Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2010., 21:48   #1
Arrow WWIII

Pošto se vrše razna predviđanja u vezi WWIII, evo teme za raspravu o tome. Molim da se ne briše tema. Možete li iznijeti svoj stav o tome slijedeći ove primjere:

UZROCI RATA
Sve je jasno, što bi dovelo do ovoga rata.

VRIJEME RATA
Kada bi otprilike rat izbio i koliko bi trajao?

FRAKCIJE
Tko su saveznici? Tko su agresori? Koje su osim država frakcije (poput PMC-a)?

CILJEVI RATA
Zbog čega neke države ili frakcije žele postići to "nešto" i sudjeluju zbog toga u ratu?

USPJESI U RATU
Tko po kojim razdobljima vodi u ratu, npr. te i te godine "Rusija" ima najveće uspjehe u cilju teritorija, itd.

BITKE
Što mislite, gdje se bore vojnici i na koji način (konvecionalno ili nekonvecionalno)?

HRVATSKA
Kakvo mjesto u ratu ima Hrvatska?

POBJEDNIK
Tko je pobjednik u ratu, što njime dobiva, ili gubi, kakav je prema ostalima?

POSLJEDICE RATA
Sve je jasno, kako se pobjednici obračunavaju s poraženima, nove granice, nove države, dal se raspada društvo? Masovno istrebljenje ljudi na planetu?

NAORUŽANJE
Kakvo se naoružanje koristi u ratu?, uskladite ga sa poglavljem: "VRIJEME RATA."
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 22:24   #2
Unatoč mnogim predviđanjima mislim da ču vas morat
razočarat i reči da do globalnog zaračenja nebi moglo doči.
Zašto? pa zato. puno toga je u igri.
Jedni trguju s drugima međunarodne korporacije,tržišta,burze
Sve je povezano i dobro isprepleteno i baš se fino trguje i zarađuje.
Jeda takav rat bi sve to uništio.
Moguči su jedino lokalni ratovi ali bez večih uplitanja velikih sila.
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 09:42   #3
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Unatoč mnogim predviđanjima mislim da ču vas morat
razočarat i reči da do globalnog zaračenja nebi moglo doči.
Zašto? pa zato. puno toga je u igri.
Jedni trguju s drugima međunarodne korporacije,tržišta,burze
Sve je povezano i dobro isprepleteno i baš se fino trguje i zarađuje.
Jeda takav rat bi sve to uništio.
Moguči su jedino lokalni ratovi ali bez večih uplitanja velikih sila.
mislim da bi se i ja mogao složit s tobom, al stavio sam ovu temu kao fikcijsku, pa ako želiš napiši kakav bi mogao biti taj rat slijedeći ovo boldano

Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Unatoč mnogim predviđanjima mislim da ču vas
govori mi na ti, vjerujem da si stariji od mene
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 18:25   #4
Evo mojeg mogućeg scenarija:
1. Uzrok rata - klimatske promjene, globalno zatopljenje, ekonomski kolaps i urušavanje globalnog kapitalizma, prolazak Nibirua, tehničko-tehnološko nazadovanje
2. Vrijeme rata - unutar slijedećih 20-30 godina, duljinu trajanja je teško odrediti
3. Frakcije - Zaratili bi siromašni protiv bogatih, unutar svake nacije, neka vrsta rata svih protiv sviju
4. Ciljevi rata - rat bi se vodio za pitku vodu, izvore hrane, izvore energije
5. Uspjesi u ratu - preotimanje izvora pitke vode,hrane i energije od bogataša
6. Bitke - rat bi se mogao voditi i konvencionalno i nekonvancionalno
7. Hrvatska - kao i sve druge zemlje, unutar nje bi se vodili ratovi između bogatih i siromašnih
8. Pobjednik - nema klasičnih pobjednika i poraženih, mogla bi se promijeniti samo materijalna struktura (oni koji su bili siromašni bi se mogli obogatiti ratom i obrnuto).Dobiva se ili gubi životni prostor (pitka voda, hrana, energenti).Pobjednici nameću svoje uvjete života poraženima.
9. Posljedice rata - pobjednici fizički uništavaju poražene ili im ovi služe kao roblje, koncept države kao takve nestaje, nema više država u klasičnom smislu - više nekakve zajednice ljudi istog ekonomskog statusa, društvo ne nestaje nego se značajno transformira
10. Naoružanje - svo moguće naoružanje, od luka i strijele do nuklearne bombe.
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 19:07   #5
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
Evo mojeg mogućeg scenarija:
1. Uzrok rata - klimatske promjene, globalno zatopljenje, ekonomski kolaps i urušavanje globalnog kapitalizma, prolazak Nibirua, tehničko-tehnološko nazadovanje
2. Vrijeme rata - unutar slijedećih 20-30 godina, duljinu trajanja je teško odrediti
3. Frakcije - Zaratili bi siromašni protiv bogatih, unutar svake nacije, neka vrsta rata svih protiv sviju
4. Ciljevi rata - rat bi se vodio za pitku vodu, izvore hrane, izvore energije
5. Uspjesi u ratu - preotimanje izvora pitke vode,hrane i energije od bogataša
6. Bitke - rat bi se mogao voditi i konvencionalno i nekonvancionalno
7. Hrvatska - kao i sve druge zemlje, unutar nje bi se vodili ratovi između bogatih i siromašnih
8. Pobjednik - nema klasičnih pobjednika i poraženih, mogla bi se promijeniti samo materijalna struktura (oni koji su bili siromašni bi se mogli obogatiti ratom i obrnuto).Dobiva se ili gubi životni prostor (pitka voda, hrana, energenti).Pobjednici nameću svoje uvjete života poraženima.
9. Posljedice rata - pobjednici fizički uništavaju poražene ili im ovi služe kao roblje, koncept države kao takve nestaje, nema više država u klasičnom smislu - više nekakve zajednice ljudi istog ekonomskog statusa, društvo ne nestaje nego se značajno transformira
10. Naoružanje - svo moguće naoružanje, od luka i strijele do nuklearne bombe.
stvarno zanimljiv koncept moram priznat
znači po tebi bi to bio rat koji će pokrenuti naše životinjske instinkte koji su sada duboko skriveni u nama a čekaju da se samo probude, napokon će se probuditi svijest naroda jer će nama biti dosta robovanja za jačega (u novcu)
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 20:03   #6
Lešinarski rat!!!

Po meni taj rat ce biti kopija danasnjih ratova koje vodi USA na istoku samo sto ce biti vise zaracenih strana to jest veilki protiv velikih za ono malo pitke vode i cistog tla sto ce ostati a sto se tice nas mali ljudi mi cemo biti samo ovce kao i uvijek!!!
ratamahata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 20:14   #7
Ljudi sami izgleda dozivaju ili žele rat.
__________________
«Sve je moguće onomu koji vjeruje!» (Mk 9,23)
Kelly17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 20:52   #8
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
stvarno zanimljiv koncept moram priznat
znači po tebi bi to bio rat koji će pokrenuti naše životinjske instinkte koji su sada duboko skriveni u nama a čekaju da se samo probude, napokon će se probuditi svijest naroda jer će nama biti dosta robovanja za jačega (u novcu)
Pa donekle da,jer vrijednost novca bi strmoglavo mogla početi padati, mogla bi se dogoditi masovna nezaposlenost na cijeloj planeti, a to vodi destabilizaciji čitavog globalnog kapitalističkog poretka.A kako se na obzoru ne vidi neka nova ideologija ili ideja, vrlo je lako moguće da se desi jedan nekontrolirani divlji raspad civilizacije sa svim posljedicama koje to za sobom vuče.Dakle propast banaka, država, korporacija, masovna glad i siromaštvo, polako bi uvuklo čovječanstvo do onih najprimitivnijih oblika borbe za preživljavanje...
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 01:17   #9
Ako je iko od vas igrao Civilizaciu onda bi vam razlozi za III.S.R.
trebali biti jasni. čisti grabež za teritorijem,resursima,dominaciom utjecajem ili strahom da
to nepostigne netko drugi.
Sve bi bilo ljepo i krasno kada bi centri moči tih država sjeli za stol i rekli : "hajdemo se udružit i zajedno vladat svjetom"
razum mi govori da je to več učinjeno mada može biti i da sam pogrješio
možda nitko neželi djelit prvo mjesto s nekim.
Ako je tako onda se trenutno razmještaju snage za konačan sukob.
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 01:30   #10
Quote:
Kelly17 kaže: Pogledaj post
Ljudi sami izgleda dozivaju ili žele rat.
Točno tako.
Ljudi kao da jedva čekaju da negdje "daleko" izbi rat pa da imaju o ćemu pričati, zgražati se itd.

Neće biti rata!
LightBringer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:05   #11
Quote:
Kelly17 kaže: Pogledaj post
Ljudi sami izgleda dozivaju ili žele rat.
Ja dozivam asteroid, ali nikako da stigne.
__________________
Pun mi je k.u.r.a.c vise praznih prica I malog macchiata i velikih Hrvata by Hladno pivo
mr_freez is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:05   #12
Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Ja dozivam asteroid, ali nikako da stigne.
Također

Ne vjerojem da će doći do WWIII!
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:14   #13
Znat će se tek kada objave kraj. Danas se ratuje medijima pa makar i roknuli A-bombe, ljudi neće biti svjesni globalnog ratovanja zato jer ovi gore znaju kako sa ovcama.
Svi će gledat u TV kao da je na programu neki film. Osim onih mrtvih.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:42   #14
UZROCI RATA
globalni ekonomski krah,globalno zatopljenje,NWO,naftni resursi,uskoro cak i pitka voda...a glavni uzrok bi trebao biti izrael koji nece pustit palestinu...pa ce se umisati iran...izreal ce napasti iran...Amerika ce stati na stranu izreala,a Kina na stranu Irana(iz kojeg crpi naftu)
VRIJEME RATA
unutar sljedecih 20 godina,a trajao bi krace,jer bi to zasigurno bio nuklearno-bioloski rat...
FRAKCIJE
EU i Amerika,Kina i Islamske zemlje..mozda bez UAE i Saudijske Arabije
jedino ne znan di ce Rusija...al njeno sudjelovanje bi moglo biti prije na strani EU-a
CILJEVI RATA
prevlasta u svijetu!to je uvijek bilo i uvijek ce biti..al to donosi razne ostale stvari....al zna se na sta se tu misli(novac)
USPJESI U RATU
heh..moga si...jos da ti recen i datum bitke..
al ono...u pocetku bi mogli imat muslici uspjeha..jer ce stradati koji veci americki ili europski grad...a ako se to desi,to ce biti voda na mlin Saveznicima(EU-USA) jer ce tada svi ljudi u tim drzavama biti za totalno unistenje arapskih zemaljaa

BITKE
nukleara...
HRVATSKA
nadajmo se da necemo u EU..al jebiga..samo smo sa naton zakasnili...
a usto...jedino mozda neko zracenje dode do nas ukoliko na Rim se baci koja bombica...ali da cemo imati neku vecu ulogu..necemo..jedino sta ce se sa nasih prostora crpit ljude...
POBJEDNIK
a na nasu zalost..vise ce Europa stradat..kao i uvijek...a to ce Ameri iskoristit..i ipet ce bit glavni pobjednici..i pobrat ce sve zivo

POSLJEDICE RATA
bojin se da ce to samo biti rat za istrebljenje ljudi u svijetu..cak bi moglo reducirati populaciju za 50 posto...a i sam rockfeller je reka da ako vako nastavimo,hrana ce nam brzo nestati
NAORUŽANJE
a ka i uvik..nema do karabina XD
__________________
"Lakše je razbiti atom nego predrasude."
niko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 11:37   #15
Quote:
niko94 kaže: Pogledaj post
UZROCI RATA
globalni ekonomski krah,globalno zatopljenje,NWO,naftni resursi,uskoro cak i pitka voda...a glavni uzrok bi trebao biti izrael koji nece pustit palestinu...pa ce se umisati iran...izreal ce napasti iran...Amerika ce stati na stranu izreala,a Kina na stranu Irana(iz kojeg crpi naftu)
VRIJEME RATA
unutar sljedecih 20 godina,a trajao bi krace,jer bi to zasigurno bio nuklearno-bioloski rat...
FRAKCIJE
EU i Amerika,Kina i Islamske zemlje..mozda bez UAE i Saudijske Arabije
jedino ne znan di ce Rusija...al njeno sudjelovanje bi moglo biti prije na strani EU-a
CILJEVI RATA
prevlasta u svijetu!to je uvijek bilo i uvijek ce biti..al to donosi razne ostale stvari....al zna se na sta se tu misli(novac)
USPJESI U RATU
heh..moga si...jos da ti recen i datum bitke..
al ono...u pocetku bi mogli imat muslici uspjeha..jer ce stradati koji veci americki ili europski grad...a ako se to desi,to ce biti voda na mlin Saveznicima(EU-USA) jer ce tada svi ljudi u tim drzavama biti za totalno unistenje arapskih zemaljaa

BITKE
nukleara...
HRVATSKA
nadajmo se da necemo u EU..al jebiga..samo smo sa naton zakasnili...
a usto...jedino mozda neko zracenje dode do nas ukoliko na Rim se baci koja bombica...ali da cemo imati neku vecu ulogu..necemo..jedino sta ce se sa nasih prostora crpit ljude...
POBJEDNIK
a na nasu zalost..vise ce Europa stradat..kao i uvijek...a to ce Ameri iskoristit..i ipet ce bit glavni pobjednici..i pobrat ce sve zivo

POSLJEDICE RATA
bojin se da ce to samo biti rat za istrebljenje ljudi u svijetu..cak bi moglo reducirati populaciju za 50 posto...a i sam rockfeller je reka da ako vako nastavimo,hrana ce nam brzo nestati
NAORUŽANJE
a ka i uvik..nema do karabina XD
ne vjerujem u takav razvoj događaja.Zaboravljaš da će ova kriza zahvatitit prije ili kasnije i Kinu i Iran i da će i u tim zemljama doći do značajnog socijalnog raslojavanja stanovništva.Mislim da idući rat uopće neće voditi države.
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 22:49   #16
Novi svjetski rat je jedino moguć ako se odrede neka pravila igre i toga se budu držale sve zaraćene strane. Naoružanje koje posjeduju svjetske velesile je otišlo toliko daleko da bi tek malobrojni ljudi dočekali kraj rata. Zato nekako sumnjam da će doći do takvog klasičnog rata.
skyline77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:40   #17
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
Evo mojeg mogućeg scenarija:
1. Uzrok rata - klimatske promjene, globalno zatopljenje, ekonomski kolaps i urušavanje globalnog kapitalizma, prolazak Nibirua, tehničko-tehnološko nazadovanje
2. Vrijeme rata - unutar slijedećih 20-30 godina, duljinu trajanja je teško odrediti
3. Frakcije - Zaratili bi siromašni protiv bogatih, unutar svake nacije, neka vrsta rata svih protiv sviju
4. Ciljevi rata - rat bi se vodio za pitku vodu, izvore hrane, izvore energije
5. Uspjesi u ratu - preotimanje izvora pitke vode,hrane i energije od bogataša
6. Bitke - rat bi se mogao voditi i konvencionalno i nekonvancionalno
7. Hrvatska - kao i sve druge zemlje, unutar nje bi se vodili ratovi između bogatih i siromašnih
8. Pobjednik - nema klasičnih pobjednika i poraženih, mogla bi se promijeniti samo materijalna struktura (oni koji su bili siromašni bi se mogli obogatiti ratom i obrnuto).Dobiva se ili gubi životni prostor (pitka voda, hrana, energenti).Pobjednici nameću svoje uvjete života poraženima.
9. Posljedice rata - pobjednici fizički uništavaju poražene ili im ovi služe kao roblje, koncept države kao takve nestaje, nema više država u klasičnom smislu - više nekakve zajednice ljudi istog ekonomskog statusa, društvo ne nestaje nego se značajno transformira
10. Naoružanje - svo moguće naoružanje, od luka i strijele do nuklearne bombe.

najvjerovatniji scenari...mislim nemora to biti WWIII,
ali to će se dogoditi prije ili kasnije,bez svega se može ali kada vode nestane.....
SimeCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 08:49   #18
Quote:
SimeCro kaže: Pogledaj post
ali kada vode nestane.....
mi ćemo desalinizirati more
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 12:19   #19
Evo moga

UZROCI RATA
Kriza na bliskom istoku, počinje kao sadašnji sukob graničnog puškaranja, a eskalira u otvoren sukob kada se uvuku saveznici zemalja.

VRIJEME RATA
Počinje otprilike u sljd. 5 godina, a traje nekoliko godina, možda 3-4 godine.

FRAKCIJE
Europska Unija - možda će se ujediniti pa postati zapravo kao jedna zemlja.
Ostale zemlje - ratuju zbog interesa
privatne militarne kompanije (PMC) - ratuju naravno zbog novca, vjerojatno i mijenjaju strane kad dobe više novaca od drugih

CILJEVI RATA
PMC - novac
Europska unija - mir, ali i geološka bogatstva
Ostale zemlje - voda, nafta, teritorijalne ekspanzije, itd...

USPJESI U RATU
U prvim godinama rata, na bliskom istoku pobjeđuju arapske zemlje, kasnije saveznici. Za ovo ostalo nemam pojma.

BITKE
Vojnici se bore kao i uvijek - svugdje. Ratuju u pustinji, šumi, na moru i u zraku, na zemlji. Ratuju i nekonvecionalno, poput ubojstava vođa suprostavljenih strana. Terorizam je uključen u svrhu predaje zemalja. Postojati će i razne sabotaže.

HRVATSKA
Hrvatska se bori u sklopu Europske Unije.

POBJEDNIK
Pobjednici su saveznici. Najveći pobjednik će biti Europska Unija, SAD i Rusija.
Europska unija će preuzeti svjetski monopol i bit će vodeća financijska država.
SAD će se možda proširiti ili ujediniti sa Kanadom. Rusija će postati najveća vojna sila svijeta, možda će se i jako modernizirati. Možda dobije koji novi teritorij i bude još veća.

POSLJEDICE RATA
Golem pad populacije na Zemlji. Bit će nas možda 4 milijarde. Možda će prestati terorizam, al u svakom slučaju biti će mir.

NAORUŽANJE
Trenutno naoružanje, ali uz dodatak sadašnjih koncepata koji će tada biti u punoj snazi, poput F-22 lovaca, Sukhoi PAK FA, novi ruski tenk, itd.
Vjerojatno se neće poštivati Ženevska konvencija i biti će upotrebljene razne danas zabranjene bombe i sredstva.
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 19:30   #20
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
mi ćemo desalinizirati more
hhh,koliko znam kažu da je hrvatska 3 zemlja u europi po količini i kvaliteti vode,a još imamo opciju i desalinizirati more koja je nevjerovatno skupa....
baš zato ćemo biti u najvećem sranju
SimeCro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.