Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2011., 10:19   #1
Istekla registracija-koliki je rok da registriram, a da ne platim kaznu?

Dakle, istekla mi je registracija prije 7. dana...auto ne vozim (stoji mi u garaži).. zanima me koliko mogu još ovako držati auto neregistriran, a da ne platim kaznu kad dođem registirat auto?
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 10:24   #2
15 dana
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 10:26   #3
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
Dakle, istekla mi je registracija prije 7. dana...auto ne vozim (stoji mi u garaži).. zanima me koliko mogu još ovako držati auto neregistriran, a da ne platim kaznu kad dođem registirat auto?
U roku od 15 dana moraš odjaviti auto i vratiti tablice. Ako to ne učiniš kazna je 700 kuna i dolazi ti na kućnu adresu po automatizmu, kompjuter je jednostavno izbaci.

Ako sada izađeš na cestu automatski si u prekršaju. Voziš neregistrirano/neosigurano auto i kazna je... to će netko drugi.

pozz

E
synop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 11:08   #4
Quote:
synop kaže: Pogledaj post
U roku od 15 dana moraš odjaviti auto i vratiti tablice. Ako to ne učiniš kazna je 700 kuna i dolazi ti na kućnu adresu po automatizmu, kompjuter je jednostavno izbaci.

Ako sada izađeš na cestu automatski si u prekršaju. Voziš neregistrirano/neosigurano auto i kazna je... to će netko drugi.

pozz

E
znači ako sam dobro shvatio u roku od 15 dana od dana isteka registracije moram ili registrirati auto ponovno ili odjaviti auto ukoliko ne želim platiti nikakvu kaznu?
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 11:30   #5
[QUOTE=synop;35542947]U roku od 15 dana moraš odjaviti auto i vratiti tablice. Ako to ne učiniš kazna je 700 kuna i dolazi ti na kućnu adresu po automatizmu, kompjuter je jednostavno izbaci.

A kak nije Tomi Horvatinčiču izbacilo za jahtu,a nije je rego 3 godine.??
Ili ćeš reći da po Ustavu nismo svi jednaki ??

Dakle nemoraš regat najmanje 3 godine,a onda kod suca se pozoveš na presedan zvan HOTO.
seneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 11:40   #6
a auto i barka su isto?
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 12:05   #7
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
znači ako sam dobro shvatio u roku od 15 dana od dana isteka registracije moram ili registrirati auto ponovno ili odjaviti auto ukoliko ne želim platiti nikakvu kaznu?
ako ne vratiš tablice u roku 15 dana kazna ti je 700kn
ako se budeš vozio unutar tih 15 dana i policija te uhvati kazna ti je 700kn za reg i od 5000 do mislim 15 za neosigurano vozilo, ali ako te uhvate da voziš kad prođe tih 15 dana kazna je 2000kn i skinu ti tablice, a za osiguranje opet isto...
__________________
Život je bolest koja se prenosi sex-om !!!
danhil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 13:12   #8
hvala svima na pomoći
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 01:20   #9
Quote:
synop kaže: Pogledaj post
U roku od 15 dana moraš odjaviti auto i vratiti tablice. Ako to ne učiniš kazna je 700 kuna i dolazi ti na kućnu adresu po automatizmu, kompjuter je jednostavno izbaci.

Ako sada izađeš na cestu automatski si u prekršaju. Voziš neregistrirano/neosigurano auto i kazna je... to će netko drugi.

pozz

E
od 5000-15 000 kn. + sudski troškovi.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 01:28   #10
Ima li neka mogucnost, da ukoliko je vlasnik vozila bio opravdano sprijecen,
da to vozilo odjavi i tablice vrati, ponavljam opravdano sprijecen,
a sto se moze i argumentirati kasnije, izbjegne se ta kazna?

Naprimjer, pomorci koji su ostali duze od ocekivanog na brodu,
ili ljudi koji ostali na duzem lijecenju nekamo van i slicno.
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 10:27   #11
teško.

odjaviti može i opunomoćenik ili netko iz familije sa tvojom osobnom. a teško je povjerovat da si sa sobom na brod odnio i ključeve auta i sve dokumente.
možeš probat ali nemaj velike nade.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 15:31   #12
Moj je bio nereg. nekih skoro 2 mj. i nije mi dosla kazna. Naravno reg sam ga cim sam bio u mogucnosti ali toliko su prenatrpani da ne stignu poslati kaznu na vrijeme. nebi vjerovali koliko imaju slucajeva.

Naravno ovaj moj slucaj je vjerojatno iznimka i zbog godisnjih odmora, ali koga sam god pitao nitko nije dobio kaznu prije nego je mjesec dana proslo, a znam podosta tih slucajeva.

Ako mozes drzi se zakonskog roka od 15 dana, a ako si sprijecen, drzi fige da ti ne posalju i rijesi barem u roku 1mj a ako ti ipak posalju napisi prigovor sa opravadanim razlozima ako ih imas i ako nisi kaznjavan prigovor ce ti biti uvazen.

Lijep pozdrav
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 17:52   #13
Quote:
romyo kaže: Pogledaj post
Ima li neka mogucnost, da ukoliko je vlasnik vozila bio opravdano sprijecen,
da to vozilo odjavi i tablice vrati, ponavljam opravdano sprijecen,
a sto se moze i argumentirati kasnije, izbjegne se ta kazna?

Naprimjer, pomorci koji su ostali duze od ocekivanog na brodu,
ili ljudi koji ostali na duzem lijecenju nekamo van i slicno.
A jel opravdano kad nemoš nać svoj auto i tablice? Prodao sam jednom i nakon njega u mjesec dana promjenilo se nekoliko vlasnika i auta nema, tablica nema, papira nema i jebga, šta sad.
Kazna stigla 700 kn plus još jedna za parkiranje 110 kuna.
Ako se kazna od 700 kuna plati dali se onda tablice moraju odjaviti?
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 18:51   #14
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post
A jel opravdano kad nemoš nać svoj auto i tablice? Prodao sam jednom i nakon njega u mjesec dana promjenilo se nekoliko vlasnika i auta nema, tablica nema, papira nema i jebga, šta sad.
Kazna stigla 700 kn plus još jedna za parkiranje 110 kuna.
Ako se kazna od 700 kuna plati dali se onda tablice moraju odjaviti?
pa ako si prodao auto imaš vjerojatno i kupoprodajni ugovor? uvijek je pametno kod prodaje auta platiti još i 22 kune pa uvjeriš i svoj primjerak kupoprodajnog ugovora, tako ovjeren je 100% važeći.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:26   #15
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post
A jel opravdano kad nemoš nać svoj auto i tablice? Prodao sam jednom i nakon njega u mjesec dana promjenilo se nekoliko vlasnika i auta nema, tablica nema, papira nema i jebga, šta sad.
Kazna stigla 700 kn plus još jedna za parkiranje 110 kuna.
Ako se kazna od 700 kuna plati dali se onda tablice moraju odjaviti?
Ne možeš odjaviti auto bez tablica, prometne dozvole i knjižice vozila. Tek kad prođe godinu dana od isteka zadnje registracije MUP ga odjavljuje po službenoj dužnosti. Ako imaš kupoprodajni ugovor, pokušaj se vaditi na njega u obrazloženju žalbe na kaznu.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 15:10   #16
a ako želimo odjaviti auto i prošlo je više od 20 dana od zadnje registracije? jel se pri odjavi plaća kazna ili?
violet girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 16:03   #17
Quote:
violet girl kaže: Pogledaj post
a ako želimo odjaviti auto i prošlo je više od 20 dana od zadnje registracije? jel se pri odjavi plaća kazna ili?
Ne, ti normalno odjavis auto, a kazna ti kasnije dode postom
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 16:18   #18
Quote:
violet girl kaže: Pogledaj post
a ako želimo odjaviti auto i prošlo je više od 20 dana od zadnje registracije? jel se pri odjavi plaća kazna ili?
Ne plaćaš kaznu pri odjavi, a nećeš je dobiti ni poštom ako si odjavila prije nego stisnu printanje kazni za sva vozila kojima je istekla registracija.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 19:38   #19
a šta ako auto nije odjavljen, kazna je došla i ja sada prodam taj auto?
jel moguč prepis na čovjeka koji bi kupio auto ili prije treba podmirit kaznu?
istipa622 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 19:46   #20
Quote:
istipa622 kaže: Pogledaj post
a šta ako auto nije odjavljen, kazna je došla i ja sada prodam taj auto?
jel moguč prepis na čovjeka koji bi kupio auto ili prije treba podmirit kaznu?
Samo ti plati kaznu, došla je tebi prije nego si prodao auto. Prijepis vjerojatno bude i bez toga moguć ali nisam sigurna
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.