Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 21:53   #4801
Mislila sam da se priča općenito, a nisam vukla paralele s nekim slučajem.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:06   #4802
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Meni i dalje nije jasno što znači kontrola žrtve.

Svi nekako misle da točno znaju kako "prava" žrtva izgleda, kako se ponaša, koje točno korake poduzima. Budala te mlatne, a ti se okreneš i odeš, prosto ko pasulj. Uopće nećemo pričat o tome kako zapravo nemaš kamo jer te nasilnik (ne pričam o konkretnoj ženi) odvojio od prijateljica i isposvađao s rodbinom i oduzeo ti mrežu podrške, a onda te, zapravo paralelno s tim, uvjerio da si niškoristi, bezvrijedna i da ni ne zaslužuješ bolje od tog šamara kojim te njegova veličina počastila. Ne dođe taj šamar na prvom dejtu, on dođe onda kad već zaboraviš tko je ona cura s prvog dejta i kad se pretvoriš u ono u što se je ona zaklinjala da nikad neće. A nećemo ni pričat o tome kako ti ne da da radiš jer svi ztnamo da se na poslu samo kurvaš, i onda odjednom imaš 50 godina, bez dana si radnog staža, bez vjere u sustav jer si je dobar s dečkima iz postaje i jer ćete, prijaviš li ga još jednom, oboje dobiti globu za remećenje javnog reda i mira a onda ćeš tek vidjeti svoga boga.
Ne izmišljam i ne preuveličavam.

Koja bi od vas nekoga optužila za nasilje, onako, iz osvete ili hira?

Provjere se činjenice o napadu - postoji li dokaz da nije bila tamo u vrijeme napada, ako nema dokaza onda razlog koji će objasniti bivanje na tom mjestu što uključuje i provjeru mogućeg razloga izmišljanja napada. To što ti ne bi to radila ne znače da drugi ne bi. Puno ljudi se ponaša nekontrolirano i mogu shvatiti da niti tu ne prezaju. Smišljaju najnevjerojatnije priče o tome šta vide u tuđim beznačajnim potezima i u čas slože neku svoju priču. Ovo je samo luđa verzija.

Jasno mi je kolika je to koma za sve žrtve i nezamislivo mi je koliko mora da se jadno osjećaju u tom procesu, ali zato bih za lažnu riječ pisala velike kazne. Da vidiš odmah kontrole nad samim sobom.

Ako vidiš neku rupu u ovom onda je napiši i poštedit ćemo se rasprave.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:11   #4803
Ljudi su opcenito i neobrazovani na temu, a i neosjetljivi po prirodi (da ne kazem nesto grublje) pa se zato sramote indirektnim upisima o tome da postoji prava i neprava zrtva.

Jednostavno nemaju pojma o zrtvama, nikad se nisu susreli s nijednom znanoscu koja ih proucava, a nesvjesni su tog svog nemanja blagog pojma pa se zato ne srame to podijeliti s ostatkom svijeta.
Kad bi bili svjesni, vjerojatno ne bi tako olako ogrezli u samosramocenje, kao kad sam ja svjesna da ne znam nista o autima pa ne odlazim na taj podforum valjati gluposti.

Toliko o ajmo ih informirati.
Eto bas mi fino malo victim shaminga za laku noc.
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:16   #4804
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
Ljudi su opcenito i neobrazovani na temu, a i neosjetljivi po prirodi (da ne kazem nesto grublje) pa se zato sramote indirektnim upisima o tome da postoji prava i neprava zrtva.

Jednostavno nemaju pojma o zrtvama, nikad se nisu susreli s nijednom znanoscu koja ih proucava, a nesvjesni su tog svog nemanja blagog pojma pa se zato ne srame to podijeliti s ostatkom svijeta.
Kad bi bili svjesni, vjerojatno ne bi tako olako ogrezli u samosramocenje, kao kad sam ja svjesna da ne znam nista o autima pa ne odlazim na taj podforum valjati gluposti.

Toliko o ajmo ih informirati.
Eto bas mi fino malo victim shaminga za laku noc.
Pa ja sam postavila pitanje i kako drugačije i gdje je rupa u mom razmišljanju pa nisam vidjela odgovor.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:22   #4805
Nemoj se ljutit, imam dojam da ne poznaješ mehanizme obiteljskog nasilja i da malo konfabuliraš o izmišljenim optužbama.
Obično to ne ide tako da ona veselo ušeta u postaju i prijavi nasilje jer mu je napokon odlučila zapaprit, obično je policija s tim obiteljima dugo upoznata, kao i ostale službe, poput czss, obiteljskog liječnika, školske stručne službe itd. Takve priče godinama traju, to nisu "normalne" obitelji u kojima, eto, sad odjednom ona smisli kako će ga poslat u zatvor.

Ako ide kaznena prijava, dakle ako se uopće ide na sud, itekako postoje dokazi nasilja, odnosno konkretni elementi kaznenog djela.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:33   #4806
Šta bi se ljutila. Ti pričaš o obično, a ja pričam o neobično. Priče su različite i nekad različita priča znači lažnu optužbu.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:34   #4807
Selfi sa čobanima?
http://www.index.hr/black/clanak/fot...ju/999028.aspx
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:35   #4808
Pokušavam zamislit kako ti to zamišljaš, kako to izgleda, kako na sud dovedeš nevina čovjeka?
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:38   #4809
Nalij, ne znam zasto mene citiras.

Vjerojatno si ti to nekako dobro smislila, iako je ta 'kontrola zrtve' nezgodna kovanica jer ne postoji tako neki naziv.
Sve se provjerava i prevrce na sve nacine i sve zrtve prolaze kroz sekundarnu i tercijarnu viktimizaciju koja zna ostaviti vece zivotne oziljke od serifa koji mozda eto mlati zenu (koja je nitko i nista) prijeteci joj se da ima mocne frendove i ptsp koji mu je prolaz.
Inace su lazne prijave bilo cega, os od neceg drugog do ovakvih stvari, rijetke i neusporedive s brojem stvarnih zlocina koji se uopce NE prijavljuju. To je pravi problem. Lakse je otkriti laznu prijavu, ali iznimno je tesko nekome tko je zrtva bez svog ja (koje je unisteno), a koja ove proljeve neukih ljudi sad cita, utuviti u glavu da prijavi. Iznimno tesko s ovim ozracjem hrpe gluposti koje se bez srama valjaju i koje pomazu u ucvrscenju stava da "mozda nema svrhe kad mi prijeti ilegalnim oruzjem/uzimanjem djece jer ne radim/izvlacenjem na dijagnoze i pripizdinska poznanstva."
I najvaznije "mozda ipak nema svrhe kad nisam reagirala na prvi samar, svi ce reci da sam ja kriva"

A to se upravo ovime govori.
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:29   #4810
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutit, imam dojam da ne poznaješ mehanizme obiteljskog nasilja i da malo konfabuliraš o izmišljenim optužbama.
Obično to ne ide tako da ona veselo ušeta u postaju i prijavi nasilje jer mu je napokon odlučila zapaprit, obično je policija s tim obiteljima dugo upoznata, kao i ostale službe, poput czss, obiteljskog liječnika, školske stručne službe itd. Takve priče godinama traju, to nisu "normalne" obitelji u kojima, eto, sad odjednom ona smisli kako će ga poslat u zatvor.

Ako ide kaznena prijava, dakle ako se uopće ide na sud, itekako postoje dokazi nasilja, odnosno konkretni elementi kaznenog djela.
Ako se radi o muškarcima žrtvama, nitko nikad nije "dugo upoznat" niti itko ikad prijavi nasilje.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:35   #4811
Kao netko tko nikad nije doživio partnersko nasilje, lako mi je zamisliti što bih sve redom napravila da se desi. Jer sam informirana i imam safety net i nemam 15 i imam neko obrazovanje itd.
No, kao i za druge neočekivane situacije, znam da stvarna reakcija nije uvijek jednaka očekivanoj.

Ideja da me partner udari ne dovodi do odlaska na mup. Pa jebemu, ne bih prvo znala što se desilo, kako je mogao, koji kurac, nevjerica, sram, priznat samoj sebi, a onda i drugima.
Nije to kao da te udario random čovjek na parkingu. Ovog sam ja birala.
Podrška drugih žena? Meni padne na pamet da, kad bi morale podržat, morale bi priznat da su i one žrtve, da možda isto prolaze doma. A to neće priznati, jer jedino što još imaju je ta slika prema van.

Sva ta podrška zvuči daleko, u medijima negdje, dok ljudi u RL ne vide da alternativa postoji. Sigurnih kuća je malo, rkc forsira žene majke žrtve, koliko se točno radi na tome da se żenama objasni koja su im prava? U zemlji u kojoj nemaju uvijek pravo na kontracepciju i pobačaj na vrijeme. Ne čudi me što neke žene ne kuže i osuđuju.
To je kombinacija neznanja i straha.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 00:25   #4812
sve je to u redu što pišeš, pješčana. i u pravu si, jedno je misliti što bi napravile, drugo je kad se nađeš u takvoj situaciji.

ono što meni ovdje "smeta" što je gospođa mara, umjesto da se obrati nekome za pomoć, nekome kome se obično žene u takvim slučajevima(nasilja) obraćaju, nekome tko bi im pomogao savjetima što i kako, kako pokrenuti rastavu i sl.( koju je kaže htjela) ona piše adezeu i traži da ga smjene s pozicije, da ne dopuste da je uopće obavlja.
kako točno je to može spasiti od nasilja?

neki se ovdje pitaju koliko ima lažnih prijava, nemam pojma, sigurno zanemariv broj u odnosu na one stvarne slučajeve, a ne prijavljene.

ali, slučajno znam za pisanje pisma odbačene žene samo i jedino da se naškodi tipu. čak nije bilo u pitanju nasilje, ni bračni odnos, samo prevelika nerealizirana očekivanja. i još neka zagorčavanja života.

zato i moja sumnja.

a i zato što medicinska dokumentacija ne potkrepljuje njenu priču.
što za prijavu nije važno, jer je kažnjiva svaka primjena sile, nastupila ozljeda ili ne, ali meni pobuđuje sumnju.

a na ovu sumnju mora računati i na sudu.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 00:38   #4813
Govorila sam nevezano za priču sa županom.
Ovaj slučaj ni ne pratim.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 00:51   #4814
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Pokušavam zamislit kako ti to zamišljaš, kako to izgleda, kako na sud dovedeš nevina čovjeka?
Ne mislim doslovno suđenje, nego da ispitivanja imaju isti učinak na žrtvu kao da joj se sudi. Pogotovo kad se priključe i narodska objašnjenja zašto sve žrtva nije žrtva.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 06:50   #4815
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
sve je to u redu što pišeš, pješčana. i u pravu si, jedno je misliti što bi napravile, drugo je kad se nađeš u takvoj situaciji.

ono što meni ovdje "smeta" što je gospođa mara, umjesto da se obrati nekome za pomoć, nekome kome se obično žene u takvim slučajevima(nasilja) obraćaju, nekome tko bi im pomogao savjetima što i kako, kako pokrenuti rastavu i sl.( koju je kaže htjela) ona piše adezeu i traži da ga smjene s pozicije, da ne dopuste da je uopće obavlja.
kako točno je to može spasiti od nasilja?

neki se ovdje pitaju koliko ima lažnih prijava, nemam pojma, sigurno zanemariv broj u odnosu na one stvarne slučajeve, a ne prijavljene.

ali, slučajno znam za pisanje pisma odbačene žene samo i jedino da se naškodi tipu. čak nije bilo u pitanju nasilje, ni bračni odnos, samo prevelika nerealizirana očekivanja. i još neka zagorčavanja života.

zato i moja sumnja.

a i zato što medicinska dokumentacija ne potkrepljuje njenu priču.
što za prijavu nije važno, jer je kažnjiva svaka primjena sile, nastupila ozljeda ili ne, ali meni pobuđuje sumnju.

a na ovu sumnju mora računati i na sudu.
Slažem se s vama, i s tobom što sam već i napisala... Tko to prijavljuje nasilje šefu pa nek mu da otkaz... to će ga spriječiti da je opet premlati, moš mislit. Isto nisam pročitala o njihovom slučaju ništa osim onog članka s Indexa, tako da nemam pojma zapravo tko su i šta su i kakvi inače. Ali ne, samo zbog ženske solidarnosti nemam hrabrosti reći je, on je nasilnik, kao ni da je ona lažljivica. To prepuštam sustavu i istragama na dokazivanje i odluku. Hipotetski ljudi su svakakvi i rade svašta i uvijek sam nevjerni Toma u ovakvim situacijama dok ne znam sve strane medalja.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:34   #4816
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ne mislim doslovno suđenje, nego da ispitivanja imaju isti učinak na žrtvu kao da joj se sudi. Pogotovo kad se priključe i narodska objašnjenja zašto sve žrtva nije žrtva.
Onda te stvarno nisam bila shvatila, ali netko je već spomenuo sekundarnu viktimizaciju. No worries, ne vjeruje se njoj na prvu, uzme se iskaz i onda, ovisno o inspektoru, temeljito pročačka po svemu što je rekla.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:53   #4817
E al ga nalijperka mora uvijek zakomplicirat. Dokazni postupak, da. Koji je traumatičan za žrtvu, ali mora se provest.

Što se tiče ovih nagađanja jel kriva ako je prijavila ovako a nije onako, ili nije jer nije prijavila onako...u to je uopće bedasto ulaziti. Žrtva može biti u raznim stanjima, zlostavljanje može imati različite oblike i sasim mi je jasno da se nekoga tko ima političku moć pokuša i tako prijaviti ako drugi načini nisu uspjeli.
Tak da ono...nemojte.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:12   #4818
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
ona piše adezeu..
kako točno je to može spasiti od nasilja?
javljali su se ljudi koji su rekli da to svi tamo u njihovom kraju 'vec dugo znaju'.

e al rubylee pouzdano zna da je ona rekla SAMO adezeu

i sad zamislite da je zrtva muskarac.
uz ovakvo ozracje i genijalnost ljudi koji znaju da treba tocno ovako i onako, jer poznaju sve profile zrtvi i puni su znanja... ne zelim uopce zamisljati kakvim proljevima bi kritike urodile da je zrtva zlostavljanja muskarac.
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:25   #4819
Ono što sam ja primjetila površnim praćenjem jest da su ovom slučaju institucije zapravo reagirale OK (uključujući i Nacionalno vijeće HDZ-a - znam blasfemija! ) dok je zakazao ljudski faktor.

I zato se jako slažem s Pješčanom kada govori o potrebi informiranja.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:14   #4820
Danas na poslu u razgovoru o roditeljstvu i podjeli obveza oko kuće i djece, od kolegice od 30 god., neudate (citirat ću otprilike):

Muški uglavnom nisu ni zainteresirani (za obveze u kući i oko djece), i ako im odmah pustiš da budu takvi, poslije ti je kasno…
Znam dosta takvih slučajeve, pa žene kasnije dođu kukati kako on neće ništa, a one su ga naučile na to…
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.