Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2012., 11:16   #1
Financijska pomoć za uzdržavanje teško pokretne osobe.

Trenutno živim sama s mamom. Mama mi je teško pokretan invalid ( gotovo nepokretna), i potrebna joj je stalna pomoć u kući. Zbog toga nisam u mogućnosti tražiti posao jer je nemogu ostaviti samu više od 2-3 sata, tako da smo prisiljene živiti samo od njene mirovine.
Čula sam da postoji financijska pomoć države za ovakve slučajeve. Da li je to samo urbana legenda ili stvarno postoji neki dodatak koji se može ostvariti u slučaju kada jedna osoba zbog nastale situacije nije u mogućnosti tražiti posao?
__________________
Bang, bang...
meow_bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 17:19   #2
Javi se u CZSS prema maminom prebivalištu i tamo ćeš dobiti sve potrebne informacije.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 23:21   #3
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Javi se u CZSS prema maminom prebivalištu i tamo ćeš dobiti sve potrebne informacije.
Bila sam danasna CZSS i dali su mi formular za "doplatak za pomoć i njegu" i rekli su mi da bi to mama morala zatražiti ( ona to već prima godinama ).
Ovo na šta sam ja mislila bi bilo nešto kao nadoknada meni zato jer nemogu tražiti posao.
Ja sam gospođi to tako i objasnila. E, sada, nisam sigurna da li je ona mene krivo razumjela ili to ne postoji.
__________________
Bang, bang...
meow_bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 18:09   #4
Quote:
meow_bi kaže: Pogledaj post
Bila sam danasna CZSS i dali su mi formular za "doplatak za pomoć i njegu" i rekli su mi da bi to mama morala zatražiti ( ona to već prima godinama ).
Ovo na šta sam ja mislila bi bilo nešto kao nadoknada meni zato jer nemogu tražiti posao.
Ja sam gospođi to tako i objasnila. E, sada, nisam sigurna da li je ona mene krivo razumjela ili to ne postoji.
Takva vrsta naknade ne postoji.
Trebala bi se još u CZSS raspitati o mogučnostima smještaja majke ukoliko ti je ta opcija prihvatljiva, jer je to jedini način da se ti zaposliš.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 14:28   #5
Ovo i mene muči. Htjela bi raditi, ali imam teško pokretnog tatu. Ne ostavljam ga samoga osim do dućana i apoteke ako odem tu u kvartu. Mislim da je dom jedino rješenje za njega jer ja nisam medicinska sestra. Bio je privremeno mjesec dana u domu jer smo mislili da će moći samostalno hodati. Sada on ne bi više nigdje išao. Ostao bi kod kuće. Ja moram tražiti i plaćati medicinsku sestru da bi do grada otišla nešto obaviti. Meni je ovo dosta teško, nezadovoljna sam, a opet ne bi htjela da ispadne da ga tjeram iz vlastitog stana. Pa kako ovo najlakše riješiti. Meni samoj je teško brinuti o polupokretnoj osobi, teži i jači je od mene i ne snalazim se baš sama. Puno bolje mi je bilo dok je bio mjesec dana u domu. Mislim da je i njemu bolje bilo jer ipak tamo radi stručno osoblje.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2018., 12:09   #6
Question

Tema je i dalje aktualna. Ako nepokretan roditijel odbija smjestaj u domu, a tvoje fizicke i mentalne sposobnosti onemogucavaju da skrbis osobno o njemu, sto da radim? Nemogu se zaposliti, nisam toliko snażna da okrenem tjelo tezke vise od 100kg, itd.?
niobe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.