Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2008., 15:29   #1
Free energy motori

Ima tko da se bavi time ?
KAd je bila tema na rubu znanosti Kreso je rekao da u ZG neki ljudi aktivno eksperimentiraju s time. Frend mu je poslao e-mail ali nije dobio odgovor. Da li tko od vas petlja sto s free energy ili zna nekog tko se time zabavlja ?
__________________
Pravila o potpisima
Alan_Cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 23:19   #2
znao sam ja jedne free energyiovce oni si naime godinama krali struju od elektre a sada više nema ...
to je jednostavno napraviti a mi neznamo kako jer svi pokušavaju to nakompliciran način pa nemaju baš dobrih rezultata . svi nacrti o tome (NIKOLE TESLE) i slični izumitelja leže zaključani . čak mislim da je mnogo slučajni free motora napravljeno i zameo ih trag i njih i pronalazače jer nema EKONOMSKE DOBITI za moćnike pa sve se to zataškava .ako neko i pronađe neka razmisli kome da ga povjeri kojoj ustanovi jer nikad neznaš tko sa kojom tehnologijom nadgleda (ČUVA) nas .
__________________
nije važno koliko znaš već kako znaš
alesmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 20:54   #3
Kada bi takvo nesto uopce bilo moguce, vec bi se naslo na internetu.
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 13:41   #4
Pa imas na internetu koliko hoces. Imas u knjigama, imas po raznim sajmovima izumitelja i inovatora, misim da imam doma negdje na CD-iu divx od discovery-a, pa na yoputubeu, bilo u jednom slovenskom casopisu objavljeni natjecaj za najbolji free energy motor a tamo su se izradjivali i serijski dijelovi kod nekig obrtnika itditditd

upisi u yahoo ili google free energy motor. Jednostavnije pokuse mozes i sam napraviti sa par magneta...

Meni osobno je problem izvedbe, htio bih iskustva ljudi koji eksperimentiraju i sl...
__________________
Pravila o potpisima
Alan_Cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 08:54   #5
Tako nešto je davno pokazano kao nemoguće, no prilično je zabavno sam ga pokušati napraviti.
Ja sam u srednjoj školi se igrao sa pokušajima dizajna nekog sličnog stroja
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:48   #6
Quote:
Alan_Cro kaže: Pogledaj post
Meni osobno je problem izvedbe, htio bih iskustva ljudi koji eksperimentiraju i sl...
O.K. Reci, što bi izveo? koji konkretan uređaj?
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 21:07   #7
ti bi mozda carobni stapic ha ?
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 21:36   #8
Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
ti bi mozda carobni stapic ha ?
Zašto, pa već postoje takve stvari

filimić o radu perendeovog motora

i već gotov generator sa tim pogonom sa 5 godina garancije

Perendeova stranica

sa katalogom proizvoda (jedan generator od 100 kW, jedan od 300 kW)
carsigmulac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 17:11   #9
Quote:
alesmaher kaže: Pogledaj post
znao sam ja jedne free energyiovce oni si naime godinama krali struju od elektre a sada više nema ...
to je jednostavno napraviti a mi neznamo kako jer svi pokušavaju to nakompliciran način pa nemaju baš dobrih rezultata . svi nacrti o tome (NIKOLE TESLE) i slični izumitelja leže zaključani . čak mislim da je mnogo slučajni free motora napravljeno i zameo ih trag i njih i pronalazače jer nema EKONOMSKE DOBITI za moćnike pa sve se to zataškava .ako neko i pronađe neka razmisli kome da ga povjeri kojoj ustanovi jer nikad neznaš tko sa kojom tehnologijom nadgleda (ČUVA) nas .
Zato bi rado u Teslin muzej u Beograd, al tam je da ne velim kaos...štete, ima tam još toga neistraženoga i leži u prašini!!!!!!!!!
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 19:12   #10
Zanimljiva je tema. Imam par pitanja šta se ziće ovih magnetića, evo naprimjer pogledajte ovaj http://uk.youtube.com/watch?v=D4q-pW...eature=related
On dolazi u ravnotežu jer magnet na cd-u nemože prijeći onaj prvi od kojega i kreće. E sad da se postavi zavojnica koja bi se palila upravo na tom mjestu i gasila kad ga prođe bi li sistem funkcionirao i bi li generator uspio prikupiti više energije nego što se potroši na zavojnicu? Predpostavljam da je ima ovaj (ono crno od ćega kreće).
http://uk.youtube.com/watch?v=mCANbM...eature=related
... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 21:05   #11
čim se vrti, daje više energije nego što dobija. Savladava otpor zraka a u zrakopraznom prostoru taj dio se može vući van, mada se kladim da postoji neka caka koju ne kužimo da se ipak izvana dovodi energija u te magnetske motore

Zadnje uređivanje žalosna sova : 09.03.2008. at 23:11.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 18:57   #12
Postoji jako puno moćnika koji masno plaćaju tu energiju, i jako malo moćnika koji masno naplaćuju dostavu energije.
Tako da ako se moćnike pita, u globalu bi oni rađe da je energija besplatna.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 01:30   #13
Gledao sam filmiće na jabite. I Kada ljudi rukom pomiču jedan magnet gore dolje pored ploče sa magnetima, kladim se da uložena energija ruke je veća od energije koja se može dobiti iz same vrtnje. Bilo bi im ekonomičnije da vrte cedeove sa magnetima rukom, a još lakše, ako maknu magnete.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 15:34   #14
Caka je u tome da ti motori (i to samo oni koji nisu prijevara) zapravo uzimaju energiju magnetizacije permanentnih magneta. S vremenom magnetizacija magneta opada (a energija uložena u magnetizaciju kada su magneti proizvođeni veća je i do desetak puta) i motor se zaustavi.
Zgodno je što u početku zaista jako efektno izgleda, ali generalno gledano, nije izvor slobodne energije.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 15:56   #15
Postoje 2 vrste izvora energije na zemlji:

- ona akumulirana u unutrašnjosti zemlje; nafta, plin, nuklearna, geotermalna....
- energija inicirana suncem; snaga vode (plima-oseka, rijeke), vjetrovi, šume,
biološki otpad, atmosferski statički elektricitet, direktno sunčevo zračenje

Sve ostale su ili izmišljene ili totalno nebitnog značaja.

Mislim da je trenutno naj_isplativija energija sunca jer je najdirektnija!
( a time ima i najmanje gubitaka zbog svih tih energetskih pretvorbi ).

- negdje sam pročitao da jedna saharska pustinja prekrivena solarnim čelijama bi
mogla davati energije za više od pola zemlje, a da nepričam o instalaciji solarnih
ploča izvan atmosfere ( atmosfera uvelike umanjuje zračenje na površini zemlje )
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 16:25   #16
[QUOTE=UBERSOLDAT;13034425]Postoje 2 vrste izvora energije na zemlji:

- ona akumulirana u unutrašnjosti zemlje; nafta, plin, nuklearna, geotermalna....
- energija inicirana suncem; snaga vode (plima-oseka, rijeke), vjetrovi, šume,
biološki otpad, atmosferski statički elektricitet, direktno sunčevo zračenje

Sve ostale su ili izmišljene ili totalno nebitnog značaja.
[QUOTE]


ne bih se s tobom složio.
Mi i premalo znamo o prirodi da bismo smjeli sebi dozvoliti tvrditi da ničega drugoga nema osim onoga što sami poznajemo. Znanost i oholi čovjek i prečesto misle, i to u svakoj epohi, da su dosegli maksimalno znanje, i da još postoji samo poneka sitnica koja se ne zna. Povijest je pokazala da to nikada nije bilo tako. pa nije ni sada.
Postoje nama nepoznati izvori enormnih energija, koje nisu ni nuklearne, ni solarne (snaga vode je također solarna), niti fosilne prirode (također konzervirana solarna). No ovo sa magnetima naprosto ne hoda, jer tu nije ništa nejasno, sve se vrlo lako da analizirati, dakle prilično je primitivno a postavlja se kao kandidat za kršenje prvog zakona termodinamike.

Od svih stvari u free energy/overunity/pertuum mobile sferi, ja bih samo izdvojio Schaubergera, de Palmu/Tewarija, možda i samo možda Thesta Distaticu (ali ne po onom principu kojim se ona objašnjava). Sve te spike sa magnetima, zupčanicima, federima, vodicima i kuglicama su piši kući propalo.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 20:39   #17
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post


ne bih se s tobom složio.
Mi i premalo znamo o prirodi da bismo smjeli sebi dozvoliti tvrditi da ničega drugoga nema osim onoga što sami poznajemo. Znanost i oholi čovjek i prečesto misle, i to u svakoj epohi, da su dosegli maksimalno znanje, i da još postoji samo poneka sitnica koja se ne zna. Povijest je pokazala da to nikada nije bilo tako. pa nije ni sada.
Postoje nama nepoznati izvori enormnih energija, koje nisu ni nuklearne, ni solarne (snaga vode je također solarna), niti fosilne prirode (također konzervirana solarna). No ovo sa magnetima naprosto ne hoda, jer tu nije ništa nejasno, sve se vrlo lako da analizirati, dakle prilično je primitivno a postavlja se kao kandidat za kršenje prvog zakona termodinamike.

Od svih stvari u free energy/overunity/pertuum mobile sferi, ja bih samo izdvojio Schaubergera, de Palmu/Tewarija, možda i samo možda Thesta Distaticu (ali ne po onom principu kojim se ona objašnjava). Sve te spike sa magnetima, zupčanicima, federima, vodicima i kuglicama su piši kući propalo.
Fosilna goriva jesu akumulirana solarna energija,
ali su zato i potrošiva , za razliku od onih površinskih energija!

Znam da postoje i drugi izvori energije
( o tome je nešto Tesla pred kraj života trabunjao ),
kao npr. izvlačenje el. energije iz atmosfere.
Ali ja sam mislio s današnjom tehnologijom , resursima,
i znanjem bi najviše bila isplativa solarna energija
( naravno ne u svim krajevima zemlje ).

U budućnosti će vjerojatno postojati još puno egzotičniji izvori energije,
kao npr. spajanje materije i antimaterije, fuzija, stvaranje mikrosingulariteta,
međudimenzijski potencijal, Sunčev vjetar.....i drugi.

Naravno; svi oni koji pokušavaju izvuč neki mikrowatsat iz nekog klatna koji je
spojen preko lančanika s nekim trčečim štakorom iza kamere,
spadaju u obićne šarlatane!!
__________________
DRUGI DOLAZAK

Zadnje uređivanje UBERSOLDAT : 11.03.2008. at 20:39. Reason: nadopuna
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:08   #18
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ali ja sam mislio s današnjom tehnologijom , resursima,
i znanjem bi najviše bila isplativa solarna energija
( naravno ne u svim krajevima zemlje ).
Jedina, danas isplativa energija je NUKLEARNA! Solarna samo kao nadopuna.

Quote:
Naravno; svi oni koji pokušavaju izvuč neki mikrowatsat iz nekog klatna koji je
spojen preko lančanika s nekim trčečim štakorom iza kamere,
spadaju u obićne šarlatane!!
Najčešće nisu svjesni odakle energija dolazi.
Kada ja promatram neki uređaj, prvo pokušavam skeptički dokučiti odakle dolazi energija. Ovo sa magnetima me zaintrigiralo, jer zaista izgleda kao da radi i daje energiju, ni iz čega. Sa druge strane primitivno je, baš kao što je Petrus imao svoje faze za antigravitacijskim uređajima. Ja onako mlad i nadobudan otišao sam na njegovo predavanje, da vidim u čemu je kvaka. I sad si ja mislio da će on govoriti o hiperprostorima, o nadsvjetovima, entropiji negentropiji, kad...on počeo crtati dijagrame sila, i fulao u jednom rastavljanju vektora. Naprosto je pojeo jednu komponentu vektora, što je dalje vodilo da se njegov rotirajući disk mora dizati.
Bio sam zagovornik slobodnih energija, kao što sam i sada, ali moja reakcija na to je bila da sam instantno napustio KIC, gdje je predavanje bilo održano, i od onda se za Petrusa više nikada nije ni čulo.
Zanimljivo je da su u publici bili fizičari, koji su se umjesto fizikom bavili filozofijom, i prtljali, muljali...ali nisu skužili nedostajuću komponentu vektora.
Ja im nisam htio kvariti ugođaj.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:26   #19
na ovom podforumu bi trebalo besplatno dijelit antipsihotike
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:44   #20
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
na ovom podforumu bi trebalo besplatno dijelit antipsihotike
Prvo, off topic si, vrijeđaš, i zaslužuješ ban.
Drugo, nisi napisao ni zašto ni kome.
Ali moderatorica će se pozabaviti tobom.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.