Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2007., 15:55   #1
Je li Hrvatska pošta u "tihom štrajku"???

oj, pametni ljudi s politike!
je li pošta u hrvata u nekakvom "tihom štrajku"? znate li nešto o tome?
naime, božićne-novogodišnje čestitke koje je moja obitelj slala još oko 19.12. nitko nije dobio niti mi njihove (rodbina, prijatelji, poznanici i kako to već ide...). prvo smo mi mislili da se SVI ONI nešto fure na nas, a oni su mislili da se MI furimo na njih...
onda smo se čuli telefonom pa skužili da nitko od nikog nije dobio čestitke , s tim da se radi o ljudima iz raznih krajeva hrvatske (ugl. iz zagreba, ali i drugih dijelova hrvatske). stiglo je samo par čestitki poslanih ugl. prije 19.12.( i to ne iz zagreba, nego iz drugih mjesta, iz zagreba nam do dana današnjeg nisu stigle ni čestitke poslane 15.-16.12).
i tako, neki pametnjakovići iz moje familije smatraju da je pošta u "tihom štrajku", jer im od 2008. predstoji uvođenje konkurencije za raznošenje pošiljki i tako to... i da sad zajebavaju i ne nose poštu.

kaj mislite?

(i jeste li vi dobili čestitke i jesu li drugi dobili vaše?).


e da - i SRETNA VAM SVIMA NOVA 2008. GODINA!!!!!

__________________
grass don't grow on a busy street
adios_ayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 16:05   #2
Ovdje u Rijeci, bar u "mom kraju" primamo poštu normalno. Dobili sve čestitke, više manje, koje smo očekivali.

Sretna svima a posebno poštarima. Težak je to posao!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 14:22   #3
Meni danas stigla čestitka poslana 21. XII. (iz Zagreba)!!! Također mi mnoge očekivane (još) nisu stigle. Rodbina s kojom sam se čula 1.1. rekla mi je da su ugl. na staru godinu, 31.XII., podobivali moje čestitke poslane prije 20. XII.

I meni se čini da nešto debelo nije u redu. I nijedne godine još nije pošta tako "štopala".
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 14:59   #4
I ja sam dobila danas poslanu prije valjda 10 dana i to hitno
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 15:08   #5
Čekam neke pakete iz Italije i SAD-a, koji kasne, pa sam u strahu da je moja on-line trgovina neslavno završila.... (nažalost božićni pokloni )

Iskreno me veseli ako je tvrdnja iz naslova istinita.
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 15:16   #6
Iskreno, ne vjerujem. Svake je godine zastoj u 12.-om mjesecu, negdje vise, negdje manje. Za postu je ludnica jer se poveca kolicina poste (ponajvise zahvaljujuci upravo cestitkama) i onda se sve uspori. A mozda jos i masa postara ode na godisnji (spaja praznike ). Evo, meni je izvod iz banke stigao s 5,6 dana zakasnjenja (kasnije nego inace). Zapravo, dosla sam do toga da, ako cestitke ne posaljem prije 15.12. (i to je na knap) ne stizu prije Bozica. Pa, kako se obicno ne sjetim do 15.12. poslati cestitke, onda ih ni ne posaljem.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:29   #7
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne vjerujem. Svake je godine zastoj u 12.-om mjesecu, negdje vise, negdje manje....

ne, drugačije je nego prijašnjih godina!

danas mi je masa poznanika i kolega rekla da nisu dobilu gomiletinu čestitki i općenito pošiljki za koju pouzdano znaju da je netko poslao prije desetak i više dana. i meni danas stigla čestitka koja je poslana 20-tog iz zagreba. to je 13 dana, hej!
gomila čestitki još nije stigla (poslano prije 10-ak i više dana - čula se s ljudima telefonom i znam da je tako - niti moje čestitke nisu stigle njima!)...nije nikad bilo takvog kašnjenja. mislim da se radi još o nečemu, a ne samo o standarnoj opterećenosti poštom u ovo doba godine! valjda fakat neki "tihi štrajk".
unatoč opterećenosti pošte u predblagdansko vrijeme svake godine bi čestitke stizale za dan-dva, najviše par dana...to znam pouzdano, jer se i čujem s ljudima kojima čestitam...ove godine su prvi put ovakva kašnjenja od po 10-15 dana.

nadam se da će pošiljke ipak dostaviti, a ne pobacati ih u smeće. sram ih bilo!!!!
__________________
grass don't grow on a busy street
adios_ayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:38   #8
Meni se i dalje ne cini nemoguce, od 20. do danas je bilo 3 neradna dana + vikendi + potencijalna spajanja...Moje je iskustvo da od sredine 12. mjeseca svake godine nista ne dolazi na vrijeme. Doma nam dolazi dosta poste i uvijek je razlika pecat - datum dolaska poste bila poprilicno velika. Tko zna...
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:42   #9
Quote:
adios_ayer kaže: Pogledaj post

nadam se da će pošiljke ipak dostaviti, a ne pobacati ih u smeće. sram ih bilo!!!!
Joj, lako za čestitke, strah me za pakete (koji nisu osigurani), a vrijede par stotina eura......
Kad sam bio škrt platit DHL ili FedEx ili nekog sličnog.......
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 13:14   #10
ja sam imao totalni delay paketa s Ebaya od 15.12. Do tada je sve redovito stizalo al od tada sve staje. Tek sam jučer dobio paket koji je poslan jos 27.11. Za ne povjerovat, već sam pomislio da su me zajebali a odmah druga misao mi je bila da su poštari na kolektivnom od 15.12
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 13:19   #11
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
ja sam imao totalni delay paketa s Ebaya od 15.12. Do tada je sve redovito stizalo al od tada sve staje. Tek sam jučer dobio paket koji je poslan jos 27.11. Za ne povjerovat, već sam pomislio da su me zajebali a odmah druga misao mi je bila da su poštari na kolektivnom od 15.12
Ajde sad mi je lakše. Čekam paket poslan 17.12. Nadam se povoljnom ishodu.
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 10:32   #12
Nisu podijelili ni porodiljne naknade preko uplatnica,sad sam zvao HZZO i kažu da su novci poslani pošti,ali oni nisu podijelili uplatnice,ovdje lud zbunjenog,to može biti samo kod nas ,da nisu sebi podijelili božićnice od porodiljnog.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:07   #13
danas mi stigao i treći.Izgleda da su bili na kolektivnom, mamu im njihovu.Em što nam ševe žene,sestre,tete kad nas nema a sad još i ovo.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:22   #14
U poštu rijetko zalazim jer cijene usluga su im koma,ne znam kako oni misle preživjeti ako im stigne konkurencija.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:22   #15
mi smo se sad popodne čuli s nekim prijateljima mojih roditelja.
našu čestitku su dobili prije 2 dana (poslana 19.12.). sve u zagrebu - i oni i mi!!!
i sad nek mi netko kaže da je to normalno. prijašnjih godina se to nije događalo, da čestitka unutar zagreba putuje 15 dana!
__________________
grass don't grow on a busy street
adios_ayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 19:31   #16
Quote:
adios_ayer kaže: Pogledaj post
oj, pametni ljudi s politike!
je li pošta u hrvata u nekakvom "tihom štrajku"? znate li nešto o tome?
Lošom poslovnom politikom, postavljanjem za šefove i organizatore posla politički i rodbinski podobnih, stalnim promjenama uprave, organizacijama i reorganizacijama koje provode "stručnjaci", kupnjom opreme za automatsko sortiranje pošte nakon koje bi za sortiranje trebalo više radnika nego prije, kada se pošta sortirala ručno (a tih novih radnika od nikuda), te uz standardnu hrvatsku boljku odlaska na bolovanje onda kada ima najviše posla (jer ti tvoji šefovi - prijatelji i rođaci, neće zamjeriti na tome) dobiješ poštu u "tihom štrajku", u kojoj su oni koji su ostali raditi krepavali od posla u svim mogućim smjenama, bez spajanja blagdana, a da bi bar dio pošte bio otpremljen na vrijeme.
I onda razni pametnjakovići mogu razvijati teorije kakve hoće, ali od toga nikakve koristi.
dac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:03   #17
Quote:
dac67 kaže: Pogledaj post
Lošom poslovnom politikom..................
e pa, danas je pisalo u novinama da se HP sprema u štrajk, kao zbog totalne dezorganiziranosti...a ja nisam dobila još sigurno 30 posto pošte koju sam trebala dobit....mamicu im!!!!
__________________
grass don't grow on a busy street
adios_ayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 02:30   #18
Angry

Ja sam mami poslala čestitku prije 8 dana i još nije stigla.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:00   #19
Jedna hvalibaba medju svim vasim tuzibabama . Proslu subotu sam poslala paket iz Ri u Zgb, stigao je vec u ponedjeljak!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:18   #20
Talking

Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Jedna hvalibaba medju svim vasim tuzibabama . Proslu subotu sam poslala paket iz Ri u Zgb, stigao je vec u ponedjeljak!

Je, i moja mama je danas dobila pismo poslano jučer iz Rijeke, ali čestitka koju sam ja poslala iz Zagreba prije 9 dana još uvijek nije stigla.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.