Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 03:05   #121
Ja imam frendicu koja zna ajmo reći "pretjerati" s porukama, zna joj doći pa šalje jednu iza druge, zna me to naživcirati, ali jbg frendica mi je, ne mogu ignorirati njezine poruke, ne odgovorim na svaku, ali ne želim da misli da mi dosađuje i slično. Jadan je to odnos ako misliš da se nekome nemetaš i dosađuješ ako mu povremeno šalješ poruku, posebno s nekim pitanjem. Naravno tu mislim na prijatelje, ne sad na neke polupoznanike i slično.

Onda kad vidiš da s druge strane ima ekipe koja nije sposobna na jedno" kako si, i kad ćemo na kavu?" normalno odgovoriti jasno je za što vas ti ljudi drže, niste im bitni, za odgovoriti na poruku je potrebno par sekundi, sve ostalo su jadni izgovori, takvi ljudi ne zaslužuju da ih smatrate prijateljima. Maknite se od takvih i posvetite vrijeme onima koji će vas cijeniti.
Takvi nisu dobre osobe, a još manje dobri prijatelji, barem vama.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 09:01   #122
Quote:
dorasplit kaže: Pogledaj post
Poštovanje,
evo da i ja kažem nešto po tom pitanju.

Smatram da osoba koja ne odgovori na poruku odmah ili čak nikak nije fokusirana na mobitel. Može poručivati da joj /mu nisam važna ja ili moja poruka, ali može poručivati da joj /mu je nešto drugo tog trenutka važnije. To posebice vrijedi za ljude koji imaju djecu. Nakon obaveza oko djece, nema čovjek vremena ni čitati, a kamoli odgovarati na poruke. Dosta se često dogodi da pogledaš poruku, ali ti tog trena nije zgodno odgovoriti. Ostaviš odgovor za kasnije pa onda zaboraviš. Djeca oduzmu cijeli dan, a navečer nemaš snage posvetiti se partneru, partnerici, a ne odgovarati na poruke. Tim više što imaš slobodno u neku kasnu uru kada nije ni kulturno odgovarati. Ja sam napisala da djeca mogu biti uzrok, a može biti mnoštvo drugih osobnih stvari koje ti zaokupe dan. Tako da bi bilo u najmanju ruku pogrešno protumačiti da je ne odgovaranje na poruku negativno usmjerena energija prema meni. Naprotiv, takav stav graniči s egoizmom što nikako nije dobar temelj za razvijanje odnosa bilo prijateljskog, bilo partnerskog. Moramo shvatiti kako god smo mi sebi bitni, tako je osoba kojoj smo poslali poruku sebi najbitnija. To nas, nadalje, dovodi do licemjerja jer smatramo da je egoizam nama oprostiv i normalan, a druga strana na to nema pravo.

Mislim da inzistiranjem da osoba odgovori na poruku pošto poto na neki način ugrožavamo, ograničavamo slobodu druge osobe, a trebali bismo se prisjetiti osnovnih filozofskih egzistencijalnih pravila među kojima su ljudska prava, a jedno od tih je i pravo na slobodu.

Ja ovim putem ne pozivam nikoga egoistom niti licemjerom, ali pojašnjavam kako bismo mogli izanalizirati pojedina ponašanja, a ponašanje nije isto što i osoba. Osoba je ta koja svojim umom i iskustvom, željama i potrebama sama izabire svoje djelovanje, odnosno postupke koji mogu biti ispravni ili pogrešni. Vi, psiholozi, ste ti koji bi ljudima trebali ukazati na eventualne pogreške, a ja mogu napisati samo vlastito mišljenje bez namjere vrijeđanja. Stoga molim one koji budu čitali moj post da se ne uvrijede.

Pozdrav
Dora
Je neko ti ogranicava slobodu jer mu "moras" odgovoriti na poruku
Mogu imat 65 tisuca obaveza, vozin auto jeden i odgovaran na poruku, ok ne kazen da drugi to tribaju radit, ali jebena poruka se moze odgovorit u bilo kojoj situaciji u roku 10tak min...
Iskreno takav tip ljudi ko ti sta im sve predstavlja neki posao, tipa imas se brinit o dici, familiji mi se gade jer jebate to je najnormalniji dio svacijeg zivota i sta znaci kad neko dobije dicu gotovo je, nema vrimena za odgovorit na poruku, partnera zaboravis? Za sta si ti onda sposobna, za jednu stvar u danu odradit?
...
__________________
La vita è bella :))
PunmijeKsvega is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:18   #123
Quote:
PunmijeKsvega kaže: Pogledaj post
Je neko ti ogranicava slobodu jer mu "moras" odgovoriti na poruku
Mogu imat 65 tisuca obaveza, vozin auto jeden i odgovaran na poruku, ok ne kazen da drugi to tribaju radit, ali jebena poruka se moze odgovorit u bilo kojoj situaciji u roku 10tak min...
Iskreno takav tip ljudi ko ti sta im sve predstavlja neki posao, tipa imas se brinit o dici, familiji mi se gade jer jebate to je najnormalniji dio svacijeg zivota i sta znaci kad neko dobije dicu gotovo je, nema vrimena za odgovorit na poruku, partnera zaboravis? Za sta si ti onda sposobna, za jednu stvar u danu odradit?
...
Meni je isto smiješno da netko zbog djece ili ne znam ni ja čega ne može odgovoriti na poruku.
Uvijek, baš uvijek se može odgovoriti.

Sve su drugo isprazni izgovori, bezobrazluk ili je, pak, osoba stvarno tako užasno nesposobna pa nije u stanju odgovoriti jer ima i drugog posla.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:03   #124
Quote:
PunmijeKsvega kaže: Pogledaj post
Je neko ti ogranicava slobodu jer mu "moras" odgovoriti na poruku
Mogu imat 65 tisuca obaveza, vozin auto jeden i odgovaran na poruku, ok ne kazen da drugi to tribaju radit, ali jebena poruka se moze odgovorit u bilo kojoj situaciji u roku 10tak min...
Iskreno takav tip ljudi ko ti sta im sve predstavlja neki posao, tipa imas se brinit o dici, familiji mi se gade jer jebate to je najnormalniji dio svacijeg zivota i sta znaci kad neko dobije dicu gotovo je, nema vrimena za odgovorit na poruku, partnera zaboravis? Za sta si ti onda sposobna, za jednu stvar u danu odradit?
...
Tako i ja znam neke mame...
Ništa od djece i silnih obaveza ne stignu, ali su zato aktivne na fejsu od 0-24h
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:17   #125
Dobro je. Nisam jedina koja to smatra bezobraznim i nekulturnim.
Nisam tip koji ne odgovara na poruke. Čak i ako mi se javi netko tko mi ne paše ili mi ide na živce zbog nečega, kratko uvijek odgovorim. Pa makar i dam do znanja da nisam za daljnju komunikaciju, nekad kažem da sam u obvezama, nisam za druženje ili nešto treće.
Ali nikad ne ostavim neodgovorenu poruku.
Meni su pojedine osobe znale ignorirati poruku, pa se drugi dan jave najnormalnije, kao da ništa nije bilo.
Naviknula sam kod nekih da je tako, na meni je hoću li podržavati takve odnose.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:56   #126
Znam da ljudi koji imaju obitelji ne mogu cijeli dan visiti na mobitelu a to isto vrijedi i za nas ostale. Znam da mobitel može biti ugašen, isključenog zvuka, u drugoj prostoriji i dogodi se da osoba i ne vidi da je netko zvao i da je poruka stigla. To je normalno al nije normalno kao što su neki od vas rekli postavit pitanje i ne dogovarati nikako il nakon par sati (ako se to događa učestalo).
@DoraSplit kaže da nisu svi koncentrirani na mobitel a molim te na što ljudi toliko vremena troše kao na facebook il mobitel?! To je zaraza današnjeg doba!
Smatram da su to samo izgovori...

Meni se zna dogoditi da nekom pošaljem poruku, taj dan ne dobijem odgovor, ne šizim i ne dramim jer poznajem profil osoba s kojima se dopisujem bar onaj manji broj te znam da će mi se javiti kad mogu, shvaćam da je nešto iskrslo.
Naravno, drugi dan me nazovu i objasne mi što je bilo, ispričaju se. To je prihvatljivo ponašanje. Shvacam da je ljudima potrebna sloboda i da im stalno netko ne puše za vratom, da im treba mir i svima nam odgovara da smo nekad sami jer ljudi crpe ali znamo kad se nešto učestalo događa i kad nema od druge strane isprike, opravdanja, odgovora, otezanja s odgovorom ma to je čista pasivna agresevinost. Ma mogu govoriti štogod hoće ali svi znamo da njihove priče ne drže vodu. Zato je dobro imati manji krug poznanika, prijatelja, čanova obitelji kojih relativno dobro znamo i znamo kad osoba ne glumi. Za ostale mi nije tako bitno al isto se čovjek ružno osjeća, smatram da je to sve kućni odgoj. Neki ljudi imaju probleme koje ne znaju niti mogu sami riješiti, nevezano za poruke govorim općenito i tad u raznim odnosima, na različite načine ispovljavaju frustracije, nezadovoljstva na ostale. Misle ako nekog otkantaju, ako odugovlače, ako uopće ne odgovore da su te podcijenili taj tren jesu ali su do kraja podcijenili sebe.
Neki ljudi odugovlače ne samo u porukama, u svemu ali to se zna pa se i na njihovo odgovaranje/neodgovaranje drugačije gleda. Takav je/takva je al znamo da je ok osoba.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:18   #127
Većinom ekipa koja ima najnoviji ajfon, različite slike na svim društvenim mrežama, čija djeca imaju najnovije mobitele... Oni s Nokiom 3310 uvijek nekako odgovore

Valjda su ovi sa skupljim mobitelima i "nedostupni" više traženi pa ne stignu. Možda su baš ovaj tren u Dubaiju Javit će se kad se vrate u komšiluk.
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:28   #128
Quote:
Great Shape kaže: Pogledaj post
Većinom ekipa koja ima najnoviji ajfon, različite slike na svim društvenim mrežama, čija djeca imaju najnovije mobitele... Oni s Nokiom 3310 uvijek nekako odgovore

Valjda su ovi sa skupljim mobitelima i "nedostupni" više traženi pa ne stignu. Možda su baš ovaj tren u Dubaiju Javit će se kad se vrate u komšiluk.
true!
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 23:13   #129
Probajte im komentirati sliku i slično pa ćete vidjeti kako su brzi. Najvažniji je imidž na soc. mrežama, i pravljenje finima i društvenima na istima, ove privatne poruke koje nitko ne vidi se ne broje.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:26   #130
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Probajte im komentirati sliku i slično pa ćete vidjeti kako su brzi. Najvažniji je imidž na soc. mrežama, i pravljenje finima i društvenima na istima, ove privatne poruke koje nitko ne vidi se ne broje.
100% se slažem s tobom, pogodila si bas u sridu!
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:24   #131
Kad je to tako danas nažalost, sve se broji lajkovima i nekim naljepnicama po fejsu koje su kao izraz "naklonosti i prijateljstva", ali je problem odgovoriti na normalnu poruku, a tek dogovoriti se za nešto Valjda za par godina ljudi više neće znati pisati, samo će u opticaju biti slike, videozapisi, lajkovi, naljepnice, smajlići.


Danas kad sam se vozila tramvajem do posla, u par minuta sam svima odgovorila na poruke na Viberu, eto koliko se "ne stigne i nema vremena". Takvi ljudi su previše egoistični, samo neka se ne čude kad oni budu slali poruku pa im ne stigne odgovor ili im stigne tek nakon par dana. Tko želi normalne odnose s prijateljima treba se naučiti ponašati i održavati kontakte, a to nije ignoriranje poruka i slično...
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 02:18   #132
Quote:
PunmijeKsvega kaže: Pogledaj post
Je neko ti ogranicava slobodu jer mu "moras" odgovoriti na poruku
Mogu imat 65 tisuca obaveza, vozin auto jeden i odgovaran na poruku, ok ne kazen da drugi to tribaju radit, ali jebena poruka se moze odgovorit u bilo kojoj situaciji u roku 10tak min...
Iskreno takav tip ljudi ko ti sta im sve predstavlja neki posao, tipa imas se brinit o dici, familiji mi se gade jer jebate to je najnormalniji dio svacijeg zivota i sta znaci kad neko dobije dicu gotovo je, nema vrimena za odgovorit na poruku, partnera zaboravis? Za sta si ti onda sposobna, za jednu stvar u danu odradit?
...
Ne ograničava ti slobodu što moraš odgovoriti na poruku nego inzistiranje osobe koja ti je poslala poruku da moraš odgovoriti odmah pošto - poto.

Tipkas dok jedeš? To može imati dvostruke posljedice. Prva je da ćeš uništiti mobitel od masnih ruku s jedne strane, a možeš pojesti shigellu s druge strane jer vjerojatno tipkas i kad obavljas veliku nuždu. Tipkas do voziš? Najbolje što ti se može dogoditi da dobiješ kaznu od službe zakona, a u najgorem možeš ubiti nekoga ili sebe.

Što se djece tiče, vidi se da ih nemaš jer bi da ih imaš znao da se njima moraš posvetiti u potpunosti posebice ako su tek prohodali jer se mogu ozlijediti.

Ja nemam djecu, ali imam stotinu obaveza i što god da radim želim se posvetiti u potpunosti. Kad se nalazim s nekim, mobitel ostavim kod kuće, isto tako kada idem na posao ili sa psom u šetnju. Mobitel mi je zadnja stvar na pameti i to nema veze s onim tko mi šalje poruke. A i tako sam odgojena. Družim se s ljudima, ne s mobitelom.

Inače, kad obaviš puno toga u jednom danu, iscrpi čovjeka pa nemaš snage za držati glavu uspravno, a ne tipkati.

Na kraju nitko nije dužan insrantno odgovoriti na poruku, a to i je bilo glavno pitanje.

Ponekad se dogodi da odgovor ostaviš za kasnije pa zaboraviš ili jednostavno zaspes. I to je dio života. Ali je pogrešno misliti da to ima veze s tobom kao posiljaocem poruke koji ne dočeka odgovor ili dođe sa velikim zakašnjenjem. Ima takvih slučajeva, ali u tim slučajevima sve ovisi što su i tko su nekome prioriteti. Nitko nema pravo misliti da je centar svega.
dorasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 20:10   #133
Quote:
dorasplit kaže: Pogledaj post
Ne ograničava ti slobodu što moraš odgovoriti na poruku nego inzistiranje osobe koja ti je poslala poruku da moraš odgovoriti odmah pošto - poto.

Tipkas dok jedeš? To može imati dvostruke posljedice. Prva je da ćeš uništiti mobitel od masnih ruku s jedne strane, a možeš pojesti shigellu s druge strane jer vjerojatno tipkas i kad obavljas veliku nuždu. Tipkas do voziš? Najbolje što ti se može dogoditi da dobiješ kaznu od službe zakona, a u najgorem možeš ubiti nekoga ili sebe.

Što se djece tiče, vidi se da ih nemaš jer bi da ih imaš znao da se njima moraš posvetiti u potpunosti posebice ako su tek prohodali jer se mogu ozlijediti.

Ja nemam djecu, ali imam stotinu obaveza i što god da radim želim se posvetiti u potpunosti. Kad se nalazim s nekim, mobitel ostavim kod kuće, isto tako kada idem na posao ili sa psom u šetnju. Mobitel mi je zadnja stvar na pameti i to nema veze s onim tko mi šalje poruke. A i tako sam odgojena. Družim se s ljudima, ne s mobitelom.

Inače, kad obaviš puno toga u jednom danu, iscrpi čovjeka pa nemaš snage za držati glavu uspravno, a ne tipkati.

Na kraju nitko nije dužan insrantno odgovoriti na poruku, a to i je bilo glavno pitanje.

Ponekad se dogodi da odgovor ostaviš za kasnije pa zaboraviš ili jednostavno zaspes. I to je dio života. Ali je pogrešno misliti da to ima veze s tobom kao posiljaocem poruke koji ne dočeka odgovor ili dođe sa velikim zakašnjenjem. Ima takvih slučajeva, ali u tim slučajevima sve ovisi što su i tko su nekome prioriteti.Nitko nema pravo misliti da je centar svega.
@DoraSplit
Nitko ne misli da je cenatar svega! Ljudi su samo ljudi. Ne vjerujem ti da ne nosiš mobitel kad izađeš s nekim, ja nisam nego gadget freak ali se ne volim od njega odvajati. Kad ga počneš koristiti jednostavno ne možeš više bez njega funkcionirat. Blago njima kad ostavljaš mobitel doma po pitanju izlazaka tad se možeš potpuno posvetiti osobama do kojih ti je stalo! Nismo svi te sreće! Mene živcira kad sam s nekim na kavi a oni počmu po mobitelu svako malo, ok pogledat ako poruka dođe ali odgovarati ako nije hitno nije ni malo uljudno.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 20:15   #134
Ja se osobno bolje osjećam kad nekom odgovorim čak i kad mi ti ljudi nisu dragi il mi idu na živce... Makne to s dnevnog reda, osjećam se slobodno što kaže DoraSplit malo ti ograniče slobodu možda nama koji smo više samotnjaci sve zavisi od osobe do osobe... Tko je društvena osoba njemu je to mrak, svako malo poruke a meni nije toliko napeto zato volim odgovorit i bit u miru, bit "slobodan".
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 02:27   #135
Quote:
Josephine Anne kaže: Pogledaj post
@DoraSplit
Nitko ne misli da je cenatar svega! Ljudi su samo ljudi. Ne vjerujem ti da ne nosiš mobitel kad izađeš s nekim, ja nisam nego gadget freak ali se ne volim od njega odvajati. Kad ga počneš koristiti jednostavno ne možeš više bez njega funkcionirat. Blago njima kad ostavljaš mobitel doma po pitanju izlazaka tad se možeš potpuno posvetiti osobama do kojih ti je stalo! Nismo svi te sreće! Mene živcira kad sam s nekim na kavi a oni počmu po mobitelu svako malo, ok pogledat ako poruka dođe ali odgovarati ako nije hitno nije ni malo uljudno.
Da, ljudi su ljudi, u humanoidnom egocentricnom sustavu. 😁 😁 😁

Ja sam starog kova po tom pitanju. Teško je netipkati po njemu kada ti je pri ruci, ali ga zato ostavim kod kuće kad god mogu. Rodica mi često prigovara da ne zna što će meni mobitel jer mi je većinu vremena ili ugašen ili kod kuće posebice ako nemam MB. Volim se fokusirati na ono što radim. A i nervira me zvonjava. Tako da nisam baš ni blizu ovisnosti. Prošlo ljeto kad sam bila u vikendici, nisam u mjesec dana mobitel koristila 7 puta i to za nazvat mater da joj kažem da je sve ok. 😁 😁 😁
dorasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 02:33   #136
Quote:
Josephine Anne kaže: Pogledaj post
Ja se osobno bolje osjećam kad nekom odgovorim čak i kad mi ti ljudi nisu dragi il mi idu na živce... Makne to s dnevnog reda, osjećam se slobodno što kaže DoraSplit malo ti ograniče slobodu možda nama koji smo više samotnjaci sve zavisi od osobe do osobe... Tko je društvena osoba njemu je to mrak, svako malo poruke a meni nije toliko napeto zato volim odgovorit i bit u miru, bit "slobodan".
Da se razumijemo, ja isto odgovorim, ali onda kad nemam pametnijeg posla. Prvo posao, pa obitelj, pa onda tek poruke. Samotnjak sam, treba mi mir da se pripremim na naredni dio dana, a poruke mi samo ometaju taj mir. Zato mi je često zvuk izgasen.

Dakle, ti poruke riješiš kao da je posao neovisno o tome jesi li raspoložena? Dosta altruisticno, prijateljice i prijatelji bi trebali biti sretni što te imaju. 😁 😁 😁
dorasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 08:29   #137
Dora ti od odgovaranja na poruku radis toliku famu kao da je to neki zajeban i vrlo vremenski zahtjevan "posao". Ne znaci da moras odgovoriti instant, ali evo ja, a i ne samo ja nego i jako jako mnogo ljudi koje znam odgovore gotovo u roku 20 sec i svi mi radimo, neki i po 10-12 sati, puni smo razno raznih obaveza i svejedno uvik stignemo sve, a kamoli odgovorit na neke poruke. Normalno da kad si na picu u prici ili na nekom sastanku ili bas aktivno u poslu da neces odgovorit na poruku ili ces odgovorit da ces se javit cim stignes, znaci sve se moze, pitanje je koliko ti je stalo do odredene osobe i koliko postujes tu osobu.
Ovo sa ostavljanjem mobitela doma je isto prica za sebe, znaci da ako ti se dogodi neka hitna situacija di bas trebas tu osobu ne mozes doci do nje jer nema sa sobom mobitel(mislim ne kuzim smisao, pogotovo vi za koje se zna da ne nosite mobitel stalno sa sobom, mislite da ste toliko trazeni da ce vam stalno zvoniti mobitel od poruka i poziva, mislin koji k??)... Znam par takvih ljudi, al isto tako ih ne mogu ozbiljno ni shvacat za neke stvari, malo ste "posebni", ali ok...

LP
__________________
La vita è bella :))
PunmijeKsvega is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:58   #138
Joj ne vjerujem što čitam, pa upravo mamice su najaktivnije na fejsu i stalno dosađuju s kojekakvim spamovima i slično, to stignu? Mislim mene briga, ja se s takvima ni ne družim, ali čujem od drugih ljudi. Inače ja odgovorim odmah ako mi je mobitel pri ruci, ako nije onda kasnije, naravno nekad se dogodi da to potraje ako sam zaboravila mobitel i slično, ali to su iznimke, mislim da se ovdje misli na one koji su vječito aktivni, (za razliku od poruka, na Viberu, Whatsappu i fejsu se vidi kad si bio aktivan) a ne odgovaraju na poruku. Kako god ne razumijem čemu opravdavanje, ako netko smatra da je to ok čemu se opravdava i pokušava to nametnuti kao neko normalno ponašanje kad nije?

Svatko zna svoje, ali ja osobno između poruke onome tko će odgovoriti za par dana ili onome tko odgovara u nekom normalnom roku ću uvijek drugome poslati, s ovima mi se ne da imati posla, na kraju zaboravim što sam uopće slala jer redovno čistim mobitel pa mi se poruke obrišu. Čemu gubiti vrijeme na takve.

I fakat dora, previše dramiš. Ispada da ljudi šalju po cijele dane poruke i noći. Evo ja npr. navečer isključim wi-fi i ne palim ga do jutra, isto vrijedi kad sam u nekoj većoj gužvi, na izletu i slično. Imam dosta vremena za sebe i vrijeme bez mobitela, ali sam opet dostupna i odgovorim u nekom normalnom roku. Kad sam u društvu ne gledam u isti, ili ne odgovaram ako nije hitno, ali odgovorim čim kasnije stignem. Imala sam frendicu u srednjoj koja bi znala isključiti mobitel i ne odgovarati po par dana, jednom mi je kod nje ostala knjiga i neke bilježnice koje su mi hitno trebale za školu, a nisam mogla doći do nje, kad vidim ovakve teme uvijek se sjetim toga i kako takvi ljudi svojim ponašanjem mogu zakinuti druge, i ne možeš se na njih osloniti.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 12:24   #139
Quote:
dorasplit kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo, ja isto odgovorim, ali onda kad nemam pametnijeg posla. Prvo posao, pa obitelj, pa onda tek poruke. Samotnjak sam, treba mi mir da se pripremim na naredni dio dana, a poruke mi samo ometaju taj mir. Zato mi je često zvuk izgasen.

Dakle, ti poruke riješiš kao da je posao neovisno o tome jesi li raspoložena? Dosta altruisticno, prijateljice i prijatelji bi trebali biti sretni što te imaju. 😁 😁 😁
Thanks! Što ću takva sam pomalo poput robota što mi zna ići na živce al ne mogu si pomoć. Kužim da ne možemo svi funkcionirat kad bi svako malo odgovarali na poruke pogotovo onaj tko radi, tko ima obitelj... To donosi jednu razinu psihičkog stresa, znam jer sam i sama samotnjak premda volim mali krug ljudi s kojima se čujem al ih na žalost ne vidim tako često...
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 14:37   #140
A kakve veze raspoloženje ima s porukama, tj. osobama koje nam šalju? Ako je netko nadrkan zbog nečega, a da nema veze s tom osobom koja poruku šalje zašto ne bi odgovorili? Bar ja na to tako gledam, i nikad zbog mog neraspoloženja ne trpe ljudi koji nemaju veze s time.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.