Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 12:15   #1541
Za sad imamo u planu sljedeće: tj. ruta bi bila Padova, Ferrara, Bologna, Firenza, Pisa. Dalje trebam pomoć jer ne znam što je atraktivno na drugoj obali za vidjeti. Tj, trebam pomoć oko planiranja rute prema doma. Cinque Terre, Genova? Do Milana ne bismo išli.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:24   #1542
Ja bih rekla Lucca (pola dana), možda Portofino (par sati). Ako idete u Genovu pođite u akvarij, ostao mi je u predivnom sjećanju.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:40   #1543
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Za sad imamo u planu sljedeće: tj. ruta bi bila Padova, Ferrara, Bologna, Firenza, Pisa. Dalje trebam pomoć jer ne znam što je atraktivno na drugoj obali za vidjeti. Tj, trebam pomoć oko planiranja rute prema doma. Cinque Terre, Genova? Do Milana ne bismo išli.
Osim Pise zanimljiva je i Lucca. Na moru napravite turu sa zaustavljanjem u Sestri Levante, Portovenere, Cinque Terre (vozom dnevna karta tamo-vamo je 10e; Vernazza je obavezna, Manarolu i Riomaggiore bi takođe trebalo videti). U nastavku Portofino i Camogli. Smeštaj je preskup, tako da baza neka budu La Spezia i Genoa. Ukupno treba za ova mestašca odvojiti 2-3 dana i još dan-dva za Genou.

A sada nešto za mene. Supruga i ja idemo u Liguriju i želeo bih da je iznenadim nekom kulinarskom turom. Štaviše idealno bi bilo naći neki smeštaj u porodici gde bi moglo da se nauči nešto o spremanju hrane na lokalni, tradicionalni način. Negde gde su domaćini komunikativni, što bi rekli domaćinski nastrojeni. Malo kulinarstva i vežbanja konverzacije. Neki agriturismo blizu obale, od Genoe na zapad, sve do francuske granice. Ima li nečeg takvog?
Holofern is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 17:15   #1544
Ujutro krecemo na put prema Trevisu . Uzeli smo smjestaj 5 dana gori uz mogucnost produzenja jos 2 dana. Planiram posjetiti Veneziu , Bolognu , Ferraru , Mantovu , Padovu i Gardaland. Imate li jos sta za preporucit ukoliko je zanimljivo a da je u radijusu 200km
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:40   #1545
Lago di Garda.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 19:13   #1546
Pasubio
http://www.magicoveneto.it/Pasubio/P...fugio-Papa.htm
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:37   #1547
Napulj

Idemo krajem 8. mj. na 7 dana u Napulj i pravim si raspored.

Ne znam što bi mi savjetovali da obiđemo.

Čuo sam da su Sorrento i Pompei odlični stoga sam mislio rentati auto i obići te gradove.

Kako se može obići Vezuv?

Je li netko bio u Salernu i Amalfiju? Vrijede li posjeta? Capri?

Idem s dvoje manje djece jel je bolje smjestiti se u Napulju ili u okolici?

Pozdrav,
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 10:25   #1548
Preporuka za smjestaj u Lago di Garda? Svejedno mi privatni smjestaj ili hotel... tnx
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:45   #1549
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Idemo krajem 8. mj. na 7 dana u Napulj i pravim si raspored.

Ne znam što bi mi savjetovali da obiđemo.

Čuo sam da su Sorrento i Pompei odlični stoga sam mislio rentati auto i obići te gradove.

Kako se može obići Vezuv?

Je li netko bio u Salernu i Amalfiju? Vrijede li posjeta? Capri?

Idem s dvoje manje djece jel je bolje smjestiti se u Napulju ili u okolici?

Pozdrav,
Pompei obavezno, preporučam i Herculaneum koji većina preskače. Sorrento je lijep gradić, Amalfi i Positano obavezno, Positano je još ljepši od Amalfija. Capri je prva liga, meni ugodno iznenađenje. Na Vezuv možeš iz više smjerova, ja sam išao iz Napulja u Ercolano vlakom pa na bus gore, vlak ti je oko 2€ po smjeru, bus 10€ povratno + 10€ ulaznica na Vezuv. Auto ti ne treba za ovo, ja sam sve išao busom/vlakom no ako baš želiš uzmi auto. Napisao sam izvještaj o svemu na jednom drugom forumu pa potraži.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 04:51   #1550
Koji dio Italije ili koje gradove biste preporučili za prvi posjet grupi prijatelja (rane 20.) koji prvi put posjećuju tu zemlju? Išli bismo autom
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 10:39   #1551
koliko dana bi trajalo putovanje?
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:18   #1552
Maksimalno tjedan dana.
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 20:56   #1553
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Koji dio Italije ili koje gradove biste preporučili za prvi posjet grupi prijatelja (rane 20.) koji prvi put posjećuju tu zemlju? Išli bismo autom
Ovisi kakav vas sadržaj zanima jer je Italija ogromna i prepuna različitog sadržaja. A kako su rane 20te u pitanju vjerujem da vas zanima provod pa bih svakako preporučio Rimini.
Silenzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 23:33   #1554
Monte Sant Angelo, Gargano

bok svima!! molila bih nekoga da mi pomogne kako doci do Monte Sant Angelo , i Gargano špilja u Italiji!!! jel netko bio tamo?? postoji li neka opcija vlakom ili busem iz nekog veceg grada blizu tog grada (auto nemam, a taxi mi preskup) .. nekako bi jos vlakom ili avionom dosla u Italiju do veceg grada ali neznam kako do odredista da dodem.. pliz help
hvala unaprijed i lijepi pozdrav!!
medolino23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:46   #1555
Ima li netko da ide u Veronu na Fieracavalli krajem listopada i da je zainteresiran za podjelu troškova putovanja?
__________________
Putnik, ne turist.
Komižica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:40   #1556
Kako je najlakše iz Napulja doći do Positana?
Hvala.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:59   #1557
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Koji dio Italije ili koje gradove biste preporučili za prvi posjet grupi prijatelja (rane 20.) koji prvi put posjećuju tu zemlju? Išli bismo autom
Mi smo išli rutom Verona - Milano - Pisa - Rim - Sienna - Firenza - Maranello (muzej Ferrarija za dečke...).

To sve obišli u 9 dana. Za tjedan dana ja bih izbacila Milano Ionako mi je najmanje zanimljiv bio

Rim mi je vrhunski!
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:44   #1558
Quote:
medolino23 kaže: Pogledaj post
bok svima!! molila bih nekoga da mi pomogne kako doci do Monte Sant Angelo , i Gargano špilja u Italiji!!! jel netko bio tamo?? postoji li neka opcija vlakom ili busem iz nekog veceg grada blizu tog grada (auto nemam, a taxi mi preskup) .. nekako bi jos vlakom ili avionom dosla u Italiju do veceg grada ali neznam kako do odredista da dodem.. pliz help
hvala unaprijed i lijepi pozdrav!!
bila, ali osobnim vozilom. No, ako baš jako želiš ići na Monte Sant'Angelo onda nekako moraš doći do grada Foggia ili do gradića u podnožju Monte, na obali Manfredonia. Iz tih gradova polazi autobusna linija COTRAP-a 741 koja vozi na brdo (unaprijed se pripremi na bezbrojne serpentine). evo vozni red

Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Kako je najlakše iz Napulja doći do Positana?
Hvala.
do Sorrenta circumvesuvianom i onda linija 5070 Sorrento -Amalfi
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:04   #1559
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post


do Sorrenta circumvesuvianom i onda linija 5070 Sorrento -Amalfi
samo će se namučiti tražeći Circumvesuvianu jer su opet propali i promijenili vlasnika.
znači, ovdje se nalaze detalji o njima:
http://www.eavsrl.it

x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:29   #1560
Koliko bi bila karta od Soretna do Positana?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.