Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2014., 17:09   #61
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Sori, al ti si klinac.

I da me netko koga tek par mjeseci poznajem ide predstaviti svojoj rodbini, prijateljima, susjedima i znancima kao "curu" (a u godinama sam autorice teme) mislila bih da se kurči što ima jebačicu. Pardon maj frenč.
Ah svaka generacija misli da je ona izmislila sex i sve oko njega.

Ne znam sto bi tek rekla kada bi se druzila s mojim muskim frendovima od 30+ godina. Pokazali bi ti i osobne da bi dokazali da ne izmisljamo godine.

Premda dobro izgledamo za te iste.

Ja koristim termine, cura, zarucnica i ljubavnica.
snajka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:10   #62
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post

Naravno. Intimno. Al to je samo nama slatko, kužiš.

Govorimo, međutim, o predstavljanju u javnosti.
znaš, meni je nevjerojatno koliko su ljudi dosadni i isklišeizirani. pogotovo mlađi.
odsad javno predstavljam sve svoje buduće žene kao cure. a ja ću se predstaviti kao njhov dečko.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:11   #63
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Možeš li malo pobliže iz napisanog o tome što on konkretno radi (izostavljajući autoričin osjećaj i doživljaj) istaknuti koje je njegovo ponašanje točno dno i što su točno mrvice?

O dotičnom piše da:
ima 48
razveden, sa djecom
da su skupa par mjeseci
da u tih par mjeseci uglavnom žive kod njega
da je rekao da ju voli i da će učiniti sve da im veza uspije
predstavlja ju kao svoju prijateljicu u tih par mjeseci




Kad smo kod nazivlja... Na ovom pdfu je bila jedna tema (ma i više njih) na kojima su forumaši jasno i glasno rekli kako bi na zazivanja dušo, srce i slično od svog višegodišnjeg partnera doslovno povraćali. Većini je to bilo super kul.

E sad, nije li ipak bitnije od toga kako on nju naziva (ako ju može nazvati sila nečista, zašto ne može prijateljica ) kako se ponaša kad je s njom u javnosti? O tome pak ništa ne znamo.


A to znači nešto grozno jer...?
Ne, meni nije grozno...zapravo ovisi...o situaciji.
Npr...da sam sa nekim u vezi nebitno koliko, bitno koliko mi je stalo do neke osobe, ajmo reći da mi je prilično stalo i sad ta osoba svima govori da sam mu prijateljica...nekako mi baš i ne bi bilo pravo.

Naravno nekim prolaznicima koje sretneš usput negdje u šetnji, nebitno što će reći i kako će me predstaviti, ali recimo nekim svojim važnim i značajnim prijateljima ako me predstavlja isto samo kao svog prijatelja, meni osobno ne bi odgovaralo.

Grozno je samo onda ukoliko te to smeta. Ako ti je svejedno, a autorici teme očigledno nije, onda je to problem...pa bi ga valjalo riješiti sa dotičnim.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:12   #64
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
[CENTD ER][/CENTER]


Dragi forumaši, pozdrav svima i molim Vas savjet što bi vi učinili da ste na mom mjestu.


Nekoliko mjeseci imam vezu s čovjekom u koga sam zaljubljena i u njemu imam sve što mi u životu treba. Razumjevanje, ljubav, toplinu, dobar sexualni život.
S njegove strane stvar je izgleda malo drugačija. Lijepo mu je samnom . ali stalno imam dojam da traži nešto više , pred prijateljima me predstavlja kao prijateljicu, ili kao da je veza tek na probi. Meni je jako stalo tako da se bojim tražiti za neka objašnjenja jer se bojim da ga ne izgubim. Jasno sam mu dala do znanja da ga volim i da mislim s njim ozbiljno.
Uradi upravo ono cega se bojis. Pitaj.
Na lijep nacin zatrazi ono zbog cega ces se osjecati bolje.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:13   #65
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
znaš, meni je nevjerojatno koliko su ljudi dosadni i isklišeizirani. pogotovo mlađi.
odsad javno predstavljam sve svoje buduće žene kao cure. a ja ću se predstaviti kao njhov dečko.
Ja bih na tvom mjestu i prijateljice predstavljala kao svoje curice , kaj te briga, nek se češu...ako ne kuže
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:16   #66
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ja bih na tvom mjestu i prijateljice predstavljala kao svoje curice , kaj te briga, nek se češu...ako ne kuže
curo, mi uskoro idemo na cugu.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:17   #67
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
curo, mi uskoro idemo na cugu.
Naravno, želim da me predstavljaš onako kako zaslužujem
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:26   #68
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Naravno, želim da me predstavljaš onako kako zaslužujem
i ti mene kao dečka.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:42   #69
Ako je najnormalnije na svijetu da se ljudi u vezi predstavljaju kao prijatelji, kako to izgleda kad su u društvu sa prijateljicom i "prijateljicom"? Kako ih predstavlja trećim osobama? Ovo su moje prijateljice?
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:48   #70
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Ako je najnormalnije na svijetu da se ljudi u vezi predstavljaju kao prijatelji, kako to izgleda kad su u društvu sa prijateljicom i "prijateljicom"? Kako ih predstavlja trećim osobama? Ovo su moje prijateljice?
Ili sve ste vi moje prijateljice i prijatelji...znači da nema razlike između tebe i njegovih prijatelja...da ste u istom košu...ako želim imati prijatelja, onda imam prijatelja, partner mi može biti i prijatelj, ali prije svega mi je partner...netko sa kime dijelim intimu...a to ga nužno razlikuje od svih ostalih prijatelja.

Ako imam problem nekoga predstaviti kao nešto iznad prijatelja ili jednostavno kao osobu sa kojom imam neku drugu viziju veze od prijateljske, znači da tu osobu zapravo baš i ne doživljavam jasno...da tu nešto smrdi...nešto nije dorečeno....nešto mi nedostaje.
Onda bi ga vjerojatno stavila u grupaciju prijatelja ili na čekanje...dok ne shvatim što od njega zapravo želim.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:54   #71
Bitno je kako se ponaša prema tebi u društvu. Po mom.
Često sam čula za izraze 'prijatelj/prijateljica' pa već u prvih par minuta u društvu tih ljudi shvatiš u kojem su odnosu (osjeti se bliskost, ne mislim na balavljenje jedno po drugome), a opet se mnogi predstave kao supružnici/partneri pa ni nakon par godina druženja s njima nemam dojam da su u tom odnosu, naprotiv.

Ako on tebe predstavlja kao prijateljicu i tako se i ponaša (nema razlike u ponašanju prema bilo kojoj drugog prijateljici) to može biti vrlo indikativno. Ako je svima jasno kao dan na čemu ste, onda je (po meni) sasvim nebitno kako te oslovio.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 18:05   #72
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Bitno je kako se ponaša prema tebi u društvu. Po mom.
Često sam čula za izraze 'prijatelj/prijateljica' pa već u prvih par minuta u društvu tih ljudi shvatiš u kojem su odnosu (osjeti se bliskost, ne mislim na balavljenje jedno po drugome), a opet se mnogi predstave kao supružnici/partneri pa ni nakon par godina druženja s njima nemam dojam da su u tom odnosu, naprotiv.

Ako on tebe predstavlja kao prijateljicu i tako se i ponaša (nema razlike u ponašanju prema bilo kojoj drugog prijateljici) to može biti vrlo indikativno. Ako je svima jasno kao dan na čemu ste, onda je (po meni) sasvim nebitno kako te oslovio.
Potpuno si u pravu.
Samo što nekim ljudima je možda upravo bitno kako će ih netko predstaviti prema van.
Ako je to nekome bitno, onda se mora izboriti za ono što mu je važno.

Naravno da sam naziv ne znači ništa i da je važniji sadržaj od same forme.
No, opet kažem bitno je ono što je nekome bitno.

Razlikujemo se.

Autorici ove teme je izgleda to važno...ili zbog toga što joj je to zbilja bitno, ili zato što se ne osjeća dobro u toj vezi. No, to ona mora riješiti sa partnerom.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 18:11   #73
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Potpuno si u pravu.
Samo što nekim ljudima je možda upravo bitno kako će ih netko predstaviti prema van.
Ako je to nekome bitno, onda se mora izboriti za ono što mu je važno.

Naravno da sam naziv ne znači ništa i da je važniji sadržaj od same forme.
No, opet kažem bitno je ono što je nekome bitno.

Razlikujemo se.

Autorici ove teme je izgleda to važno...ili zbog toga što joj je to zbilja bitno, ili zato što se ne osjeća dobro u toj vezi. No, to ona mora riješiti sa partnerom.
Da, slažem se.
A da ga otvoreno pita možda bi ispala obična trivijalnost i objasnio bi joj da mu je drugo nazivlje bilo blesavo pa je koristio ovo. Meni je indikativniji taj njen strah od razgovora, nego njegovo oslovljavanje.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 18:11   #74
Uredu je samo predstavljanje imenom a onda možeš odmah na početku ili kasnije u razgovoru dodat da ste vi zajedno. Inače mi nije čudno i da se ljudi u starijim godinama zovu cura i dečko. Ipak ženama je tu malo lakše jer mogu predstaviti partnera kao "moj čovjek" dok muški, ako kažu "moja žena" neće biti baš skroz jasno dal su vjenčani ili ne.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 18:17   #75
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Da, slažem se.
A da ga otvoreno pita možda bi ispala obična trivijalnost i objasnio bi joj da mu je drugo nazivlje bilo blesavo pa je koristio ovo. Meni je indikativniji taj njen strah od razgovora, nego njegovo oslovljavanje.
Da, slažem se.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 18:59   #76
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Ako je najnormalnije na svijetu da se ljudi u vezi predstavljaju kao prijatelji, kako to izgleda kad su u društvu sa prijateljicom i "prijateljicom"? Kako ih predstavlja trećim osobama? Ovo su moje prijateljice?
A koji je sad tebi klinac? Jel ti zbilja imaš potrebu svakom živom prilikom upoznavanja do u tančine obrazložiti prirodu odnosa s bićem koje upoznaješ s ljudima? "Znaš, ovo mi je bratić, točnije, to je sin maminog brata, da ne misliš da mi je to sin tatinog brata ili mamine sestre, jer to je bitna razlika, ne želim te dovoditi u zabludu!"

Mene je moj doveo u svoje društvo i nije rekao da smo u vezi, štoviše, ja sam bila uvjerena da smo se ponašali vrlo neutralno. Kasnije sam se i ja zbližila s jednom ženom iz tog društva i ona je govorila o nama dvoma kao o paru. Pitala sam ju kako zna, nije se valjda onaj moj pohvalio ili tako nešto. Prasnula je u smijeh i rekla je da smo, kad smo dolazili, izgledali kao da smo se taj čas pojebali.

A nismo, časna riječ.

Vidi se to.

Osim ako ti je stalo do statusa, etiketa, zapišavanja teritorija i sličnih stvari, onda je bitno verbalizirati. No dobro, nekome je i do forme stalo.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 22:22   #77
Volim stvari nazivati pravim imenom. Zna se šta su prijatelji. A ako forma i etikete nisu bitni zašto ju ne nazove pravim nazivom nego priča da mu je prijateljica. Uopće si ne mogu zamisliti situaciju da partnera predstavljam kao prijatelja.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 09:49   #78
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
[CENTD ER][/CENTER]
...s čovjekom u koga sam zaljubljena i u njemu imam sve što mi u životu treba

S njegove strane stvar je izgleda malo drugačija. ..stalno imam dojam da traži nešto više pred prijateljima me predstavlja kao prijateljicu, ili kao da je veza tek na probi.
Mene bi više zanimalo ovo boldano nego samo predstavljanje koje, ak nije u pitanju neki celebrity, nije baš laskavo bez obzira na "opravdanja".
Zakaj ti se stalno čini da da on traži nekaj više?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 09:50   #79
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Volim stvari nazivati pravim imenom. Zna se šta su prijatelji. A ako forma i etikete nisu bitni zašto ju ne nazove pravim nazivom nego priča da mu je prijateljica. Uopće si ne mogu zamisliti situaciju da partnera predstavljam kao prijatelja.
Upravo tako. Ne vidim problem da ako sam nekim u vezi tu osobu i prestavim kao svog partnera. Osjećala bih se poniženom da me osoba koju volim predstavi "prijateljicom" u društvu.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 09:58   #80
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ne vidim problem da ako sam nekim u vezi tu osobu i prestavim kao svog partnera.
Lik očito vidi neki problem, a mene zanima o čemu se tu ustvari radi Autorica nam nije sve ispričala tak da mislim da dalje možemo razglabat samo općenito o navedenim terminima. Uppssss, "moja draga" nije bilo spomenuto
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.