Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 14:39   #1
Zastara

Postovni, na vozilu imam zabiljezbu i imala sam dug za porez za cestovna motorna vozila, predala sam zahtijev za zastaru koji je rijesen u moju korist, medjutim dug nije obrisan i rekli su mi kako ne moze biti izbrisan zbog zabiljezbe po novom zakonu, a zastara je napravlhena po zakonu iz 09 god. Receno mi je ukoliko izbrisu dug kako ce mi zbog zabiljezbe dici sva dugovanja koja su otpisana zastarom po zakonu iz ove il prosle godine. Jel to moguce, obzirom da je nastupila apsolutna zastara? Na kraju mogli su se i zaliti na zastaru ako su napravili propust pa zasto nisu? Hvala unaprijed na odgovorima!
Hello__Kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:01   #2
Netko pliiz!
Hello__Kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:45   #3
meni tu neš nije jasno....., ja ti osobno ne bi otpisivao dug jer založno pravo ne zastarjeva (ako se radi o založnom pravu), nema nikakve apsolutne zastare ako je upisano založno pravo... pa samim time nema ni brisanja duga iz evidencija jer je osigurano založnim pravom na vozilu.... a rješeno u tvoju korist? puno jos pitanja tu ima, zabilježbu može napravit i Javni bilježnik kad dižeš kredit na autu i to nema veze sa poreznom, ali može i zbog poreza na auto... neznam ko se tebi upisao? Jel imaš pokrenutu ovrhu za taj porez?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:03   #4
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
meni tu neš nije jasno....., ja ti osobno ne bi otpisivao dug jer založno pravo ne zastarjeva (ako se radi o založnom pravu), nema nikakve apsolutne zastare ako je upisano založno pravo... pa samim time nema ni brisanja duga iz evidencija jer je osigurano založnim pravom na vozilu.... a rješeno u tvoju korist? puno jos pitanja tu ima, zabilježbu može napravit i Javni bilježnik kad dižeš kredit na autu i to nema veze sa poreznom, ali može i zbog poreza na auto... neznam ko se tebi upisao? Jel imaš pokrenutu ovrhu za taj porez?
Porezna je napravila zabiljezbu na auto i porezna mi je dostavila rjesenje o zastari u moju korist! Rjesenje: utvrdjuje se da je nastupila zastara prava na naplatu poreznog duga na obvezu poreza za cestovna motorna vozila (navedene godine...zadnja 09) i onda iznos. Na drugoj strani stoji kako je nastupila apsolutna zastara 2016 god.

Zadnje uređivanje Hello__Kitty : 13.09.2017. at 23:15. Reason: Obrazlozenje
Hello__Kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 08:07   #5
Quote:
Hello__Kitty kaže: Pogledaj post
Porezna je napravila zabiljezbu na auto i porezna mi je dostavila rjesenje o zastari u moju korist! Rjesenje: utvrdjuje se da je nastupila zastara prava na naplatu poreznog duga na obvezu poreza za cestovna motorna vozila (navedene godine...zadnja 09) i onda iznos. Na drugoj strani stoji kako je nastupila apsolutna zastara 2016 god.
očito da netko nije uopće znao da postoji zabilježba... pa otpisao dug...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 11:07   #6
Imali su i pravo na zalbu u roku od 30 dana i nitko se nije zalio! Jel mogu sada nakon godinu dana pobijati svoje rjesenje? Meni ne smeta zabiljezba, smeta mi dug jer nemrem registrirati auto! Ne znam gdje sam sad i sto oni mogu nakon svega?
Hello__Kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:43   #7
Quote:
Hello__Kitty kaže: Pogledaj post
Imali su i pravo na zalbu u roku od 30 dana i nitko se nije zalio! Jel mogu sada nakon godinu dana pobijati svoje rjesenje? Meni ne smeta zabiljezba, smeta mi dug jer nemrem registrirati auto! Ne znam gdje sam sad i sto oni mogu nakon svega?
Pa ja bi se napravio lud i napravio zahtjev za brisanje založnog prava i priložio rješenje o otpisu duga. I o tome neka se očituju rješenjem tako da se možeš žalit ako te odbiju.... Ukratko napravili su zajeb.. jel se to tako ne radi... ima i kod nas takvih bisera brišu dugovanja bez da prije provjere jel ima kakvo založno pravo. Napravi za prvu ovo što sam ti napisao...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 16:02   #8
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Pa ja bi se napravio lud i napravio zahtjev za brisanje založnog prava i priložio rješenje o otpisu duga. I o tome neka se očituju rješenjem tako da se možeš žalit ako te odbiju.... Ukratko napravili su zajeb.. jel se to tako ne radi... ima i kod nas takvih bisera brišu dugovanja bez da prije provjere jel ima kakvo založno pravo. Napravi za prvu ovo što sam ti napisao...
Hvala ti puno!
Hello__Kitty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.