Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 23:12   #61
Ostaje opet na nama roditeljima znaci..
Sve je do naseg truda na kraju,a njihove motivacije koncentracije..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Old 04.01.2017., 07:25   #62
Ocito.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Old 04.01.2017., 13:06   #63
ako smijem samo... individualizirani program ne znači samo da će učiteljica dati više vremena ili raditi s djetetom na dopunskoj.
individualizirani i prilagođeni program se odobravaju učeniku na osnovu preporuke stručnjaka, i onda obvezuju sve koji učeniku predaju. individualizirani program znači da učenik uči sve što i ostali, ali mu se izlazi u susret s obzirom na probleme koje ima, odnosno ne insistira se na onim dijelovima/sastavnicama koje zbog svojih teškoća nije u stanju primjereno odraditi. tipa, nećeš od (na)gluhog učenika tražiti da ti pjeva na satu glazbenog, učeniku koji muca nećeš smanjiti ocjenu zbog zamuckivanja (iako nekome bez tog problema prema svojim kriterijima možda i bi, recimo kod recitiranja).
ako učenik dobije individualizaciju zbog disleksije, to obično znači da ga se ne ocjenjuje iz tečnog čitanja, da mu se daju pojednostavljeni tekstovi/tekstualni zadaci koji su grafički prilagođeni tome (odgovarajući font, veći prored, poravnavanje teksta...), više vremena za pisane radove ili manja količina zadataka. ako je u pratnji još i disgrafija, ocjene se ne smanjuju zbog pravopisnih grešaka i ne naglašava se potreba za urednosti kao kod drugih učenika. ima toga, naravno, još - ovo je samo u najkraćim crtama.
i definitivno se individualizirani i prilagođeni programi ne daju već u prvom razredu - osim u slučajevima kada dijete već dođe s teškim skupom dijagnoza u školu. pogotovo za disleksiju i disgrafiju je ishitreno davati i definitivnu dijagnozu i program u prvom razredu, prije nego što je dijete imalo priliku savladati čitanje i pisanje u potpunosti.
da treba pratiti djecu koja imaju poteškoća i reagirati ako ima potrebe - treba, ali skakati s individualizacijom u prvom polugodištu prvog razreda je malo overkill.
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:51   #64
Znam samo da individualizirani i prilagodjeni nije jedno te isto.....to su mi rekli i na obradi i u skoli
Ali svidja mi se kako si ti objasnila individualizirani.....
Bolje nego sto su oni meni
Meni je ok da nema individualiziranog prvi razred jer i ja smatram dw se tek nakon prvog razreda moze vidjeti jel ima potrebe za time....
Iako su ovi iz kukuljeviceve vec dali preporuku za individualizirani pristup iako su znali da je ona tek prvo polugodiste prvog razreda....
Malo mi je bilo cudno al reko ajd dobro.....
Vise sam ocekivala da ce mi dati smjernice di, sto i kako stisnuti kod nje da probamo dobiti sto treba na ispravan nacin.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Old 05.01.2017., 00:16   #65
prilagođeni ti podrazumjeva smanjivanje opsega sadržaja koje učenik treba naučiti. individualizirani samo prilagodbu postupaka prema potrebama tog učenika.
da se razumijemo, individualiziramo mi nastavu svakodnevno svima, pomalo. to ti je, recimo, ono kada dok vježbate slabijeg učenika prozoveš da riješi lakši zadatak, a teže zadatke ostaviš najboljim učenicima. ali program je potreban da imaš crno na bijelom pred svima zbog čega se za tog učenika primjenjuju drugačiji kriteriji ocjenjivanja.
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.