Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 19:41   #21
Naravno da je 4 godine pravo vrijeme,zasto ne i ranije-cim dijete pocne shvacati.
Mozes iskoristiti i mnoge bajke,npr.Crvenkapicu (prica sa nepoznatim zlim vukom),Vuka i 7 kozlica (otvaraju vrata vuku koji se pretvara da je mati) i sl.
Ja sam svojevremeno sinu doma sa igrackama "radila" igrokaze-kako to otprilike moze biti i ako ga nedajboze neko pokusa povrijediti da vristi iz sveg grla.
Jako je bitno da djeca uopce ne zapocinju razgovor sa nepoznatim odraslim osobama,ako uz sebe nemaju nekog svog,da nista ne prihvacaju od takvih osoba ili nekud odu sa njom.
Ja sam inace po prirodi nepovjerljiva,pogotovo od kad sam i kcer dobila.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 19:50   #22
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
i to ih čini potpuno sigurnima od pedofila, jednako kao što je žena u badiću, neku ne-plažnu odjeću da ne spominjemo, potpuno sigurna od seksualnih nasilnika i nikad u povijesti nije zabilježen nijedan slučaj seksualnog zlostavljanja žene koja u tom trenutku nije već bila posve gola.

not.

za ne povjerovati, ali nekim su pedofilima seksualno privlačna i djeca u donjem rublju. nekima i odjevena. a ultrazoom fotoaparati su prilično jeftini ovih dana.


daleko je veća vjerojatnost da će vam djecu seksualno zlostavljati obiteljski "prijatelji", članovi obitelji, rođaci, osobe od povjerenja u koje uopće ne sumnjate, nego da će ih nepoznat netko pozvati da mu uđu u auto da im da bombone i onda ih seksualno zlostavljati.
Da,ja se daleko vise bojim tih poznatih ljudi.
I na nerve mi idu oni koji toooliko vole tudju malu djecu,krevelje se,maze ih i govore im da su slatki.Moguce da sam paranoicna,ali u takvima gledam potencijalne pedofile.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 11:09   #23
da se razumijemo jos jednu stvar: nisu pedofili jedina opasnost za dijete ,a li je to samo jos jedan razlog vise da se djetetu objasni jasno i ultimativno da ne vjeruje nepoznatima
postoje otmicari i provalnici, postoje sadisti , postoje raznorazni tipovi ljudi za koej ne zelimo da nase dijete dode s njima u dodir
osobno sam jako protiv toga da se npr. dijete javlja na telefon i otvara vrata
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 01:52   #24
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
protiv pedofila znam samo jedno sredstvo, ali je nelegalno i vrlo crno ocjenjeno na stranicama homanosti

zaista, ne bih ni od čega prezala da mi netko takvim očima pogleda dijete.

ps: zlostavljana sam pa i sad razmišljam o tome što bih učinila mazgi koja je to radila
Također mi je vrlo žao zbog tvog lošeg iskustva, i potpuno se slažem s ostalim što si napisala. Ako su neizlječivi, a struka kaže da jesu, onda ih treba maknuti. Najbolje po mojem bi bilo -maknuti ih zauvijek. A humanisti i borci za ljudska prava neka laprdaju koliko hoće, mislim da se prvenstveno treba biti human prema djeci i normalnijem ostatku društva. (To također smatram i za psihopate, piromane i dr. ali da ne idem off ).

A sada on -svakako mislim djecu uputiti u sva ova pravila koja su već prethodno naveli -ne s nepoznatima, nema ih tko osim doktora u našem prisustvu dirati, itd. A uostalom, uvijek je netko -bilo ja, mm ili baka- s njima, i mislimo biti što više možemo i ubuduće. Doista mi nisu jasni roditelji koji su u stanju ne nadzirati svoje dijete u ova luda vremena, nego ga pustiti da samo landra po plaži, bazenu, ulici, i kojekuda.

Što se tiče sigurnosti na netu -imam Kasperskog, koji ima opciju Parental control, ali budući maleni ima tek 2,2 god, nisam ju još uključila, ali namjeravam čim počne malo ozbiljnije prčkati po kompu, a imam i neke slične programe na DVD-ovima koji dolaze uz BUG, VIDI i dr. časopise (OK -to će do onda zastariti, ali se nadam novim izdanjima). Također im mislim isprintati i zakeljiti pored monitora listu s pravilima ponašanja na netu -nešto ko 10 zapovijedi.

I naravno -razgovor, razgovor, i razgovor sa djecom -uvijek i čim više.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 09:40   #25
Ma nije bed (nije bilo child abuse, iako sam bila ispod 18, ali ipak i djevojka).

Meni je nepojmljivo kako u americi morate živjeti u kvartu s njima, oni su još i navedeni kao takvi...ma kraj mene ne bi dugo živio.

Svome djetetu ću dobro objasniti sve prijetnje kad buide dovoljno staro, a dotad po starinski - ne pričaj sa strancima i ne uzimaj ni od koga ništa.

Mislim, ja sam isto napadač, mama koja napada tuđu djecu po parkovima, tj. jaaaako volim ekipicu beba koju imam u parku, ali to je drugo, i ja svoje vodim sa sobom pa ga druge mame gnjave, ali neki ljudi po ulici i što ti ja znam - dovoljno je reći baš je sladak ili tako nešto
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 18:38   #26
Ne zanosite se da pedofili vrebaju preko interneta, na plaži isl. Oni su oko vas, naizgled normalni i uglavnom sexualno nastrani. A što se policije tiče, više problema će te imati vi nego oni.Neki roditelji guraju svoju dijecu pedofilima i ako su se dijeca požalila na ponašanje dotičnog (moja bivša). Ne očekujte pedofile samo u muškarcima i to je zabluda. Isto tako ne očekujte da vas društvo zaštiti jer to je naš problem a ne njihov.
Možete mi vjerovati jer govorim iz vlastitog iskustva.
Ja ću svoj problem riješiti sam ako društvo ne poduzme ništa a Vi???
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 14:40   #27
Jel moze netko od modova izmijeniti naslov ove teme, jer ove greške bodu u oči?
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 15:12   #28
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
Jel moze netko od modova izmijeniti naslov ove teme, jer ove greške bodu u oči?
Potpisujem, lektorskim potpisom
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 15:30   #29
što bi vi napravili da u šetnji gradom,turisti oće vaše dijete fotografiratI? Par puta sam se našla u situaciji da me pitaju smiju li F fotografirati,a ja ne znam što bih rekla. Kad se sad sve svodi na tu fakin pedofiliju. Recimo,muž i žena 50-ak godina,imaju onaj malo jači fotić,rekla bih da se bave fotografiranjem i što ću ja sad njima reći

Sad je sve pod povećalom,tako reći ne smije otac držati sina za ruku da ga se ne bi krivo shvatilo. Pedofilije je bilo uvije,samo se sad puno više čuje za to i praktički bi trebali djecu od svakog micati

Ima jedan freak stari kojeg srećem po gradu i jedno je zastao i rekao kako imam lijepo dijete,onda je nadodao je je mali puno ljepši od mame. Neki dan,nas grupica mama sa djecom,on uleti i kaže kako imamo lijepu djecu,puno ljepše nego što smo mi
Jel se on to zahebava ili je stari pedofilčina kojeg treba išamarati
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 15:35   #30
mislim da ću sa svojim djetetom razgovarat o nekim stvarima kad bude dovoljno odrasla da razumije o čem pričam
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 16:14   #31
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
što bi vi napravili da u šetnji gradom,turisti oće vaše dijete fotografiratI? Par puta sam se našla u situaciji da me pitaju smiju li F fotografirati,a ja ne znam što bih rekla. Kad se sad sve svodi na tu fakin pedofiliju. Recimo,muž i žena 50-ak godina,imaju onaj malo jači fotić,rekla bih da se bave fotografiranjem i što ću ja sad njima reći

Sad je sve pod povećalom,tako reći ne smije otac držati sina za ruku da ga se ne bi krivo shvatilo. Pedofilije je bilo uvije,samo se sad puno više čuje za to i praktički bi trebali djecu od svakog micati

Ima jedan freak stari kojeg srećem po gradu i jedno je zastao i rekao kako imam lijepo dijete,onda je nadodao je je mali puno ljepši od mame. Neki dan,nas grupica mama sa djecom,on uleti i kaže kako imamo lijepu djecu,puno ljepše nego što smo mi
Jel se on to zahebava ili je stari pedofilčina kojeg treba išamarati
Slično se desilo mm pred cca 3 mjeseca kad je bio sam s malim -sjeo na klupicu u Centru, kad neki stari prdonja sjedne do njih, i kaže mm "ako je ovaj mali tvoj , naj__o si!" , našto je mm isukao šaku i pita ga kako on to misli, a ovaj počeo mucati da "nije tako mislio"... a kako je?
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 17:47   #32
ja sam natrčala na jednog u bližoj okolini. zapaprila sam mu život svim legalnim postupcima. istražni postupak je pokazao da je uistinu bilo razloga za to. nadam se da su mu noći u zatvoru vatrene. toplo se nadam.
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 18:51   #33
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
što bi vi napravili da u šetnji gradom,turisti oće vaše dijete fotografiratI? Par puta sam se našla u situaciji da me pitaju smiju li F fotografirati,a ja ne znam što bih rekla. Kad se sad sve svodi na tu fakin pedofiliju. Recimo,muž i žena 50-ak godina,imaju onaj malo jači fotić,rekla bih da se bave fotografiranjem i što ću ja sad njima reći

Sad je sve pod povećalom,tako reći ne smije otac držati sina za ruku da ga se ne bi krivo shvatilo. Pedofilije je bilo uvije,samo se sad puno više čuje za to i praktički bi trebali djecu od svakog micati

Ima jedan freak stari kojeg srećem po gradu i jedno je zastao i rekao kako imam lijepo dijete,onda je nadodao je je mali puno ljepši od mame. Neki dan,nas grupica mama sa djecom,on uleti i kaže kako imamo lijepu djecu,puno ljepše nego što smo mi
Jel se on to zahebava ili je stari pedofilčina kojeg treba išamarati
Turistima bih lijepo rekla da moje dijete NE smiju fotografirati.Zbog cega bi im vjerovala da nisu nastrani?!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 18:53   #34
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
ja sam natrčala na jednog u bližoj okolini. zapaprila sam mu život svim legalnim postupcima. istražni postupak je pokazao da je uistinu bilo razloga za to. nadam se da su mu noći u zatvoru vatrene. toplo se nadam.
Svaka cast,zeno!
Nadam se i ja da mu se dupe u zatvoru ne hladi...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 19:26   #35
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Svaka cast,zeno!
Nadam se i ja da mu se dupe u zatvoru ne hladi...
a zahvaljujući pravnom sustavu i minimumu kazne koje je dobio mogu živjet u strahu za svoje dijete do kraja života.. smeće jedno, užareno dupe 50 godina mu ne bi bilo dosta da se opere..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 20:22   #36
U ovom svijetu pedofili imaju više mjesta nego djeca. On u svojoj ćeliji otvorenog tipa uživa na leđima poreznih obveznika, a djeca nemaju poštenih parkića za igranje i moraju se bojati izaći van
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 21:22   #37
Kada vodim djete na more,uvijek ima kupaći,ne znam,ne volim da se kupa gola,ali isto tako ne možeš nikada znatkada će ti netko slikat djete,bilo u kupaćima,bilo golo.Najgore mi je kada sam u šetnji,pa to je strašno,staju ljudi,gledaju mi malu,dosta starijih ljudi,muškaraca ,žena,a meni uvijek u glavi misao tko zna sa kojom namjerom staju ili šta već.
Najgora mi je situacija kada dođe neki stariji djeda,možda čovjek nema nikakvu zlu namjeru,možda nema unuke ,pa se veseli djeci,ali meni je u glavi uvijek neki klik vezan za pedofiliju.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 22:19   #38
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Ja imam dečke i isto se brinem. Na žalost, vidim da imam i razloga. Jednom sam na plaži snimila par koji je dva puta uspio uperiti fotoaparat u mog malog klinju, baš u trenutku kad sam se ja bavila nečim drugim. Prvi put sam ih samo prostrijelila pogledom, maknuli su fotoaparat istog trena. Drugi put sam iskopala mobitel iz ruksaka, a oni su nestali u roku keks i time definitivno dokazali da im namjere nisu baš bile časne . Iako, nije mi ni danas jasno kakve su mogle bit, moji klinci su isto uvijek na plaži u gaćicama, i uopće se ne obazirem na one koji me smatraju luđakinjom.
Iz mog kuta gledano ja bi bez imalo srama otišla ko iz topa ravno njima i zahtijevala da vidim snimljeno - naravno ako si bila sigurna da je upereno u njega
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 23:57   #39
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da se razumijemo jos jednu stvar: nisu pedofili jedina opasnost za dijete ,a li je to samo jos jedan razlog vise da se djetetu objasni jasno i ultimativno da ne vjeruje nepoznatima
postoje otmicari i provalnici, postoje sadisti , postoje raznorazni tipovi ljudi za koej ne zelimo da nase dijete dode s njima u dodir
osobno sam jako protiv toga da se npr. dijete javlja na telefon i otvara vrata
potpisujem. To sam naučila svoju malu. Čak i kad sam ja doma. Imala sam kod frednice jednu situaciju. Ja sa svojom malom upravo na izlasku iz njezinog stana sa svojom tada 2 - godišnjakinjom. Netko zvoni na vrata. Ja pogledam kroz otvor na vratima i velim frendici jel ti nekoga očekuješ? Ja poznam sve njezine. Ona kaže ne. Njezin muž je bio doma u dnevnom boravku a mi se taman motale ispred vrata. Moja bistra frendica mu otvori. A tamo... Potpuno pijani lik od nekih 40 godina koji postavi nogu između vrata, nešto frflja i pokušava ući. Klinci u hodniku se izbezumili. Ja ga onako pijanog odgurnem i uspijem zaključati. Došao njezin muž iz dnevnog boravka i sredio stvar. Ali što da je neko dijete bilo samo u kući???? Grozota. A tipa nitko od nas nije poznavao.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 00:41   #40
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
a zahvaljujući pravnom sustavu i minimumu kazne koje je dobio mogu živjet u strahu za svoje dijete do kraja života.. smeće jedno, užareno dupe 50 godina mu ne bi bilo dosta da se opere..
Treba ga javno raskrinkati.Ako nekima padne saka,bojat ce se do kraja zivota da ce morat pojest vlastiti k...c!
Samo mu se ne smije tajit identitet.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.