Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2010., 11:00   #81
Sitne bradavice na bradavicama (koji opis ) i aureolama ,to bi mogle biti virusne bradavice,jel tako?
Probat ću ih riješiti biljnim kapima
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 11:16   #82
A jel imate promjene s pigmentom? Meni su aureole i sve oko njih na grudima potamnile jako, jako, za ne prepoznati....i skužila sam da mi je i jedan madež potamnio...
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 11:29   #83
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
A jel imate promjene s pigmentom? Meni su aureole i sve oko njih na grudima potamnile jako, jako, za ne prepoznati....i skužila sam da mi je i jedan madež potamnio...
Kažu da je priroda tako napravila jel male bebe prepoznaju isključivo svjetlo i tamno pa tamne bradavice lako uoče
A potamne od hormona i to je sve normalno
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 11:38   #84
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Kažu da je priroda tako napravila jel male bebe prepoznaju isključivo svjetlo i tamno pa tamne bradavice lako uoče
A potamne od hormona i to je sve normalno
ma i ja mislim da je normalno, ali brate, kad se pogledam u ogledalo šokiram se... jednoj frendici tako i ostalo, ne bradavice već oko njih sve smeđe....nadam se d ameni neće nakon dojenja...
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 11:42   #85
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ma i ja mislim da je normalno, ali brate, kad se pogledam u ogledalo šokiram se... jednoj frendici tako i ostalo, ne bradavice već oko njih sve smeđe....nadam se d ameni neće nakon dojenja...
Jesi se možda sunčala bez grudnjaka?
Sunce pogoršava stvar,ja ga izbjegavam
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 11:52   #86
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Jesi se možda sunčala bez grudnjaka?
Sunce pogoršava stvar,ja ga izbjegavam
ma kakvi...meni to počelo tamniti u 9-10 tjednu, pa si možeš misliti što je nastalo do 34 tjedna
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 15:02   #87
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Sitne bradavice na bradavicama (koji opis ) i aureolama ,to bi mogle biti virusne bradavice,jel tako?
Probat ću ih riješiti biljnim kapima
Meni su odmah negdje u 3-4 mj T izbile sitne smede bradavice na vratu, broj je samo rastao i sad ih imam mali milijon. Isto brijem da je virusno, znam da idu kasnijem laserom, ali ako ima nesto sto pomaze vec sad, dapace. Koje su to kapi Figica??
emazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 17:06   #88
Quote:
emazg kaže: Pogledaj post
Meni su odmah negdje u 3-4 mj T izbile sitne smede bradavice na vratu, broj je samo rastao i sad ih imam mali milijon. Isto brijem da je virusno, znam da idu kasnijem laserom, ali ako ima nesto sto pomaze vec sad, dapace. Koje su to kapi Figica??
Biljne kapi rosopasa,proizvođač je Suban,ima u ljekarnama i biljnim ljekarnama
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 05:19   #89
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Nisam još trudna, ali planiram pa me zanima sljedeće. Imam dosta proširene pore (nažalost) i problema sa miteserima, ima li kakve nade da će se stanje poboljšati u trudnoći ili ne daj Bože pogoršati?
Imam slučaj kolegice koja je uvijek muku mučila s tenom, akne, pištići i kad je zatrudnila je sve prestalo. Danas joj mali ima skoro godinu dana i nije se vratilo...pa se nadam da je možda tako i s miteserima?
Ima tko iskustva?
to s aknama i miteserima stvarno se ne zna kako će biti sve ovisi o radu tvojih hormona u trudnoći koji tada stvarno luduju!
znam žene koje su se toliko proljepšale,odnosno riješile akni i mitesera samo dok su bile trudne,a negdje cca nakon 1 god stanje još gore nego li prije,a ima i obrnutih slučajeva
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 09:32   #90
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Nisam još trudna, ali planiram pa me zanima sljedeće. Imam dosta proširene pore (nažalost) i problema sa miteserima, ima li kakve nade da će se stanje poboljšati u trudnoći ili ne daj Bože pogoršati?
Imam slučaj kolegice koja je uvijek muku mučila s tenom, akne, pištići i kad je zatrudnila je sve prestalo. Danas joj mali ima skoro godinu dana i nije se vratilo...pa se nadam da je možda tako i s miteserima?
Ima tko iskustva?
pa meni se ten dosta pročistio nakon trudnoće i poroda.

istina, još uvijek mi u vrijeme pms-a zna iskočit jedan ili dva...

ali praktički ih više nemam.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:55   #91
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa meni se ten dosta pročistio nakon trudnoće i poroda.

istina, još uvijek mi u vrijeme pms-a zna iskočit jedan ili dva...

ali praktički ih više nemam.
Onda ću se ovome i ja nadati!
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 12:51   #92
ja sam trudna 17+3 i u zadnjih 4, 5 tjedana mi se lice osulo sitnim prištićima, nikad nisam imala prištića uvijek čisto i glatko lice nikad koristila puder i stvarno pazim na lice... jel to moguće da je od hormona?
primitivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:25   #93
Quote:
primitivka kaže: Pogledaj post
ja sam trudna 17+3 i u zadnjih 4, 5 tjedana mi se lice osulo sitnim prištićima, nikad nisam imala prištića uvijek čisto i glatko lice nikad koristila puder i stvarno pazim na lice... jel to moguće da je od hormona?
Moguće,nekim trudnicama se ten popravi nekima ne.Ako će te jako iritirati posjeti dermatologa da pregleda i možda ti pripiše kakvu kremu koja će malo ublažiti sve skupa.

Meni se koža zatezala i crvenila (žarila me kao da sam opekla kožu)i još me sve svrbjelo,dobila sam mast koja je simptome malo ublažila,ali sam dobila od kolegice gel kremu od aloe vere (80 % aloe ima) i super mi je pomoglo.
Nakon njene uporabe sve se u kratkom roku smirilo i povuklo.
Magda09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:11   #94
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Sitne bradavice na bradavicama (koji opis ) i aureolama ,to bi mogle biti virusne bradavice,jel tako?
Probat ću ih riješiti biljnim kapima
Quote:
emazg kaže: Pogledaj post
Meni su odmah negdje u 3-4 mj T izbile sitne smede bradavice na vratu, broj je samo rastao i sad ih imam mali milijon. Isto brijem da je virusno, znam da idu kasnijem laserom, ali ako ima nesto sto pomaze vec sad, dapace. Koje su to kapi Figica??
Cure, te sitne bradavivce su vam Montgomerijeve žlijezde i to vam je normalno u trudnoći, nemojte to ničim mazati. Proguglajte malo .
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 12:27   #95
Quote:
missy_ kaže: Pogledaj post
Cure, te sitne bradavivce su vam Montgomerijeve žlijezde i to vam je normalno u trudnoći, nemojte to ničim mazati. Proguglajte malo .
E i te imam na bradavicama, to me ne uzrujava. Mene brinu smede virusne bradavice po vratu, ne prsima. Nekako mi se cini da te nece nestati nakon poroda
emazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:08   #96
ja srećom još nisam našla nikakve bradavice, ali šta mi je ten u banani.. strašno. uvijek sam imala ok ten, prišt dva u pms-u i to je to. A sad lice ko ratno polje. grozno. nadam se da će proć
rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:21   #97
i ja imam na bradavicam,i jednu na vratu...to cu otic nagodinu kod dermatologa da spali(mislim na tu na vratu ).i ja sam uvijek imala cisto lice,bez pristica,nikad nisam koristila puder...a sad koma,pristici svako malo izbijaju,crvenilo,lisajevi cak mi je i kosa postala masnija,a prije bila suha tanka
__________________
Goran29.12.2010
Petar6.06.2014
Tena 2.03.2017
Dadaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 17:32   #98
Ja sam počela dobivati neke plikiće koji užasno zasvrbe al kad ih počešeš i malo ostaviš na miru povuku se. Jel tko to imao?

A i kako sam puna madeža bome se jedan dost uznemirio pa me malo frka. Bum otišla dermatologu al ne znam da li se madeži mogu u trudnoći skidati jer se daje lokalna anesetezija
Mirna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 18:39   #99
Od početka trudnoće sam dobila one smeđe fleke i evo ih još stoje i ne daju se i koža mi se više suši na tim mjestima. Uz to dobila sam u zadnje vrijeme par madeža 3 na uhu i 2 na trbuhu. I naravno dobila sam lineu negru preko cijelog trbuha. Zabavno
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 15:27   #100
mene u psoljendje vrijeme jako jako svrbe dlanovi ,tabani,ruke,noge pa i stomak,iako on manje.međutim uopće nemam nikakvih plikova ni ništa pa sam odbacila alergiju.i onda naletim da bi to mogli biti simptomi kolestaze u strudnoći .Ovo oboljenje se javlja se kada se žuč ne može izlučivati u probavni trakt, pa se nagomilava u krvi uzrokujući svrbež. Stoga je potrebno ispitati funkcioniranje jetre kako bi se moglo preporučiti odgovarajuće liječenje.

zanima me jel ima tko i koje sve točno testove treba obavit?zvala sam gina i bilo mi sumljivo kako baš da me češu tabani i dlanovi jel moguća ta slučajsnost on nije ni htio pričat o tom kazavši da milion uzroka može bit za svrbež u trudnoći.ja bi htjela ovo ipak provjerit jer je jako opasno za plod.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.