Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 20:44   #941
Ne bih više polemizirala oko inhalacija efedrina.
Kao simpatomimetik ima sistemski učinak kako na odrasle, tako i na bebe, djecu , pa nikako, kao stručna osoba ne mogu takvu preporuku dati niti ovdje, pogotovo za kućnu upotrebu.
Nuspojave mogu osvjestiti odrasle osobe (lupanje srca, uznemirenost, suhoća ustiju), a mala djeca i bebe pogotovo ne mogu nam dati informaciju o tome kako se osjećaju.

Za kućnu upotrebu svakako koristiti fiziološku, a sve ostale lijekove (Bisolvon, Salbutamol) samo uz odobrenje liječnika.
Naravno da roditelji s većom djecom i puno iskustva mogu i sami procijeniti kada će inhalirati dijete.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 21:48   #942
može li se u inhalator, umisto fiziološke, stavit čaj od sljeza? pitam za dite od dvi godine.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 07:50   #943
Mislim da bi ti on zaljigavio sve, ali probaj pa ćeš vidjeti. Samo ne znam koja bi njegova funkcija bila kod inhalacije.

Ja u inhalator stavljam eterično ulje, a ni ono se ne bi smjelo stavljati. Ništa mu nije, normalno radi već drugu sezonu
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 08:13   #944
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
može li se u inhalator, umisto fiziološke, stavit čaj od sljeza? pitam za dite od dvi godine.
Ja sam bila na edukaciji kada sam kupovala inhalator. Rekli su nista osim fizioloske i lijekova po preporuci lijecnika. Etericna i cajevi nikako.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 08:51   #945
Nda
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 09:05   #946
Meni su isto napomenuli nikako ne etericna u kompresorske inhalatore, jer da ih moze zacepiti. Ja sam u svojeg stavljala. I vise ne radi kako treba (makar mislim da nije do etericnih nego do glupe izvedbe casice, jer radi skroz normalno u nekim granicnim slucajevima kad se casica na pol zatvori i drzi pod nekim kutem

Jos uvijek se premisljam kupiti velikog Omrona ili ne, sad je 529 kn u prosincu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 10:19   #947
Gdje ste kupili inhalator? I koji je bolji, kompresorski ili ultrazvučni? (bebač ima 6,5 mjeseci)
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 12:40   #948
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Meni su isto napomenuli nikako ne etericna u kompresorske inhalatore, jer da ih moze zacepiti. Ja sam u svojeg stavljala. I vise ne radi kako treba (makar mislim da nije do etericnih nego do glupe izvedbe casice, jer radi skroz normalno u nekim granicnim slucajevima kad se casica na pol zatvori i drzi pod nekim kutem

Jos uvijek se premisljam kupiti velikog Omrona ili ne, sad je 529 kn u prosincu
Svašta je meni kroz život napomenuto
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 22:09   #949
Gdje najpovoljnije kupiti Babyhaler i koji?
Thanx!
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 11:37   #950
Pozz imam pitanje. Pedijatar nam je preporucio inhalacije fizioloskom zbog kaslja pa smo kupili inhalator. Sad me zanima kolko puta dnevno i kolko kolicinski inhalirate djecu? Mala ce uskoro 5 god.
Skroz sam nova u tome pa ne znam apsolutno nista

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:21   #951
Quote:
ivika13 kaže: Pogledaj post
Pozz imam pitanje. Pedijatar nam je preporucio inhalacije fizioloskom zbog kaslja pa smo kupili inhalator. Sad me zanima kolko puta dnevno i kolko kolicinski inhalirate djecu? Mala ce uskoro 5 god.
Skroz sam nova u tome pa ne znam apsolutno nista

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
MOžeš i nekoliko puta dnevno, tipa 4-5 puta
U inhalator ide obično 5 ml fiziološke, trebalo bi ti pisati u uputama, to traje par minuta dok se ne potroši
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:35   #952
Quote:
ivika13 kaže: Pogledaj post
Pozz imam pitanje. Pedijatar nam je preporucio inhalacije fizioloskom zbog kaslja pa smo kupili inhalator. Sad me zanima kolko puta dnevno i kolko kolicinski inhalirate djecu? Mala ce uskoro 5 god.
Skroz sam nova u tome pa ne znam apsolutno nista

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
Minimalno 2x dnevno dok ne potrošimo punjenje (traje cca 10-15min, ovisno o snazi udisaja djeteta - nije baš par minuta:-). Ako uspješ možete i 3X.
Pitanje je koliko će mala izdržati.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:40   #953
Prvi puta smo odradili. Stavila sam 5ml. Malo joj je dosadno ali izdrzi.
A jel ima kakvih biljnih ljekova koji bi se mogli ubacit u fiziolosku.
Nesto tipa kako se kupi u ljekarni prospan za iskasljavanje. Ne mislim konkretno na prospan nego nesto tipa toga bas za inhalaciju

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:45   #954
Quote:
ivika13 kaže: Pogledaj post
Prvi puta smo odradili. Stavila sam 5ml. Malo joj je dosadno ali izdrzi.
A jel ima kakvih biljnih ljekova koji bi se mogli ubacit u fiziolosku.
Nesto tipa kako se kupi u ljekarni prospan za iskasljavanje. Ne mislim konkretno na prospan nego nesto tipa toga bas za inhalaciju

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
Pa u principu se ne smije stavljati ništa osim fiziološke i nekog lijeka kojeg prepiše liječnik

Ja nisam nikad ništa na svoju ruku

Možeš mazati prsa sa nekim onim melemom za kašalj tipa mucoplanc ili onaj Balzam od jele
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:50   #955
Puno hvala na odgovoru, nadam se da ce joj pomoci

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:53   #956
mi smo dobili uputu od farmaceuta da ne stavljamo ništa osim fiziološke i eventualno propisanog lijeka jer postoji mogućnost da će neko prirodno ulje ili što već oštetiti filter i onda možeš bacit u smeće inhalator jer ti garancija ne vrijedi čisto heads up
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:59   #957
I misla sam da je tako nekako al za svaki slucaj pitam posto nemam iskustva sa inhalatorima bas nikakvog

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 21:24   #958
Ja moram samo reci vau, dijete ima 5 godine i nemate iskustva s inhalatorima
Mi isto stavljamo samo fiziolosku i jednom smo dobili lijek za inhalaciju.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 04:52   #959
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Ja moram samo reci vau, dijete ima 5 godine i nemate iskustva s inhalatorima
Mi isto stavljamo samo fiziolosku i jednom smo dobili lijek za inhalaciju.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Hehe bome jesam sretnica sto se toga tice.
Realno gledajuci vjerujem da je i sada moglo proci bez toga, ali bolje ga imati pa neka stoji zlu netrebalo

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 10:58   #960
Pozdrav, imam pitanje. Dijete 1,5 g ima česte upale uha. svaka virozica ili začepljen nosić završe na uhu. otorinac nam ništa pametno nije rekao da se može pomoći (za krajnike je mali, cjevčice ne bi itd.), a pedijatrica je savjetovala da ga počnemo inhalirati. Kupili smo stoga inhalator prije 3 dana, mali ga super podnosi i inhaliramo ga cca 2 puta na dan po desetak minuta, samo fiziološkom (po pretpostavci da će otopiti taj šlajm koji se skuplja do uha i izaziva upalu). Problem je u tome da je je po početku procesa dijete počelo kašljati, kašlje već 3. dan, dosta jako. Ok, razumijem da se možda to počelo otapati i slijevati, ali strah me da se ne spusti dolje, na bronhije/pluća. Je li ovo razlog za zabrinutost?
Babhosinho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.