Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2008., 19:34   #21
vlasnice candy grando veš mašina - pitanje

poštovane forumašice, imam nekoliko pitanja u vezi navedene veš mašine - model Candy Grando 148 - naime o čemu se radi....

ovo nam je treća Candy mašina, s time da prva koja je stara 35 god još uvijek normalno radi , pa prema tome naša lojalnost Candyu nije upitna ali...

1) prije smo imali Candy Elipso (5 kg, 400 okr) koja je radila tiho kao i svaka druga veš mašina, osim naravno na centrifugi, kada je bila malo glasnija. Ova mašina je 8 kg, 1400 okr, i problem nam je da nam se čini da je mašina neobično bučna - u toku rada (ne centrifuge nego samog pranja) ona zvuči kao ogroman komarac (visoko frekfentno zujanje) , i u stvari u tom je ciklusu daleko glasnija nego na samo centrifugi...da li je i kod vas tako ? I naravno, puno glasnija nego stara mašina...

2) ta mašina ima vremenski pokazatelj koliko je do kraja pranja ( 90-60-30-15 min). Ipak, kada je puna, pogotovo kada se uključi dodatno ispiranje, to se pranje produži na skoro 3 sata Ne sumnjam u Candyeve inženjere, ali između 90 i skoro 180 min. je jako velika razlika..da li je i kod vas tako ?
Spojite to sada s vremenom jeftinije struje pa ćete lako zaključiti da nas ta mašina dosta ometa u spavanju ( i k tome troje djece...)
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 12:27   #22
Perilica/sušilica Candy - čišćenje filtera

Imam perilicu/sušilicu Candy 5+5 kg i imam problema s čišćenjem filtera, naime ne mogu odvrnuti onaj čep gdje je filter. U vodoravnom je položaju i treba ga okrenuti u okomiti, uspijem ga malo pomaknuti, ali dalje ne ide. Dragi je pokušavao čak i s kliještima, i ništa. Ne znam što bi napravila, nekako mi je glupo zvati servis radi toga, ali izgleda da ću morati. Ima li netko savjet?
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 00:46   #23
mi je imamo, i skužili smo da treba odvidat kacavidom pa onda okrenut. to nigdje ne piše, ni u uputama. al eto srećom je genijalac u kući
malagudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 18:00   #24
Istina, na mojoj Candy peri/suši mašini je isto tako.
Unutra je maleni šarafić koji treba okrenuti odvijačem, ali jedva ga se vidi.
Koji glupavi patent
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 18:02   #25
joj cure hvala vam puno
nisam to malo čudo ni vidjela
a jel se vama filter odvaja u dva dijela? meni se odvojilo ono di se skuplja smeće od čepa filtera
ah da, jeste poslije čišćenja vratile šarafić natrag?
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:00   #26
Perilica/susilica rublja

Pozdrav,

evo uglavnom imam perilicu ujedno i susilicu rublja i naravno izgubia san uputstva i sad se ne mogu sititi kako upaliti susilicu ..

model je Koncar WD 1000 inox.

Pomoc...
__________________
Pravila oblikovanja potpisa

Zadnje uređivanje Zamjena : 05.01.2009. at 14:12.
Zamjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:31   #27
Quote:
Zamjena kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo uglavnom imam perilicu ujedno i susilicu rublja i naravno izgubia san uputstva i sad se ne mogu sititi kako upaliti susilicu ..

model je Koncar WD 1000 inox.

Pomoc...
Ima san je i ja, ali mi je sad u vikendici, ako se dobro sičan onda moraš upalit onaj botun 1/2 i namistit vrime sušenja npr: 60min i kad završi pranje sama ti nastavi sušenje.... OK?
Moš sušit samo dva kila šarene ili ti ga tri kila bile robe......
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:03   #28
Quote:
Caljka kaže: Pogledaj post
Ima san je i ja, ali mi je sad u vikendici, ako se dobro sičan onda moraš upalit onaj botun 1/2 i namistit vrime sušenja npr: 60min i kad završi pranje sama ti nastavi sušenje.... OK?
Moš sušit samo dva kila šarene ili ti ga tri kila bile robe......
e stari svaka ti dala...

Pazi zva sam u Koncara i tamo mi niko nije zna rec kako da upalim...
__________________
Pravila oblikovanja potpisa
Zamjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 11:23   #29
Prika, drago mi je da san ti pomoga...
Zato i služi forum!!
Inaće ta makinja ti ima od Inoxa i bubanj i kadu, rađena je poprilično robusno i kvalitetno i ako ti ne padne sa nebodera trebala bi jako, jako dugo radit OK....
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 11:54   #30
Quote:
fiat doblo kaže: Pogledaj post
poštovane forumašice, imam nekoliko pitanja u vezi navedene veš mašine - model Candy Grando 148 - naime o čemu se radi....

ovo nam je treća Candy mašina, s time da prva koja je stara 35 god još uvijek normalno radi , pa prema tome naša lojalnost Candyu nije upitna ali...

1) prije smo imali Candy Elipso (5 kg, 400 okr) koja je radila tiho kao i svaka druga veš mašina, osim naravno na centrifugi, kada je bila malo glasnija. Ova mašina je 8 kg, 1400 okr, i problem nam je da nam se čini da je mašina neobično bučna - u toku rada (ne centrifuge nego samog pranja) ona zvuči kao ogroman komarac (visoko frekfentno zujanje) , i u stvari u tom je ciklusu daleko glasnija nego na samo centrifugi...da li je i kod vas tako ? I naravno, puno glasnija nego stara mašina...

2) ta mašina ima vremenski pokazatelj koliko je do kraja pranja ( 90-60-30-15 min). Ipak, kada je puna, pogotovo kada se uključi dodatno ispiranje, to se pranje produži na skoro 3 sata Ne sumnjam u Candyeve inženjere, ali između 90 i skoro 180 min. je jako velika razlika..da li je i kod vas tako ?
Spojite to sada s vremenom jeftinije struje pa ćete lako zaključiti da nas ta mašina dosta ometa u spavanju ( i k tome troje djece...)
Ja imam Candy ima tjedan dana i dobila je nadimak Zujko moja je CTD 1276 s punjenjem odozgo, 6 kg, srećom pa nije kraj sobe ali mislim da bi se navikla na zujanje makar nevolim komarce Moja odbrojava u minut koliko ima do kraja, ali ima i kg detektor koji unatoč programu u prve 4 minute pranja procjenjuje koliko će stvarno trebati vremena za pranje možda i tvoja to ima?
Kontesa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 15:44   #31
Indesit perilica

bok!
Imam novu Indesit WIL105. Sve skupa sam prala ves 10 puta do sada, i 2 puta nije izbacio vodu, pa sam morala sam ukljucit program centrifuga+izbacivanje vode odmah nakon.
Jel imao netko slican problem? Sutra zovem servis, ali svejedno, bila bih zahvalna ako netko podijeli svoja iskustva.
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:05   #32
Unhappy omekšivač problemi

Bogs svima. Kupila sam perilicu rublja gorenje wa60.2 prije mjesec i pol. Ima 1200 okretaja, displej i sva čuda štoimaju novi strojevi. Ispočetka je radila dobro,ali nakon tjedan dana je počela uzimati omekšivač prije zadnjeg ispiranja. Pitam majstora za savjet, a on mi kaže da stavim perilicu u vaser vagu i smanjim pritisak vode na ulaznoj slavini za pola. To sam i napravila i par dana je radila malo bolje, a sad se počelo opetdogađati isto. Jel ima netko slična iskustva i kako se nosi s istim? Unaprijed hvala.
flora 12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 13:13   #33
Smanjivanje tlaka djelomičnim zatvaranje ventila je besmisleno (čista fizika). stvar je u najvjerojatnije u programatoru ili posudi za prašak.

Vrati ti majstora natrag za uši i nek pogleda ponovo
moriban is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 22:05   #34
Quote:
fiat doblo kaže: Pogledaj post
poštovane forumašice, imam nekoliko pitanja u vezi navedene veš mašine - model Candy Grando 148 - naime o čemu se radi....

ovo nam je treća Candy mašina, s time da prva koja je stara 35 god još uvijek normalno radi , pa prema tome naša lojalnost Candyu nije upitna ali...

1) prije smo imali Candy Elipso (5 kg, 400 okr) koja je radila tiho kao i svaka druga veš mašina, osim naravno na centrifugi, kada je bila malo glasnija. Ova mašina je 8 kg, 1400 okr, i problem nam je da nam se čini da je mašina neobično bučna - u toku rada (ne centrifuge nego samog pranja) ona zvuči kao ogroman komarac (visoko frekfentno zujanje) , i u stvari u tom je ciklusu daleko glasnija nego na samo centrifugi...da li je i kod vas tako ? I naravno, puno glasnija nego stara mašina...

2) ta mašina ima vremenski pokazatelj koliko je do kraja pranja ( 90-60-30-15 min). Ipak, kada je puna, pogotovo kada se uključi dodatno ispiranje, to se pranje produži na skoro 3 sata Ne sumnjam u Candyeve inženjere, ali između 90 i skoro 180 min. je jako velika razlika..da li je i kod vas tako ?
Spojite to sada s vremenom jeftinije struje pa ćete lako zaključiti da nas ta mašina dosta ometa u spavanju ( i k tome troje djece...)
Imam CANDY Grand’O 7kg sušilicu i posebno Grand’O 7kg perilicu. Perilica je ok ali sušilica ako ruži, struže nakon samo 2g i 2mj znači da je totalno sr@anje. Ne radi se o zvuku "polijetanja - slijetanja aviona", već o zvuku mješalice za beton i to one sa sjeb....m lagerom. Majstori lažu i muljaju (svaki ima svoju verziju kvara) ali zajedničku cijenu popravka 950 kn.
Zeppe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 23:15   #35
Imam perilicu gorenje wa 61081,6 kg,800 okretaja..sto se tice pranja sve je ok,ali proizvodi uzasno zujanje kod okretanja bubnja i u pranju i u centrifugi. To zujanje se s vremenom ful pogorsalo,toliko da mi je bed koristit masinu navecer..serviser je bio dva puta,nista nije rijesio,kao uredjaj je ispravan i nema sta tu popravljat..citam na forumu da mnogi imaju problem sa glasnim zujanjem..Ima li netko ko je uspjesno rijesio taj problem,jer ako kupim novu masinu strah me da i ona ne pocne zujat..??
klaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 23:51   #36
i jos nesto...prema osobinm iskustvima koje perilice su najtise?
klaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 13:28   #37
Sto je skuplja to je tisa!
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 12:03   #38
molim savjet-čudan kvar na perilici

Jučer mi je perilica rublja prilikom pranja počela ispuštati zvukove koji se najbliže mogu opisati kao zvuk kad eksplodira žarulja. U toku ciklusa pranja se nekoliko puta čuo taj zvuk, a onda je izletio osigurač.
Može li mi netko reći o kakvom bi se kvaru tu moglo raditi i je li popravak skuplji od kupnje nove perilice (izbjegla bih trenutno kupnju nove ako je moguće)?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 17:24   #39
neznam dali je ovo pravo mjesto za pitanje ali eto..dečko je potrgao ručku na perilici, onu s kojom se otvara bubanj, povukao je prejako i ona se slomila, perilicu i dalje mogu otvoriti i zatvoriti i sad me zanima jel mogu samo tu ručku zamijeniti ili cijela vrata od bubnja i ako se može jel to možemo sami doma ili treba voziti u servis? pomoć.......
sinkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 21:56   #40
Savjet svima Kupite BOSCH. Mi imamo Bosch wfb 1005. Kupili smo ju 1997 (ili 98 nisam baš siguran). Nikad se nije pokvarila, ne ispušta čudne zvukove, i zviždi kao mlažnjak dok centrifugira (ali prilično tiho). Vrlo je jednostavna, ima 3 gumba i 2 kotača, jedan od programatora, i drugi za temperaturu. Prilično je inteligentna, i ne dopušta brljavljenje. Ne može se npr staviti lagano pranje - sintetika - i 95°. Možeš okrenuti na 95, ali neće grijati više od 30°. Nikada nikakvih problema nije bilo, eventualno treba malo jače stisnuti vrata da uhvati kontakt! Ne skače nikada, nije se pomaknula s mjesta gdje je stavljena ni milimetra, osim kad ju mi maknemo!
Što reći!!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.