Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2008., 17:00   #1
Zemlja raste

evo malo šaltam dokumentarce po youtube-u i nabasam na zanimljive klipove koji daju neki alternativni, ali veoma logičan slijed povjesnih dešavanja...

... neču reči da vdjerujem 100%, ali su me dobro zabavili s razmišljanjem o teoriji koju svi učimo u školi kako je nastala zemlja i kontinenti.. pogledajte i prosudite sami.

http://www.youtube.com/watch?v=VjgidAICoQI
http://www.youtube.com/watch?v=qe-Rsbl_NIA
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 18:27   #2
U hrvatskom NEXUSU br. 10 (prosinac '05) imaš članak o tome kako se Zemlja širi dr. geologije Jamesa Maxlowa. Zvuči prilično zanimljivo i uvjerljivo, bar meni koji se ne kužim u geologiju.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 23:20   #3
Na prvi pogled teorija izgleda logična, al' onda vidiš da tu trebaš uračunati planine te da isto tako kontinenti nisu samo ono što vidimo na kopnu.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 10:30   #4
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Na prvi pogled teorija izgleda logična, al' onda vidiš da tu trebaš uračunati planine te da isto tako kontinenti nisu samo ono što vidimo na kopnu.
pa planine su i spomenute u drugom klipu te ponuđeno logično objašnjenje...

puno je nakih "dokaza" koji su napravljeni na osnovu starih"dikaza" koji su napravljeni na osnovu stare teorije koja je donjeta na osnovu stare teorije koja je u principu glupost ili izmišljotina...

jedna od tih je npr. karbonsko određivanje starosti koje se vazda koristi a koje je totalni promašaj, jer npr. kostima živog pingvina određeno je da su stare par hiljada godina, il npr. kosti i kljove mamuta nađenog u rusiji prije 10ak godina, se razlikuju par stotina hiljada godina što je glupost...

takođe, starost fosila se određuje na osnovu sloja tla u kojem su nađeni, a opet, starost (sloj ) tla se određuje na osnovu fosila u kojem su nađeni, što je kružno razmišljanje...

nazad na temu.... definitivna je činjenica da niko nezna kako je zemlja nastala jer to možemo samo pogađati, ali možemo posmatrati šta se trenutno dešava s planetom te PRETPOSTAVITI šta se prije desilo i pretpostaviti šta se u budučnosti može desiti, al sve te promjene planete su toliko spore i minimalne da treba proči stotine generacija ljudi da bi se nešto moglo konkreno i zaključiti....
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 13:19   #5
Imam jednu zamjerku. Kad su spomenuti dinosauri, reko je da nije bilo oceana nego samo plitka mora. Sumnjam da bi ta plitka mora mogla podržat sav taj život koji je bio, osim toga cirkulacija vode bi bila gotovo nepostojeća.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 13:47   #6
pa gledaj... postojanje dinosaurusa jeste dokazano, ali porjeklo nije, sve te teorije su pune rupa... isto kao što se tvrdi za evoluciju čovjeka i "nestalu kariku", koje vjerovatno i nema.. dokazano je opstojanje homosapiensa u isto vrjeme postojanja neandertalaca... homosapiens je vjerovatno opstao zahvaljujuči svojoj inteligenciji...

gledao sam jedan klip davno o evoluciji za koji se vjeruje da je kao takva ispravna (i vjerujem u nju) ali treba razmišljati unazad... po njoj, čovjek je nastao od majmuna, majmun od nekog primata, taj primat od nekog primitivnog sisavca ,taj sisavac iz vodozemca, taj vodozemac je nastao od neke životinje iz vode, ta životinja iz skupa čelija, taj skup čelija iz jedne čelije, čelija je nastala od....??? od kamena? od čega živog?... znamo svi da od nečeg mrtvog nemožeš napraviti život... tako da se logičnim slijedom zaključivanja dobi je zaključak da je čovjek nastao od kamena, zemlje, vode... nežive materije.... iako je to glupost, ali u to svi vjerujemo... jel tako il nije...
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 15:06   #7
Quote:
AmADin_gospo kaže: Pogledaj post
pa gledaj... postojanje dinosaurusa jeste dokazano, ali porjeklo nije, sve te teorije su pune rupa... isto kao što se tvrdi za evoluciju čovjeka i "nestalu kariku", koje vjerovatno i nema.. dokazano je opstojanje homosapiensa u isto vrjeme postojanja neandertalaca... homosapiens je vjerovatno opstao zahvaljujuči svojoj inteligenciji...

gledao sam jedan klip davno o evoluciji za koji se vjeruje da je kao takva ispravna (i vjerujem u nju) ali treba razmišljati unazad... po njoj, čovjek je nastao od majmuna, majmun od nekog primata, taj primat od nekog primitivnog sisavca ,taj sisavac iz vodozemca, taj vodozemac je nastao od neke životinje iz vode, ta životinja iz skupa čelija, taj skup čelija iz jedne čelije, čelija je nastala od....??? od kamena? od čega živog?... znamo svi da od nečeg mrtvog nemožeš napraviti život... tako da se logičnim slijedom zaključivanja dobi je zaključak da je čovjek nastao od kamena, zemlje, vode... nežive materije.... iako je to glupost, ali u to svi vjerujemo... jel tako il nije...
Neandertalac također sopada u vrstu homosapiens, samo što je podvrsta Neanderthalensis, dok je današnji čovjek homo sapiens sapiens. Neandertalci su također imali razvijenu kulturu, i nisu preci današnjeg čovjeka nego suvremenici koji su prilagođeni životu u hladnom podneblju. Nadalje, ljudi nisu nastali od majmuna, nego majmuni i ljudi imaju zajedničkog pretka. Može se dobit život iz nežive tvari. Postoje pokusi u kojima su dobivene amino kiseline iz amonijaka i metana, složit ćeš se da plinovi nisu ni malo živi.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 16:18   #8
u pravu si za klasifikaciju, ja sam to malo "pojednostavio", elem, moraš se složiti s mnom, da se od nečeg neživog, nemože napraviti živo... kako god i ko god tvrdio kako se evolucija odvijala, opet počinje od teorije "bilo jednom jedno nešto",

a te aminokiseline jesu napravljene daaaavno, ali su momentalno oksidirale i uništene u dodiru s kisikom

elem, nazad na temu,

ovi su me klipovi pravo zadali u misli iz jednog razloga, a ti su podvodne snimke morskog tla, koje nikako neidu u korist teoriji da se tektonske ploče pomjeraju jedna ka/od druge nego se baš vodi razvlačenje, a i također slike mjeseca Europe koje sam i sam pregledao od sinoč bruku puta i vidio da primjer naveden u 2gom klipu zaista ima smisla...
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 17:14   #9
Koga zanima, evo iz već spomenutog izvora:

"Daleko najvažniji pojedinačni doprinos modernom znanstvenom razumijevanju koncepta globalne tektonike, a posebno širenju Zemlje, bio je završetak svih geoloških kartiranja i datiranja svih kontinentalnih i oceanskih kora. To kartiranje nije bilo na raspolaganju ranijim istraživačima do kraja 1980-ih, a do danas se premalo koristi u istraživanju tektonike ploča...

"Ovo kartiranje pokazuje da se posttrijasička oceanska geologija (oceanske kore mlađe od oko 165 milijuna godina) može posebno dobro iskoristiti za povezivanje dijelova kore po geografskoj dužini i širini na Zemlji sa smanjenim radijusom. Rekonstrukcija tih ploča kore na modelima ekspandirajuće Zemlje dosljedno pokazuje da se svaka ploča uklapa veličinom i oblikom, a sve ploče se s vrlo visokom razinom preciznosti poklapaju duž svake od oceanskih rasjednih zona.

Kad bi te rekonstrukcije oceanskih ploča bile obična slučajnost, tada bismo trebali očekivati da se oceansko kartiranje, kao i dokazi sa susjednih kontinenata, neće poklapati duž granica ploča na modelima ekspandirajuće Zemlje. Dokazi, u stvari, pokazuju da se oceansko kartiranje poklapa duž granica tih ploča, da se svi kontinentalni taložni bazeni stapaju i tvore globalnu mrežu kontinentalnih mora, da se orogenetski i nabrani planinski pojasevi poklapaju, i da se drevne krustalne regije precizno slažu...

"Jedinstveno poklapanje modela ekspandirajuće Zemlje također je u oštroj suprotnosti sa zahtjevom tektonike ploča za proizvoljnim fragmentiranjem kontinenata radi slaganja s podacima iz oceanskog kartiranja. Također je u kontrastu sa zahtjevom za nestajanjem golemih površina pretpostavljene stare kore pod subdukcijskim zonama."
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 23:09   #10
evo zanimljiva download galerija jednog lika koji postavlja pravo dobra pitanja....
http://drdino.com/downloads.php
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 20:33   #11
što se tiče dinosaura, ja sam davno postao sličnu teoriju o širenju zemlje kroz prapovijest, a do nje sam došao kao posljedicu pretpostavke širenja svemira, tj. samog prostora.
moderne teorije tumače da se materija odupire širenju prostora i da to na nju nema utjecaja, ali i to nije niko dokazao.

dakle, po tome bi dinosauri bili u stvari mali gušteri, ali su se s povećanjem prostora vremenom njihovi fosili povećali, pa nam sad izgledaju kao velika bića, na isti način kao što se npr. mikrovalno pozadinsko zračenje svemira tumači kao povećanje valne duljine visokoen. fotona ranog svemira.

a ova priča s zemljinom korom je isto jedna od teza koje idu u prilog tome.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 11:57   #12
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
što se tiče dinosaura, ja sam davno postao sličnu teoriju o širenju zemlje kroz prapovijest, a do nje sam došao kao posljedicu pretpostavke širenja svemira, tj. samog prostora.
moderne teorije tumače da se materija odupire širenju prostora i da to na nju nema utjecaja, ali i to nije niko dokazao.

dakle, po tome bi dinosauri bili u stvari mali gušteri, ali su se s povećanjem prostora vremenom njihovi fosili povećali, pa nam sad izgledaju kao velika bića, na isti način kao što se npr. mikrovalno pozadinsko zračenje svemira tumači kao povećanje valne duljine visokoen. fotona ranog svemira.

a ova priča s zemljinom korom je isto jedna od teza koje idu u prilog tome.
Samo što su dinosauri bili jedno 100 puta veći od guštera a svemir se nije toliko proširio u par desetaka milijuna godina.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:07   #13
Quote:
AmADin_gospo kaže: Pogledaj post
evo malo šaltam dokumentarce po youtube-u i nabasam na zanimljive klipove koji daju neki alternativni, ali veoma logičan slijed povjesnih dešavanja...

... neču reči da vdjerujem 100%, ali su me dobro zabavili s razmišljanjem o teoriji koju svi učimo u školi kako je nastala zemlja i kontinenti.. pogledajte i prosudite sami.

http://www.youtube.com/watch?v=VjgidAICoQI
http://www.youtube.com/watch?v=qe-Rsbl_NIA
Ma neam pojma kompa o tome, ali još zemlja iznutra sva gori tako da.....
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.