Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2023., 10:06   #5361
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Imam pitanje ako netko zna. Imam neotvorenu AHA 30%+ BHA 2% koja je proizvedena 9/21. Ne nalazim nigdje na kutiji koliki je rok trajanja. Samo da je 12 mj. od otvaranja.
Da li netko zna koliki je rok tom proizvodu?
osim biljnog ekstrakta za smirivanje iritacije većina ostalih sastojaka su kiseline i kao takve to se ne bi smjelo pokvariti, prije da oslabi učinkovitost ... pogledaj opće stanje, teksturu, miris i ostalo, od jednog korištenja ti neće biti niša pa isprobaj
ja sam odustala od nje, naginjem od normalne prema suhoj koži i točno znam da me BHA isušuje a i vrijeme moram skratiti jer je meni baš jaka
(dobro da sam vidjela ovaj post jer se dvoumim uzeti Muellorov serum sa 6 % AHA, uzela sam C serum za sjaj kože koji mi je izvrstan pa si mislim da će i ovo biti blago a učinkovito)

Poslano sa mog SM-T580 koristeći Tapatalk
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2023., 16:44   #5362
The Ordinary 23% off + free eye serum + free shipping!
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2023., 18:49   #5363
Protiv pigmentacijskih mrlja ali na dekolteu ima sto od TO?

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 07:14   #5364
Pozdrav može pomoć...izbubljena sam među ovim proizvodima a vidim da vi imate iskustva pa može preporuka. Imam 30 god i nemam nikakvih većih problema na licu osim sitnih proširenih pora i ponekad seberoični dermatitis. Lice mi je mješovito(masna t zona i ostalo suho). Htjela bih uvesti u rutinu neke proizvode da mi koža izgleda zaglađenija/ sjajnija(onako svježa da se tako izrazim). Hvala
Lunaq123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 09:11   #5365
Quote:
Lunaq123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav može pomoć...izbubljena sam među ovim proizvodima a vidim da vi imate iskustva pa može preporuka. Imam 30 god i nemam nikakvih većih problema na licu osim sitnih proširenih pora i ponekad seberoični dermatitis. Lice mi je mješovito(masna t zona i ostalo suho). Htjela bih uvesti u rutinu neke proizvode da mi koža izgleda zaglađenija/ sjajnija(onako svježa da se tako izrazim). Hvala
Za početak serum niacinamida i hijaluronke kiseline. Niacinamid nanositi prvi pa iznad njega hidrataciju uvijek započinjati sa hijaluroskom i preko nje sve što imaš hidratantno. Mislim na tonere i kreme.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 22:37   #5366
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Za početak serum niacinamida i hijaluronke kiseline. Niacinamid nanositi prvi pa iznad njega hidrataciju uvijek započinjati sa hijaluroskom i preko nje sve što imaš hidratantno. Mislim na tonere i kreme.
Hvala na brzom odgovoru. Pretpostavljam da mislite na Hyaluronic Acid 2 % + B5 i Niacinamide 10 % + Zinc 1 %. ?? A što mislite o Lactic Acid 5 % + HA ? Ispričavam se na pitanjima ali moj domet do sada je bila piling za lice i hidratatna krema s faktorom. Hvala puno na pomoći
Lunaq123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 10:16   #5367
Quote:
Lunaq123 kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru. Pretpostavljam da mislite na Hyaluronic Acid 2 % + B5 i Niacinamide 10 % + Zinc 1 %. ?? A što mislite o Lactic Acid 5 % + HA ? Ispričavam se na pitanjima ali moj domet do sada je bila piling za lice i hidratatna krema s faktorom. Hvala puno na pomoći
za početak se malo informiraj i nauči što čini svaka od tih aktivnica
hijaluronska kiselina - tehnički je kiselina ali je hidrator koji veže vodu
B5 - vitamin koji umiruje i štiti osjetljivu kožu ali i dobar hidrator
niacinamid ili B3 isto vitamin koji umiruje i štiti kožu ali i smiruje prekomjerno lučenje sebuma - ne isušuje suhu kožu osim ako se ne pretjera
cink ti je jako dobar on obnavlja kožnu barijeru - ne pretjeruj s ovim osim ako nemaš akne koje se trebaju brzo zasušiti i regenerirati, isušit će ti kožu ako ga stavljaš na cijelo lice

laktic acid ili mliječna kiselina - ti je eksfolijator ili piling za lice, skida površinski sloj kože poput voćnih kiselina ili AHA i dosta je nježniji - ukoliko si kupila ovaj preparat stavljaj ga povremeno - za početak samo 1 X tjedno po preporučenom vremenu, ili čak rjeđe
i prati kako reagiraš - 5 % nije jaka koncentraciji ali svakoj koži je potrebno vrijeme da se navikne na kiseline, poslije ne zaboravi stavljati SPF

nek te ne zbunjujue HA - hijaluronska kiselina, u novim preparatima je ima skoro u svemu
- to je hidrator koji traži zalijevanje izvana inače ti pokupi vlagu iz kože pa izgledaš napeto i dehidrirano; inače ti zatvori vlagu u dubljim slojevima kože pa borice i tonus općenito budu bolji
kombinirni preparati, kojekakve kremice su često smjesa HA i raznih hidratora, emolijnata i svega u jednom pa ti preparati imaju svoju i ponekad ne traže dodatnu vlagu izvana
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 10:10   #5368
U slovenski dm je nedavno došlo par The Ordinary proizvoda, možda dođu i u hrvatski dm.

https://www.dm.si/search?query=the%2...chType=product
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 10:35   #5369
glycolic acid tonik onaj - s cim smije i s cim ne smije?
nekako mi je cudno da je acid a pise da se ne ispire nakon nanosenja. to cu oprezno pratiti kako se ponasa na mojoj kozi.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 10:51   #5370
Kiseline se uglavnom ni ne ispiru, osim ako nije riječ o nekoj washoff maski.

Glikolnu ne upotrebljavati s ostalim aktivnim tvarima: c vitaminom, retinoidima, bakrenim peptidima.

Može s hijaluronom, ceramidima.
uppsala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 10:19   #5371
Uvodim Retinol u svoju rutinu, naručila sam retinol 1% u skvalanu od The Ordinarya. Je li to okej koncentracija za početak? I treba li se stvarno držati u frižideru ili je okej mračno hladno mjesto?
Mislim ga uvesti u rutinu po 2 noći tjedno.
Into Dust is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2024., 07:55   #5372
Nikad ih nisam držala u frižideru. 1% retinola nije za početak. To je dosta visoko. Možda će ti bit okej, ne znam koliko si osjetljiva. Ali ljudi obično počinju s nižim koncentracijama.
honeyblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2024., 18:34   #5373
Ajme shit, a dobro. Nisam imala nikakvu reakciju u vidu iritacije i crvenila. Mislim da ću dalje proslijediti i uzeti manju koncentraciju. Hvala!
Into Dust is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2024., 10:31   #5374
Kiseline mogu s vit c, cak se preporucuje kiselinama sniziti ph pa staviti vit c serum.
__________________
Mens sana in borosana.
Artan Lili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2024., 11:04   #5375
Quote:
Artan Lili kaže: Pogledaj post
Kiseline mogu s vit c, cak se preporucuje kiselinama sniziti ph pa staviti vit c serum.
Pogledaj što sam TO kaže za svoju glikolnu s čim je ne treba koristiti.
uppsala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2024., 15:19   #5376
Quote:
uppsala kaže: Pogledaj post
Pogledaj što sam TO kaže za svoju glikolnu s čim je ne treba koristiti.
Vidi stvarno. Čudno, obično su kiseline (pa i konkretno glikolna) i vitamin C best friends.
Moguće da je još nešto u formuli što se kosi.
__________________
Mens sana in borosana.
Artan Lili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2024., 16:32   #5377
Sto sam vise citala to mi se cini da The Ordinaryeva upozorenja nemaju veze sa znanosti. Meni se cini da oni to stave da se ograde odgovornosti ako nekome izbiju iritacije. Po tim njihovim uputama se nista ne smije koristiti sa nicime.

Abbey Yung je istrazivala sto smije sa Buffet sa bakrenim peptidima i nigdje nije nasla zabrane koje su u skladu sa onime sto Ordinary pise (mislim da je bilo da se ne smije koristiti sa salicilnom). I kemicar joj je potvrdio da nema nikakvih ponistavajucih reakcija izmedu njih.
__________________
But I think that God's got a sick sense of humor and when I die I expect to find him laughing
Elbereth7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 15:29   #5378
Ne znam je li se spominjalo već na ovoj temi, ali u Dm stižu neki The Ordinary proizvodi. Pročitala sam na Journalu.

Poslano sa mog 21061119DG koristeći Tapatalk
zagrepcanka 123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2024., 17:18   #5379
trebam iskusne - kako ste uspjesno pomladili moje lice ostavljam odlican dojam na okolinu.

mama je probala ova moja cudesa, nema negativnih reakcija koze. krema mi je moisturing HA, imam amino B5, imam niacinamid, a u arsenalu je jos i aha-bha za peeling.
sad bi ona svoju Ordinary rutinu ali to je zena koja je presla 65. godinu.

ne znam sto da joj uzmem od seruma, prvenstveno bore su na planu, a onda tekstura.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2024., 14:17   #5380
Da ja kupujem svojoj mami TO mislim da bi samo uzela Buffet serum ili kak se već sad zove...multipeptide nešto, neki retinol i kremu. I normalno da mora nositi SPF. Ne bi filozofirala s više stvari jer znam da ona neće koristiti više proizvoda od tog Ajd i aha+bha jer joj je to bilo super i nije proizvod za svaki dan.

Inače, izgleda da stiže retinal.
honeyblood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.