Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 22:00   #3121
Mislim da je jationmivioni u pravu. Ne znam kako se izrazit na hrvatskom, ali ljepila za drvo ne drže s ove "end grain" strane, dakle s ove strane gdje je rez okomito na vlakna. Nije sad da će se odlijepit samo od sebe, ali će se odlijepit ako se primjeni neka sila. Dok s druge strane kad se sljepljuju plohe koje su odrezane u smjeru vlakana se zalijepe običnim ljepilom za drvo tako dobro da će prije puknut drvo nego popustit spoj/ljepilo (uz preduvijet da su plohe ravne i stegnute stegama nakon ljepljenja). Gledam hobiste na youtubeu, za ova "end grain" ljepljenja koriste neka druga ljepila: epoxy, građevinska (construction adhesive) i sl.

Iako kod ovog "pocket hole" spajanja šarafima, ljepilo vjerojatno ni ne treba pa može bilo kakvo...

P.S. ja imam glodalicu i da radim izglodao bih utor s jedne i druge strane i uljepio unutra drveni čep ili kupio neki deblji okrugli štap i svrdlo iste debljine pa od štapa napravio tiple...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 08:06   #3122
ok hvala svima

ako zapnem javim se
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:33   #3123
bok

postavio sam pitanje u prikladnu temu

pa ako može pomoć

https://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post65686691

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:18   #3124
Izrada elementa s ladicama

Kako mi je skup majstor za izradu kuhinje odlučio sam sam napraviti. Do sada sam sve uspio napraviti osim ladičara. Naime kupio sam Kuglične vodilice MODERN SLIDE i prodavač mi je rekao kako su to vodilice koje se ne vide i da treba upustiti pod ladice. Da budem iskren trebao bih sve mjere kako bih naručio materijal / 18mm iverica /. Ako netko zna i ima vremena molio bi da mi napiše mjere. Hvala unaprijed
Lijep pozdrav

http://i68.tinypic.com/zvy6py.jpg

Zadnje uređivanje Majstor : 17.10.2017. at 21:03. Reason: Prevelika slika. Ispravak naslova
freedownload is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 12:05   #3125
Kako mi je skup majstor za izradu kuhinje odlučio sam sam napraviti. Do sada sam sve uspio napraviti osim ladičara. Naime kupio sam Kuglične vodilice MODERN SLIDE i prodavač mi je rekao kako su to vodilice koje se ne vide i da treba upustiti pod ladice. Da budem iskren trebao bih sve mjere kako bih naručio materijal / 18mm iverica /. Ako netko zna i ima vremena molio bi da mi napiše mjere. Hvala unaprijed


može li mi netko reći da li sam dobro postavio mjere za ladičar - vodilice skrivene TANDEM MODERN SLIDE

http://i64.tinypic.com/258tq3a.jpg

Zadnje uređivanje Majstor : 11.10.2017. at 14:41. Reason: Prevelika slika!
freedownload is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 16:36   #3126
Tandem ladice se rade od iverala debljine 16 mm, 18 mm ne stane u vodilicu. Duljina stranica ladice za tandem je 10 mm manja od nazivne (54 cm u tvom slučaju)
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 07:19   #3127
Kojim alatom u stanu prekrojiti ormar da bude uži, ili bolje pitanje - kako ravno krojiti ubodnom pilom duge površine ako radim u stanu ?
Trebam naime ormar premjestiti u drugu prostoriju koja je uža za desetak cm.
hvala
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 07:33   #3128
Ovisno koja te konačna kvaliteta reza interesira. Ubodna pila je više za krojit "namještaj" za šupu i sl. Ona će ti napraviti krzav rub, a osim toga s donje strane neće 100% pratit crtu po kojoj s gornje strane režeš. Eventualno da režeš malo dalje pa poravnaš glodalicom koju vodiš uz neku vodilicu. To bi ispalo savršeno. Ili nekim cirkularom s listom s finim zubima (nisi naveo koji je materijal u pitanju - iveral, puno drvo...). A onda kad to skratiš treba vidjeti kako to spojiti nazad tj. napraviti kak je bilo ili na neki drugi način (tiple, konfirmati, minifixevi...)
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:54   #3129
Izrada namještaja - Vol. 2.

Ako ti je ormar presirok onda kratis vodoravne plohe koje su oko 60 cm sto i nije neka duzina a kako imas samo ubodnu pilu,stavi neku vodilicu,list pile s finijim zubima i jaako polako prepili (pri punoj brzini njihanja lista).Ako je rijec o iveralu,jaca samoljepljiva prozirna traka na strani gdje izlaze zubci pile ce malo pomoci da se ne otkrhne zavrsni sloj.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:24   #3130
hvala to je to
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu

Zadnje uređivanje Majstor : 17.10.2017. at 21:44. Reason: Ne quota se post na koji direktno odgovaraš!
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 15:23   #3131
Mala pomoć...

Trebam napraviti "ugradbeni ormar", odnosno zatvoriti potpuno jedan dio hodnika, od stropa do poda, od lijevog do desnog zida.
Planiram staviti 2 klizna vrata tako da se oba vrata mogu klizati tako da jedna "prekriju" druga, ili oboja mogu skupa lijevo-desno, nebitno.
Dolje su pločice, lijevo cigleni zid, desno knauf, gore knauf. I gore je kosina, zapravo se radi o potkrovlju.
Možete li mi preporučiti neki sistem vodilice koji bi ovo podržao, ali da se radi o opterećenju prema podu, a ne na stropu, zbog kosine i knaufa...
Arhont1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 18:06   #3132
S obzirom da je potkrovlje razmisli.i.o.nrkoj termoizolaciji da ti se ne poćne tu kondenzirati vlaga.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 15:19   #3133
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
S obzirom da je potkrovlje razmisli.i.o.nrkoj termoizolaciji da ti se ne poćne tu kondenzirati vlaga.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Mislim da neće jer se radi o ne grijanom prostoru. Imam sličnu situaciju na drugoj strani kuće i nema problema.
Arhont1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:35   #3134
Momci, imam par pitanja o nužnom alatu za rad s ivericom.

1) Konfirmat vijci i svrdla, dali se dovoljno kvalitetno i precizno može bušiti s običnim svrdlima? Npr najprije rupa okomito na ploču fi5mm, onda druga ploča, paralelno sa pločom fi4mm?
Naime, konfirmat svrdlo ima samo u Pevecu, nisam siguran da vrijedi te novce (60kn, LUX)

2)Svrdlo za Minifix ekscentre i spojnice, koje je priklano? Svrdla koja sam vidio po trgovinama imaju vrh od 5-6mm, izmjerio sam da je ekscentar visok 14mm, ako spajam ploče od 18mm, ostane mi samo 4mm "mesa" pa bi mi svrh svrdla probio na drugu stranu?

3) Čime napraviti utor za lesonit-poleđinu?
Vjerovatno je idelano na stolnom cirkularu, al nemam ga.

Zadnje uređivanje baustelac99 : 11.01.2018. at 21:22.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 21:35   #3135
1. Za konfirmate si kupi Ovo
2. Skrati vrh svrdla i problem riješen
3. Ručni cirkular (najjeftiniji) zašarafi na stol. Treba ti pila debljine 3,2 mm.
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:45   #3136
I mislio sam da bi najbolje bilo izbrusiti vrh svrdla.
Koja svrdla gledati, a koja zaobići? računam da je bolje kupit kvalitetnije nego bacit novac na loše, a opet, možda ima i neko kvalitetno a povoljno?

Koja debljina lesonita ide za poleđine? 3,2 ili deblje?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 23:46   #3137
Neće li cirkularom ispast krzav rub? Možda treba neki "posebni" list?

Može se i s glodalicom napraviti utor za leđa.

Ja sam za konfirmate koristio, prema savjetu ovdje s foruma, običan borer i nije bilo nikakvih problema.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:06   #3138
Poštovanje!
Treba mi savjet majstora.
Kući imam blagovaonski stol, imitacija masiva.
Dakle obični furnir sa godovima, prefarban u tamnosmeđe, koji je obložen oko letvi (pretpostavljam) jer je dosta lagan.
Dimenzija 185-100
Mislio sam ga prevući epoksid smolom radi lakšeg održavanja, a i same izdržljivosti, tj. dugotrajnosti.
Zanima me dali netko zna kako reagira furnir na epoksi, koliko je ruka dovoljno nanesti i koliko bi mi cca trebalo toga.
Unaprijed hvala.
__________________
Think now...the future is coming
Nenogruezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 23:12   #3139
Od posta #764 pa nadalje na temi o gljivicama i plijesni sam opisao problem koji imam. Vjerujem da je uzrok para od kuhanja koja je ulazila iza visećih kuhinjskih elemenata, a ja sam joj slučajno onemogućio izlazak gore na vrhu elemenata prekrivši cijeli krov (pa i tu rupu) linoleumom radi lakšeg čišćenja.
Možda je danas to standard da se tako rade viseći elementi, ali stavljam sliku za svaki slučaj jer npr. kuhinja mojih roditelja koja je stara preko 30 god. ima na visećim elementima poravnate bočne stranice sa stražnjom. Kod mene to izgleda ovako:



Zbog čega se to tako radi? Jesam li dobro pretpostavio da je to radi lakšeg disanja zida iza elementa. Smijem li po mišljenju vas koji se bavite izradom namještaja zabrtvit tu rupu s donje strane elementa kako bih spriječio da se para zavlači iza elementa. A gore je ostavim kako bi ako nešto ipak prođe, moglo izaći? Radi se o rupi od 16mm. Čime bi to bilo najbolje zabrtviti?

Znači, ovo je pogled od ispod kad je element na zidu - i tu se vidi ta "rupa" o kojoj pričam:


Zadnje uređivanje mario_bla : 21.01.2018. at 23:27.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:01   #3140
Mario, ja gornje ormariće radim isto sa uvučenim leđima, ali je dno poravnato sa bokovima po dubini pa nema rupe s donje strane. Inače, ovim načinom vješanja gornjih ormarića samo vješanje i poravnanje je daleko lakše i brže. Nema veze sa prozračivanjem. Slobodno zatvori donju rupu, ali i makni linoleum sa gornje.
Čime zabrtviti? Aluminijskim profilom za LED rasvjetu za montažu pod 45 stupnjeva. Možeš odmah i rasvjetu ugraditi
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.