Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 23:30   #21
Nemam iskustva s njim, al na drugom specijaliziranom forumu imaš dosta o njem.
Iskreno, kolko sam skužio i nije neka sreća, provjeren motor ostalo kineske komponente. Mjenjač sa prevelikim razmacima među brzinama.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:20   #22
Registracija: Jun 2011.
Lokacija: hrvatska
Postova: 49
traktor
Pozdrav.Molim savjet,kupio bih traktor u rasponu od 80-120ks naravno rabljeni do nekih 60000 kn.pa ako imate kakvu preporuku što bi bilo dobro kupit za te novce i mora imat prednju vuču,treba mi za poljoprivredu.hvala
darijomeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 07:45   #23
1. raspitaj se o rezervnim dijelovima i servisu
2. tražiš samo za konjove i prednju vuču, a što je, npr. sa hidraulikom? Jednosmjerna ili dvosmjerna?
3. ima toga još puno što moraš definirati
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:52   #24
Jednosmjerna.Ono što sam gledao najjeftiniji dijelovi su za imt 577 ili onaj od 100 konja.tu su dijelovi kao najjeftinji.A kaj velite na hurlimana onog 80 konja i styera isto 80 konja
darijomeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:54   #25
Čak sam gledao i dajca onoga 7506 i onoga 90 konja kaj mislite o njima
darijomeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:31   #26
a traktor trebaš za....?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 23:39   #27
Bježanje?
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 02:31   #28
Piše u gore navedenom postu za što ga trebam
darijomeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 08:27   #29
poljoprivreda je toliko općenit pojam da nema smisla dalje ista govoriti dok malo vise ne promucas.
uključuješ li baliranje u poljoprivredu? odlazak u šumu i izvačenje drva? koje su površine u pitanju? imas li vec postojeće priključke za traktor? ako imas, koje dužine su priključci? novo ili rabljeno? otvorena ili zatvorena kabina? obzirom da je ovo općeniti forum, pretpostavljam da ces vise informacija (i znalaca) naci na poljoprivrednom forumu. sretno i svakako obavjesti kaj si kupio.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:51   #30
Pozdrav, moj savjet, za te novce jedino Zetor, koliko toliko udobna kabina, rezervni dijelovi normalne cijene, relativno jednostavan za popravak i servisiranje, ako radiš lakše poslove, do nekih 20 ha obrađivih površina, večinoma travnjak, manje njive i šuma , onda je dovoljno 7745, za više površina je bolje uzeti 9245.

https://konedata.net/traktorit/zetor-zts/

Inače, IMT se ne proizvodi više, pa je upitno snabdevanje sa dijelovima, pogotovo za veče traktore (osim 539 - TAFE), Torpedo je ista stvar, a i jako loše su kvalitete, a što se zapadnih brendova tiče, SDF (SAME, lamborghini, hurlimann, Deutz-Fahr) te AGCO (Massey Ferguson, Valtra, Fendt) imaju najskuplje dijelove, najjeftinije ima ARGO (Landini, McCormick) i Zetor.Od starijih nikako kupovati Massey Ferguson serije 30x0 dosta su kvarljivi (mjenjač) i Steyr jer su jako skupi za održavanje, kao i Fendt. Isto je dobra kupovina Fiatagri ali imaju obično jako dosta radnih sati, te Massey Ferguson serije 3xx i 2xx i njihovi blizanci plave boje Landini 3x3 i 2x3.
Ako se kupuje novo "najviše" traktora dobiješ kod CNH (Case IH, New Holland, Steyr) i ARGO, to su "money back"marke, a najpovoljniji omjer novac - kvaliteta je momentalno kod znamke Claas
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:23   #31
jel baš mora 80 -120 ks?
jer u bivšoj jugoslaviji su se proizvodili imt 577, rakovica 76, torpedo 75 i to su otprilike bili najveći traktori koje je jugo seljak mogao kupiti ( plus belarus).
za broj veći ( torpedo 90, imt 5106, rakovica 120) su skoro svi bili po zadrugama, kombinatima i tek su nakon stečajeva došli u privatne ruke.

traktor 80-120 ks je pravi ozbiljni stroj i svi su natukli puno sati, nisu služili za hobi kao manji....
za 60 000 kn možeš dobiti zapadne kršine blizu 40. rođendana, kojima je švabo izvadio dušu pa poslao na balkan gdje su promijenili još 2-3 vlasnika...
koji su bolji, istočni ili zapadni, bilo je bitno u prošlom stoljeću. danas se gleda stanje konkretnog primjerka. u pravilu, zapadni traktori su napredniji, imaju više sati i dijelove je skoro nemoguće nabaviti. (osim navodno za john deera)

i zato, u kategoriji kršine 80-120 ks do 60 000 kn, moj favorit je belarus.

p.s.
mogu se kladiti da ti ne treba traktor 80-120 ks i da ćeš iskoristiti možda 15 % njegovih mogućnosti
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 21:14   #32
Quote:
darijomeko kaže: Pogledaj post
Registracija: Jun 2011.
Lokacija: hrvatska
Postova: 49
traktor
Pozdrav.Molim savjet,kupio bih traktor u rasponu od 80-120ks naravno rabljeni do nekih 60000 kn.pa ako imate kakvu preporuku što bi bilo dobro kupit za te novce i mora imat prednju vuču,treba mi za poljoprivredu.hvala
Dečec dragi, za te peneze moreš kupiti nove radijalne gume za navedeni traktor...ili napraviti reparaciju mjenjača kod zapadnih traktora(na knap).
Zbegecani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:38   #33
Evo samo za vasu informaciju same explorer 90ks 89 god.5400 radnih sati traktor je odlican isao sam s s majstorm gledat i uzeo ga 60000kn
darijomeko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.