Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2016., 15:35   #1
Već proživljeno?

Pozdrav svima. Nadam se da sam na dobrom mjestu.

Naime, u posljednje vrijeme događa mi se nešto čudno.

Prije nekog vremena počela sam raditi u jednoj školi. Kad sam prvi puta tamo došla, na razgovor, osjećala sam se skroz ok, iako mi je mjesto bilo nepoznato. Posao sam dobila i vrlo brzo sam se više manje prilagodila, iako sam poprilično neprilagodljiva.

Čini mi se kao da većinu ljudi otamo koji rade - poznajem otprije.Neke učiteljice,kuharice, spremačice, pa čak i osobe u tajništvu, pedagogica. .. Kao da ih sve znam i kao da sam ih nekad prije vidjela (a nisam!)

Recimo, kad sam radila tamo par dana, nakon tih par dana već sam osjećala da neke ljude "znam", jednostavno, kao da ih poznajem.

Da li je to moguće ili sam samo "zabrijala"?
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 20:40   #2
Dosla si gdje pripadas. I dobila posao. Ugodno ti.je na tom poslu.

Ne trazi kruha preko pogace.
Nema tu mistike. Kad smo medu slicnima sebi, osjecamo se kao.da ih znamo. Ne znamo ih, samo djelimo iste modele ponasanja i uvjerenja.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 00:22   #3
Hvala ti na odgovoru. Naime, stvar je u tome što sam ja dosta dugo takav tip posla nekako priželjkivala i možda i jesam došla gdje pripadam, ali s druge strane dugoročno se ne vidim tamo (ipak).
Nisam se još do sada gotovo ni sa kim "skompala" i ne bih rekla da su slični meni... Više sam po strani i radim svoj posao i ne petljam se ni u što (tako sam odlučila, da se neću ni sa kim upuštati u nekakva prijateljstva i sl)
Samo jednostavno imam feeling kao da ih poznajem otprije a ne poznajem..

Možda sam samo zabrijala
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 00:42   #4
Jebote dobila si posao koji si dugo prizeljkivala, ali se ne vidis dugorocno tamo.
Jednostavno sam ljubomorna. Ja bi bila vrlo sretna da sam na tvom mjestu, a ti sviras kurcu dane.

Ja kad nesto dugo zelim, pa to dobijem, beskrajno sam zahvalna.

Daj lijepo otkaz, proglasi se ludom i zivi drzavi na grbaci.
Prepusti posao onima koji zaista zele to raditi.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku

Zadnje uređivanje venera_veritas : 17.05.2016. at 00:46. Reason: Tak ti je.sve poznato da si sva socijalno neuklopljiva i radni kolektiv.
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:48   #5
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Jebote dobila si posao koji si dugo prizeljkivala, ali se ne vidis dugorocno tamo.
Jednostavno sam ljubomorna. Ja bi bila vrlo sretna da sam na tvom mjestu, a ti sviras kurcu dane.

Ja kad nesto dugo zelim, pa to dobijem, beskrajno sam zahvalna.

Daj lijepo otkaz, proglasi se ludom i zivi drzavi na grbaci.
Prepusti posao onima koji zaista zele to raditi.

Kako si uspjela čitati iz posta autorice teme,da je ona nezahvalna ili da nije zadovoljna radnim mjestom,pa joj nepromišljeno dobacuješ savjet da napusti taj posao?
Autorica uopće nije navela jel njen osječaj "prepoznavanja" ljudi u novom okružju negativan ili pozitivan.
Već samo utisak.
A takav utisak uopće nije ni rijetka ni nepoznata pojava.
I postoje mišljenja tj objašnjenja za takav osječaj unutar nekoliko tema na ovom pdf-u..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 22:59   #6
mozda si opsjednuta a da to neznas ti si se Umom povezala sa demonom koji je tamo opsjedao druge,nikada neznas
bilo bi MUDRO,da provjeris to kod katolickog svecenika,a dalje itd

to je ona losija mogucnost naravno

drugo tko zna sto je ali ako sumljas bolje provjeri,mozda imas podstanara,nemoj cekati rpevise,da sama nebudes podstanar u svome tijelu

dakle provjeriti se da u Crkvi Bozjoj.katolicna Crkva
ali pazi nisu svi svecenici dobri,ima sljama bis e reklo dosta,budi mudra i procijeni sama,tko je kakak na djelima
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:06   #7
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

Kako si uspjela čitati iz posta autorice teme,da je ona nezahvalna ili da nije zadovoljna radnim mjestom,pa joj nepromišljeno dobacuješ savjet da napusti taj posao?
Autorica uopće nije navela jel njen osječaj "prepoznavanja" ljudi u novom okružju negativan ili pozitivan.
Već samo utisak.
A takav utisak uopće nije ni rijetka ni nepoznata pojava.
I postoje mišljenja tj objašnjenja za takav osječaj unutar nekoliko tema na ovom pdf-u..
amary, koje su to teme, molim te link.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:14   #8
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
amary, koje su to teme, molim te link.

morati ćeš listati i čitati više starijih i starih tema,kao što sam ja učinila,ali iz drugog razloga,a kako ne radi nikakva tražilica,neda mi se ponovno nakon mjesec dana tražiti...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 12:46   #9
aha, ok

Molim moderatore, ako je moguće da zaključaju temu. Lp
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 15:23   #10
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Dosla si gdje pripadas. I dobila posao. Ugodno ti.je na tom poslu.

Ne trazi kruha preko pogace.
Nema tu mistike. Kad smo medu slicnima sebi, osjecamo se kao.da ih znamo. Ne znamo ih, samo djelimo iste modele ponasanja i uvjerenja.
Nije to...
To je dokaz da je živjela prije s njima...
Psihoregresija je dokaz tome.
Hengalla Gall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 20:57   #11
Naravno da je to valjan i argumentiran dokaz. Bas ta grupa ljudi je zivjela zajedno i sad ponovo zive i samo cekaju nju.
Koje pizdarije pusite. Ko praznovjerne babe.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:19   #12
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Naravno da je to valjan i argumentiran dokaz. Bas ta grupa ljudi je zivjela zajedno i sad ponovo zive i samo cekaju nju.
Koje pizdarije pusite. Ko praznovjerne babe.
A kako ti to objašnjavaš?
I ja nisam baba...Ja sam babac..
Hengalla Gall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:35   #13
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Nadam se da sam na dobrom mjestu.

Naime, u posljednje vrijeme događa mi se nešto čudno.

Prije nekog vremena počela sam raditi u jednoj školi. Kad sam prvi puta tamo došla, na razgovor, osjećala sam se skroz ok, iako mi je mjesto bilo nepoznato. Posao sam dobila i vrlo brzo sam se više manje prilagodila, iako sam poprilično neprilagodljiva.

Čini mi se kao da većinu ljudi otamo koji rade - poznajem otprije.Neke učiteljice,kuharice, spremačice, pa čak i osobe u tajništvu, pedagogica. .. Kao da ih sve znam i kao da sam ih nekad prije vidjela (a nisam!)

Recimo, kad sam radila tamo par dana, nakon tih par dana već sam osjećala da neke ljude "znam", jednostavno, kao da ih poznajem.

Da li je to moguće ili sam samo "zabrijala"?

ponekad u stanju sanjanja moguće je vidjeti buduće događaje. neki ljudi imaju tu sposobnost razvijenu više od drugih. uglavnom, na ravni koja sadrži potencijalne događaje (koji još nisu materijalizirani) vidjela si varijantu sa navedenom školom i onda to još i odabrala (jer si to dovoljno jako željela). čini si da si ovu varijantu dobro proučila kad si upamtila ljude i dr. samo je kvaka da se u budnom stanju više ne sjećaš sna niti izbora koje si tada napravila.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.