Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2014., 10:49   #1
Kome prijaviti nepravilnost pri zapošljavanju

Ako je na krivom mjestu, molim moderatore da premjeste.

Imam jako čudnu situaciju, da mi ju netko prepričava, ne bih vjerovala.. Dakle, dobila sam posao u drugoj firmi i najavila na trenutnom radnom mjestu da odlazim.. Bila sam pozvana na potpisivanje ugovora u četvrtak, no kada sam došla tamo, rečeno mi je kako je osoba koja je za to zadužena, zapravo, bolesna i da dođem u ponedjeljak na svoje novo radno mjesto, te će me ugovor tamo čekat..

Međutim, u ponedjeljak šok! Pošto sam se izgubila tražeći radno mjesto, zovem nadređenog da ga obavijestim kako ću kasnit, a on me pita: "Zar niste vi odustali?". Sva izvan sebe dolazim na radno mjesto gdje mi tvrde kako je netko u srijedu ujutro (dakle, dan prije nego sam došla potpisat ugovor) nazvao, predstavio se mojim imenom i prezimenom, i rekao kako ja odustajem.

Pretpostavljam kako je netko preko veze trebao dobiti posao pa su odlučili da će se mene, na ovaj ili onaj način, rješiti!

E sad, zanima me, kome ovu situaciju mogu prijaviti?
mjehuriic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 11:11   #2
Quote:
mjehuriic kaže: Pogledaj post
E sad, zanima me, kome ovu situaciju mogu prijaviti?
Pa čuj, ne znam kol'ko je to velika firma, pa možeš eventualno ići "glavnima" prijaviti, ali koliko god sad ovo bilo okrutno ili bezbrazno ili whatever - sama si si kriva...
Ne razumijem kako si uopće išla na starom poslu išta govoriti, dok još nisi potpisala ugovor za novi psao, a kamoli se još i pojaviti na novom, samo tako
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 11:20   #3
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pa čuj, ne znam kol'ko je to velika firma, pa možeš eventualno ići "glavnima" prijaviti, ali koliko god sad ovo bilo okrutno ili bezbrazno ili whatever - sama si si kriva...
Ne razumijem kako si uopće išla na starom poslu išta govoriti, dok još nisi potpisala ugovor za novi psao, a kamoli se još i pojaviti na novom, samo tako

kako sam si to sama kriva, molim te? Kako ne bih išla govorit na starom poslu, kada imam otkazni rok koji sam trebala odradit pošto sam dobila drugi posao?! Pa nisam se pojavila samo tako, došla sam kako mi je rečeno da dođem firma je jako, jako velika..
mjehuriic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 09:59   #4
Ja te razumijem, i sama sam prije ostavljala stare poslove bez novog ugovora, ali bogme to više ne bi napravila.

Uvijek, ali uvijek, i prije najave starom poslodavcu traži ugovor kod novog...oni mogu napraviti ugovor i koji počinje 2099. ako žele, ne daj se obeshrabriti time da "dobiti ćete ugovor kada dođete"...ne idi kod takvog poslodavca.

Što se ovoga tiče, meni se sve čini da njih nitko nije zvao, nego ti lažu. E sad, da li i vodstvo to zna, ili je to spačka bez znanja direktora da bi se uvalio netko drugi - ne znam. Jedino što možeš je da se obratiš pismeno direktoru, ako je strana tvrtka obrati se i direktoru vani, ali ako si mislila zakonski da li ti inspekcija ili netko može pomoći - ne, nije ništa krivo napravio novi poslodavac, jer ništa nisi imala napismeno, pa nije imao obvezu prema tebi. Jel imaš nekakav rezultat natječaja ili nešto gdje bi pisalo da si ti dobila posao? Ako da, onda ćemo dalje....ako ne, ništa ne možeš.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 11:23   #5
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ja te razumijem, i sama sam prije ostavljala stare poslove bez novog ugovora, ali bogme to više ne bi napravila.

Uvijek, ali uvijek, i prije najave starom poslodavcu traži ugovor kod novog...oni mogu napraviti ugovor i koji počinje 2099. ako žele, ne daj se obeshrabriti time da "dobiti ćete ugovor kada dođete"...ne idi kod takvog poslodavca.

Što se ovoga tiče, meni se sve čini da njih nitko nije zvao, nego ti lažu. E sad, da li i vodstvo to zna, ili je to spačka bez znanja direktora da bi se uvalio netko drugi - ne znam. Jedino što možeš je da se obratiš pismeno direktoru, ako je strana tvrtka obrati se i direktoru vani, ali ako si mislila zakonski da li ti inspekcija ili netko može pomoći - ne, nije ništa krivo napravio novi poslodavac, jer ništa nisi imala napismeno, pa nije imao obvezu prema tebi. Jel imaš nekakav rezultat natječaja ili nešto gdje bi pisalo da si ti dobila posao? Ako da, onda ćemo dalje....ako ne, ništa ne možeš.
Ma i ja sam uvjerena da lažu, mogli su se bar više potrudit pa izmislit nešto pametnije.. S obzirom da se radilo o jakoj stranoj firmi, koja je tu negdje sa dm-om, a ne nekoj kvartovskoj pekari, nisam mislila da će im ovakve igre uopće past na pamet.. a od pismenog dijela imam samo mailove..
mjehuriic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 11:39   #6
Onda sve lijepo prijavi šefovima, ali onima u inozemstvu, a ne ovoj našoj bagri ovdje.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:14   #7
Slažem se na Noomi.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 21:23   #8
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Onda sve lijepo prijavi šefovima, ali onima u inozemstvu, a ne ovoj našoj bagri ovdje.
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Slažem se na Noomi.
Prijavljeno je, nadam se da će biti nešto od toga
mjehuriic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 23:26   #9
Quote:
mjehuriic kaže: Pogledaj post
kako sam si to sama kriva, molim te? Kako ne bih išla govorit na starom poslu, kada imam otkazni rok koji sam trebala odradit pošto sam dobila drugi posao?! Pa nisam se pojavila samo tako, došla sam kako mi je rečeno da dođem firma je jako, jako velika..
Gle, kad na novom poslu ti ponude ugovor i kad ga potpišeš, tek onda se ide išta govoriti sadašnjem poslodavcu.
Naravno da imaš otkazni rok i novi poslodavac to zna, zato izračnaš koliki ti je otkazni rok i tako dogovoriš datum...
Ja uvijek tako radim, a ne znam ni nikog ko je išao ovako "na riječ", kao ti

Quote:
mjehuriic kaže: Pogledaj post
Prijavljeno je, nadam se da će biti nešto od toga
Držim ti fige da uspiješ
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.