Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2012., 16:29   #1
Exclamation Što ako dijete ispadne iz redovne srednje škole?

Ako dijete zbog nekog razloga izbace ili odustane od srednje škole, a ipak želi steći neku kvalifikaciju.
Optimist67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 17:44   #2
dopisna ili vecernja
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:28   #3
Quote:
Optimist67 kaže: Pogledaj post
Ako dijete zbog nekog razloga izbace ili odustane od srednje škole, a ipak želi steći neku kvalifikaciju.
Može se sabrati i upisati u drugu redovnu srednju školu, jasno u razred tijekom kojega je odustalo ili su ga izbacili (kao da ponavlja razred). Ako je je zabrljalo u prvom razredu, upisuje se u SŠ na osnovi ocjena iz osnovne, ako je zeznulo u starijim razredima, s molbom i ocjenama iz razreda koje je završilo uspješno. Dobrodošlo je i mišljenje Zavoda za profesionalnu orijentaciju, liječnička dokumentacija i dr.
Večernja škola za dijete ipak nije što i redovna.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:31   #4
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
dopisna ili vecernja
Sto je sto?
Quote:
Optimist67 kaže: Pogledaj post
Ako dijete zbog nekog razloga izbace ili odustane od srednje škole, a ipak želi steći neku kvalifikaciju.
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Može se sabrati i upisati u drugu redovnu srednju školu
Ako odustane od srednje skole, nek upise drugu...
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:37   #5
Pa što uopće netko mora napraviti da ga odstrane iz srednje škole? Pa one što su fizički napadali profesore su samo udaljavali na godinu dana ili tako nešto. Ako klinac fakat uspije biti trajno izbačen, mislim da je prvi korak potražiti kvalitetnu stručnu pomoć...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:12   #6
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pa što uopće netko mora napraviti da ga odstrane iz srednje škole? Pa one što su fizički napadali profesore su samo udaljavali na godinu dana ili tako nešto. Ako klinac fakat uspije biti trajno izbačen, mislim da je prvi korak potražiti kvalitetnu stručnu pomoć...
Nista posebno...ne dolaziti na nastavu, ne uciti i ne zavrsiti razred.
Nakon sto drugi put ides u isti...a ni tad ne pokazujes namjeru da ga zavrsis, nema vise...
Ili, dijete jednostavno vise ne zeli ici u skolu...
Znam u blizoj okolini dva takva primjera. Skoro i treci, ali eto, ipak se upisao sljedeci razred...iako je to bilo drugo ponavljanje ostog razreda.
Od strucne pomoci nema bas puno koristi...tj. mozda bi i bilo kad bi netko uspio svoje dijete od 16-17 godina, koje ne zeli ici u skolu privoliti da ide psihologu.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 11:23   #7
kajperinja, dopisna skola je u gundulicevoj ulici u zg, puno sportasa i manekeknki ju zavrsava kao i ljudi koji idu na prekvalifikacije razne ili koji zavrsavaju 4 stupanj da mogu na fax.
koncipirana je slicno faxu, dodjes i polozis ispit. postoje konzultacije, cini mi se nekad i neke vjezbe...
vecernja koliko znam je bas s predavanjima, samo skraceno i ubrzano, u, jelte, vecernjim satima
di je i kako tocno funkcionira, ne znam

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pa što uopće netko mora napraviti da ga odstrane iz srednje škole? Pa one što su fizički napadali profesore su samo udaljavali na godinu dana ili tako nešto. Ako klinac fakat uspije biti trajno izbačen, mislim da je prvi korak potražiti kvalitetnu stručnu pomoć...
markirati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 11:34   #8
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kajperinja, dopisna skola je u gundulicevoj ulici u zg, puno sportasa i manekeknki ju zavrsava kao i ljudi koji idu na prekvalifikacije razne ili koji zavrsavaju 4 stupanj da mogu na fax.
koncipirana je slicno faxu, dodjes i polozis ispit. postoje konzultacije, cini mi se nekad i neke vjezbe...
vecernja koliko znam je bas s predavanjima, samo skraceno i ubrzano, u, jelte, vecernjim satima
di je i kako tocno funkcionira, ne znam
Mislila sam da je to u biti jedno te isto, samo da smo prije to zvali vecernja, a sada dopisna.
Osim onih koje si nabrojala da idu u tu dopisnu, upravo tamo "idu" i oni koji su odustali od srednje...bar ovi koje je znam. Iako, kad netko odustane od srednje, ..onda ni to bas ne ide...roditelji placaju, a djeca se uglavnom luftaju.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 11:44   #9
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Mislila sam da je to u biti jedno te isto, samo da smo prije to zvali vecernja, a sada dopisna.
Osim onih koje si nabrojala da idu u tu dopisnu, upravo tamo "idu" i oni koji su odustali od srednje...bar ovi koje je znam. Iako, kad netko odustane od srednje, ..onda ni to bas ne ide...roditelji placaju, a djeca se uglavnom luftaju.
pa ne mora znaciti, zbilja. evo ti slucaj, cura je upisala skolu za drvni dizajn. nije postojao prijemni nikakav, a nakon druge godine se velik dio predmeta(naravno) oslanjao na crtanje i to i tehnicko i slobodnom rukom
jednostavno nije imala dovoljno talenta i oka da uspije savladavati strucne predmete.
naravno da je na to trebalo misliti unaprijed ali eto, kako nije trebao prijemni nitko niej mislio da ce crtanje rukom biti toliki vazan dio.
i tako, to je jedan primjer, ali ima ih jos gdje je srednja totalno krivo odabrana. ili primjera di neki zivotni trenutak dijete toliko izbaci iz tracnica da jednostavno skola privremeno padne na zadnje mjesto.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 13:21   #10
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa ne mora znaciti, zbilja. evo ti slucaj, cura je upisala skolu za drvni dizajn. nije postojao prijemni nikakav, a nakon druge godine se velik dio predmeta(naravno) oslanjao na crtanje i to i tehnicko i slobodnom rukom
jednostavno nije imala dovoljno talenta i oka da uspije savladavati strucne predmete.
naravno da je na to trebalo misliti unaprijed ali eto, kako nije trebao prijemni nitko niej mislio da ce crtanje rukom biti toliki vazan dio.
i tako, to je jedan primjer, ali ima ih jos gdje je srednja totalno krivo odabrana. ili primjera di neki zivotni trenutak dijete toliko izbaci iz tracnica da jednostavno skola privremeno padne na zadnje mjesto.
To je primjer da je dijete odabralo krivu skolu, ali nije primjer da uspjesno zavrsava tu dopisnu. TJ. mozda i je, ali taj dio nisi napisala.
Naravno da ima situacija kad nesto krene krivo i onda je dopisna dobra opcija i mnogi to i zavrse i nastave i dalje i uspjesni su...itd.
Osim ovih dvoje spomenutih znam jos jednog decka koji je isao u dopisnu (ne znam, ali vjerujem da je i zavrsio bez problema), aktivno se bavio sportom i odlucio za dopisnu, kako bi se jos vise posvetio sportu.
Medjutim kad dijete markira, ne uci i skola mu je tlaka...onda ipak i ta opcija (ma koliko se cinila kao dobra alternativa) na zalost ne biva realizirana. Bar u tih prvih par godina...kasnije opet netko moze doci "k sebi" i predomisliti se, odluciti ipak to zavrsiti.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 13:33   #11
pa normalno da ako mu se neda ici u obicnu da nece ni dopisnu. u uvodnom postu i kasnije su se spominjali ljudi koji su pak nakandno dosli k sebi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 13:50   #12
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa normalno da ako mu se neda ici u obicnu da nece ni dopisnu. u uvodnom postu i kasnije su se spominjali ljudi koji su pak nakandno dosli k sebi
To "želi steći neku kvalifikaciju" moze znaciti svasta.
I ta djevojka koju znam je htjela biti nekakva tajnica (birotehnika), pa je onda htjela biti kuharica, sad zeli zavrsiti gimnaziju....a i dalje je negdje u drugom srednje sa svojih skoro 20 godina.
Zeli ona kvalifikaciju, ali ne zeli uciti.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 15:11   #13
Mozda je u pitanju jedan od onih "sretnika" preko cijih ledja su tatica i mamica pokusavali ispucati svoje neispunjene snove ili predodzbe o "prikladnoj" skoli. U medjuvremenu im je klinac mozda uspio dati do znanja (milom, silom ili losim ocjenama, markiranjem i sl.) da on u tu skolu nece ni pod razno, nego da zeli sam izabrati svoju buducnost. Pa su nadobudni starci pritisnuti eventualnom sramotom pada razreda ili cak izbacivanja iz skole popustili, izabrali manje zlo, nazvali to "odustajanjem" i sad traze nacin da ga upisu u drugu skolu bez mrlja na svojoj casti.


Zapravo sam opisala jednu stvarnu situaciju. Zanimljivo je da nitko osim mene (koja sam samo promatrac, nisam cak ni rod, ali klinca poznajem) ne vjeruje da ce on zaista nesto napraviti i uopce zavrsiti srednju skolu. Svi suosjecaju sa roditeljima, a klinca vide kao razmazenu ljenguzu. Ja klinca jedina vidim kao dijete koje je imalo peh da ga zapadnu roditelji kreteni.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 15:37   #14
Ljudi dopisnu školu zovu dopisna zato što je oblik održavanja nastave dopisno-konzultativni, večernju zato što se nastava održava navečer, a nastava se održava navečer jer je sve to obrazovanje odraslih od kojih neki ljudi i rade.
Kod obrazovanja odraslih postoje programi obrazovanja kao i srednjim školama samo što se dio nastave održava u učionici a dio dopisno.
Na Pučkom otvorenom učilištu Zagreb u Vukovarskoj 68 imaju razne srednjoškolske programe. Organiziraju predavanja za sve predmete i polaznici su podijeljeni u razrede, imaju svoje razrednike ali polaznici dolaze kada mogu. Nastava se održava u terminima od 16h kako bi polaznici koji rade mogli doći na nastavu no ako ne mogu, ne moraju. Ipak je bolje dolaziti što češće jer je lakše naučiti uz pomoć nastavnika.
http://www.pou.hr/obrazovanje/srednja-skola

Zadnje uređivanje sarar : 07.09.2012. at 15:45. Reason: ispravak
sarar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 22:37   #15
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa normalno da ako mu se neda ici u obicnu da nece ni dopisnu. u uvodnom postu i kasnije su se spominjali ljudi koji su pak nakandno dosli k sebi
ti kojima se neda fino potjerat na rad na bauštelu ili zidariju da vidiš kak će se vratit u klupe! a ne da doma jajca češu
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:31   #16
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
To "želi steći neku kvalifikaciju" moze znaciti svasta.
I ta djevojka koju znam je htjela biti nekakva tajnica (birotehnika), pa je onda htjela biti kuharica, sad zeli zavrsiti gimnaziju....a i dalje je negdje u drugom srednje sa svojih skoro 20 godina.
Zeli ona kvalifikaciju, ali ne zeli uciti.
ojojojoj
to me brine kod mog sina.
počeo je drvodjelnu, prekinuo: nije to za mene, mama, jasno da nijem,, upisao se zbog slabih ocjena u osmom.
sad
ima prvi srednje, fotografske..
prekinuo je u drugom razredu. sad s osamnaest želi" bilo što".
Bože mili!.
Baka želi plaćati mu školu, ja kažem, ne valja to, dok on ne sazrije da stvarno ON ŽELI završiti šklu.
Sad bi išao jer ide i njegova cura.

A, ja mislim da je bolje da godinu dana radi povremen različite poslove i nauči o stvarnosti direktno. Radeći.
Poslije će sam znati što želi.
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:57   #17
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
Baka želi plaćati mu školu, ja kažem, ne valja to, dok on ne sazrije da stvarno ON ŽELI završiti šklu.
Sad bi išao jer ide i njegova cura.

A, ja mislim da je bolje da godinu dana radi povremen različite poslove i nauči o stvarnosti direktno. Radeći.
Poslije će sam znati što želi.
Ovisi od djeteta do djeteta, ne moze se generalizirati...ti svoje dijete najbolje znas.
Ako shvati da je pogrijesio i stvarno odluci nesto...treba (ako se moze), platiti, podrzati ga...
Ako je to onak li-la..opcija, ideja zaposljavanja (ako se sto nadje) nije losa. Jedan decko iz ulice je u srednjoj imao problema, ne znam da li je pao ili ne...ali bas se mama jadala... i nekako je zavrsio srednju i zaposlio se...jer nije njemu do ucenja, jedva je docekao....
I onda je radio neko vrijeme, mozda godinu dana...i odjednom odlucio upisati strojartsvo. Ne znam je li sad vec zavrsio, ali znam da mu je islo sasvim dobro. Iako je netko mogao pomisliti i da je malo tupav kako je kroz srednju isao.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 09:55   #18
od moje kolegice sin je promijenio tri škole, od redovne jedne pa druge pa treće...
pa otvorenog učilišta, dopisne...ima 23 g i još je nije završio a ona se nadavala para i para... a on još uvijek ne zna što će...užas

ja bi ga hitila van da se snađe i dodje pameti u tim godinama, jer ima starijeg sina koji je završio fakultet i sve normalno završio.


Ne daj Bože nikom takvo dijete...jadni ti roditelji
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:58   #19
Sto ako se dijete potuce u skoli i izbace ga tijekom godine tipa 2 mj jel se moze upisat u drugu redovnu skoli ako je odgovor da jel mora cekat sljedecu godinu
ghost69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:59   #20
Pitanje je srednja skola
ghost69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.