Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2013., 21:11   #341
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
J
U našoj školi je informatika obavezan izborni ( znam, oksimoron) od prvog razreda i uz ove koji se već odlično služe kompjuterom, ima djece koja ga kod kuće nemaju.
O kojoj skoli se radi...ili (ako je pre intimno)...o kojem gradu?
Ima li puno takvih skola?
Moraju li onda uz taj obavezni izborni uzeti jos jedan (vjeronak/jezik) pa imaju dodatne dva obavezna izborna uz obavezne predmete?
Ili im je jezik (prvi strani) obavezan?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 21:26   #342
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Moraju li onda uz taj obavezni izborni uzeti jos jedan (vjeronak/jezik) pa imaju dodatne dva obavezna izborna uz obavezne predmete?
Ili im je jezik (prvi strani) obavezan?
Prvi strani jezik im je obavezan od prvog razreda, u četvrtom mogu uzeti još jedan, dva ili nijedan kao izborni.
S tim da ako uzmu, moraju ga gurati do kraja, nema u petom e sad više ne bi
Old 12.07.2013., 00:39   #343
Quote:
Obzirom na prije napisano

Obzirom da ocito svasta zanju, a samouki...
...zanima me (ako se moze znati) koiko godina imaju...da se zabavljaju ozbiljnim programima, a sve otkrivaju sami.
Iako vidim...pitaju, pa im se valjda i pokaze...ili?
8 i 11 godina
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 07:43   #344
Quote:
Zavrsio je prvi razred?
Znas li hoce li i u sljedeca tri imati?
btw kakva grupa? Pola razreda?
3 sata tjedno svi?

Jedna grupa - 1 sat, druga grupa -1 sat, svi skupa - 1 sat.
Ili je bas svatko imao 3 sata tjedno?
Jer..ako gimnazija ima 2 sata tjedno ...(samo hr i matematika imau vise), cini se cudno.

Naravno da je i to bitno, ali imo nije bas nebitno ni to imaju li tokom 12 godina skolovanja samo jednu godinu informatike 2 sata tjedno ili bar 4 godine..ili 8..
imaju kao grupe podijeljeni po pola 2 h i jedan sat svi zajedno. Za drugi razred znam da imaju sigurno a za dalje nisam gledala
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:42   #345
Podizem temu. Naoko samo biljeske, meni se cini skroz dovoljne roditelju za pracenje napretka djeteta. Da li nesto zna ili ne zna.
meni detaljnija informacija nego 5-4-3-2-1 (pa kolko komada cega iz kojeg predmeta)

Uopce ne kuzim sto bi promijenilo (i sto ce promijeniti u drugom polugodistu) ocijena uz to.
Prema onome sto sam od djeteta dobila, oni medjusobno se natjecu tko ce prije biti gotov, a ne tko ce dobiti kvacicu ili usmeno upozorenje da poporavi nesto
nema smajlica i ostalih pizdarija, ima bravo.

vide klinci medjusobom razlike u tome tko je dobio dodatan red za vjezbat ili tko nije stigo na nastavi popunit radnu, pa ima dz.

na kraju, uz razliciti trud, svi postizu krajnji rezultat.
cemu to kvariti natjecanjem i skupljanjem ocjena?
Old 06.10.2016., 14:21   #346
Nekako mi se cini da je natjecanje dio neke ljudske prirode, a trebalo bi ga samo oplemeniti nekim smjernicama o prihvacanju razlika.

Da nema toga natjecateljskog duha, mnogo toga ne bismo koristili kao zivotnu blagodat.

Evo zavirila sam u e-dnevnik I ima opisa, to se viđalo I u drugom polugodistu prvog razreda, dosta sam to konstruktivno shvatila.
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 23:03   #347
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
O cem ti brijes???
Kakvi crnci???
I da....moje dijete je dobilo trenutno vise trojki nego ja i cijelom svom skolovanju.
I ne, ne radimo MI njoj dramu i sl (nitko ju doma nije pilao zbog toga), jer znam da ima problema na drugoj razini (citanje) i da ce prije dobiti 3 nego 5, al da mi je bas eto normalno dat 3 u prvom osnovne iz LIK da je neznam kakav element u igri za ocjenjivanje - eto bas i nije.
Tebi je ok da uciteljica kaze djetetu od 7 god (ne mom djetetu) da mu nece staviti rad na pano jer nije dovoljno dobar?
Da upise 1 sramezljivom uceniku (jednom deckicu) iz glazbenog koji nije htio pjevati pred cijelim razredom umjesto da ga ohrabri?
Eto - meni nije....
Niti mi je normalno niti mi djeluje poticajno takav nacin gdje mislim da cijela ta prva godina treba biti jedna velika prilagodba, ucenje kako pristupati problemima i rijesavanjima istih, godina ohrabrivanja za suocavanje sa izazivima skolovanja, a ne godina dijeljenja sakom i kapom losih ocjena, rusenja samopouzdanja djeci i stvaranje straha od ocjena.

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk

Ovo su dvije različite stvari.
Trojka je normalna i očekivana stvar i ocjena.
Ovo s jedinicom iz glazbenog nije najpoticajnije.

Ali isto tako, u prvom se razredu uči pisati i čitati, što je najvažnije za kasnije, kao i osnovnim obavezama koje moraju izvršavati, tipa ponijeti pribor za likovni i tjelesni, napisati zadaću i štajaznam.
I ne smije biti godina gdje će dijete dobivati samo petice i četvorke.
Jer kasnije će dobivati i lošije ocjene, pa se i tome treba prilagoditi.

Ovo prvo s crncima je slikovita usporedba.

Nije bitno jesi ti dijete pilala s trojkom, nego jel dijete čulo kako ti pričaš njoj i ostalima da nije normalno dobiti trojku i da učiteljica nema pojma.
Normalno je dobiti trojku, dobila sam ju i ja iz likovnog u nižim razredima, pa sam eto završila fakultet.

Za likovni nije važno koliko lijepo crtaš nego riješiš li neki problem na vrijeme i koliko uredno i tako dalje.
Old 15.03.2017., 00:08   #348
Moj mali ima dosad sve petice u skoli i dvije cetvorke iz likovnog (uz jos tri petice).
Inace stalno nesto crtkara i bas voli crtati.
Tocno sam znala zasto nije dobio pet, i to mi je potvrdila uciteljica na informacijama - nije radio po uputama nego po svom.
On je umjesto jednobojne podloge stavio tockice, jer mu je tako bilo ljepse
I jos se i pohvalio uciteljici kad je predavao rad da je on to malo ukrasio
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:30   #349
Quote:
E sad dam vec malo ljuta....
Ok....curica mi ima problema s citanjem, pismeni i to citanje joj ne ide pa tu pobere trojkice, zezne ispit i sl....
Uglavnom - njihova uciteljica je izrazito stroga i stvarno dijeli svima od jedinica do petica
Ono sto me naljutilo je danasnja trojka iz LIKOVNOG
Tema: vratile se rode

Mislim nije mi dijete vrhunski slikar, da se razumijemo, ali 3 iz LIK???
Dijete ima 7 god!
Ili je nacrtala medvjeda umjesto pticurine s dugim nogama, ili je skroz fulala temu ili neznam sto?
Ako to imalo nalikuje ptici (a zna crtat ptice), mislim da nije bas za trojku
Ono 3. Iz faking LIK. Ima 7god.
Wtf??
(A mozda ja pretjerujem)

U našem razredu isto ima trojki iz likovnog. Jedna mama se isto naljutila (i ja bi šta ću), ali na roditeljskom nam je učiteljica lijepo objasnila šta se od likovnog (glazbenog, tjelesnog) očekuje. Ona im lijepo sve objasni, šta trebaju raditi. Frendić nam je dobio 3,jer nije rezao tamo gdje je trebalo, a ona je valjda 10 puta orekla što i kako treba.
Old 15.03.2017., 10:39   #350
Quote:
U našem razredu isto ima trojki iz likovnog. Jedna mama se isto naljutila (i ja bi šta ću), ali na roditeljskom nam je učiteljica lijepo objasnila šta se od likovnog (glazbenog, tjelesnog) očekuje. Ona im lijepo sve objasni, šta trebaju raditi. Frendić nam je dobio 3,jer nije rezao tamo gdje je trebalo, a ona je valjda 10 puta orekla što i kako treba.
E vidis....nama je lijepo na roditeljskom objasnila da je za likovni i glazbeni i tjelesni najvaznije da se trude. Ni jedan element ocjenjivanja nije navela, osim da je za 4 i 5 dovoljno da se trude....
Zato i jesam vise tuzna nego ljuta....
Da je neznam kak nacrtala tu pticurinu (a kaze da ju je nacrtala), bar zbog truda bi dala 4, ak vec nije za 5 iz nekog drugog razloga.
Za ocjenu je nisam ni pitala nego kako svakog dana pricamo sto su iz kojeg predmeta radili tako mi je sama ispricala za rode (iako sam ja vec znala ocjenu)....
Old 15.03.2017., 10:54   #351
Quote:
E vidis....nama je lijepo na roditeljskom objasnila da je za likovni i glazbeni i tjelesni najvaznije da se trude. Ni jedan element ocjenjivanja nije navela, osim da je za 4 i 5 dovoljno da se trude....
Zato i jesam vise tuzna nego ljuta....
Da je neznam kak nacrtala tu pticurinu (a kaze da ju je nacrtala), bar zbog truda bi dala 4, ak vec nije za 5 iz nekog drugog razloga.

Prvo, niste bili na satu (a koliko shvaćam niste ni vidjeli taj rad) pa ne možete tvrditi da se dijete iznimno trudilo. Učiteljica je pretpostavljam pratila cijeli proces njezina rada i na temelju toga, ali i završnog uratka dala ocjenu. Naravno da postoje kriteriji ocjenjivanja u svim predmetima pa tako i u likovnom. Uložen trud je jedan od kriterija, ali potrebno je više od samog truda da dijete zaradi peticu. Po tome što kažete, nije bitno ni što naslika, ni koliko ima veze s temom, ni je li riješilo likovni problem, poslušalo upute, poštovalo likovnu tehniku kojom se radi, bitno je da se trudilo.

Učiteljica je trebala jasno roditeljima objasniti kriterije ocjenjivanja u svakom predmetu. To se kod nas radi na roditeljskom sastanku na početku svakog razreda, odnosno prije početka brojčanog ocjenjivanja u prvom razredu. Idite na informacije i zamolite učiteljicu da vam pokaže likovni rad i objasni ocjenu. I moj savjet, ne radite paniku zbog trojke.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:55   #352
Quote:
Pa učiteljice/profesorice su ti već napisale - možda nije nacrtala na vrijeme, možda nije dobro shvatila što treba nacrtati, možda je koristila krivu tehniku. Vidi na informacijama, prilično sam sigurna da nije dobila 3 jer se učiteljici se sviđa kako je nacrtala rodu.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:02   #353
meni osobno je najtužnije u svemu ovom što se malenoj nije na lijep nacin objasnilo što je to bilo "krivo" i zašto je dobila trojku.
ako je npr. nacrtala prekratke noge rodi, to se lijepo moglo reci ,da dijete zna za iduci put, ako je zapackalo crtež ili xy, također....

twinmama odi u školu i porazgovaraj sa uciteljicom, zamoli ju da drugi put kaže malenoj gdje je pogriješila...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:08   #354
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
meni osobno je najtužnije u svemu ovom što se malenoj nije na lijep nacin objasnilo što je to bilo "krivo" i zašto je dobila trojku.
ako je npr. nacrtala prekratke noge rodi, to se lijepo moglo reci ,da dijete zna za iduci put, ako je zapackalo crtež ili xy, također....

twinmama odi u školu i porazgovaraj sa uciteljicom, zamoli ju da drugi put kaže malenoj gdje je pogriješila...
Možda je učiteljica i rekla djetetu gdje je pogriješilo, ali dijete zaboravilo/nije prenijelo mami. Možemo mi ovako do preksutra raspravljati zašto je dobilo trojku. Meni je najtužnije što se već u prvom razredu toliko suza prolijeva radi ocjena. I to nekako imam osjećaj da više roditelji plaču, nego što to djeca tragično doživljavaju.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:27   #355
Ma sbakako idem sutra na info, ionako sam se vec odavno zapisala za sutra.
Inace ne radim paniku zbog ocjena, stvarno mi nisu najbitnije.
Neznam zasto, al ova trojka mi je bas zasmetala. Meni.
Mozda zato sto je to likovni gdje je neobicno da se eto dobije trojka (bar je za vrijeme mog skolovanja tak bilo), al bas me ono zasmetala vise nego da je to 3 iz nekog drugog predmeta (a ima ocjena od 2-5 u imeniku)..... Ova me je bas ubola. Mene. Znam da postoje kriteriji ocjenjivanja i za likovni samo sto nam to nije tak velevazno predstavljeno kao za ostale predmete, pa shodno tome covjek ni ne ocekuje tako nesto.

Old 15.03.2017., 11:32   #356
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Možda je učiteljica i rekla djetetu gdje je pogriješilo, ali dijete zaboravilo/nije prenijelo mami. Možemo mi ovako do preksutra raspravljati zašto je dobilo trojku. Meni je najtužnije što se već u prvom razredu toliko suza prolijeva radi ocjena. I to nekako imam osjećaj da više roditelji plaču, nego što to djeca tragično doživljavaju.
možda, ne znam...
kod nas uciteljica uredno objasni i lako je skužiti iz price klinca kad dođe doma i pocne se žaliti, gdje je nastao problem.

da ne postoje ocjene, da o njima ne ovisi masa stvari, vjerujem da nitko ni ne bi radi njih prolijevao suze...pogotovo ne vec u prvom.
i to, što je ocjena možda veci problem roditelju nego klincu nije ništa cudno,
jer roditelji su na srecu svjesniji od klinaca u kakvom društvu žive.

meni kao roditelju je grozno kad cujem da ucitelj//profesor vec od prvog razreda uvjerava klince kako je i trojka super ocjena, pa onda kad ti klinci tu trojku prihvate kao nešto super, onda govore kako se klinci dovoljno ne trude, uce itd....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:34   #357
Quote:
Ma sbakako idem sutra na info, ionako sam se vec odavno zapisala za sutra.
Inace ne radim paniku zbog ocjena, stvarno mi nisu najbitnije.
Neznam zasto, al ova trojka mi je bas zasmetala. Meni.
Mozda zato sto je to likovni gdje je neobicno da se eto dobije trojka (bar je za vrijeme mog skolovanja tak bilo), al bas me ono zasmetala vise nego da je to 3 iz nekog drugog predmeta (a ima ocjena od 2-5 u imeniku)..... Ova me je bas ubola. Mene. Znam da postoje kriteriji ocjenjivanja i za likovni samo sto nam to nije tak velevazno predstavljeno kao za ostale predmete, pa shodno tome covjek ni ne ocekuje tako nesto.

Za mog školovanja bilo je ne samo trojki iz likovnog, već i jednica. Nisi donio potreban pribor - jedan. Danas nema šanse da dijete dobije manje od tri iz likovnog (a ni trojke nam nisu drage), a kamoli jedinicu. Zaista nisam doživjela da bi dijete u nižim razredima dobilo jedinicu. Čak i ako nema pribora (što je teže jer uglavnom imaju likovne kutije koje stoje u razredima) teži se tome da se snađe, posudi od drugih.
Po meni je boldano srž svega. Trojka je zasmetala roditelju. Vama. Ne djetetu. Ono je možda bilo malo potišteno,ali sigurno joj ta trojka nije ostavila trag na duši niti upropaslila ostatak dana. Mi smo ti (roditelji) koji se nađu povrijeđeni ocjenama jer smatramo da naša djeca znaju više, zaslužuju više od onog što pokazuju ocjene.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:36   #358
Meni ta trojkica iz likovnog tak djeluje prestrogo za taj predmet. Nemrem to povezat skupa osim ak je dijete totalni antitalent po svim kriterijima....

A mozda sam fakat ja zabrijala s tom likovnjackom trojkom

Old 15.03.2017., 11:38   #359
Twinmama ja te razumijem.
Slično sam nedavno imala sa svojom starijom kćeri,samo što je u pitanju bio tjelesni.
Dobila je 3 iz preskakivanja užeta i ismijavanje učiteljice kako ona jedina u razredu nemože preskočito uže više od tri puta
chocolate milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:42   #360
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
meni kao roditelju je grozno kad cujem da ucitelj//profesor vec od prvog razreda uvjerava klince kako je i trojka super ocjena, pa onda kad ti klinci tu trojku prihvate kao nešto super, onda govore kako se klinci dovoljno ne trude, uce itd....
Trojka je dobra ocjena. Baš kako joj i ime kaže. Druga je stvar ako nismo zadovoljni s "dobrim" već bismo rađe "vrlo dobro "i "odlično". Trojka znači da si gradivo dobro usvojio. Točka. Trojka u prvom razredu znači da je dijete krivo shvatilo upute, nije se koncentriralo na rad, nije do kraja napravilo, ima puno grešaka i trebalo bi uvježbati gradivo, treba vježbati čitanje i razumijevanje pročitanog...Trojka ne znači da je dijete glupo, da nema mjesta za napredak. Po meni, ali ovo je moje mišljenje kao roditelja, na trojkama dijete uči da se treba potruditi za nešto, da treba doma raditi, pisati zadaće, provjeriti svoj rad prije predaje, ne igrat se pod satom i slušati upute.
Na stranu to da se neka djeca zadovolje trojkama, pa se ni ne trude. Ali stav prema učenju se gradi, malo mi je vjerojatno da će netko dijete radi trojka u prvom razredu odustati od učenja u sedmom. Ako mu se trojka objasni, potrudit će se više (učiti na svojim greškama), pogotovo u nižim razredima.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.