Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2014., 16:10   #1
PRIJAVA-ODJAVA HZZO, pomorsko zdrastveno osiguranje

MOLIM POMOĆ!!!

Naime, 2010.g sam preko agencije Uspinjaca ukrcana na brod kao Bar.Trainee, odradila sam svoj prvi ugovor. Imam pomorsku knjižicu te imam i pečat ukrcaj/iskrcaj (pečate imam za 2010. i 2011. Dva ugovora)
Nakon povratka kuci, donjela sam pomorsku na uvid u Uspinjacu te su mi oni rekli da ce me odjaviti iz Lučke Kapetanije te cu u skorom periodu dobiti uplatnice. Uplatnice su trebale biti za HZZO i Mirovinsko. Posto sam ja skupila i više od 183 dana na moru, ne bih trebala platiti porez. Nas je bilo mnogo koji smo zajedno isli prvi ugovor, te smo svi shvatili da taj prvi put kada se ide agencija po zakonu mora da nas prijavi, a za dalje je nasa odluka. Ako se ne prijavimo nemamo ni zdrastveno ni mirovinsko. Sto je svima nama bilo, a i danas je idiotarija da placas zdrastveno u HR, koje ti vrijedi SAMO dok si na moru te ga nikako ne mozes koristiti. Moja odluka je pala da na 2. ugovor idem samostalno kao i vecinu nas.

UPLATNICE NIKADA nisu stigle na moju adresu, a ja se nigdje nisam gurala da vidim gdje je zapelo. Nisam bila jedina koja ih nije dobila.
I tako sam ja lijepo odradila i 2. i 3. i 4. pa čak i 5. ugovor te se sada spremam za 6.

U međuvremenu sam se udala u inozemstvu te je brak priznat i od strane HR.

Prije par dana sam konacno odlucila da promijenim i zdrastvenu iskaznicu, jer kako nisam u HR smatram da mi i ne treba HR zdrastveno osiguranje.
Te sam u HZZO uocila PROPUST... malo istraživala i sada je NASTAO PROBLEM za koji nekako molim savjet!

Ja sam i dalje od 2010. prijavljena na HZZO kao pomorac... od 2010. pa do dana današnjega, nitko me nikada nije odjavio. Uplatnice nikada nisu stigle jer porezno nije i jos ne moze izracunati koliko sam dužna platiti...

Da li itko ima sličan problem i dali itko zna kako da se ja odjavim s toga, a da se ne vidi da sam još na brodu.
Kao sto napisah pomorska ima samo dva ugovora pečate, iako mogu da kažem da sam ju izgubila... hehehehee...
Da li je moguča ODJAVA s kašnjenjem od 3 ili vise godina?

HVALA...

Zadnje uređivanje thenottigirl : 27.07.2014. at 16:16.
thenottigirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.