Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 11:42   #501
Izidor Kršnjavi ne bih nikome preporučila. Ja sam išla tamo....Škola je elitistička, tadašnji profesori užas, ubili svo moje samopouzdanje. Nakon prelaska u drugu školu sam se preporodila i samopouzdanje sa polako vratilo. Znam da je to bilo prije, ali neki profesori i dan danas rade tamo.

Osobno kod upisa djeteta u školi puno važnija bi mi bila općenita atmosfera u školi, da postoji neko zajedništvo, da se trude oko djece, da je dobra suradnja učitelja/profesora i roditelja itd. U tkvom okruženja djeca su puno više motiviranija za rad.

Što se tiče ovoga upisati dijete u najbližu školu - na žalost nisu sve škole iste (moja djeca su mijenjala školu radi preseljenja pa znamo iz iskustva) tako da bih se definitivno raspitala o kvartovskim školama prije upisa.
Artenuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:09   #502
Quote:
ninabalerina kaže: Pogledaj post
Dvoumimo se između osnovne škole Izidora Kršnjavoga i osnovne škole Silvija Strahimira Kranjčevića. Škola Izidor Kršnjavi je ostvarila odlične rezultate na natjecanjima iz prirodoslovnih predmeta a osobno bih voljela da mi kćer dobije najbolje znanje baš iz tih predmeta.
Ove škole su već desetljećima najbolje u Zagrebu. Tu nema nikakve sumnje. Puno njihovih nastavnika su mentori ili savjetnici, a đaci su djeca profesora ili drugih visokoobrazovanih stručnjaka. Zato i imaju jače kriterije nego druge škole i mogu više ponuditi. No ja sam Vam ovdje došla savjetovati da obavezno dobro procjenite svoje dijete da li ono to može i da li ima sposobnosti za predmete iz kojih želite da dobije najbolje znanje. Zadnjih godina se tzv. STEM područja i robotika jako guraju u škole a nisu za svu djecu. Odvedite dijete kod psihologa na neovisnu procjenu prije nego što izaberete školu po tom kriteriju. Iz svog roditeljskog iskustva Vam pišem.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:13   #503
bilo bi lijepo da ta "najbolja skola u zg" investira nesto i u odrzavanje pa da npr stolarija nije ista kao kad sam ju ja pohadjala prije 30 godina.
Old 02.02.2017., 15:54   #504
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
bilo bi lijepo da ta "najbolja skola u zg" investira nesto i u odrzavanje pa da npr stolarija nije ista kao kad sam ju ja pohadjala prije 30 godina.
ništa ne znam o toj školi, ali znam da kvalitetna škola nema više love od nekvalitetne.
novac koji dobiju od grada potroše na režije i neke sitne popravke. mogu, naravno, ciljano tražiti novac od grada za nešto, ali teško da će ga dobiti. lukaviji će vući bandića za rukav u ovo predizborno vrijeme.

ako ima sposobnu upravu, škola može namaknuti novce i na druge načine. neke škole po centru iznajmljuju učionice školama stranih jezika u večernjim satima, neke iznajmljuju sportski dvoranu. i od zarade opreme sve učionice projektorima i/ili uvedu pametne ploče.
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 16:50   #505
Quote:
O Kršnjavom pričate?
Gledajte, zgrada škole je jako stara. Nosi duh vrmena kada je izgrađena i ne može izgledati "moderno". U stolariju se ne razumijem, no nedavno je bio prilog o školi na TV-u i vidi se da hodnici i učionice izgledaju pristojno i održavano. Nastavnici koriste pametne ploče u nastavi a učenici u višim razredima tablete. Na temelju čega tvrdite da se ne ulaže u održavanje škole?
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 11:28   #506
Quote:
Tekuća održavanja, kao i sve ostalo, odobravaju i sredstva osiguravaju osnivači (također, dodatno bude komplicirano ako su vlasnici školskih zgrada gradovi/županije, a ne same škole, jer onda i da škola želi ulagati u održavanje jer ima ekstra novaca treba proći proceduru da joj se pusti da ulaže u nešto što nije njezino ).

Kako osnivači ne daju novce za održavanje dok se nešto ne urušava i/ili ne ugrožava život (valjda jer ne možeš održati pressicu na temu "farbam drvenariju"), stanje je kakvo je.

Tako je od prošlog sustava, cijepljeni smo od sistematičnog ulaganja u infrastrukturu. Tako da do ulaganja dođe kad je sve trulo i raspadno, a troškovi enormni. Pa se mora na fondove aplicirati
Old 14.02.2017., 18:09   #507
I mi smo ove godine prvašići... dvoumimo se između Gundulićeve i Račkoga (Merz).... Svaki info je dobrodošao...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 22:08   #508
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
I mi smo ove godine prvašići... dvoumimo se između Gundulićeve i Račkoga (Merz).... Svaki info je dobrodošao...
Ne znam za Gundulićevu (uvjerena sam da je manje) ali u Merzu su ove godine upisana 2 razreda s po 29 djece!

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Old 16.02.2017., 15:42   #509
Ima Merz boravak?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:10   #510
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Ima Merz boravak?
Ima, od 1. do 4. razreda.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Old 16.02.2017., 19:36   #511
OŠ Rapska? dnevni boravak, učitelji/ce, sve uglavnom, kakvi su.... ako netko zna
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.