Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2004., 16:06   #81
Quote:
napokon kaže:
Trebalo vas je deknuti svaki puta kad izadjete na most ili koncert u ono vrijeme.
No i onako nije bilo lose, jedino sto je kratko trajalo.

I bilo mi je drago.
Uuuuuu, j*bo te koja pakosna duša !!?

Meni je drago što tvoja zloba sada razjeda tebe.

Čak 5 godina posle bombardovanja.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 16:41   #82
a tko zna, mozda ne bi nikome palo napamet beograd bombati ?

. . .

Mislim da je na Holbrookea utjecalo i to što mu je Milošević kazao da u Banja Luci ima Srba koji predstavljaju alternativu vodstvu s Pala. Razgovarali smo o tome i obojica došli do zaključka kako Tuđmanu trebamo reći da stane. Holbrooke mu je to rekao. Bila je to vrlo teška odluka i da smo imali samo malo drugačiji osjećaj, odluka bi bila drugačija. Ponekad se povijest ne stvara velikim, pažljivo promišljenim strateškim odlukama, nego upravo ovako.


Pitanje: Kako Vam se to čini s današnjeg stajališta?


Galbraith: Razlog zbog kojeg bismo bili dopustili Hrvatskoj da zauzme Banja Luku je činjenica što bi to rezultiralo potpunim slomom bosanskih Srba i fašističkih principa za koje su se zalagali. Bilo bi puno lakše obnoviti zemlju u uvjetima potpunog srpskog poraza nego što je to sada. I o tome smo razmišljali u to vrijeme. Ali, čak ni danas ne znam pravi odgovor. Mir bi bio mnogo stabilniji da je HV zauzeo Banja Luku.

. . .
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 16:50   #83
WeM, da je baba imala muda, bila bi deda!
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 16:53   #84
Quote:
GoTo kaže:
WeM, da je baba imala muda, bila bi deda!

jel ti o kosovu ?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 17:01   #85
O Banjaluci.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 17:29   #86
Galbraith, Galbraith...
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 18:29   #87
na godisnjicu :

"Ali,mi nebi bili mi kad tu nebi napravili sebi GROB,cuvenim parolama BOLJE RAT, NEGO PAKT !Pa parola: BOLJE GROB,NEGO ROB!Cuj bolje grob,nego rob-pa tako nesto je mogao da smisli samo bolesan narod i budale neopevane...."
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 20:49   #88
Quote:
GoTo kaže:
I ???

Imaš li projekat koji je jednostavniji i efikasniji u borbi protiv svetskog zla - šverca oružjem, drogom, ženama, decom, ljudskim organima...
Jednostavno! Zatvoriš sve političare, njihove tjelohranitelje i vozače ....
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 22:46   #89
Quote:
GoTo kaže:
I ???

Imaš li projekat koji je jednostavniji i efikasniji u borbi protiv svetskog zla - šverca oružjem, drogom, ženama, decom, ljudskim organima...
Pa naravno ................ nezavisno Kosovo je rješenje svih problema!

I jednostavnije je i efikasnije od vašeg pokušaja "rješavanja" problema.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 23:07   #90
Quote:
posmatrač kaže:
Pa naravno ................ nezavisno Kosovo je rješenje svih problema!

I jednostavnije je i efikasnije od vašeg pokušaja "rješavanja" problema.
realno mislim da nema šanse da kosovo dobije nezavisnost ,da su dobili republiku još za bivše juge sad bi već vjerovatno imali još jednu državu na balkanu ,ovako mislim da je najrealnija opcija kulturna autonomija tj nešto što se nudilo srbima u Hrvatskoj
gnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 23:33   #91
Quote:
gnom kaže:
realno mislim da nema šanse da kosovo dobije nezavisnost ,da su dobili republiku još za bivše juge sad bi već vjerovatno imali još jednu državu na balkanu ,ovako mislim da je najrealnija opcija kulturna autonomija tj nešto što se nudilo srbima u Hrvatskoj
ne varaj se ! svi europski planovi spominju kosovo bez beograda!

ukoliko budu "neizvjesnost" produzavali, najmanje koristi i za srbe i za albance... u korist "kontroliranog kaosa" !
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2004., 01:33   #92
Quote:
gnom kaže:
ovako mislim da je najrealnija opcija kulturna autonomija tj nešto što se nudilo srbima u Hrvatskoj
Albanci nikada neće pristati da ih se vrati pod srpsku vlast (čitaj: tortutu)

I ne mogu se nikako porediti položaj Srba u Hrvatskoj i Albanaca na Kosovu.

Kosovo ima svoj parlament, policiju, vladu - dakle skoro kompletnu državnu strukturu sem vojske.

Realnija opcija bi bila dati Srbima na Kosovu sva manjinska prava kakva su im data i u Hrvatskoj (ili i veća) a Kosovu dati neovisnost od Srbije.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2004., 05:29   #93
Sve je moguće.

Ali samo mnogo naivni mogu da misle da bi se na Balkanu sve završilo tim presedanom, tj. da se nasilno odvoji deo međunarodno priznate države. Time se ruši Helsinška povelja o nepromenjivosti državnih granica u Evropi.

Zatim, ukoliko bi se desilo da "ode" Kosovo i Metohija, ko bi mogao kojim principom da zaustavi odlazak: Republike Srpske, zapadne Makedonije, Istre...itd...itd...

Tek tada bi nastao pravi balkanski R'N'R
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2004., 10:01   #94
Slazem se GoTo. Cirkus nam ne gine one way or another. Ako Kosovo ostane u Srbiji, Albanci ce zapoceti teroristicko djelovanje koje im nije strano. Ako se odvoje, rast ce napetosti u BiH, Makedoniji, itd. Svi znamo sto se desavalo u Makedoniji prije godinu-dve.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2004., 12:52   #95
Quote:
GaelGarciaBernal kaže:
Slazem se GoTo. Cirkus nam ne gine one way or another.
"Cirkus" možete napraviti samo vi ......... ali onda budite spremni i snositi posljedice "cirkuzanja" - nije više `90-ta!

Quote:
Ako Kosovo ostane u Srbiji, Albanci ce zapoceti teroristicko djelovanje koje im nije strano. Ako se odvoje...........
Onda će Srbi započeti terorističko djelovanje koje im svakako nije strano...........

Quote:
rast ce napetosti u BiH
Da, iiii

U BiH možete napetostima samo postići ukidanje srpskog entiteta i ništa više.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2004., 13:02   #96
Quote:
posmatrač kaže:
"Cirkus" možete napraviti samo vi ......... ali onda budite spremni i snositi posljedice "cirkuzanja" - nije više `90-ta!
Krajnje je vreme da i mi jednom zapocnemo cirkus da vidimo kako je to.
Iskustva su dobrodosla.
Pisi.
Sarmageddon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2004., 15:38   #97
Quote:
Sarmageddon kaže:
Krajnje je vreme da i mi jednom zapocnemo cirkus
Dečec ne sumnjam da ćeš pronaći već nekoga ko će te poučiti "cirkuzarijama" ................... Srbiji nikada "cirkuzanata" falilo nije.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.