Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 10:06   #1
Raspad sistema

Pozdrav.
U vezi smo 5,5 godina. Odmah ću napomenuti da je osoba koju najviše volim na cijelom svijetu i čiji svaki pogled i dodir u meni probude nevjerojatno lijepe osjećaje.
S druge strane koliko ga volim znam da nije empaticna osoba na koju se mogu osloniti u bilo kojem životnom trenutku (iako mi je teško zamisliti uopće postoji li zapravo partner na kojeg se možeš osloniti).
Prije 3 godine, kad sam bila na terenu u drugom gradu, otišao je van u grad udaljen 400 km sto meni naravno nije bilo ni rečeno. Bila sam nakon tog shrvana, on je to znao, ali ga nije spriječilo za nanošenje novih rana. Naime, te iste godine ostavio me na staru godinu i otišao s prijateljima proslaviti novu godinu u jedan srednjoeuropski grad.
Uskoro je takvo ponašanje postajalo sve učestalije te se događalo laganje i za put u Amsterdam, odlasci na more itd.
Kad je dobio posao posljednja sam saznala od njegove sestre na nekakvoj njihovoj obiteljskoj proslavi, čak mi se ni to nije udostojao reci.
Sve laži bih shvatila da sam bila rospija koja guši. Kad sam znala da ide negdje (sto je očito bilo rijetko) stvarno bi mi bilo to u redu budući da nema 5 g,a ja mu nisam mama.

I naravno sve je bilo "u redu" do neki dan. Znala sam da ću dobiti uskoro otkaz sto se i ostvarilo. U međuvremenu su se pojavili i neki obiteljski problemi.
Valjda sam bila previše tužna zbog svega tog i negativna i sad, iako imam dojam da mi se cijeli život raspada, on je pasivno agresivan prema meni i uništava me do kraja. Naravno, moram napomenuti da živimo skupa. Otkad mi se život počeo raspadati moram naravno napomenuti da je svaku noć do 1,2 vani, u tom periodu se ne javlja, krije mobitel i sto je najbolje ne može me niti zagrliti niti poljubiti kad vidi da se stvarno lose osjećam.
Izgubila sam nadu da će ikad biti bolje...
Ostaviti ga sad dok mi se život raspada u drugim poljima? Mogu li uopće još jedan takav dodatni stres podnijeti?
Ili trpiti još malo i prihvatiti ga takvog kakav je?
Hvala što ste me saslušali.
Lijep pozdrav
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:09   #2
Ono, on živi svoj život.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:15   #3
Što će ti osoba kojoj očito nije stalo?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:17   #4
Lako je nama pisati ovdje bilo što.
No, čim prije riješiš ovaj problem, prije ćeš se osjećati bolje a time ćeš moći i prihvatiti nove stvari koje ti život bude pružao (a koje možda sad ne vidiš zbog negativnog stanja u kojem jesi).
Prema gore napisanom, očito je da se on neće mijenjati, a zašto bi ti trpila nešto što ti ne odgovora niti ima naznaka da će biti bolje?
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:20   #5
Kako je moguce da volis ovakvu osobu i da sebe godinama mucis?
Ostavi sta ga sto pre, davno je pokazao svoje lice, a ono je sve gore!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:22   #6
Odgovori sebi zašto ga uopće voliš. Mislim, sve je to divno i krasno, ali što se kaže : j...š čudo od kog sreće nema. Uzmi papir i napiši za i protiv, pa vidi da li možeš sa tim živjeti i biti sretna. Prečesto se uljuljkamo u "ljubav" da i ne vidimo da ljubavi odavno nema.
Ertrinken is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:32   #7
Hvala svima na odgovorima. Svjesna sam da sam slaba osoba, ali ne mogu više držati to u sebi. Čini mi se kao mit veza u kojoj postoji podrška i u kojoj se obje strane međusobno uvažavaju. Stvarno sam se trudila da uspijemo, ali to je borba s vjetrenjačama...
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:35   #8
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
svaki pogled i dodir u meni probude nevjerojatno lijepe osjećaje.
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
ne može me niti zagrliti niti poljubiti kad vidi da se stvarno lose osjećam.
Kreneš li pisati pluseve i minuse, za pluseve ti je dosta stražnja strana računa iz pekare a za minuse pripremi A4 teku

Moj savjet je da ga pošalješ kvragu i učiniš si život lijepim po svojoj mjeri. Što prije, to bolje za tebe.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga

Zadnje uređivanje Cats : 30.06.2017. at 11:11.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:40   #9
ako si odlučila trpit onda trpi i ne žali se. nikoga nije briga... ili učini ono što i sama znaš da trebaš učiniti bez ikakvih odgađanja i izgovora
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:43   #10
Da mi se stajaznam, susjedu raspada zivot na vise polja, pokazala bih mu vise suosjecanja nego sto ga taj "partner" pokazuje tebi. Nije to stvar tek partnerstva nego ljudskosti. Nemas tu sto ostaviti jer je to vec mrtvo.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:48   #11
Kad upoznas pravu osobu, vidjet ces da nije mit. Netko tko se ovako ponaša nije vrijedan tvog vremena niti živaca. Trenutno si u izazovnom periodu pa se sve čini još težim, ali kad se stvari poslože, bit ćeš (doista) sretna s nekim drugim.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:15   #12
Ostavit ga, momentalno. On ti izaziva dodatan stres i generirat će još mnogo više stresa nastaviš li ovako toksičnu vezu.

Ostavljaš dojam osobe kojoj je loša veza toliko "isprala mozak" da kad danas-sutra nađeš nekog kvalitetnog i probaš što je to prava veza, kako spada, u kojoj se ljudi vole i poštuju, ostat ćeš prosto frapirana i mislit ćeš da sanjaš.

Što je dobra stvar.

Samo neka ti ovo bude škola, drugi put pametnije, Điboni i to.

Prekini. Odmah. Bolje sva ta životna sranja u jednoj turi izbacit a ne secirat na dugotrajnu paramparčad užasa. Pa koliko godina svog dragocjenog života ti još misliš bacit u vjetar? Nemoj. Clean cut. Stjeraj ga. Nemoj čak bit ni ljubazna pritom. Ionako, po ovome što pišeš, daje znakove da itekako mulja nešto sa strane.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:17   #13
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Čini mi se kao mit veza u kojoj postoji podrška i u kojoj se obje strane međusobno uvažavaju.
nije to mit, samo ti, čini se, nemaš ni približno pojam o tome što bi bila podrška u vezi, kad si toliko dugo s nekim tko se na takav način ponaša prema tebi. da se malo udaljiš od te situacije i pokušaš shvatiti zašto ikome dopuštaš takvo ponašanje?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:17   #14
napravi si uslugu i izađi iz te veze, on očito već je.

znam da je to velik korak nakon toliko zajedničkog vremena, i da se vjerojatno oko svega propitkuješ, ali ako si već sad nesretna taj osjećaj neće prestat, samo će trajat toliko dugo dok ne smogneš hrabrosti i prekineš.
uštedi si vrijeme i gledaj na to sve kao na novi početak.
samo hrabro. sretno.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:20   #15
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
....
Ili trpiti još malo i prihvatiti ga takvog kakav je?
...
zašto bi prihvatila da mu nije stalo i time nanosila sebi nove rane?
žao mi je što prolaziš mučno razdoblje ali sve je prolazno
lakše ćeš srediti vlastiti život ako ne budeš imala tako teško breme na grbači, i na srcu

Zadnje uređivanje baja : 30.06.2017. at 11:39.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:33   #16
bila sam u takvoj vezi. ono tvoja briga je samo tvoja. stalno izlasci van (bez mene) i tako..poprilično sam sigurna da su i druge žene bile u igri. i opet sam mislila da će se nekako stvari popraviti. i jesu..otišao je
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:39   #17
Oprosti ako ću zvučat bezobzirna, razumijem da ga voliš ali iskreno prekid s takvom osobom bi ti donio više olakšanja nego stresa. Zar ti pored svih drugih brodoloma treba još i to da te netko tako tretira dok ti patiš? Prekid ćeš preboljeti prije ili poslije, ali ovakvu osobu ćeš teško promijeniti pa ti vidi želiš li si to na dulje staze.
MeeraBai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:57   #18
Iskrena i funkcionalna veza nije mit. Ti ne voliš dovoljno sebe, ne poštuješ se. Ne poštuje te ni on.

Znam da ti je teško, ali ostavi ga. Bacaj se po podu kad ostaneš sama, plači, urlaj, vrišti, grizi jastuk, ali budi odlučna.
Život je pred tobom, traži nekoga s kim ćeš živjeti život, a ne nekoga tko će živjeti svoj život bez tebe.
To je osnova veze, da ti je ta osoba na prvom mjestu. Ne slušaj ove moderne bulšitove koji promoviraju ekstremno "vrijeme za sebe". Naravno da nećete biti spojeni lancima, ali što je previše je previše. Meni je nepojmljivo da mi dragi radi planove s nekim drugim ljudima ako se nismo prije toga dogovorili. To se zove poštovanje. Zna se tko mu je na prvom mjestu i ja ne pristajem na manje. Sve ostalo su sranja. Partnerstvo se gradi i ono je najbolja, najčvršća i najkompletnija veza koju ćeš ikad ostvariti s drugim ljudskim bićem. Bićem koje će ti biti i najbolji prijatelj i ljubavnik i oslonac, a ne samo neki izraz koji nema značenje.

Samo učini to.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:24   #19
Iz svega sudeci on u tebi vidi cimericu kojoj nista ne mora objasnjavati i dogovarati se.
Vidim da si u losom pesimistickom periodu i sve ti je crno i samo to si nam iznjela.

Za pravi savjet potrebno mi je jos nekih podataka.
Zanima me ima li ista pozitivno osim sto ga ti "volis najvise".
Radite li ista zajedno, pokazuje li ikakve emocije prema tebi, razgovarate li o vama i o problemima koje osjecas?
Sad si ostala i bez posla, znaci li to da si ekonomski ovisna o njemu?
Koje opceije imas ako ga napustis? Zivite li u zajednickom iznajmljenom stanu ili kod nekog od vas?

Od svega toga ovisi kako ces se ponasati i sta ces poduzeti.
Lako je nama sad ovdje u horu zapjevajti "Ostravi ga", ali tebi je baciti 5,5 godina tesko, razumijem to.
Ali da li se mozes zamisliti u braku sa djecom sa takvom neodgovornom, samosvojom i neobazrivom osobom?
Vjerojatno ne, tako da nadam se da znas sta ti je ciniti!
Sretno
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:44   #20
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Iz svega sudeci on u tebi vidi cimericu kojoj nista ne mora objasnjavati i dogovarati se.
Vidim da si u losom pesimistickom periodu i sve ti je crno i samo to si nam iznjela.

Za pravi savjet potrebno mi je jos nekih podataka.
Zanima me ima li ista pozitivno osim sto ga ti "volis najvise".
Radite li ista zajedno, pokazuje li ikakve emocije prema tebi, razgovarate li o vama i o problemima koje osjecas?
Sad si ostala i bez posla, znaci li to da si ekonomski ovisna o njemu?
Koje opceije imas ako ga napustis? Zivite li u zajednickom iznajmljenom stanu ili kod nekog od vas?

Od svega toga ovisi kako ces se ponasati i sta ces poduzeti.
Lako je nama sad ovdje u horu zapjevajti "Ostravi ga", ali tebi je baciti 5,5 godina tesko, razumijem to.
Ali da li se mozes zamisliti u braku sa djecom sa takvom neodgovornom, samosvojom i neobazrivom osobom?
Vjerojatno ne, tako da nadam se da znas sta ti je ciniti!
Sretno
Hvala Vam na odgovoru. Naime, kod njega smo. Zasad nisam financijski ovisna, ali ako bude gusto imam se svakako kome obratiti.
Hmm pitanje zašto ga volim? Vjerojatno zato jer mi je s njim bila jako lijepo u dobru, dok u zlu se on elegantno odmakne od mene. Valjda me zavaralo to vrijeme i dopustila sam si osjećaje prije nego sto je došlo do težih situacija. Živjela sam u poticanju da to sve nije tako strašno što je činio te bih uvijek oprastala (bez da je od mene tražio oprost). Ma znam tko bi rekao da postoji toliko glupa osoba kao ja
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.