nekakvo psihološko testiranje, test kojim se NE utvrđuje inteligencija nego nešto drugo, ne znam šta
Pretpostavljam da vas je većina bila u autoškoli, i svatko je od vas morao proći ovaj test tako da ne znam zašto takve reakcije.
To nije test inteligencije
A zašto je autorica topica skoro "pala" odnosno imala mali broj bodova, vjerojatno zbog cjelokupne fizičke nepripremljenosti.
Ništa loše, nisi glupa midsummer
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:58   #30
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Grozno. Trebaš bit naspavana i u normalnoj formi za takve stvari. Znaš i sama kako reagiraš na bilo što kad si umorna (usporena si ili razdražljiva), a rješavati test (još s mišlju o tome da nisi najbolje) dodatno stvara pritisak pa je rezultat uslijed svega sigurno lošiji nego da si ga rješavala kad si skroz friška. I to neka ti bude priprema i za vožnju - ne vozit umorna i/ili gladna, pogotovo na satovima vožnje, ispitu vožnje i kad si vozač-početnik.



Organizam koji je iscrpljen nije u stanju pravilno reagirati na izvanjski podražaj, niti može podržati baš svaki zadatak. Iako ima nešto u tome da u takvom stanju jače paziš što radiš, ali se intelektualni kapaciteti teže mobiliziraju. Baš zato se naprežeš.



Prosječan IQ je u rasponu 90-110. Moguće je da je na testovima za vožnju 90 prag pa ti je zato to rekla. Ali tvoj rezultat te ne treba brinuti jer si rješavala u lošem stanju. Ponovi test negdje drugdje. Npr. ovaj test mislim da sliči testu kojeg sam vidjela na testiranju za vožnju: http://www.iqtest.dk/main.swf

Btw, ovo je zabavno: http://www.psihoportal.com/index.php...d=816&Itemid=1
mada recimo da ima nešto u tome da će osoba koja će "istrenirati" određeni "sistem" rješavanja postizati i bolje rezultate.
istina!hvala na linkovima, kad uhvatim vremena pozabavit cu se time, no definitivno mi se ovo vise nece ponovit.
Quote:
Serena kaže: Pogledaj post
ne razumijem u čemu je problem,prošla si test,dakle j*** ti se
sad bitno jako s kojim postotkom,ak si bila umorna i nikakva,jos si dobro prosla
nije bitno, zaista, bitno je da sam prosla i ne moram se s time vise zajebavat
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:06   #31
U vezi cjelokupnog lijecnickog pregleda, sirite dezinformacije , cijena je 435,50 kn, cijena svake godine poskupljuje, vjerojatno se cijene krecu razlicito u gradovima. Obuhvaca kontrolu vida, slusanje pluca, mjerenje tlaka, rada srca, mjerenje secera u krvi, i upitnika (kojim se ispituje dusevno stanje osobe, no mislim da se njemu ne posvecuje toliko paznje), te IQ test, koji se sastoji od 4 slicice, od kojih se eleminira najrazlicitija, nakon toga slijedi razgovor sa psihologinjom, koja me pitala za osobne interese, nista posebno ugl.
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:13   #32
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Grozno. Trebaš bit naspavana i u normalnoj formi za takve stvari. Znaš i sama kako reagiraš na bilo što kad si umorna (usporena si ili razdražljiva), a rješavati test (još s mišlju o tome da nisi najbolje) dodatno stvara pritisak pa je rezultat uslijed svega sigurno lošiji nego da si ga rješavala kad si skroz friška. I to neka ti bude priprema i za vožnju - ne vozit umorna i/ili gladna, pogotovo na satovima vožnje, ispitu vožnje i kad si vozač-početnik.



Organizam koji je iscrpljen nije u stanju pravilno reagirati na izvanjski podražaj, niti može podržati baš svaki zadatak. Iako ima nešto u tome da u takvom stanju jače paziš što radiš, ali se intelektualni kapaciteti teže mobiliziraju. Baš zato se naprežeš.



Prosječan IQ je u rasponu 90-110. Moguće je da je na testovima za vožnju 90 prag pa ti je zato to rekla. Ali tvoj rezultat te ne treba brinuti jer si rješavala u lošem stanju. Ponovi test negdje drugdje. Npr. ovaj test mislim da sliči testu kojeg sam vidjela na testiranju za vožnju: http://www.iqtest.dk/main.swf

Btw, ovo je zabavno: http://www.psihoportal.com/index.php...d=816&Itemid=1
mada recimo da ima nešto u tome da će osoba koja će "istrenirati" određeni "sistem" rješavanja postizati i bolje rezultate.
Evo ja ga rijesio na brzinu, nisam bas pazio i dobio rez IQ 122 jer nisam bas koncentrirano rjesavao... Rjesavao sam ih nekoliko i za sada mi je rekord 142 na nekom americkom tipu online testiranja... Osobno mislim da taj IQ test varira od testa do testa...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:16   #33
E sad PAMET u glavu i lipo se pripremit za tako važne stvari
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:27   #34
nemoj se sekirati. tako i onako svi oglupe kada dođu na cestu.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:29   #35
Quote:
midsummer kaže: Pogledaj post
nije bitno, zaista, bitno je da sam prosla i ne moram se s time vise zajebavat
Tako je! Uostalom, IQ test nije mjerilo ljepote i kao takav ne znaci puno.
Poznato je da zene koje predobro rijese taj test ne izgledaju bog zna kak.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:34   #36
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
nemoj se sekirati. tako i onako svi oglupe kada dođu na cestu.

Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Tako je! Uostalom, IQ test nije mjerilo ljepote i kao takav ne znaci puno.
Poznato je da zene koje predobro rijese taj test ne izgledaju bog zna kak.
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:38   #37
Quote:
anabelll kaže: Pogledaj post
Jedna moja frendica je pala taj test , i njen stari je morao potegnuti debele veze a i moralo je proći određeno vrijeme da može ići opet polagat.
To je kao nekakav test snalažljivosti,koordinacije , motorike
glupost, trebali su samo otić na drugo mjesto di se radi lječnički pregled..
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 16:13   #38
Samim time sto si otvorila ovu temu i povjerila se, govori da nisi glupa ljudski se zahebat, al neljudski je rijesit dobro test inteligencije i napola spavat, onda bi bila vjerojatno nova karika u evoluciji, tako da ne uznemiruj se
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 17:11   #39
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
glupost, trebali su samo otić na drugo mjesto di se radi lječnički pregled..
mislim da njena frendica malkoc pretjeruje, nama je rekla psihologinja prije pocetka da se skoncentriramo jer ponovno polaganje kosta 80kn.

Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Samim time sto si otvorila ovu temu i povjerila se, govori da nisi glupa ljudski se zahebat, al neljudski je rijesit dobro test inteligencije i napola spavat, onda bi bila vjerojatno nova karika u evoluciji, tako da ne uznemiruj se
nedajboze, zavrsila bi na naslovnicama
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 17:30   #40
Po načinu postavljanja teme, toku misli i njihovoj koncepciji ovako na brzaka ne bih rekao da si glupa tako da ne znam u cemu je problem, za bolju procjenu bi trebao prošvrljati po ostalim postovima no ne da mi se, ali ovako na prvu mi ne djeluješ glupo (a vjeruj mi, ima forumaša kod kojih se to odmah vidi)
Moguce je da si i u testu zabrijala ne neku drugačiju logiku rješavanja, pogotovo uz umor.
Probaj si malo koji test na netu riješiti da bolje shvatiš principe o čemu se radi.

Inace, mene je ženska na testu pohvalila i rekla da ne pamti tako dobar rezultat, ništa bitno, samo se hvalim
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.