Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2016., 19:10   #1
Savjet: Rad u inozemstvu, problemi pri povratku u hr

Pozdrav,

Radio sam prosle godine u njemackoj par mjeseci, odlucio sam se vratit dok sam jos bio na probnom roku (odradio sam 4 od 6 mjeseci) Tadasnji sef mi je rekao da samo idem, i ja sam se vratio i hrvatsku gdje sam se zaposlio.

Problemi su poceli jer su mi i dalje uplacivali place na racun. Ukupno su me preplatili za 7 mjeseci. I sad nakon vise od pola godine mi se javio covjek da je nastao problem i da su me preplatili i da trebam vratit novce.

Neznaju kad sam tocno otisao iz firme.

Sumnjiv mi je mail koji mi je taj lik poslao.

Napisao je da za njegovo dobro bi bilo dobro da uplatim novce natrag, zatim me pitao da li je to moguce i na kraju me pitao jel imam ja kakav drugi prijedlog kako da to rijesimo.

Poslao mi je Iban na koji da uplatim novce ( jel mogu kako provjerit vlasnika racuna?)

Nemam cijeli taj iznos koji bi trebao im vratit.

Sad me zanima sta oni meni mogu napravit ako im kazem da nemam cijeli iznos za povrat? Kako mogu dokazat do kad sam radio, kad ni sami neznaju. Najvise me strah da ovaj ne vodi neku svoju pricu i da samo pokusava dpci do novaca, jer su mi jako sumnjivi ti njegovi mailovi.

Firma je njemacka, ja sam odjavljen iz njemacke i vratio sam se u hrvatsku.

Molim pomagajte, neznam sto da radim.
maturant2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.