Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2014., 17:06   #81
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
To je precjenjeno, jer je burzovna cijena cca 30€/gr, al dobro, uzmimo u obzir da i ovaj koji prodaje mora nesto zaradit, sigurno nece udrit cijenu koju si ti rekao.
Istina da je gram zlata oko 45 Eura i zato je ljudima čudno kada negdje mogu kupovati po 32,5 eura za gram.
Da li je previše u odnosu na kg to ne znam, znam samo da je takva razlika u cijeni između g i kg bila i kako stvari stoje i biti će u bliskoj i daljnjoj budućnosti!
Imaš uvijek izbor, kupiti ili ne kupiti
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 17:12   #82
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
@zlatni depozit

sorry, ali ne vidim se nikako da bi mogao poslovati s vama jer vi bi kao prvo trebali bit registrirani u HR kao trgovina plemenitih metala, na webu imat cjenik i isporučit račun od strane vaše firme i da se mogu uplatiit sredstva na vaš račun u HR.
Isto tako nema uvjeta kupnje kad se kupuje direktno, ovi uvjeti na vašim stranicama se odnose kad se ulaže i skladišti u njemačkoj i drži tamo godinu i više..
Na ovom zahtjevu http://hr.protected-nm.com/fileadmin...NI_DEPOZIT.pdf vidljivo je da je moguća štednja u zlatu i da je moguće kupovina odmah, sam biraš opciju i plaćaš isključivo na račun u zagrebačkoj banci!
Tvrtka je registrirana u hrvatskoj kao "protected Usluge doo"
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 17:14   #83
Quote:
zlatni depozit kaže: Pogledaj post
Istina da je gram zlata oko 45 Eura i zato je ljudima čudno kada negdje mogu kupovati po 32,5 eura za gram.
Da li je previše u odnosu na kg to ne znam, znam samo da je takva razlika u cijeni između g i kg bila i kako stvari stoje i biti će u bliskoj i daljnjoj budućnosti!
Imaš uvijek izbor, kupiti ili ne kupiti
I ja npr.dodjem, platim ti za 100gr FF, i tih 100gr nosim odmah sa sobom?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 17:31   #84
Quote:
zlatni depozit kaže: Pogledaj post
Dragi moji kolege forumovci, vidm da vas "škaklja" kako je moguće da netko prodaje gram zlata 30% jeftinije nego vi i ostali koji su u tome, od "moro-a" na dalje?!
Ako vas zanima pozivam vas da dođete u ured tvrtke protected usluge doo u Zagrebu i tamo saznate iz prve ruke što je istina, muljaža ili nešto treče.
Ako poznate nekoga ili ste samo negdje pročitali da netko s protected Noble Metalsom ima loša iskustva, da nije dobio robu, ili nije dobio deklariranu robu, ili nije dobio isporuku na kućnu adresu ako je tako zatraženo, ili nije mogao do svoga zlata u beču koji je na depozitu ako se štedi .. izazivam sve koji će pronaći jedan loš komentar da mi se jave kako bih vas za takvu informaciju mogao nagraditi sa 10g zlata!!!
Do tada se suzdržite s lošim i tendecioznim komentarima jer to puno više govori o vama nego o onome koga kritizirate bez ikakvih činjenica!
Nema uplate u kešu, isključivo uplačuješ na račun kao što je vidljivo iz zahtjeva za kupnjom.
a za ostalo nemam više volje objašnjavati jer sam nekoliko puta sve napisao .. dođite i uvjerite se, ili prestanite filozofirati!
Kada jedan od vas dođe u ured i vidi kako se radi, može pričati i pisati šta god mu je volja
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 17:53   #85
Quote:
zlatni depozit kaže: Pogledaj post
Na ovom zahtjevu http://hr.protected-nm.com/fileadmin...NI_DEPOZIT.pdf vidljivo je da je moguća štednja u zlatu i da je moguće kupovina odmah, sam biraš opciju i plaćaš isključivo na račun u zagrebačkoj banci!
Tvrtka je registrirana u hrvatskoj kao "protected Usluge doo"
daj primjer napiši u tom ugovoru kako izleda kupnja recimo 500 g zlata za isporuku u poslovnici u Zg.
Koliki su ukupni troškovi.
I ne vidim nigdje insrukcije za plaćanje IBAN i naziv primatelja.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 18:21   #86
Quote:
zlatni depozit kaže: Pogledaj post
Nema uplate u kešu, isključivo uplačuješ na račun kao što je vidljivo iz zahtjeva za kupnjom.
a za ostalo nemam više volje objašnjavati jer sam nekoliko puta sve napisao .. dođite i uvjerite se, ili prestanite filozofirati!
Kada jedan od vas dođe u ured i vidi kako se radi, može pričati i pisati šta god mu je volja
Naravno da nemaš volje objašnjavati jer su ti tvoji poslodavci dali instrukcije kako da odgovaraš ovdje.
Možeš li odgovoriti na najjednostavnije pitanje: zašto se ne može odmah kupiti (i dobiti) zlato u obliku kovanica ili poluga? I zašto nije moguće uplatiti kešom?
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:23   #87
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Naravno da nemaš volje objašnjavati jer su ti tvoji poslodavci dali instrukcije kako da odgovaraš ovdje.
Možeš li odgovoriti na najjednostavnije pitanje: zašto se ne može odmah kupiti (i dobiti) zlato u obliku kovanica ili poluga? I zašto nije moguće uplatiti kešom?
Ne možeš ni u Moru dobiti odmah, osim ako već nemaju od nekoga ili drže kod sebe i oni nekad naručuju iz kovnice.
Rekao je čovjek da nemaju sef, pa zato, ali da se može dogovoriti da se kurirskom dostavom dopremi u njihovu polsovnicu pa ti preuzmeš.
Kešom bi se trebalo moći platiti do 15 tisuća eura, koliko znam radi sprečavanja pranja love, e sad da li je to kod njih moguće kao u Moru..i kovanice je rekao da ne prodaju nego samo poluge.

Zadnje uređivanje vspec : 19.02.2014. at 19:35.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:29   #88
Za razliku od njih, Moro ima ponudu sa istaknutim cijenama za svaki artikl.
I kod Mora se može kupiti u kešu.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:36   #89
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Za razliku od njih, Moro ima ponudu sa istaknutim cijenama za svaki artikl.
I kod Mora se može kupiti u kešu.
Koliko vidim oni imaju dolje na dnu cijene svih gramaža, spread im je povoljniji od Mora.
Aktualna cijena zlata €
Kupnja Prodaja
1 oz 992,00 949,00
50 g 1.587,00 1.535,00
100 g 3.144,00 3.062,00
250 g 7.815,00 7.664,00
500 g 15.575,00 15.318,00
1.000 g 31.110,00 30.616,00

problem je što je to dosta nedorečeno u uvjetima kako se obračunava cijena i kada se smatra naručenim jer cijen fluktuiraju..itd.. jer oni u biti više ciljaju na one koji će sklopit ugovor, kupit i držat u njihovom trezoru u njemačkoj (http://www.proaurum-goldhaus.de/)
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 16:56   #90
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Koliko vidim oni imaju dolje na dnu cijene svih gramaža, spread im je povoljniji od Mora.
Aktualna cijena zlata €
Kupnja Prodaja
1 oz 992,00 949,00
50 g 1.587,00 1.535,00
100 g 3.144,00 3.062,00
250 g 7.815,00 7.664,00
500 g 15.575,00 15.318,00
1.000 g 31.110,00 30.616,00

problem je što je to dosta nedorečeno u uvjetima kako se obračunava cijena i kada se smatra naručenim jer cijen fluktuiraju..itd.. jer oni u biti više ciljaju na one koji će sklopit ugovor, kupit i držat u njihovom trezoru u njemačkoj (http://www.proaurum-goldhaus.de/)
U pravu si, primarno sklapanja ugovora za štednju u zlatu, npr netko tko nema puno keša, a može svaki mjesec odvojiti 35 Eura, onda sklapa ugovor i tako otvara štednju u zlatu (za svaki uplaćeni iznos se kupuje zlato) i čuva u trezoru (u austriji, Beču).
Keš se ne prima, to je politika tvrtke, već dobiješ uplatnicu i uplačuješ na račun u ZABAi. I ti sigurniji, i protected i država
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:36   #91
Quote:
zlatni depozit kaže: Pogledaj post
U pravu si, primarno sklapanja ugovora za štednju u zlatu, npr netko tko nema puno keša, a može svaki mjesec odvojiti 35 Eura, onda sklapa ugovor i tako otvara štednju u zlatu (za svaki uplaćeni iznos se kupuje zlato) i čuva u trezoru (u austriji, Beču).
Keš se ne prima, to je politika tvrtke, već dobiješ uplatnicu i uplačuješ na račun u ZABAi. I ti sigurniji, i protected i država
Ako ja na primjer želim kupiti 1 gram i uplatim na Vaš zaba račun 30-ak eura. U kojem roku (vremenskom) mogu očekivati isporuku tog jednog grama i dali naplaćujete troškove dostave? Naime tamo piše da roba postaje moja tek nakon isteka roka koji sam potpisao ali nigdje ne mogu pronaći rokove?
I ne mogu pronaći nigdje dali ja mogu prodati zlato prije isteka toga roka?

I što ovo znači?

!Nakon što Društvo kupi robu, obavlja se skladištenje robe u depozitu Društva.
Skladištenje u depozitu istovjetno je dostavi robe. Pritom komisijska roba nije
izdvojena po Klijentima, nego je Društvu izričito dopušteno poduzimati mješovito
skladištenje zamjenjivih dobara s drugima jednake vrste i kakvoće!

Zadnje uređivanje mkovac67 : 21.02.2014. at 13:46.
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:44   #92
Ok.
Mogu li ja za svaki uplaćeni iznos uzeti zlato u protuvrijednosti i čuvati ga kod sebe doma?
Ako da, gdje mogu preuzeti zlato i koliko treba proći vremena od moje uplate do vaše isporuke (zlata, ne potvrde o uplati), te na koji način se vrši isporuka, primopredaja, štoveć?

Ako ne, zašto ne?

Hvala.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:49   #93
Sad sam pročitao, može se zatražiti ali 3 mjeseca prije isteka roka u pisanom obliku

Onda je puno jednostavnije kupiti zlato na comex-u i prodat ga ako krene veliki pad cijene.
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:49   #94
Tko bi normalan išao kupiti zlato da mu ga čuvaju u trezoru u Njemačkoj, a Njemačka ne može doći niti do svog zlata.......nego čeka amere da skupe otpadnog zlata i pretope im ga u poluge.....

Dajte budite ozbiljni......ne kupujete vi zlato nego potvrdu o tome da ste kupili zlato......

Onaj tko kupuje zlato ga odmah i dobije nakon što drugoj strani preda odgovarajućuju količinu kartušine, Silver je tu potpuno u pravu........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:51   #95
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Sad sam pročitao, može se zatražiti ali 3 mjeseca prije isteka roka u pisanom obliku

Onda je puno jednostavnije kupiti zlato na comex-u i prodat ga ako krene veliki pad cijene.
I to na polugu, manji mu je rizik........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 14:32   #96
Nemoj tako, uplašili ste prodajnog agenta
Sada se minion konzultira sa svojim overlordima i možemo očekivati još jednu rundu izvrtanja činjenica, nejasnih i nekonzistentnih odgovora.
Čim ne dobijete odgovor na najjednostavnija pitanja, možete biti sigurni da je u pitanju muljaža.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 17:28   #97
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Nemoj tako, uplašili ste prodajnog agenta
Sada se minion konzultira sa svojim overlordima i možemo očekivati još jednu rundu izvrtanja činjenica, nejasnih i nekonzistentnih odgovora.
Čim ne dobijete odgovor na najjednostavnija pitanja, možete biti sigurni da je u pitanju muljaža.
Oh, vidim da ste se zabavljali dok me nije bilo
Oprostite na čekanju, konzultiral sam se s overlordima kako da vam dam još jedan odgovor
Pa za one koji nisu utvrdili gradivo da ponovimo,
Kupnja Prodaja
1 oz 1.004,00 961,00
50 g 1.607,00 1.555,00
100 g 3.184,00 3.102,00
250 g 7.915,00 7.763,00
500 g 15.774,00 15.516,00
1.000 g 31.508,00 31.011,00
Stanje: 2014-02-25 15:27:51

Ovo su "količine" za "odmah isporučiti" po toj cijeni.

Prodajni agent vam može doći kod svakog hrabrog pojedinca i pokazati u živo što se kupuje i kako? Kako možete kupiti 1g po cijeni skoro kao za kg?
I da,.. ne treba vjerovati takvim glupostima; jer tko može prodavati gram skoro po cijeni za kg, to je nemoguće i tako će ostati sve dok je zemlja ravna i stoji na leđima 4 slona

Čudno kako još nitko od vas nije zaradio 10g zlata za izazov koji sam postavio. To samo znači da ispaljujete čorke

A sada ozbiljno; ured je u Zagrebu, firma posluje legalno, mogu svakome od vas , (ako vas to uopće zanima) poslati mailom mišljenje HANFe i HNB kojeg smo primili prije poslovanja sa zlatom u HR, 28god tvrtka radi u Europi ... i stvarno još uvijek mislite da postoji kvaka. Kvaka je u tome što tu možete kupovati gram zlata barem 30% jeftinije nego bilo gdje drugdje (cijena za gram). To neke od vas žulja jer radite sa zlatom i prodajete ga (siguran sam da je i vaše legalno i pošteno), no nitko ne može dati tu cijenu za gram.

Silver, rado bih ti se predstavio u privatnoj poruci s punim imenom i prezimenom da se upoznaš s prodajnim agentom
Tko zna možda se otkrije da si bio moj učenik!
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 05:48   #98
Quote:
zlatni depozit kaže: Pogledaj post
A sada ozbiljno; ured je u Zagrebu, firma posluje legalno, mogu svakome od vas , (ako vas to uopće zanima) poslati mailom mišljenje HANFe i HNB kojeg smo primili prije poslovanja sa zlatom u HR, 28god tvrtka radi u Europi ... i stvarno još uvijek mislite da postoji kvaka. Kvaka je u tome što tu možete kupovati gram zlata barem 30% jeftinije nego bilo gdje drugdje (cijena za gram). To neke od vas žulja jer radite sa zlatom i prodajete ga (siguran sam da je i vaše legalno i pošteno), no nitko ne može dati tu cijenu za gram.
Gdje držite alociramo zlato, i tko neovisan kontrolira da količina zlata odgovara deklaracijama na papiru?
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:21   #99
Gospon zlatni_depozit,

vidim da su instrukcije prošle dobro, ali i dalje nemamo odgovor na jednostavna pitanja:
1.) Želim kupiti i dobiti ODMAH uncu zlata. Ne nakon par dana, ne preko papira...ODMAH I SADA. Da li je to moguće?
2.) Ak firma posluje legalno, zašto nema cjenik prema artiklima? (točno određena kovanica ili poluga te i te mase).

I sve te priče da je firma legalna, ured u Zagrebu, bla, trutj, bla, trutj...kako dobiti gram po cijeni kg...bla, bla, bla...
Sjećate se, sve je počelo kada ste rekli da prvi u Hrvatskoj prodajete investicijsko zlato (što smo u sekundi opovrgnuli), a od onda se izvrdava s odgovorima na ova dva jednostavna pitanja.
Za razliku od vas, kada želim kupiti zlato i srebro, znam kome se trebam javiti i dobit ću odmah u ruke lijepu kovanicu ili polugu, bez mjesečnih uplata, bez papira...shvaćaš li razliku?
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 10:03   #100
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Gospon zlatni_depozit,

vidim da su instrukcije prošle dobro, ali i dalje nemamo odgovor na jednostavna pitanja:
1.) Želim kupiti i dobiti ODMAH uncu zlata. Ne nakon par dana, ne preko papira...ODMAH I SADA. Da li je to moguće?
ne nije, jer je rekao da ne drže ništa u Zagrebu jer nemaju sef.
Meni je rekao da naručuju kurirskom službom i da mogu dogovoriti da se dostavi u Zagreb pa ti moraš biti tamo kad dođe odmah radi preuzimanja, ili ti ideš u Austriju ili Njemačku, gdje pohranjuju zlato.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.