Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 14:42   #1
Question Štetnost cjepiva protiv Hepatitisa B

Dali je istina da je cjepivo protiv Hepatitisa B štetno
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:30   #2
Ovisi sto mislis pod "stetno".

Ja sam se cijepio u 6. razredu osnovne. Mislim da smo mi bili prva generacija koja se obavezno cijepi.
Uglavnom, jos sam ziv

Inace, guglanjem sam otkrio da je 2006. 19 osoba prijavilo nuspojave nakon primanja cjepiva. 13 od njih je osjecalo vrtoglavicu i glavovoblje.

"Glavobolje i vrtoglavice, ponekad praćene mučninom ili parestezijama su nastupile neposredno poslije ili u roku od par sati nakon cijepljenja. Sve su prošle u roku od par sati. Obzirom da nema objektivnih znakova bolesti, kod ovih stanja teško je razlučiti radi li se o psihogenoj reakciji na cijepljenje ili o nuspojavi cijepiva."

http://www.hzjz.hr/epidemiologija/nuspojave2006.pdf

Eventualno kod novorodencadi
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:50   #3
Ja sad jesam 6.r osnovne i trebali smo se cijepiti prije kojih 2 mj, ja sam svaki put lagao da sam uzeo antibiotik te se nijednom nisam cijepio. Mislim da ta cjepiva oslabljuju imunitet.
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 19:02   #4
Ne razumijem se toliko u medicinu, ali donekle da. Mozda par dana budes imao oslabljen imunitet.
Najvaznije je da shvatis kako te cijepivo zapravo stiti od opake boleštine.

Najbolje je posavjetovati se sa lijecnikom.

Nemoj propustiti sansu za cijepljenje, jer se naknadnim cjepljenjem izlazes velikom riziku.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:59   #5
Cijepila sam se protiv toga,i niš mi nije.
Nikakve nuspojave,nikakve boleštine,samo mi malkice hladnoća i nagla promjena vremena škodi,inače sam zdrava kao dren.
Glavobolja ili muka je normalna pojava nakon što se cijepiš protiv bilo čega.
U moj razred bilo koji 2-3 dana odsutno koja manjina,kasnije je sve uredu.
Ne znam čega se bojiš,ne pogodi to svakoga,možda one malo osjetljivije no to je vrlo kratkotrajno.
Radije se sinko ti cijepi,da te kasnije ne uvati.
Bolje spriječiti nego liječiti
pahulja8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:43   #6
Ali tko kaže da to nije ista stvar kao cjepivo protiv svinjske gripe. Često se netko zna cijepiti protiv nečega pa se razbolio, lječnici kažu da je to 'mutirani' virus.
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 16:24   #7
ne vjeruj forumašima, ne vjeruj meni, ne vjeruj da netko zna pa će ti reći nego sam saznaj. pitaj onoga tko te želi cijepiti ovo:

1. Možete li nam pokazati jednu dvostruko-slijepu, placebo kontroliranu studiju, koja bi pokazala da su cjepiva sigurna i učinkovita?
2. Možete li nam pokazati ijedan znanstveni dokaz iz bilo koje studije koji bi mogao potvrditi dugoročnu sigurnost i učinkovitost cjepiva?
3. Možete li nam pokazati neki znanstveni dokaz koji bi pokazao da se smanjenje bolesti igdje u svijetu u bilo kojem trenutku u povijesti može prepisati cijepljenju?
4. Možete li nam objasniti kako je znanstveno dokazana sigurnost i mehanizam cjepiva u ljudskom tijelu, ako se njihova farmakokinetika nikad ne ispituje i analizira u studijama cjepiva?
5. Možete li nam dati neko znanstveno objašnjenje kako je injektiranje potvrđenog neurotoksina u ljudski organizam korisno po ljudsko zdravlje i sprječava bolesti?
6. Možete li nam pokazati znanstvenu procjenu korisnosti ubrizgavanja neurotoksina, koja bi potvrdila da korisnost premašuje rizike po ljudsko zdravlje u cilju sprječavanja bolesti?
7. Možete li nam dati znanstveno objašnjenje kako je zaobilazak dišnih putova (sluznice) prednost i kako izravno ubrizgavanje virusa u krvotok poboljšava imunološko funkcioniranje i sprječava buduće infekcije?
8. Možete li nam dati znanstveno objašnjenje kako će cjepivo onemogućiti viruse da mutiraju?
9. Možete li nam dati znanstveno objašnjenje kako cjepivo može pomoći zaraženoj osobi ako se ne zna točna konfiguracija virusnog soja ili ako cjepivo nije razvijeno za baš taj soj?

točka broj 6 čl. 21. Zakona o zdravstvenoj zaštiti NN 121/2003 - U ostvarivanju zdravstvene zaštite svaka osoba ima pravo na točno informiranje i pouku o svim pitanjima koja se tiču njezina zdravlja

čl. 21. Zakona o zdravstvenoj zaštiti NN 121/2003: U ostvarivanju zdravstvene zaštite svaka osoba ima pravo na:
Točka 8. odbijanje da bude predmet znanstvenog istraživanja bez svoje suglasnosti, ili bilo kojega drugog pregleda ili medicinskog postupka koji ne služi dijagnosticiranju bolesti i njezinom liječenju.

Ja sam otac i ta pitanja sam postavio već nekolicini doktora i pedijatra i nisu mi znali dati konkretne odgovore. zbog toga ne cijepim svoje dijete. kada će mi netko znati dati te odgovore i uvjeriti me da je cijepljenje ispravno onda ću svoje dijete odvesti na cijepljenje. tvoji roditelji isto tako moraju dati pristanak za tebe. pozdrav!

Zadnje uređivanje tezulja : 02.06.2010. at 16:29.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 20:55   #8
Quote:
tezulja kaže: Pogledaj post
ne vjeruj forumašima, ne vjeruj meni, ne vjeruj da netko zna pa će ti reći nego sam saznaj. pitaj onoga tko te želi cijepiti ovo:

1. Možete li nam pokazati jednu dvostruko-slijepu, placebo kontroliranu studiju, koja bi pokazala da su cjepiva sigurna i učinkovita?
2. Možete li nam pokazati ijedan znanstveni dokaz iz bilo koje studije koji bi mogao potvrditi dugoročnu sigurnost i učinkovitost cjepiva?
3. Možete li nam pokazati neki znanstveni dokaz koji bi pokazao da se smanjenje bolesti igdje u svijetu u bilo kojem trenutku u povijesti može prepisati cijepljenju?
4. Možete li nam objasniti kako je znanstveno dokazana sigurnost i mehanizam cjepiva u ljudskom tijelu, ako se njihova farmakokinetika nikad ne ispituje i analizira u studijama cjepiva?
5. Možete li nam dati neko znanstveno objašnjenje kako je injektiranje potvrđenog neurotoksina u ljudski organizam korisno po ljudsko zdravlje i sprječava bolesti?
6. Možete li nam pokazati znanstvenu procjenu korisnosti ubrizgavanja neurotoksina, koja bi potvrdila da korisnost premašuje rizike po ljudsko zdravlje u cilju sprječavanja bolesti?
7. Možete li nam dati znanstveno objašnjenje kako je zaobilazak dišnih putova (sluznice) prednost i kako izravno ubrizgavanje virusa u krvotok poboljšava imunološko funkcioniranje i sprječava buduće infekcije?
8. Možete li nam dati znanstveno objašnjenje kako će cjepivo onemogućiti viruse da mutiraju?
9. Možete li nam dati znanstveno objašnjenje kako cjepivo može pomoći zaraženoj osobi ako se ne zna točna konfiguracija virusnog soja ili ako cjepivo nije razvijeno za baš taj soj?

Ja sam otac i ta pitanja sam postavio već nekolicini doktora i pedijatra i nisu mi znali dati konkretne odgovore. zbog toga ne cijepim svoje dijete. kada će mi netko znati dati te odgovore i uvjeriti me da je cijepljenje ispravno onda ću svoje dijete odvesti na cijepljenje. tvoji roditelji isto tako moraju dati pristanak za tebe. pozdrav!
1. Ti bi sad zdrave ljude zarazio bolešću s tim da si im prije dao placebo i tako dokazivao?
2. Učinkovitost. Test na TBC-4.tip preosjetljivosti. Reakcija organizma koja potvrđuje reakciju na patogen protiv kojeg je cijepljeno. Sigurnost. Svaka osoba koju sretneš na ulici je cijepljena 10ak puta (ili više). Koliko ih imalo problema? Piše ih gore 13 od 19 vrtoglavice i sl. To je ništa u usporedbi s bolešću. S tim da je većina (ako ne sve) psihološki. Bio sam s frendom kojem se vrtilo nakon cijepljenja. Kako znam da je psihološki? Zato jer sam bio s njim kad je davao krv i vadio krv. Preznojavao bi se i padao kad bi vidio iglu.
3. Istrijebljene velike boginje.
4. A kako misliš ispitivat farmakokinetiku? Znaš o kojim se količinama radi i da se ništa ne izlučuje. I znaš da tvoj imunitet to riješi. Farmakokinetika čemu? Mehanizam se djelovanja cjepiva barem zna i nije baš kompliciran.
5. Troll argument. Svaka tvar je toksična, svaka. Količina, konc. i sl. Za mehanizam viditi imunologiju i odgovor organizma na toksine.
6. Svako cjepivo pruža zaštitu u određenom (jako velikom) postotku na neko vrijeme i to možeš nać. Vidi kolko ljudi oboli od neke bolesti u svijetu, vidi kolko cijepljenih ljudi najebe pa računaj.
7. A ubrizgavaju se virusi? ono, zdravi i funkcionalni? Ovako možda imaš točno određene paremetre s kojima barataš? Količinu, koncentraciju tvari i sl.
Zašto je tako dobro ići preko sluznice? Ona je zaštita, koja se isto može probiti. Ništa od čega virusi bježe. Za ostatak proučiti pitanja 4. i 5. ponavljaš se.
8. Neće. Niti itko tvrdi da hoće.
9. A pomoći će što točno, gledanje u čovjeka koji je bolestan? Šta smatraš pod "točnom konfiguracijom"? Određeni sojevi virusa su zastupljeni u određenim postocima, zna se kolika je zaštita. Neki virusi ne mutiraju brzo i s njima nam je lakše. Virus influenze je druga priča.


Ništa ne pruža 100% zaštitu, niti je svako cijepljenje potpuno opravdano. Ona koja se nalaze u kalendaru obaveznih - jesu!
Djeca se moraju cijepiti protiv onoga što je kalendarom predviđeno, tako stoji u zakonu. Onaj roditelj koji to brani (osim što čini štetu djetetu) podliježe zakonskim sankcijama (ne znam koje su).
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 22:57   #9
child in time, kada odrasli ljudi ne razumiju i ne poznaju temu o kojoj se priča, onda se suzdrže od komentara. Predlažem, i tebi isto. pozdrav!
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 23:23   #10
The European Forum for Vaccine Vigilance is a coalition of groups and persons in Europe that wish to inform the general public, the politicians, and the press about vaccination adverse effects.

http://www.vaccinatieschade.be/efvvwebsite/e2.html

The Hepatitis B vaccine was the most often blamed for autoimmune and joint diseases and various poorly defined pathologies falling under the generic term of "chronic fatigue".

Pozivam svakoga da ako ima kakve provjerene i točne informacije o korisnosti cijepljenja da ih proslijedi. Molim konkretne podatke gdje se što može naći, a kao okvirni vodič mogu služiti gore postavljena pitanja. Priče i naklapanja o tome što je tko čuo i mislio nisu korisna i prepričana su stotine puta.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 00:19   #11
Poznajem osobu koja je jedva preživjela posljedice cijepljenja inače "rutinskog" cjepiva protiv hepatitisa B protiv kojeg se cijepila više puta u sklopu svojeg posla, kao liječnica, ali nakon tog zadnjeg cijepljenja sigurno ne bi preživjela da nije bila liječnica. Osobu neću imenovati, ali ima čak i vrlo istaknutu funkciju iz područja svoje medicinske struke u Hrvatskoj. Posljedice toga cijepljenja su bile tako strašne da je ležala 2 mjeseca najprije u komi, a onda s neprekidnim epileptičkom napadima, otkazivanjem organa itd., a da joj njezini kolege u Hrvatskoj nisu mogli pomoći. Uspjela je preživjeti tako što je otpremljena u ajurvedsku kliniku u Švicarsku gdje je bila mjesec dana u sanatoriju i nakon toga na kućnom oporavku nekoliko mjeseci. Posljedice na jetri ima i danas, nakon 10 godina. Rekla mi je da je to bila doza cjepiva koju su dobili od nekog drugog proizvođača. Naravno da se više nikada neće cijepiti.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 11:29   #12
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Naravno da se više nikada neće cijepiti.
zašto naravno?
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 16:23   #13
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
zašto naravno?
Zato što je jedva preživjela i ne želi se više dovoditi u situaciju rizika od nuspojava cjepiva. Tako mi je rekla. Ne znam zašto ti je to tako čudno?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 18:42   #14
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Zato što je jedva preživjela i ne želi se više dovoditi u situaciju rizika od nuspojava cjepiva. Tako mi je rekla. Ne znam zašto ti je to tako čudno?
čudno mi je jer
a) mi cijela priča zvuči izmišljeno
b) zato što je razvila nuspojavu na jedno cijepivo, za koje i sama zna da nije bilo od standardne firme, mi se cini totalno iracionalno izbjegavati sva cijepiva
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 23:55   #15
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
čudno mi je jer
a) mi cijela priča zvuči izmišljeno
b) zato što je razvila nuspojavu na jedno cijepivo, za koje i sama zna da nije bilo od standardne firme, mi se cini totalno iracionalno izbjegavati sva cijepiva
Pa, tvoje je pravo da tako misliš, ako želiš. Ja ti tu ne mogu pomoći.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:54   #16
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Ovisi sto mislis pod "stetno".

Ja sam se cijepio u 6. razredu osnovne. Mislim da smo mi bili prva generacija koja se obavezno cijepi.
Uglavnom, jos sam ziv

Inace, guglanjem sam otkrio da je 2006. 19 osoba prijavilo nuspojave nakon primanja cjepiva. 13 od njih je osjecalo vrtoglavicu i glavovoblje.

"Glavobolje i vrtoglavice, ponekad praćene mučninom ili parestezijama su nastupile neposredno poslije ili u roku od par sati nakon cijepljenja. Sve su prošle u roku od par sati. Obzirom da nema objektivnih znakova bolesti, kod ovih stanja teško je razlučiti radi li se o psihogenoj reakciji na cijepljenje ili o nuspojavi cijepiva."

http://www.hzjz.hr/epidemiologija/nuspojave2006.pdf

Eventualno kod novorodencadi
To su psihološke reakcije onih koji se boje inekcije moj fren je uvijek padao u nesijest kad je bilo cijepljenje koj put prije koj put poslije cijeplenja.
Sttrašno mu se vrtilo i kad je pao u nesvjet "sanjao" je da pada u crnu rupu.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:57   #17
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Poznajem osobu koja je jedva preživjela posljedice cijepljenja inače "rutinskog" cjepiva protiv hepatitisa B protiv kojeg se cijepila više puta u sklopu svojeg posla, kao liječnica, ali nakon tog zadnjeg cijepljenja sigurno ne bi preživjela da nije bila liječnica. Osobu neću imenovati, ali ima čak i vrlo istaknutu funkciju iz područja svoje medicinske struke u Hrvatskoj. Posljedice toga cijepljenja su bile tako strašne da je ležala 2 mjeseca najprije u komi, a onda s neprekidnim epileptičkom napadima, otkazivanjem organa itd., a da joj njezini kolege u Hrvatskoj nisu mogli pomoći. Uspjela je preživjeti tako što je otpremljena u ajurvedsku kliniku u Švicarsku gdje je bila mjesec dana u sanatoriju i nakon toga na kućnom oporavku nekoliko mjeseci. Posljedice na jetri ima i danas, nakon 10 godina. Rekla mi je da je to bila doza cjepiva koju su dobili od nekog drugog proizvođača. Naravno da se više nikada neće cijepiti.
laž!!! spasila ju je ajurvedska "medicina". LOL
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:56   #18
Pozdrav svima! Dugo tema nije dizana, pa se nadam da će naći tkogod pametan i odgovoriti mi na postavljeno ili me bar uputiti na nekog tko će to znati (nije bitno alternativac ili tkogod sa 'znanstvenom' pozadinom).

Dakle, prema novom (dobro, ne novom, ali novijem) kalendaru cijepljenja, bebe u rodilištu se cijepe protiv Hepatitisa B. ZAŠTO? Najrađe bih vikala, ali mislim da ni viku ni buku nitko neće čuti pa ću razumo, argumentirano objasniti što me muči.


Dakle, hepatitis B u Hrvatskoj nije toliko raširen da bismo govorili o epidemiji. Potom put prijenosa je takav da se tek rođena beba nema skoro pa nikakve šanse zaraziti ovim virusom. (veća je šansa da će novorođenče iz istopada dobiti gripu tijekom zimskih mjeseci, no to ne znaći da ih odmah u rodilištu cijepimo, zar ne??).

Tko je to odobrio i zašto? Koja je svrha ovog cijepljenja, što se time želi postići? Ima li ikakva studija koja dokazuje učinkovitost? (kod odraslih u slučaju kontinuiiranog kontakta s mogućim prijenosnicima zaraze se vrši docjepljivanje svakih 5-10 godina ili prema nalazu antigena, tj. non-reaktori se cijepe i češće od navedenog, ima li dakle navedeno cjepivo veću učinkovitost kod malih beba i znaći li to da se ne trebaju tijekom cijelog života više nikad cijepiti? Kakva su i kada napravljena ikakva istraživanja o tom cjepivu kod male djece pogotovo kod djece koja su rođena s nedovoljno razvijenom jetrom?

Imam previše pitanja u svezi ovoga, a da bi stvar bila gora naišla sam i na ovaj članak http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...toj-djeci.html

gdje prof. A. Hebrang navodi kako cjepivo nije bilo dovoljno istraženo te ga nisu u njegovo doba htjeli prihvatiti, a sad eto, ipak jesu. Zbog čega javnost šuti? Da li je Hrvatska postala zemlja 3. svijeta i 'smeće' u kojem se testiraju lijekovi i na djeci?! Je li to uistinu tako?
megi10101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:36   #19
Hepatitis B je upalna bolest jetre, koju uzrokuje virus. Ako se bolest razvije, može dovesti do ciroze ili primarnog karcinoma jetre. Sve djeluje dovoljno strašno, da bi se prepustilo slučaju, zar ne? Cijepljenje protiv hepatitisa B ušlo je u obavezni program cijepljenja prije 9 godina za 12-godišnjake a odnedavno se cijepi sva novorođenčad i to u prvih 12 sati života. Naravno, proizvođač cjepiva(GlaxoSmithKline) ima „edukativnu“ stranicu na hrvatskom, gdje vas jednostavnim rječnikom pokušavaju uvjeriti u VAŽNOST ZAŠTITE OD OPAKE BOLESTI. TAKO IZBJEGAVATE PREURANJENU SMRT.

Cjepivo protiv hepatitisa B je jedno od najkontroverznijih u pedijatrijskoj praksi. Reći ću vam i zašto... Kao prvo, hepatitis B je vrlo rijetka bolest. (Kada bi se cijepili protiv svih bolesti jednake pojavnosti, nekoliko desetaka cjepiva bilo bi malo. Mislite da je to rješenje za zdravlje?) Prema analizi Centra za kontrolu bolesti, zaraženo je svega 0,001% djece mlađe od jedne godine (a 0,2% cjelokupne populacije). VAŽNO JE NAPOMENUTI DA SE 95% ZARAŽENE DJECE IZLIJEČI SAMO OD SEBE I NIKADA SE VIŠE NE ZARAZI. Steknu prirodni imunitet, koji je neusporedivo bolji i trajniji od svakog drugog. Uglavnom, TIJELO IMA MOGUĆNOSTI DA RIJEŠI PROBLEM BEZ TUĐE POMOĆI I SVAKI DRUGI SCENARIJ JE RIJETKI IZUZETAK. Dječje izuzetke ćemo vrlo lako pobrojati. Prema američkim izvorima, svega NEKOLIKO SLUČAJEVA GODIŠNJE. Zbog njih se cijepe svi. Kako ćemo vidjeti, zbog toga i podosta riskiraju...

Dijete se može zaraziti virusom hepatitisa B tijekom poroda od majke, koja je kronični nosilac virusa(vrlo rijetko), preko manjih rana, ugriza i ogrebotina(još rjeđe), kontaminiranim iglama i rizičnim seksom. Čak i ako je majka zaražena, IZGLEDI ZA OBOLIJEVANJE DJETETA NISU VEĆI OD 5%. Da li se cijepimo ISKLJUČIVO ZBOG PROSTITUCIJE I NARKOMANIJE?

Cjepivo protiv hepatitisa B proizvodi se čistim genetskim inženjeringom i sadrži uobičajene vrlo štetne sastojke, kao što su formaldehid i aluminij. Iako proizvođač spremno ističe da su ozbiljne nus-pojave iznimno rijetke, to treba uzeti s prilično rezerve. LIJEČNICI IH RIJETKO PRIJAVLJUJU, JER IH JE MEDICINSKA PROPAGANDA UVJERILA DA TOGA NE MOŽE BITI. Ne zaboravimo, CJEPIVA SU NEDODIRLJIVA OKOSNICA ZDRAVSTVENOG SUSTAVA. No, da li sve završava s prolazno povišenom temperaturom, osipom, povraćanjem ili proljevom?

U zadnjih desetak godina, nadležnim američkim službama prijavljeno je 439 SMRTNIH ISHODA ZBOG CIJEPLJENJA PROTIV HEPATITISA B. Uz to, više od 10.000 djece završilo je na hitnom traktu. Prijavljene ozbiljnije posljedice uključuju autoimunološke bolesti, artritis, neurološka oštećenja, gubitak vida, dijabetes, oštećenja jetre i bubrega. (Procjena je da 95% ovakvih posljedica ostaje ZAUVIJEK NEPRIJAVLJENO.) Proizvođač vrlo stidljivo priznaje da su mogući i encefalitis, multipla skleroza, padavica i još štošta. Francuska je već izbacila ovo cjepivo iz programa za novorođenčad.

Prema jednoj anonimnoj anketi, 87% pedijatara misli da je ovo cjepivo TOTALNO PROMAŠENO U DOJENAČKOJ DOBI. Ako mislite da će vam dijete zagaziti u prostituciju ili narkomaniju, tada se MOŽDA i može razmišljati o nekakvoj zaštiti. Korist veća od rizika tek je izuzetak. Univerzalno cijepljenje teško se ičim može opravdati. .
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:24   #20
Ja sam odbila to cjepivo u rodilištu kad sam rodila svoje treće dijete iz razloga koje je Arsen naveo i nije mi žao radi toga.
Jest da sam morala potpisati izjavu u rodilištu i bila u CZSS zbog procjene zanemarivanja djeteta, ali sve je dobro prošlo i dalje stojim iza mišljenja da je opasnost od cjepiva daleko veća od potencijalne koristi za cijepljenje novorođenčadi.
__________________
..."Ali, ako me pripotomiš, bit ćemo stvarno potrebni jedno drugom. Ti ćeš za mene biti jedini na svijetu. Ja ću za tebe biti jedina na svijetu." Dream of me
RedHairFairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.