Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2016., 22:52   #1
czss - imaju li pravo to učiniti?

Priča ide ovako (skraćena verzija) -

razvedeni smo od 2011.godine, prema prvotnoj pravomoćnoj presudi imao je pravo na viđanje djeteta utorkom i četvrtkom od 15-19 te svaki drugi vikend od subote ujutro do nedjelje navečer. Nedugo poslije razvoda odselio je 1500 km daleko i fizički nije mogao koristiti to pravo. CZSS nije obavijestio o tome. U RH je dolazio sporadično, otprilike dvaput godišnje na nekoliko dana i tada je očekivao da dijete bezrezervno ide njemu čim on pucne prstima.... inače ga je rijetko zvao i nije se pridržavao danih obećanja poput toga da će zvati nedjeljom popodne.. Roditeljska je skrb zajednička, skrbnik sam ja (majka).Dijete je nekad htjelo ići njemu, nekad ne. Prošle je godine sin krenuo u školu. Otac nijednom nije od tada nazvao, pitao kako je dijete, kako je u školi, je li mu nešto potrebno i sl. Alimentaciju plaća neredovito (ili ne uplaćuje pune iznose zadane presudom). Kada sma mu prije dva tjedna napisala da su djetetu novci potrebni zbog podmirivanja obaveza (treninzi, škola, život...) napisao mi je da se gonim, doslovno. Danas - ŠOK.Dolazim po dijete u školu, a maleni me čeka s oromnim paketom slatkiša jer - TATA JE DOŠAO U ŠKOLU! pojavio se, prema riječima učiteljice, tek tako, odjednom, pitao za uspjeh školi, popričao 5 min s djetetom i ostavio paket. Razlog? MAMA BRANI KONTAKT. Hallllooooooooooo...... dijeli vas 1500 km.... ti živiš u Njemačkoj...... u presudi (koju sam naknadno mijenjala na sudu pa su viđanja ostala samo vikendom, ali NIKAD nisu iskorištena u zadnjih 5 godina) izričito stoji da on dolazi po dijete na adresu stanovanja i vraća ga na istu. ŠOK. Kao CZSS je nazvao, tvrdi učiteljica, pedagoginju škole i naložio da otac dođe vidjeti dijete pa su one pristale. Znači prvo je imao teatralnu izvedbu na CZSS. Sad su reagirali. Kad sam ih ja prošlih godina u pisanom obliku izvještavala da ne ispunjava obaveze viđanja djeteta - MUK bez odgovora, uvijek! Zanima me - je li to sve "po propisu"? Jesam li trebala biti, kao skrbnik, obaviještena? Je li škola primjerena za susret? Hvala svima!
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.