Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2006., 22:53   #41
Koliko je meni poznato, ženska djeca nisu niti smjela niti imala pravo pohađati školu. Pa valjda afganistanci znaju čemu služi žena?
Ili ti tvrdiš suprotno?
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 23:02   #42
Quote:
Norylo kaže:
Koliko je meni poznato, ženska djeca nisu niti smjela niti imala pravo pohađati školu. Pa valjda afganistanci znaju čemu služi žena?
Ili ti tvrdiš suprotno?
super, eto ti primjera zaostalosti...
sta onda takvim afganistancima znaci sto ce jedan u nizu biti pogubljen...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 23:07   #43
Quote:
nordea kaže:
super, eto ti primjera zaostalosti...
sta onda takvim afganistancima znaci sto ce jedan u nizu biti pogubljen...
Aaaa, tako. Što ti onda imaš protiv Busha u afganistanu?
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 03:40   #44
Quote:
Norylo kaže:
Aaaa, tako. Što ti onda imaš protiv Busha u afganistanu?
Zato što Buša zaboli ona stvar za Afganistancima!!
The Realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 05:57   #45
Quote:
Norylo kaže:
Koliko je meni poznato, ženska djeca nisu niti smjela niti imala pravo pohađati školu. Pa valjda afganistanci znaju čemu služi žena?
Ili ti tvrdiš suprotno?
Zar to nije bilo za vrijeme talibana?
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 13:21   #46
To što je većina Afganistanaca nepismena stoji, pogotovo obzirom na skoro trideset godina rata u kojem teško da je prioritet bilo osnovno školstvo.
Ali time su podložniji manipulaciji u oba smjera, i u onom prema puški i onom prema motiki, ali oni koji bi ih trebali manipulirati, a to nije u prvom redu Bush očito i dalje preferiraju pušku i shariu.
Sudit nekog poluanonimusa zato jer je promjenio vjeru samo je ulaganje u daljnjih par godina postapokalipse u Afganistanu.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 13:54   #47
Quote:
dolma kaže:
Zar to nije bilo za vrijeme talibana?
Talibani više nisu službeno na vlasti, ali vrijeme talibana je prošlost, sadašnjost i budućnost. Talibani kao tipični islamisti ostavili su u nasljeđe sadašnjoj vlasti taj lijepi običaj.

Prvi uvjet za pomak u svijesti je uništenje talibansko, muđahedinske ideologije, a to znaći da islamske objekte valja prenamjeniti. Škola, razumljivo, dolazi tek nakon čišćenja svijesti.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 15:48   #48
[QUOTE=Norylo]Koliko je meni poznato, ženska djeca nisu niti smjela niti imala pravo pohađati školu.

Istina.Koliko se ja sjećam pred nekih par godina bilo je u svim medijima i ubojstvo učiteljice u Alžiru.Lijepo su je izvukli iz škole i prerezali joj vrat.
Inače zanimljiv je podatak da je Ircima još u 19 stoljeću također bilo zabranjeno školovanje, a Englezi su svakog tko je zatečen pri toj prljavoj raboti kao što je poučavanje lijepo objesili.Dobro oni su vješali i šestogodišnju djecu zbog krađe čipkanih rupčića pa ovo gore navedeno i ne čudi.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 16:03   #49
Sad sam se sjetila Dostojevskog kad je u jednoj svojoj knjizi, sad se ne mogu sjetiti u kojoj ali mislim da je to opisao u Idiotu, opisao slučaj čovjeka kojeg su Turci odrali živog zato što nije htio promijeniti vjeru. I poslije je taj čovjek bio proglašen svetim itd. No, uglavnom je Dostojevski to prokomentirao u stilu"zar nije taj čovjek mogao formalno promijeniti vjeru preživjeti i poslije pomagati drugim ljudima umjesto što je tako bezveze umro."

I to mislim o svim ovim ubojstvima i smrtima na vjerskoj osnovi. Ak baš želiš umrijet ima i boljih načina.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 16:18   #50
Quote:
Norylo kaže:
Aaaa, tako. Što ti onda imaš protiv Busha u afganistanu?
Ako nece pomoci, onda sam protiv da on bude tu... pogotovo zato sto je i dosao pod parolom DA CE UVESTI BLAGOSTANJE U TOM ISTOM AFGANISTANU.

Quote:
Talibani kao tipični islamisti
Ne bih rekla...

Quote:
Škola, razumljivo, dolazi tek nakon čišćenja svijesti
.

ovaj proces ide uporedo, jer SKOLOVANJE(ovdje nije u pitanju osnovno skolovanje) mijenja svijest i formira SVOJE MISLJENJE.

Quote:
pogotovo obzirom na skoro trideset godina rata u kojem teško da je prioritet bilo osnovno školstvo.
Mi smo ovdje na Balkanu ratovali 5 godina, pa je taj rat izrodio razne papke, zamisli onda sta predstavlja 30-to godisnji rat.
A ni prije tog isto rata nisu bili nesto posebno razvijeni.

Quote:
Ali time su podložniji manipulaciji u oba smjera,
I te kako. Neobrazovani ljudi su obicno i najpodlozniji manipulaciji, to se vidi i kod nas. Kao protuteza talibanima upravo treba da bude neka nova incijativa, neki novi pokret, neki novi PROGRAM. A taj program JA ne vidim u Bushu...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.